Odpověď na otázku č.182

Otázky a odpovědi [Zpět] - [Tisk]

Ahoj, v knížce léčení hladem jsem našel tento zajímavý popis stavu:

"13. den hladovění

Jsem nadšen, uchvácen radostí. Myšlenky, city, fantazie, jako měkká oblaka se zlatými okraji plavou v bezedných, světlých, průzračných hloubkách vědomí. Připomínají jasné, tiché ráno po dešti. Kdyby se tento stav podařilo udržet navždy, jak lehce by se žilo, pracovalo, učilo!"

Takže to vypadá, že ani cvičit meditaci nemusíme... stačí jen prostě tělo zbavit škodlivin a udržovat čisté tak, že nebudeme jíst už nadále to co mu škodí. Nebo se mýlím... jaký máš ty na tyhle směry jako vegetariánství, veganství atd. ty názor?


Všechny tyhle směry jsou posedlostí mysli a opírají se jen o formu... takže vedou pouze k o to většímu ulpění na formě a tělesnosti. Tak jako mysl člověka masožravce... by se bez masa cítila slabá a nemocím náchylná, tak stejně mysl vegana by se cítila bez čerstvé zeleniny slabá a nemocím náchylná. A jak známe metodiku mysli... piplá a zvětšuje... takže předpokládaný vývoj u těchto myslí posedlých je vždy zdokonalování a množení čistoty atd.

Pak člověk bude nečistý po každém soustu co neuhlídal... bude mu zle... bude každý problém v životě řešit hladovkou... bude se jen zabývat tím jak se cítí jak se prožívá... a skončí u psychické anorexie. V důsledku hladovění vyčerpá tělo... a možná se v příštím životě narodí jako přejídač všeho možného... nebo třeba v pekle do něj budou ládovat jednu nezdravou a nečistou potravinu za druhou...

Čisté a nečisté, zdravé a nezdravé, dietní a tučné... to vše existuje jen v ustrašené a lpějící mysli. Daným stoupencům bych naznačil tento příměr... člověk spící ve snu může sníst cokoliv a pak se strachovat o snové tělo, čistit jej klystýry... odlehčovat mu hladovkami atd... a svou posedlost vyhnat až do extrému života a smrti... Ale když se takový člověk pak ráno probudí... ví jak marnil čas... když se nechal oklamat ideály své mysli a rozmazleností svého ega... a místo toho aby jeho spánek byl klidný, uvolněný a radostný... strávil jej v mukách a starostech... A i kdyby ve snu spořádal tuny masa nebo zeleniny, či žil jen z kosmu... shledá ráno do čeho vlastně investoval a co ve skutečnosti se změnilo...

Každý sám ať za sebe uvažuje a prohlubuje svůj vhled... Strach je špatný rádce, a bát se o to co není skutečné... a programovat své myšlení jež je zde mocné... neboť svět se vám jeví dle víry vaší... takže čemu věří vaše mysl to pak musíte i pociťovat. Můžete vážit život na gramy... a zkoumat to co jíte pod mikroskopy, ale nikam se nedostanete... neboť jste se zakleli v úrovni tělesnosti.

Není žádné maso, není žádná zelenina... když vaše mysl bude věřit, že bude čistější když vypije přepálený olej... opravdu se po jeho vypití budete cítit svěže a lehce... Jenže programování je dobrý byznys... to co vám chutná po tom se tloustne... a to co vám nechutná po tom se hubne :). Chytře to mají vymyšleno abyste trpěli ve svých mukách a platili těm, jež kouzla vyrábějí.

Nahlédněte do podstaty... a moc všech programů se nad vámi zhroutí... a vše se vrátí do normálu... nemocní se uzdraví, tlustí zhubnou, a radost... a pokoj se ve vás rozhostí... Jako mávnutím kouzelného proutku... pro toho kdo hledá nejprve království nebeské...

A čím déle a precizněji tahle posedlost zapouštěla kořeny v mysli adepta jakéhokoliv směru... tím těžší bude i převrat zpět... kdo projde a vydrží ten oheň tření co v něm vyvolají démoni jeho vlastní aby jej odradili... včetně tělesných projevů... vyrášek atd... ten bude osvobozen od starostí s ulpěním na tělesnosti... lepší je umřít v boji... a nic nezískat... než žít v zajetí toho co vás mučí a nutí záměrně konat... ale málo je odvážných... kdo po úzké cestě trnité rozhodnou se jít... a bez vhledu ani ten nejodvážnější nedojde daleko... rozhodnutí musí vycházet z ducha... ne ze ziskuchtivosti mysli... protože všichni zde se rozhodujete jen pro zisk... nikdo ne pro ztrátu... ale duch říká... pusť se a odlož a strasti o život svůj... byť by to znamenalo jistou smrt a najdeš nesmrtelnost ukrytou za tvým strachem.

Díváš se někdy na pořad "Jste tím co jíte.."?

Nemám televizi a i kdybych ji měl, tak se nedívám. Sám název vypovídá jen o tom jak vaše mysli fungují... To že někdo duchovní kdysi začal jíst méně masa, bylo spíš proto, protože chovat něco, starat se o to a skladovat pak vytěžené maso se jevilo jako časově příliš náročné, takže by cvičení muselo jít až na druhou kolej. A tak je mnohem snazší přejít na rostlinnou stravu jež roste všude kolem a k jejiž přípravě není třeba tolik času. Zbytek času lze využít k nahlížení do podstaty všeho co se jeví. Ale lidé stejně jako všude na světě... potřebují se opírat o nějaké matrice a pravidla... potřebují k určování nějaké vnější znaky, protože jsou slepí. A tak si myslí, že napodobováním chování, sami sebe vnitřně očistí... a protože tomu jejich mysl věří... tak to i tak funguje. Pýcha pak stoupá po schodech a život má zase nějaký smysl... leč nedosahujete takto ani na úroveň cvičených opic co vše imitují. Šatičky, oznáčky, slovíčka... jen samé povrchnosti... hračky pro vaši mysl... posedlost zde má mnoho podob, hlavní je něčím se stát a něco dokázat a tak se každý může osobně realizovat... a když se mu to podaří... tak ho banda pomatenců bude mnoho let následovat.

A ještě by mě zajímalo, jak se ty vlastně díváš na války, terorismus a násilí jež se teď ve světě nějak všude rozrůstá?

Rád bych vysvětlil... že váš problém je jiný... a že i kdybyste vyřešili jednu válku, přijde druhá... po terorismu přijde něco dalšího... a vy jste nuceni bojovat a bojovat... bít se, soutěžit a přít dokud ten problém nevyřešíte. Zvířata ten problém nemají... jen člověk má boj v sobě... a jelikož je válka v něm... nemůže vzejít žádná společnost mírumilovná... Každý má něco za co by byl ochoten bojovat a co bránit... a toho jež ho o to chce připravit nebo připravit o právo k nabytí toho klidně i zabít. Každý má v sobě to co vyvolává nenávist vůči ostatním. A vy musíte nenávidět... jinak by se tahle společnost musel zhroutit... Ona stojí na principech nenávisti... a říká se tomu demokracie... a to je horší než válka... protože demokracie povoluje vykořisťovat tržními metodami celé národy...

Jsem voják... ale kdyby mě postavili do války... na linii... složím zbraň, protože já nemám důvod bojovat... nevidím nikde nepřátele... jsou tu jen lidi co mají problém nebo jejich politici mají problém... sužuje je touha a starosti s vlastnictvím... strach o hranice... svého mocnářství... Kdyby nebyly hranice... a ony na zemi nikde nejsou vidět... jsou jen v myslích nenávistných a na mapách pak by jste viděli, že odpíráte bratru to čeho sami máte dostatek... a že nerovné podmínky určujete aby jedni žili v bídě a druzí v přepychu... a aniž by je ten přepych někdy uspokojil... budou ho bránit i atomovou zbraní.

Plakal bych nad oběťmi nepřítele, a to i kdyby mi zabili rodinu... protože se nechali naverbovat k tomu aby přišli o čas i šanci uvidět bohatství Otce... Jak bych je mohl trestat... zabíjet... když oni volají o pomoc? Jak je mohu soudit... když nevědí co činí, neboť jsou v delíriu posedlosti. Vrazi jsou oběti... a to možná větší než ti které zabili... obě strany trpí. Celé to hrdinství a veteráni... atd... to množství pomníků a obětí všech těchto konfliktů... ať už světových nebo hospodských... to vše ve mě vyvolává... jak zbytečné to všechno bylo... a je... jak ješitné a povrchní... Zkrátka je mi líto toho, že trpíte tím zaslepením a neznáte klid víc než toho že jste umřeli... Že se nedokážete respektovat a domluvit... a to si říkáte vyspělá civilizace... není divu, že se nedostanete v pokroku daleko, protože nejste na to připraveni... protože všechnu vědu mocní nejprve zneužívají k udržení své moci... nikoliv k tomu aby se všichni měli dobře a našli si dostatek času i na vnitřní vývoj.

Zkrátka... marníte čas i energii na těchto žabo-myších válkách... soutěžích a závodech... ve vnějším provedení... protože skutečný protivník je uvnitř... ve vás... Proto ten, kdo neporazil sám sebe potřebuje zbraň... naštěstí se nejprve rvou jen ti nejkrvelačnější... to je holt konkurence... škoda že ji platí vždy ti nejchudší...

Beznadějný případ


[Zpět] - [Tisk]

20.01 2007