Odpověď na otázku č.155

Otázky a odpovědi [Zpět] - [Tisk]

Doménou žen je poznání a láska (zvnitřnění), doménou mužů činnost a násilí (zvnějšnění).

Doménou žen je zarytý materialismus a sobectví... umně zahalené do péče o to její dítě... kdy je to žena, která žene muže k odpovědnosti, za to že jí toto její přání splnil, opíraje se o všeljaké instituce. A nebýt takových žen... bylo by poznání doménou mužů... kteří se musí nyní jó otáčet aby stihly financovat všechny ty následky ženských rozmarů. A není divu, že propadají v zoufalství nad vnitřní destrukcí alkoholu, protože rodina má přednost před mužským duchovním vývojem. A neznám ženu, která by nezatoužila po rodině... už při prvním pohledu na schopného muže.

Schválně si můžete dát 2 inzeráty se stejnou fotkou... k jednomu napište něco o duchovnu, lásce a romantice... leč chudobě a do druhého napište jen o bohatsví, moci, vlivu a zajištění... a odhalte si sami, jak jsou ženy duchovní... spíš vyčůrané.

Navíc dítě je pro ženu takové pouto s tímto světem, že její duchovní cesta je možná jen zkrze Tantru... a dokud jí dítě nezabijete, nedokáže se odpoutat od svého snu ve snu natolik, aby se mohla probudit. Proto žádná vědma, žádná čarodějnice neměla děti, jinak by přišla o své schopnosti.

Skutečný ženský sex je hlubší, bohatší a tolerantnější než mužský.

Není divu... protože jejich pud jim při sexu slibuje, že se jim vyplní sen o rodině... proto to tak prožívají... kdežto muž to prožívá v obavě protože s každým dalším sexem je méně svobodný. Jak by ho mohl pak takový akt v hluboce a v plné bohatosti si vychutnávat? To by šlo možná v přírodě, ale ne se ženami. A o té tolerantnosti, bych pomlčel. Nedivím se muži proč zuří při nevěře... protože žena tím poslala do kytek celou jeho dřinu kterou věnoval jejich hnízdečku... a žena jen vyvádí, protože její takticko lstivé a vydírací zbraně ztratily na účinnosti. A rozčiluje se jen nad svou ubohostí... protože kdo by byl nevěrný vynikající partnerce u níž najde porozumnění pro všechny své poklesky?

A teď pozor, skutečně přirozený ženský sex vyvolává hrůzu a paniku v mužských myslích. Zmíněné pocity přicházejí ze vzdálených krajin mužského podvědomí. To je známá věc, mnohokrát formulovaná, ale nikdy nevysvětlená.

To už jsem komentoval výše... žena souloží za jiným účelem než muž. A čím více se uvolní, tím více vychází najevo její sobectví. Muž si nikdy moc nevymýšlí... ale žena... ta si furt vymýšlí a nejen v sexu... a ať ji muž splnil už mnohé... nikdy to nebude brát konce.

Třeba takový příklad ze života Beznadějného případu.

Situace : Rozhovor muže a ženy po prvním sexu.

Žena : Doufám, že jsi mě nechtěl jen na sex.

Beznadějný případ : Mně by nevadilo, že by mě někdo chtěl jen na sex.

Žena : Takže jsem se trefila! To jsem si mohla myslet!

Beznadějný případ : Jo jo... trefila, ale jen do své ješitnosti ses trefila.

To bych mohl přímo definovat jak mají ženské ty tabulky co muž říká a co tím myslí... "Chci sex." převrátit... akorát, že co tím žena myslí by bylo "Chci mít s tebou dítě."

Jsou to ženy kdo se provokativně oblékají... a proč sexuálně vnadí muže? Počestné ženy takto nechodí... pouze prostitutky se odhalují... tak ať se pak ženy nediví... že se k nim muž tak i chová. Je to lovec a dobyvatel a bere to, jako že ho svádíte! Zahalte se, ukažte mu jak jste obětavé a pečující a schopné hospodyňky... projevte své vnitřní kvality... a garantuju vám, že nebudete mít výše uvedené mindráky a zkušenosti.

A investujete-li pouze do svého vzhledu... a nikoliv do toho abyste byly přijemné a pohodové životní partnerky na které se dá spolehnout, pak se nedivte, že vás muž chce jen na sex.

A na závěr test od Beznadějného případu na otestování ženy jako partnerky: Dejte ji 5000 Kč a řekněte jí ať vám koupí v Carrefouru tři piva a za zbylé drobné ať si taky něco pro sebe koupí.

Můj odhad : 99,9999 % žen tímto testem neprojde.

Beznadějný případ

***

Nevím, co to přesně obnáší, cesta tantry, ale třeba jí jdu ani nevím...

No to bych ani moc netvrdil... není to o požitkářství ale o vhledu. A na západě je Tantra jen zástěrkou pro sexuální zvrhlosti. Takže má přesně opačný efekt.

Tak to se směju, že znáš ženský sex - možná z toho, jak to jako chlap pozoruješ a pak filtruješ sebou, ale že by jsi "nás" znal, tak to ani omylem.

:-) jasně jasně. Tvá reakce mě úplně překvapila.

Beznadějný případ

***

Tak co je podle tebe tantra?

Nazírání na svět bez posuzování. A to je možné jen tehdy když věnuješ plnou pozornost zkoumání toho co se děje... a tím "já", zažívající a posuzující, které vše posuzovalo a následně tak zabarvovalo, aby tě mučilo zmizí. A s ním zmizí i příjemné a nepříjemné věci a ty je uvidíš takové jako jsou... a budeš od nich volná.

Jak? Znáš cestu? U ženy je to odevzdáním, obětováním.

Toto není technika ani program pro mysl... je to soutředění pozornosti tam kde to není zvykem... většinou plyne k myšlenkám... Dnešní žena neumí se odevzdat ani obětovat bez nároku na zisk.

Najít partnera, se kterým nebudu bojovat, jo to si musí jeden zasloužit. Já zatím také bojuji s mužem, a bolí to moc zvlášť při milování. Ale asi i tím se má jeden něco naučit.

Ale hovno, tobě jde o požitek ze sladkého milování... ale spíš o to, aby tě někdo obdivoval a vynášel tvou dokonalost do nebes. A to je ta tvá ješitnost... na které nedokážeš nelpět. Neznáš svůj klid, nemáš se o co opřít. Máš jen návody a postupy. Máš recept a nemáš suroviny. Jak se chceš najíst? Nejprve učiň svou mysl poslušnou a povznes se nad pocity které tě vězní. Jinak v tobě bude vládnout chaos a ty budeš jen loutka. Cvičením soustředění roztěkané a rozmazlené mysli dosahuje žák mentálního klidu a to je základ! Ty chceš jen lístost a něhu pro sebe. A proto musíš dospět A to bolí a bude to bolet dokud ten proces nezvládneš obrátit tvořivým směrem tak aby v tě neničil a nevěznil ale tvůj mír rozšiřoval bez ohledu na to co se děje kolem. Praxe je to nejtěžší. Každá prohra ztrojnásobuje sílu nepřítele. Nikdy nedostaneš to po čem toužíš, tak se toho už pusť a energie se k tobě navrátí aby tě naplnila.

Proč mám pocit, že posuzuješ stav mého dosažení, mou cestu a nutí mě to bojovat? Posuzuješ mě a neznáš mě. Neznáš mou cestu, mé prožívání, ani mou kvalitu a upozorňuješ. Tak jo, měj se.

Těžko se pouštíš, tak si ji nech i své prožívání a to všechno co tě v tvých myšlenkách krášlí nebo trápí. Já tě nenutím k ničemu. Ale 2 roky jen furt skuhráš. Tak si to skuhrání nech pro sebe jo? Až tě to placatění přestane bavit, možná konečně začneš na tom nejdůležitějším pracovat.

Ano tvé stránky jsou jasnou ukázkou neustálého zkuhrání. Pak se nediv, že čas od času vrátí ozvěnu.

To že ženám ukazuju jak jsou zvrácené není moje skuhrání, ale služba. Ježíš kritizoval svět já ženy, protože jim by stačilo málo, ale ony se vydaly do destrukce a stávají se z nich emancipované sobkyně, kterým by muž měl snášet modré z nebes bez ohledu jak jsou vnitřně zkažené.

Nesouhlasím s tím, že mentální klid je základ a ten se dosáhne cvičením mysli. To je rozšířená chyba většiny. Sám na sobě víš, že takový klid je klidem falešným. Klid mysli je až výsledným stavem klidu srdce. Klín klínem nevyrazíš. Mysl nezkrotíš myslí, ego egem. Je to začarovaný kruh. Nabízí se otázka, jak k tomu klidu srdce. A tady je ono totální odevzdání, pochopení, utopení a spočinutí.

Aha tak ty jsi už na konci. Tak to hodně štěstí přeju. Já ti nic vysvětlovat nemusím a hlavně né po sms když vím, že je to stejně zbytečné. Ty víš vše nejlíp. Až budeš mír pár vlastních zkušeností, ke kterým se těžko dostaneš, protože číst jak to vypadá na konci je snazší, tak pak možná bude mít efekt se s tebou o něčem bavit.

To mám díky té praxi a toho, že jdu a on se se mnou ten život někdy nemazlí. Psala jsem ti, že mě neznáš. Cvičením, technikou ovládnutí mysli se nikam nedostaneš, to jsou klamy a zacházky mysli, ega.

Nemá to cenu. Ty si pořád myslíš, že mluvím o ovládnutí myslí myslí, a já mluvím o soustředění pozornosti na bod mimo myšlení a tím mysl a ego ztratí sílu takhle s tebou cloumat. A je-li pak pozornost mimo myšlení ocitá se člověk v srdci. A ty nevíš jaké to je, protože jsi ve svém srdci nikdy nebyla. A protože jsi lenivá a vymýšlíš si cokoliv na obhajobu své lenosti, jen aby ses nemusel zříci toho po čem tvé já touží. Nemáš se o co opřít, abys nalezla klid a furt bloudíš ve stejném kruhu a marníš energii na pláč a čtení a hledání soucitu místo aby jsi něco konečně začala dělat. To co považuješ za svou praxi... já považuji pouze snahu tu praxi nějak záživněji obejít.

Asi v únoru jsem měla bez zjevné příčiny stav šíleného rozložení. Jak jsi psal, nebylo se čeho chytit... chaos, bolest prázdnota všeho, slzy na kraji každou chvíli. Někdo mi radil dýchat do srdce, ale já na techniky nejsem. Na nepřirozené cosi, vycházející z mysli. Usilí.

To je zajímavé, že techniky na výrobu utrpení používáš stále a přitom tvrdíš že to není tvůj styl... tak začni třeba u toho jak tvé utrpení v tobě vlastně vzniká.

Trvalo to pár dnů, možná týden, nepomáhalo nic, žádné soustředění, techniky, jen to nechat být. A pak jsem se jednou v tom utopila, v tichu hloub a hloub. V Kristu Lásce a bylo. Dnes vím o čem je znovuzrození. Nepotřebuji nikomu nic dokazovat a bojovat. Pac.

No hezky jsi si to vysvětlila. Tak už víme proč se mučíš, abys pak měla medajle své chlouby. Neprošla si žádným znovuzrozením, protože by ses choval jinak... já tě vidím stále stejně ve stejném místě zasekanou a paličatou už víc jak 2 roky. A to co tě potkalo byl jen takový malý záchvateček... počkej až přijde záchvat... možná se o tebe doktoři budou dobře starat. Jinou budoucnost u tebe stejně nevidím.

Připojuji reakci na spestření z Jitřní země : Nějak se do debaty o politice nezapojuji, nic mi to neříká, i když zde - na světě - žiji. Ale imho, jde přece o SVOBODU, ne o to, kdo kde sedí na jaké konferenci, jakým mluví jazykem, jestli má nebo nemá děti, jestli je muž nebo žena.... to jsou všechno vnější podmínky, kdy je sice fakt, že rozdílnost ztěžuje dorozumění, ale není to to nejdůležitější - oč nám všem jde - o svobodu. Ať to zní jak chce filozoficky - je zde něco, co všechno spojuje, všechny ty rozdíly zahlazuje do jednoho. A znovu vzpomenu větu Tondy 20 - Rozlišování je v hloubce spočívání. A já bych řekla že nejen rozlišování - ale paradoxně - ono v hloubce spočívání je jediným pravdivým stavem vyjádření všeho... tedy i nás... protože nás...

A toto je fakt možné? Kde se ten člověk tak zřídil? Při pomyšlení že se někdo takto vážně prezentuje mě přepadají záchvaty smíchu...

Takže jak oslík tvrdí na svém webu, že vdané ženy s dětmi nemají šanci dojít k osvobození jedině skrze tantru - má a nemá pravdu. Má pravdu tehdy, když jako pojem tantra - vezmu, že je to PŘIROZENOST (na kterou nejvíce vsázím). Přirozenost, všednost života v tom nejkrásnějším slova smyslu, přijetí toho, co je... přijetí - své role, přijetí partnera, přijetí práce s rodinným životem spojená, přijetí, stále přijetí a ruku v ruce - to ani jinak nejde - láska a důvěra. Jedno je odrazem druhého, pěkně pospolu. Bez jednoho by nebylo druhé. Toto mi vychází jako jediná možná cesta (nejen vdané ženy s dětmi, ale všech) - tantrická cesta - v přijetí - skutečném (ne v hlavě) toho, co je. V tom přijetí (odevzdání) se vše transformuje, přeměňuje, krystalizuje - v čisté jsoucno. Tantra není o sexu. Sexuální energii je energií zabarvenou (chtěním, potřebou druhého - potřebou dualismu), prožíváním, = přežíváním v dualitě, kdy je já a on - ono. Jde o to i tuto - pozor, povšimnout si spojky - i - i tuto energii - jako všechnu ostatní energii - o ničem jiném projevy ani nejsou než o energii - sublimovat, transformovat v tu jednu, čistou, nezabarvenou... kdy je jak je - duchovňácky řečené - kdy zde není dualita ani ve skryté formě - není nic, nikdo, kdo by co zabarvoval, kým by bylo co zabarveno ... "jen" pravý stav, skutečnost.

Škoda, že ten člověk o Tantře zjištěno má vše, ale ještě ani jednou ji v praxi nerealizoval. Ale jinak bravo... exklusive výklad... to jsou dneska asi všichni tak nadupaní... klobouk dolů... za ty roky se fakt hodně sešrotovalo... ale nebudu rušit.

Beznadějný případ


[Zpět] - [Tisk]

14.07 2006