Údržba septiku

Otázky a odpovědi [Zpět] - [ 1 ] - [2] - [Tisk]

Recept proti otázkám od Slepého Osla

1) Bedlivé zkoumání toho, co je otázka.

2) Bedlivé zkoumání toho, proč, z čeho, jak a kde vzniká otázka.

3) Bedlivé zkoumání toho, kdo je tím tázajícím a na co se vlastně ptá.

4) Bedlivé zkoumání toho, co se děje s otázkou po obdržení odpovědi.

Tak oddaný praktikant dosahuje vhledu jimiž proniká za všechny otázky světa. Nemá-li již praktikant otázek... pak obdržel pravou odpověď... a více již nehladoví. Intelektuální utrpení skončilo... vypuká smích nad absurdností všeho minulého snažení a hledání. Sen skončil... čas se zastavil, žádné hledání nikdy nebylo a není už ani možné.

Proto než vyslovíte svou otázku, chci od vás slyšet odpovědi na ty čtyři body. Uvádějte je tedy vždy na začátku svého e-mailu. A teprve pak se s vámi budu bavit. To bude cena, kterou požaduji od vás... jinak bych se mohl roztrhat a vám by se nijak neulehčilo. Vaše odpovědi mi sami prozradí co jste už prohlédli. Ono sama vaše otázka nemá vůbec žádný význam... ani odpověď na ni nemá význam... vůbec nic se tím nevyřeší... opravdu ne... je to jako byste do cedníku nabírali vodu... a chtěli jste se z něj napít... a tak žádná slova nikdy nemohou uspokojit hlad. Slovo "oběd"... nikoho ještě nenasytilo! Otázka je jen následek hladu... ale jaká je jeho příčina? Je jen jediné řešení... odstranit příčinu... dojít až ke kořenu, ze kterého vyrůstají všechny otázky. A podstatu jak na to jsem uvedl v receptu. Ode mě nic zadarmo nedostanete! Nikdo jiný než vhled vám nemůže dát odpověď... odpověď od jiných nikdy neuhasí ten žár. Faleš si kupujete, ale sami víte, že ač jste již přečetli mnoho knih a slyšeli mnoho slov... hlad máte stále... vždyť vy obdivujete lidi, co ve vás dokáží vytvořit velkou otázku! No a věda filozofie... všechno vědění... to je jen hra s velkými otázkami... a zdánlivými odpověďmi, jež nejsou stále uspokojivé... Ba co více... otázky se narůstajícím "věděním" jen množí... kolik let se už bádá studuje a píše a nic se definitivně nezodpovědělo... začněte od kořene jinak to nebude brát konce... Vaše otázky dosahují i milióny světelných mil daleko... pohybují se v miliónech roků dopředu i vzad... no tak to se holt budete muset daleko vracet ke zdroji toho všeho!

Slepý Osel

215) Dobrý večer. Četl jsem některé vaše publikace, až jsem došel k článku: Dobrý klamář kalamář - Jak Satan z Boha tnul. Už ze stylu kterým píšete, je vidět, že jste vysoce inteligentní člověk. Vaše podání lásky v 7-mi bodech je uchvátné, ale nemohu si pomoci. Nemáte někdy pocit, že jste mohl udělat chybu?

214) Asi ti nepomůžu... chtěla jsem ti napsat, ale zjišťuji, že to nemá cenu...

213) Když jsem čítával Tvoje dřívější texty, vyvolávaly (a vyvolávají) ve mě pocity lehkosti, jasnosti někdy i radosti.

212) Ale i kdyby uplně zanikl vesmír jako že jednou určitě zanikne tak se říká, že historie se znovu opakuje aby pak vesmír a všechno co je v něm zase znovu i po úplném zániku znovu nevzniklo nanovo. Jak zabránit tomu aby se vše neopakovalo znovu?

211) Přemýšlela jsem o Všem, co píšete.... snažila jsem se najít příčinu své chronické nemoci ve své minulosti, ale nic mě nenapadá.

210) Dobrý den, poslední dobou zkouším různé meditační techniky, při kterých se mi stává moc zvláštní věc. Vždy když jsem o něco bdělejší, tak se v uších ozve jemné pískání.

209) Nesouhlasím s článkem Poslední kydání. Ty jsi napsal v tomhle článku jen jednu stranu mince.

208) Čau ty starý osle, mrknul jsem na tvůj zahovněný web, nebudu to komentovat. Mám takový dojem, že bys rád opustil pózu žebravého mnicha (docela srandovní póza :)) a zkusil přivést ty tvoje hovna do...

207) Chci jít dopředu a zároveň se ptám: je to cesta dopředu?, je to ta správna cesta?, neodbočuji? neutíkám sama před sebou?

206) Měla jsem si dát víc pozor. Mysl mne mučí. Jak na sebe sama? Najednou sedím uprostřed nesvobody a nevím jak ven.

205) Dobrý den. Moc vás pane neznám ani jsem toho moc od vás nečetla, ale zdá se mi, že se teď nacházíte v sebelítostné blaženosti.

204) Milý a nadějný Oslíku, posílám jedinečné osvětlení problému, se kterým jsi se tak roztomile potýkal... Panická porucha nesouvisí se slovem "panický - panika", nýbrž je odvozena od slova "panic".

203) O svůj život jsem se nikoho neprosil a kecy o životech minulých i budoucích jsou jen kecy.

202) Milý Petře, mám 19 měsíčního syna a 11 měsíců se léčí v Motole na leukémii.

201) Na svých stránkách píšeš o nějakém jiném uspořádání společnosti, zavedení kreditu za odpracované hodiny atd. Myslím, že podceňuješ jednu věc a to je specializace a její náročnost.

200) Dobrý den, měl bych několik dotazů, ale nejprve vaše gáže :-)

199) Čau jen ti chci říct, že ti nezávidím tvou situaci, v tvé hlavě musí být neuvěřitelný chaos teda jestli vážně věříš tomu co píšeš, tak jsi úplně ztracená duše.

198) Čím by jsi byl, kdyby jsi neměl ty své stránky pro někoho? Můžeš tvrdit, že nemáš identitu? Jsi podobný Bohu, nebo Buddhovi?

197) Pomlouval jsem Tě stejně jako jsi ukázal na Sai Babu a řekl jsem proč si ten člověk hraje na avatara či na guru.

196) V poslední době čtu hodně knih o duši, o mimotělních zkušenostech, minulých životech apod. Většina autorů se shoduje že cílem duše je stát se "dokonalou" a splynout s Bohem (vědomím).

195) Jedna žena z našeho středu mívá velice intenzivní spontánní zážitky na pomezí halucinací, kde dochází v "prolínání" nebo "rozkladu" časoprostoru.

194) Ahoj, to je Tvoje verze lásky : "Láska je utrpení... neustále člověka bičuje a trýzní... nenechá ho ani na chvíli v klidu."?

193) Ahoj včera večer jsem náhodou narazil na odpověď na otázku č. 147 a pustil jsem si ještě k tomu tu hudbu (Rowland), což jsem ovšem neměl dělat...

192) Prosím nebalamuťte lidi. Jsem věřící člověk a určitě bych nechtěl být věštec, protože to jenom degeneruje lidskou svobodu, kterou dostali od Boha...

191) Čemu se pak věnovat když ne myšlenkám? Co dělat na světě, ať už je život jediná forma bytí člověka nebo ne, člověk potřebuje přemýšlet, řešit, objevovat nové...

190) Mám praktikovat zen? Jestli ano, doporučíš mi nějakou knížku podle které bych mohl cvičit? Čtu "Zenová mysl, mysl začátečníka", ale asi není moc pro mně, nerozumím jí dobře. Poradíš mi prosím s čím začít a co dělat?

189) 23 minut v pekle od Billa Wise & spásonosný dopis od křesťanů

188) Svoboda je nafackovat ti hubu osle... protože ty jsi já a já jsem ty a zároveň jsem i všichni ostatní. "Jsem napoleon a jeho kůň a taky pytlík ovsa, co ten kůň přežvykuje" a hledám jen jedno... "Proč?"

187) Máš vásanu na guruování... té se zbav.

186) Ty starý balvane! Nechť je ti tedy odpuštěno (kdo má to škemrání poslouchat). To o tom šutru se s tím zbytkem snese.. jak pancéřová pěst a volský oko... však bude-li každý z křemene... bude si panimáma konečně mít kde ošmrdlat kosiště...

185) Z Vašich stránek čiší pocit, že ta Vaše pravda a poznání je ta pravá. Dovedu si představit, co na tuto větu namítnete. Píšete, že nikdy neuděláte seminář atd. a nenapadlo Vás, že jsou lidé, kteří Vaše stránky objeví a tuto pravdu neunesou? A právě seminář by dal šanci těm, kteří jsou na to připraveni?

184) A pokud jsem během svého života nebyla "sebou", ale "Jím" v mém těle, možná (to ještě nevím, protože jsem stále na této Zemi) budu moci být duchovním učitelem - tzv. andělem strážným.

183) Právě jsem si přečetla něco z vašich odpovědí na dotazy. Jenom některé. Na zbytek jsem už neměla žaludek ani čas. Protože ten považuji za velmi vzácný než abych ho strávila čtením takovýchto bludů. Nicméně Vám chci napsat že jste pěkný hlupák a je mi upřímně líto všech lidí, kteří se nechají vámi svést na špatnou cestu. Vás mi líto není jste naprostý idiot.

182) Díváš se někdy na pořad "Jste tím co jíte.."?

181) Světský člověk není v podstatě nic jiného než JÁÁÁ!

180) Mistře, teď jen záleží na tom, jestli mi chcete s problémem, který jsem vzal na sebe dobrovolně a který je můj jediný a tím i největší pomoci. Ve všem je svoboda a proto vás o pomoc neprosím, vy si sám rozhodnete jestli mi pomoc chcete nebo ne.

179) Ahoj Petře, docela jsi mě překvapil, že chodíš zase do práce. Je to jen na chvíli?

178) Psal jsi tedy o tom, že láska je nejíst (nepřecpávat se) ale jen doplňovat energii? "Nemyslit" s hovny... jen je poslouchat a řídit se jimi... myslit pak v životě... a tvořit... pěstovat život, aby byla pěkná hovna... nebo tak nějak?? =o)

177) Mé já má ještě pochybnosti a tak tě prosím o rozdrcení. Rozdrtil jsi sebe sama nebo Ti pomohl mistr? A jaká byla Tvá cesta?

176) Dosáhnul jsi osvícení? Já si už nic nemyslím a nic nevím a co je nejhorší, (nebo možná nejlepší) NEVÍM JAK MÁM ŽÍT!

175) Ahoj beznadějný případe, tak po dlouhé době zajímavý článek od tebe... fajn, že si se nějak provětral, podle mně jdeš správným směrem... :-) Mimochodem tady "ženská" - doufám, že budeš číst dále...! Píšu ti totiž poprvé, tak se trochu překonej...

174) Nejradši ze všeho bych se sbalil a odjel strašně daleko ode všech a všeho, abych se mohl celý den věnovat jen sám sobě! Pracovat pro tuhle ztracenou společnost zabere určitě víc času než...

173) Už mám mnoho článků vytištěných a některé si čtu i vícekrát. Jsou šokující, dráždivé, někdy ohromující, vůlgární (ale to chápu) a nejvíce inspirativní, nutící si kebuli provětrat.

172) Jak moc na svých stránkách lpíš? Lpíš na tom, že jsi "zenový mistr"? Žiješ pořád v zemljance?

171) Mám k vám prosbu. Prosím jak se mám otevřít lásce?

170) Kolik lidí jsi učil, aby je to trklo a vnímali? Bavilo tě učit?

169) Zažil jsi přepálení a oddělení zrna od plev v tvém životě? Ukázal ti Bůh jaký jsi a jaký je on? Opravdu zažíváš to, čím skutečně jsi? Žiješ ve světle nebo ve tmě? Čiň pokání, přijmi odpuštění a odevzdej svůj život Kristu!

168) Věřím v Boha, jenž nám praví: "Nezabiješ!" Věřím v Boha, jenž nám praví: "Miluj bližního svého!" Věřím v Boha milujícího a odpouštějícího. Věřím v Lásku a Dobro. Věřím v Život a Věčnost.

167) Odpověď na otázky 12.díl

166) Narážím na článek, co jsi napsal o ženách. Kde je úcta k těm ženám? A jak můžeš s jistotou pár řádky odsoudit všechny bývalé holky a zcela snížit to, co k Tobě cítily?

165) Poznal jsem, že stát se hovadem je velmi jednoduché. Bojím se sám si přiznat, že jsem jím byl. A nejen tím, nýbrž i šelmou. Já živil se masem a živím se jím dál. Chtěl bych se přestat živit ostatky. Jenže já mám maso zvířat rád.

164) Je mi z lidí moc smutno a opravdu si s tím nevím rady. Smutno, chci abys přemýšlel možná jsi zbytek mého ega, upřímně mlčím a nedovolím si být tak odvážný jako Ty, ačkoliv s občas s chutí "kradu" Tvé myšlenky.

163) BHAGAVÁNŮV MANIFEST

162) Mám otázku a zajímá mě tvůj názor... dotaz zní, kde podle tebe začíná a končí hranice nevěry, co to nevěra vlastně je? A nebo nevěra neexistuje? Je to jen blbý myšlenkový pochod v hlavě? Do vztahu patří nebo ne? Je to přirozené...?

161) Díky za ten text (Mumlatos Pyj tágo ras)... smutné, vtipné, přiznané, přísné, nebo přesné... chtěla jsem (chtěla jsem... strašidelné) povzbudit jen tím poděkováním, jenže požensku to fakt prostě stručně čistě nejde, ledaže bych to teď kus umazala, stejně to tak raději nechám, myslím (další strašidelné...) že tak je to lepší...

160) Jde vůbec skloubit život osvíceného člověka s rodinným životem? Vím, že by stačilo jen lusknout prstem a Probudím se, ale mohla bych potom normálně žít? Vychovávat svou dceru a žít s přítelem, milovat se s ním? Znamenali by pro mě stále víc než ostatní, nebo by splynuli s celou existencí a já už bych jim nedokázala dát lásku, kterou ode mě potřebují a očekávají? Co dělat v této situaci, kdy se trhám na dvě půlky?

159) "Akorát nevím co se spermiemi. V žádné literatuře se o tom nepíše.... " Spermie se tvoří po celý život samce od okamžiku dosažení pohlavní dospělosti. Uvádí se, že nové spermie se tvoří v intervalu 72 dní, pak buď splní svůj účel nebo zaniknou. Zkus si zacvičit šestého Tibeťana.

158) Děkuji za super stránky, konečně úleva. Je to prázdnota, živá prázdnota, že jo? Cha cha cha a je po bouři, už jen klídek a pohodička. Obyčejná nula, prostě prázdno...

157) Další pokus o odpovědi na čtyři úvodní otázky této stránky.

156) Kropit studenou sprchou už beztak zubama drkotající nebožáky nikam nepovede ani když jim u toho budeš dokolečka vysvětlovat jak je otužování zdravé. Co jim takhle dát občas napít čaje? Nedá-li se čelit mužům.... proč se nepostavit alespoň ženám... inu opravdu mezi slepými jednooký králem... Na co tu šišku máš mistře mistříčku... Tvůj Máara - poslední spermie.

155) Doménou žen je poznání a láska (zvnitřnění), doménou mužů činnost a násilí (zvnějšnění). Skutečný ženský sex je hlubší, bohatší a tolerantnější než mužský. A teď pozor, skutečně přirozený ženský sex vyvolává hrůzu a paniku v mužských myslích. Zmíněné pocity přicházejí ze vzdálených krajin mužského podvědomí. To je známá věc, mnohokrát formulovaná, ale nikdy nevysvětlená.

154) Ahoj, tak jsem si trochu početla v oslíku a nejsem z toho úplně moudrá. Mám z tebe pocit určitého chaosu, nevíš, proč? Pronikl jsi hluboko - myslíš, že víš všechno? Máš zvláštní vztah k ženám, zcela nevyrovnaný - nebo alespoň tak vnímám...

153) Mám okolo sebe pár přátel, tzv. buddhistů a sdílím s nimi prožitky, diskuse o různých věcech atd... Ovšem stalo se něco co mně rozesmálo a udivilo. Všiml jsem si že jsou naprosto ve stejné pasti jako my všichni ostatní :))

152) Nemůžu nereagovat na to svinstvo, které házíš na veškeré ženské pokolení na netu. Je mně jedno, že tu budu vypadat jako nějaká feministka a mluvčí žen, protože to co předvádíš si zaslouží pozornost, aby lidi měli možnost posoudit i tu druhou stranu a tou jsou ty nechutné oplzlé bestie, co někdo nazval ženami.

151) Dobrý den Slepý Osle, rád bych se dozvěděl víc o praktikování šankhaprakšalány a kájakaply. Dle tvého návodu jsem obojí provedl během čtrnácti dnů dvakrát.

150) Děkuji, děkuji za žízeň, jež slabost prozradila, děkuji, děkuji za trýzeň, jež zdokonalí díla, za to, že, za to, že miluji, byť strach mi srdce svíral, beránku, děkuji, marně jsi neumíral, děkuji, děkuji, děkuji, děkuji, děkuji...

149) Šoupl jsem tvůj příspěvek "Pes štěká lásku na kvičící svini" na www.krestan.cz takhle to dopadlo...

148) Pokud si poznal pravdu... máš schopnost měnit věci? Např. poleno dřeva v rybu?

147) Nemohu stále uvěřit, že jsi koupil byt kvůli sedmnáctileté holce...

146) Po splnění tvých podmínek se táži: Kdo jsi? Co je svoboda? Co jsi našel?

145) Ahoj Petře můžeš komentovat následující... Hovory s Bohem 1. díl autor Walsch

144) Z dotazů vyplývá, že se tví čtenáři - ani já - vlastně svého ega nechtějí vzdát, jen pro něj chtějí vytvořit takové podmínky, aby moc nebolelo. Aby se zdálo "hodné", "svaté", "pravdivé" apod... Chytáme se čehokoli, abychom se zachránili. Přitom tušíme, že je to nemožné, ale přesto tomu věnujeme celý život.

143) O zvířatech píšeš, že nerozlišují a nevyužívají paměť, ale zvíře si pamatuje pachy, je stále ve střehu, odhalí nebezpečného vetřelce a uteče, vyčmuchá oběť a zaútočí.

142) Vážený pane, rád komunikuji s lidmi, co se chovají na jisté úrovni kultivovaně a rozumně. Pokud nadále máte pocit, "že bych měl být žroutem hoven a moc kecám, abych nebyl zapomenut" + další výrazy, pak tento mail byl e-mailem posledním, neboť mi věřte, že v reálu sice pošlu do píči klidně i ministra a dokážu nadávat tak, že byste se nechytal, ale pokud s někým komunikuju na téma mystické, pak odděluji všední radosti od těchto radostí a rád se bavím slušně.

141) Ahoj. Domnívám se, že jsi někdo ze Sanghy (možná i bývalé) Kwan Um Zen, ale nevím kdo. V podstatě jsem už bývalý zenista...

140) Z jiného soudku: Máš rodinu? Jak vypadá Tvůj osobní život?

139) V posledním měsíci na sebe opět výrazně upozornila náboženská organizace vedená Australankou, která si sama říká Jasmuheen. Došlo totiž k dalšímu úmrtí v řadách jejich vyznavačů.

138) A jak to má takový Oslík se sexem? Je už nad ním, nebo ještě ne?

137) Jak se díváš na to jak se tu chovají Romové?

136) Odpověď na otázky 11.díl

135) Zdarec ... Důvod proč ti píšu je, že se potřebuju zbavit utrpení, které každý den znova a znova prožívám.

134) Jak mám zachovat úplně pasívní stav ke všemu co se děje? Vždyť tak mi může hodně věcí uniknout, když je nechám jen tak proplavat okolo.

133) Hledej odpověď v Bibli! "Nebe a země pominou ale má slova nepominou," řekl Ježíš, který Tě pořád strašně miluje.

132) Jsem odpovědná za svoje dvě malé děti? Abych to upřesnila... já chci něco... ale hledím na děti... vím, že to co chci udělat... jim vezme veškeré tzv. civilizované pohodlí...

131) Jsme minimálně dva...

130) Nevím, jestli mi můžeš nějak, alespoň pár slovy, poradit, ale prosím tě o to. "Problém" (jak časté slovo...) je vlastně jen ve mě. Nevím jak se mám vzdát materialistického způsobu života. Kdyby člověk žil sám, někde v opuštěné chatce, na kraji světa... myslím, že by to šlo o moc lépe. Bojím se ztratit všechny ty věci, co mě den co den obklopují, na kterých jsem závislá... ego je můj nejsilnější protivník... chci proti němu bojovat, ale bojím se. Strach. Ale strach v přitomnosti neexistuje... ale žít v přítomnosti? Ha, jak těžký úkol... říká se "nevědomost je sladká"... nemyslím... Sladká je... ale protože zaslepený člověk se "má dobře"... alespoň si to asi myslí...

129) V mém životě dlouho trvalo, než jsem si připustila svou skrytou závislost na duševních útrapách, které si sama způsobuji. Šokovalo mě zjištění, že jsem na svou bolest a sebeobětování neuvěřitelně pyšná a bez ní si připadám jaksi méně důležitá. Nesnášela jsem uniformitu, nechtěla se podobat ostatním, ale dnes vím, že to nebylo proto, že by ostatní byli až tak špatní. To já jsem chtěla být za každou cenu jiná. Nebyla jsem však dost chytrá na to, abych chápala, že právě tato cesta vede k vnitřní osamělosti. Uvádět další příklady "trhání se sama na kusy" by byla nuda, je to pořád na jedno brdo. A všechny jsou o umělé závislosti na něčem.

128) Je fakt, že strachem se všichni ničí sami! Včetně mě. Ale myslím, že jsem to už pochopila a problém mizí sám. Co si myslíš o pandémii ptačí chřipky?

127) Není-li tedy pokrok ku prospěchu a snaha či víra ku pomoci... máme tedy ukončit svůj život bez zkušeností, doufajíce, že se jednoho dne lidi sjednotí a zavládne blaženost a dosáhneme vyššího?

126) Zjistila jsem, že mám ze sebe strach. Celý můj život mi vadí to všechno kolem mě - jak si lidé ubližují, jak ubližují přírodě, jak si neváží sami sebe atd. Podvědomě jsem hledala někoho, kdo mi ukáže cestu, prozradí mi, kdo vlastně jsem a hlavně - sundá mi mé "růžové brýle". Když jsem ho našla - nebo spíše - když si mě on našel - nedokázala jsem jít dál. Bojím se sama sebe. Mám teď jen dvě možnosti - zůstat "ovcí" jako všichni ostatní nebo překonat strach a jít dál a učit se. Co mám dělat? Jak to, že nedokážu překonat strach? Vlastně ani nevím, proč Vám to píšu, nezajímá Vás to. Asi jsem se potřebovala vypovídat. Možná chci znát Váš názor na celou věc... vlastně ani nevím...

125) Vaše odpověď je urážející a výsměšná. Pokud chcete tímto způsobem pomáhat lidem, vykašlete se na to. Píšou Vám lidé, kteří potřebují pomoc, ale Vaše rady nedpovídají člověku, s kterým jsem si původně chtěla psát. Je mi Vás líto. Sbohem

124) Ahoj Guru. Jsem neustále přemýšlející člověk. Mám otázku. Připusťme, že lidské štěstí a život se rovná nemyslet. Když nemyslíme často zasahujeme do svobody druhého, ale život je přece svoboda?! Jak tedy můžu nemyslet?

123) A co je tedy pro vás to pravé, k čemu se uchýlit, čemu věřit,...

122) Když sním a uvědomím si, že sním, mám vše pod kontrolou a mohu cokoliv měnit, ale v realitě mi to nefunguje.

121) Jsem na cestě, na nějaké cestě. Je bez cíle, ale konečně o ní vím. Zatím používám metody a techniky a hned je odhazuji, jsou to super prostředky. Nejvíc se mi osvědčila láska.

120) Dostal jsem se do filozofického rozporu křesťanství s východní filozofií ve věci reinkarnace.

119) Zdravím už jsem vám jednou psal a od té doby jsem udělal veliké pokroky.

118) Jak si vůbec dovoluješ té ženě tvrdit, že vegetariánství je špatné a k ničemu nevede?

117) Ahoj, mám pár otázek... 1) Jaká je tvoje profese? 2) Kolik dětí živíš? 3) Kolik platíš na inkaso? 4) Jak se stravuješ? 5) Kde na to vše bereš? Teď mluv o svobodě! A nezapomeň se podepsat!

116) Nemůžu žádného chlapa vidět jako partnera. Co mám dělat.

115) Vážený mistře, můžete mi prosím odpovědět na otázku mého zdraví?

114) A co mají podle tebe lidé dělat, když musím fungovat jak zákon káže?

113) Proč jsi na všechny takovej nevrlý, nebo jak to nazvat... jo, asi takhle.

112) Někdo se tě ptal, co děláš za práci a ani jsi na to nedokázal odpovědět. Mám pocit, že s tím máš dost velké problémy a někde hluboko uvnitř máš zakodováno, že je potřeba žít v chudobě.

111) Lidé kteří jsou dnes bohatí... rozhodně neseděli s rukama v klíně jako ty... aby ses měl dobře musíš pro to něco i udělat...

110) Zkus denně padnout na kolena a prosit Boha o pokoru a o správné vedení.

109) Jak se díváš na příkazy a zákazy? Připadá mi hrozné furt dítěti to nesmíš, takhle ne atd. Jenomže jak řešit třeba to, že chce roztrhat krásnou pokojovou kytku?

108) Nikdy jsem neuznávala praktiky všech těch rádoby guruů a různých jogínů, kteří se zbavili všeho, odstěhovali se z civilizovaného světa pryč a jen meditovali.

107) Děkuji ti za tvoje úžasné články, které čtu jedním dechem. Možná škoda, že jsem tě objevila až nyní... možná to tak má být, ale je pravda, že nikdy není pozdě.

106) Bereš realitu, ve které teď žiješ, jako nutné zlo, něco, co musíš vydržet nebo jako věc, co Ti může rozšířit obzory a prohloubit tvoje poznání?

105) Aha ty nic nechceš, ty nic nejsi a ty vlastně ani nemyslíš, to nejsou slova, to nejsou myšlenky, nic z toho není, všechno je jedna velká iluze.

104) Ztratil jsem tisíce hodin života v podstatě zbytečným "osvětlováním zabedněných duší".

103) Odpověď na otázky 10.díl

102) Je mi 23 a zoufale hledám nějaký cíl svého života, jenž by byl hoden snažení.

101) Kcha, kcha, kcha!!! Kde jsou všechny otázky a odpovědi? Je tři čtvrtě na dvanáct. Píšu deseti prsty.

100) Už pokolikáté jste mi pomohl, věřím Vám a děkuji.


[Zpět] - [1] - [2] - [Tisk]

18.11. 2005