Odpovědi na otázky díl. 11

Otázky a odpovědi [Zpět] - [Tisk]

Pokud jsi nula, tak jsi všechno a nic. Až se staneš toaletním papírem, pak jsi na konci i na počátku.

Ó tebe mi posílá sám Lucifer... zrovna jsem na toaletě... a není tu papír... konečně najdeš i ty uplatnění...

Děkuji za odpověď. Ještě nejsi vyprázdněný, nejsi tedy bez naděje. To co z Tebe vychází dolem je totožné s tím co z Tebe vychází horem. To není problém otvoru.Tedy znovu: Pokud jsi nula, tak jsi všechno a nic. Až se staneš toaletním papírem, pak jsi na konci i na počátku.

Nula, všechno, nic... na co si mám podle tebe hrát abys byl ty spokojen? Stejně bys nic nepoznal... jsi moc hlučný... takže můžeš zase jít tam odkud jsi přišel... Vločky padají tiše... a čím ony jsou? Čím musí být? Nech je být...

To co ze mě vychází tvoříš ty sám... takže vyřeš svůj problém... a pak tě i vločka unese...

***

Ahoj štěstíčko, nikdo není beznadějný případ, jak jsi mi psal. Před pár lety jsem žila na okraji vesnice a chovala jsem kobylu. Ta mě naučila žít tady a teď. Při ježdění jsem vnímala jen pohyb, zvuky vně a radost z toho vyplývající, která byla i pod emocemi. Myšlenky si plynuly, jen jsem je pozorovala. Potom jsem si přečetla knihy od Adžána Ča Tiché lesní jezírko a Dana Millmana Cesta mírumilovného bojovníka a Moc přítomného okamžiku. Každý den, ať jsem dělala cokoliv, zároveň jsem při tom i cvičila bytí v přítomnosti. Před dvěma lety jsem se přestěhovala do Bratislavy, učím ve škole jezdectví... Pohybuji se stále mezi lidmi, mysl mě chytila a já stále dělám, co ona chce a nevím jak z toho koloběhu vystoupit. Mohl by si být mým učitelem, a když někam obočím ťuknout mě palicí? Potřebuji trochu usměrnit. Děkuji. Pozdravuj koně, vítr a déšť.

Všude je klid a mír... žádný koloběh tě nevězní. Učitel je výtvor démonů. Odbočit se nedá... usměrnit se nedá... avšak stačí na to jen pomyslet... a je tu problém... jsi a uč se ze svého utrpení a strachu... jež si sama pro sebe vyrábíš... jen kvůli jedné věci. Vzdej se té věci a nebude již více utrpení...

***

Jsem v Alpách na krásném sněhu... prolejzám zamrzlé potůčky... cvičím Qi Gong ve slunci.... hraju na flétnu... léčím pacienty.... naše světy jsou rozdílné... Váš svět, podle toho co jsem četl a viděl na Vašich webstránkách, je mi příliš proletářský a také, promiňte, příliš česky vulgárně honzíkovsky provinční.

Byt v Alpách na krásném sněhu je mi na nic když je mi zima, prolejzat zamrzlé potůčky je mi na nic když žízním, cvičit Qi Gong ve slunci je mi na nic, když jsem nemocen, hrát na flétnu je mi na nic, když se chci milovat.... léčit pacienty je mi na nic, když chci jít domů. To jsi musel udělat něco strašného, že jsi tak trestaný... a svázaný, že nemůžeš se doma svobodně nadechnout a musíš utrácet a jezdit tak daleko abys mohl být někým jiným než jsi. Je to s tebou špatné. No ale co naplat. Já jsem tu jen pro ty české provinční lidi z ulice co se do Apl nikdy nedostanou.

***

Jo moc parádní čtení, supr... Děkuju za skvělé stránky a buď dál takový jak píšeš, pravda je přitom tak krásně jasná a přirozená, mi ale stále hledáme nové brýle, přes které bychom se mohli na ten život dívat :-)))) Ťuky ťuk... tak teď pojď, musíme následovat bílého kralíka :-)))

Proč ho musíš následovat?

***

INZERÁT : Splnění cílů. Ve své meditaci jsem měl uloženo pomoci několika ženám věkem do 28 let ve svých problémech a významným způsobem jejich život změnit. To je dáno karmou. Tyto ženy to mají dáno osudem a ozvou se na můj mail. Autor: Lorvit Věk: 45 Město: Brno

Tak tomu člověku se to splní... chudinka.

***

Ty nejsi obyčejná nula. Ty jsi zlá a tudíž opravdová nula a měl by sis změnit email. Opravdový mesiáš určitě zlý nebude. Obyčejná nula.

Kopie útočí... Pirátko... vždyť jsi škaredá jako noc... v ničem se mi nemůžeš rovnat...

Konečně - svět vždycky ovlivňovaly hloupé, ale zato namyšlené mesiášské nuly... tak se snaž "originále", ať ti neujede vlak... stejně ti típne tipec nějaká skromná, inteligentní "jednička".

Že jí vzkazuju, že se na to nesmírně těším... ale ona stále musí na své inteligenci a skromnosti pracovat, aby se mi mohla nejprve vyrovnat.

***

Díky za vtipy na Vašich stránkách. Jsou to jediné texty, které za něco stojí. Ty ostatní bláboly, nestojí za nic. Protože podle Vás se nemá člověk snažit o nic. Nemyslet na nic, nic se neučit, nepoznávat nic, netrpět nic, trpět nic, snít nic, nesnít nic. Jen se zastavit ve vlastním nic, aby Tě to mohlo katapultovat do prčic v nic. Přeji sladké nic a díky za nic. Jen mám jednu otázku, proč odpovídáte na otázky, když hypoteticky byly vždycky nic. Byly vůbec?

IÁ!

***

Zamotaný ve své hlavě žije iluzi svého osvobození. Smutné.

Tak proč si to ty děláš smutné? Pro miliardy lidí je to všední život...

***

Jde to od deseti k pěti.

Tak to je supr... ne? Od deseti problémů k pěti... od deseti pout k pěti.

Ale kdepák... právě naopak... tak se to myslí.

Aha... takže vaše mysl je stále hladová... to potom vše posuzujete v prvotním zabarvení... zisk a ztráta... chudáčci... nemáte co ztratit... a přesto tolik traumat... přestaňte jen kalkulovat a věci posuzovat! Vždyť je úplně jedno jestli získáváte nebo ztrácíte... stejně to nevíte... můžete si to na sebe jen vymyslet... ale jak to ve skutečnosti je... nikdy nezjistíte... takže je to jedno... a v království je i to nejcennější na zemi včetně lásky... jen těžká přítěž... a chudoba osvobozuje ducha...

***

A co říkáš na tohle : "Neboť já jsem to první a poslední. Já jsem ctěná a vysmívaná. Já jsem děvka a svatá. Já jsem manželka a panna... Já jsem neplodná a mnozí jsou mí synové... Já jsem ticho, které je neuslyšitelné... Já jsem vyjádřením svého jména..."

No tohle... kdo je ta šťabajzna co se válí v mé posteli...

***

Jaké ego? Jaká karma?

Tak co to potom ke mě mluví?

Někdo k někomu mluví? ...kap, kap, kapi kap, žbluňk...

Koukám, že ti do hlavy pěkně teče... No... hlavně že máš kolem pasu záchranné kolo, aby ses neutopil.

Dej o sobě vědět, až skutečně něco dokážeš mluvko.

No to je ten pravý epitaf hodný tvé velikosti... Tak a než se utopíš úplně... chceš být zpopelněna nebo sežrána červy? Protože pokud bys chtěla být sežrána červy... okamžitě posílám zakázku textilnímu průmyslu, aby ušili tisíce bryndáčků pro ty červíčky s tímto epitafem vyšitým zlatou nití... Spi sladce... * (* = pusinka na pupík)

Je to tu jak na velkém hovně.... až se bzukot much správci plete...

Už tak brzy? Ty jsi teda rozkladový rychlík...

***

Troubo...

Pekáči...

Jojo jsi guru. O tom to je... guru ví a tedy sám přesvědčuje sebe tím, že přesvědčuje ostatní, ego je mrška :-)), ale jo píšeš dobře tedy dík.

A o čem mě pak chce to tvé ego přesvědčit mé ego? Rád si to poslechnu... abych věděl jako trouba víš... na kolik se mám nahřát abych si mohl pekáč ke grilování rozpálit... Bude Krocan... tak se připrav.

Tvá volba... myslím, že se setkáme.

Se mnou se nedá setkat... pokud se se mnou setkáš tak jsi v troubě.

***

Všimla jsem si, že jsi přidal nějaké fotečky na osla, tak chválím... obzvlášť na té poslední Ti to sluší :).

Tak si na mě dávej velký pozor!

***

Oslíku, Oslíku mě se zdá, že pěkně zlobíš! Že rád zlobíš viď?! Ďábel.

Sím ano. Tebe zlobit je mým největším koníčkem. IA!

PS: Kámoška co do tebe vidí jak do hubený kozy.

Mmméééé!

***

Udržet pozornost - plamen svíce v průvanu, zdravím :-).

A jaká pozornost udržuje tu pozornost?

***

NEVÍM co mám dělat, nic mi nepomáhá, nic mě neuspokojuje.

Tak se ponořuj jen do toho jak moc to nevíš... a to tě dovede k zastavení se v konání... a až se zastavíš... pak se to samo stane... zatím jsi moc v pohybu... Nevím tě dovede k tomu zastavení... Co je to nevím... co je to... Neposlouchej odpovědi vymyšlené... vnímej to něčím jiným než myslí... je to teplé... nebo studené... atd... jen né slova... Slova tě vrhají zpět...

***

V tom množství sraček na webu jsou Vaše postřehy oněmi zlomky, jež člověka povznesou. Ať se daří a hodně štěstí.

Je-li dílo dokonáno... není žádného povznesení ani poklesu. Je-li tu povznesení je tu i pokles... ale obojí v jednom současně vede k probuzení a rozšíření takovému... že člověk zmizí jakmile zmizí hranice viditelné pouze okem hladu, a vnímatelné pouze mlsným jazykem pýchy člověka.

***

Ahoj Petře. Dřív se mi zdály opakující se sny - nějaká situace a většinou jsem se poděšen probudil když se děj blížil rozuzlení Ta sekvence z toho snu se mi potom přihodila na živo např. po 5 letech v okamžiku kdy jsem si uvědomil totožnost právě prožitého a dříve sněného jsem byl tzv. blízko kolapsového stavu - zblednutí atd. (jen subjektivní dojem) Zblednutím reaguji na krizové situace a jestliže dojde akci slyším následně šum až hukot krve jak tělo přechází jakoby na forsáž - celé to vnímám jako bych stál mimo a celé to jen pozoroval To co mě trápí - neumím si vysvětlit tu snovou "předvověď" na tak dlouhou dobu. Co s tím trochu souvisí jsou tzv. obyčejné sny kdy se mi zdá o mém na mě traumaticky působím životním období - např. pobyt na vojně - takový druh snu signalizuje spravidla komplikace v práci - nic fatálního (2-3 dny předem) Zajímavé je, že to není způsobené mojí nedbalostí - nejspíš by se příčina těchto komplikací dala nazvat působením vyšší moci. Pokud najdeš chvilku - jaký máš na to názor?

Aby měla mysl hlavní slovo, vyrábí si neustále své problémy, aby byla potřebná k hledání jejich řešení. A jak často se zabývá jen sama sebou... a přitom ji nikdo nikde neviděl... přesto to funguje tak že tě vězní ve svém tvoření.

***

Hmm, pěkné čtení. A to jsem si myslel, že slova jsou neobratné... Chceš mrkev? Ještě nějakou mám. Nabídl by jsem ti i buchtu, ale momentálně žádnou nedisponuji, a kromě toho se u mě taková buchta velmi dlouho neohřeje :). Ale mrkev ti nabídnout můžu...

Buchta nebo mrkev... co můj žaludek může vědět? Škoda, že nerozdáváš sytost... ikdyž mezi lidmi o ni dnes už nikdo nestojí, jinak by nemohl své utrpení s Bohem měnit za příslib posmrtného blahobytu a dobré karmy.

Utrpení nebo blahobyt... co má kecka může vědět? Ta sotva rozezná buchtu od mrkve, natož ještě karmu od Barmy... A sytost nerozdávám. Neumím ji totiž dopěstovat. Pěstuji jen mrkev. Jak mě může těšit rozdávání něčeho, když ani nevím jak to vzniká a roste? Ne, ne děkuji pěkně, raději zůstanu u své mrkve. Ta je aspoň poctivě dopěstovaná... a jen ať si někdo přijde zkoušet mě přesvědčit že ji se mnou výhodně vymění za pocit sytosti, takového obyčejně posílám k někam kde snáze uspěje.

Slyšel jsem že, letos je všude mrkve dost. Takže se tuzemskou mrkví krmí už jen prasata. Až nějaké uvidím... pošlu ho za tebou.

***

Když nebudu nikde bydlet, nepotřebuju peníze na nájem, proto nemusím pracovat. Ale každý živý tvor potřebuje něco jíst. Mám tedy umřít hladem??

Většinou lidé umírají při vzniku svých zbytečných starostí...

Když to tedy nebudu považovat za problém, nebudu ani pomýšlet na to, že mám hlad??

Až vyřešíte ve vás otázku, co vlastně má hlad a proč "musíte" jíst, pak možná brzy neumřete.

***

Prosím tě, ani jedna z těchto konin není pravda. Jsou to úplné pičoviny!!!! Přepracuj to!!!

Nejde to!!!! Už mi nestojí jako dřív.

***

Jak se osvobodit od inkarnací - jak zabít duši!!!! Jupí!!!!!!

Tak to vypadá u vás na dlouho.

***

Best Of Guru Osho :) :) :)

Ále kdepák... schválně si počkej až vyletí všechny slepice z kurníku a pes na řetězu u boudy si olízne vlastní kulky.

***

Existuje možnost nepřijímat útočiště ve světě a tedy ani ve vztazích a zároveň v tom světě kvalitně žít a kvalitní vztahy prožívat? Tzn. "Být ve světě, ale ne z něho"?

Nelze kvalitně sloužit dvěma pánům.

***

To je můj web!

To mě žádný prostředník (včetně dovednosti vlastních smyslů) nikdy plně nedokázal uspokojit.

Trochu mě děsí představa, že umřu sám někde na kraji lesa... zapomenut a nemilován.

A není ti to trapné... na tomhle webu... žebrat o slitování pro takové marnivé myšlenky?!!!

***

Jsem přesvědčen o pravosti Bible a existenci "jediného pravého Boha" (který má jméno..). Vím všechno, ale nemůžu to v tomto světě uplatňovat, protože mocná duchovní bytost (Satan - ďábel - lucifer, světlonoš) se všemožně snaží zničit opravdový vztah k živému Bohu, o kterém vím, že miluje všechny lidi. Bůh (který má jméno) za nedlouho zničí všechny lidi, kteří jsou bezohlední a nechtějí se podřizovat jemu (desatero). Nyní je testovací období, ve kterém se ukazuje, že "člověk panuje nad člověkem k jeho škodě". Moje víra je silná a vím že je pravá. Je mi 22 a jsem nezmanipulovaný, má víra je čistá a racionální. S mnoha věcmi ve vašich článcích nesouhlasím a chtěl bych vám třeba pomoct najít tu jedinou pravdu, kterou se ďábel - panovník tohoto systému věcí snaží skrýt. Pokud si myslíte, že se vás tento dopis netýká, smažte ho.

Démoni se už ke mně dokonce chodí pyšnit svými úlovky... asi spoléhají na můj soucit, že začnu proti nim bojovat. Omyl kamarádíčci... sílu použiju raději k cvičení než k házení hrachu na zeď. Mějte se tu rádi, a šetřete si lovnou i na zítřek.

***

Nemám žádnou otázku. Předpokládám, že tě o to žádalo už dost šulinů, takže jsem v další v pořadí. Chci se s Tebou setkat. Ze zvědavosti a nudy, nic víc. Nepotřebuju soutěžit v tom, kdo dál dochčije, na to je tu dost jiných...

Ok.

***

Byl jsem si zrovna nakoupit, a jedna starší paní tam hledala peněženku co ztratila... prý ji asi nechala v košíku ať se lidi podívají... nic se nenacházelo... a tak smutná šla ven. Když jsem pak vyšel z obchodu, vidím jak tam zkroušeně sedí a povídá si s paní, jaký je to dneska nepoctivý svět... ujdu dva metry a vidím na lavičce peněženku. Povídám té paní jestli to není její... a ona hned šťastná jako blecha... Kričí, že jsem prý anděl... a že prý je to zázrak... a tak ji říkam, ať se raději podívá dovnitř a nechválí zbytečně za prázdnou peněženku. Podívala se dovnitř... a zalomila rukama... měla tam všechno... a že... že prý si mám něco přát a to se mi splní... řekl jsem jí, ať zajde do obchodu a řekne jim tam, že už peněženku našla...

Prý jsem Anděl... :-) lidé si myslí, že Andělé pomáhají dosažení věcí a úspěchů zdejších... stejně tak jako modlitby a zázraky co se udály ve spojitostí s tímto světem. Pomyslel jsem si v duchu... Ale paní... vždyť jde jen o peníze... ať je lidé mají, nebo ne... stejně umírají. Proto nejsou zdrojem štěstí... vše co má hodnotu co se mění, klesající a stoupající... zesilující a zeslabující, nabývající a ubývající... nikdy nikdy nemůže člověka plně uspokojit... žádná měřitelná a zpočitatelná či vyjádřitelná položka... Vše podmíněné a podléhající změně... nemůže tedy vést k míru a ke štěstí.

A že si mám tedy něco přát... Pomyslel jsem si zase... a co já si můžu vlastně přát? Zase jen nějaký sen o něčem... Vždyť všechna přání pramení jen z ega a jeho snů... Proto ti jež nemají v sobě žádná přání, mohou hledět v nebesích na tvář Otce.

A ještě jsem si pomyslel, když paní říkala, že v peněžence měla její peníze... Odkud se bere moje? Když oko moje nevidí, ucho jej neslyší, hmat jej nenahmatá? Copak to není jen pouhý výmysl? A co se kvůli tomu výmyslu všechno událo... hádky, války, vraždy... ale i tak, není-li moje... není-li žádné já a jeho vlastnictví... je to všechno prázdné. Zač tedy chcete bojovat? Za pravdu? Zešíleli jste snad? Za dobro? Zbláznili jste se snad? Za svobodu? Pomátli jste se snad dočista? To je jako by váš sen bojoval za své probuzení... velké kecy a šimrání balvanu pírkem slepičím... labyrint vlastní nevědomosti... sám sebe potvrzující...

Beznadějný případ


[Zpět] - [Tisk]

29.12. 2005