Odpověď na otázku č.184

Otázky a odpovědi [Zpět] - [Tisk]

Co je to svoboda?

Svoboda je odevzdání se Bohu.

Odevzdávat se může něco něčemu jen v pekle.

Kdo jsi?

Na tuto otázku nebudu odpovídat, protože takovou představu o "nebi" nemám. Žádná nebeská brána podle mě neexistuje. To "nebe" je podle mě stav, kdy už nic nebudu chtít, nic potřebovat. Budu jen já - vytvořené na k obrazu Božímu, a přestože budu "částí Něho", bude mi líto všeho zlého, co jsem během svého "života" na Zemi udělala. A chtíč vrátit se zpět a napravit to, to bude znamenat šanci vrátit se zpět a začít od začátku, ať už s pomocí a nebo nejprve bez ní. A pokud jsem během svého života nebyla "sebou", ale "Jím" v mém těle, možná (to ještě nevím, protože jsem stále na této Zemi) budu moci být duchovním učitelem - tzv. andělem strážným.

No máš to hezky naplánované... samé budu a budu... ale kdo jsi teď? Dokud tě neomrzí to tvé budu brána se neotevře... a můžeš to kolo začínat i tisíckrát znova od nuly a nikam se nedostaneš.

Co vlastně hledáte.

Boží vůli, protože chci být Božím údem a dělat to, co bude chtít aby jsem dělala. Je to tak lehké a přece je to to nejtěžší v "životě". Protože cítíme, milujeme... a záleží nám na tolika věcech, že zapomínáme proč jsme na tuto Zemi přišli... tedy plnit jeho vůli.

Vůli a plány má jen Lucifer... proto kdo plní vůli či plány slouží jemu... Není divu, že Ježíš nabádal lidi takové, jež pokrytecký lid tituluje jako svaté nebo duchovní aby... ustoupili ze všech vůlí a levice nevěděla co a proč činí pravice... Škoda že všichni hledají něco co si jen představili a za čím pak jdou... ale najdou jen žal a nářek... takže v podstatě ani neví co hledají... ale hledat musí... to je jedno co... hlavně je mít důvod žít. A co je k tomu nutí? To až najdou pak se zděsí... a až to odhodí... pak bude nalezeno co už tu vždycky bylo.

Problémem vaším je, že jste příliš ambiciózní... když neodpovíte správně na první otázku, neodpovíte ani na jiné... Najít odpověď mnohým trvá roky... a vy... během deseti minut, pošlete odpovědi na všechny tři otázky... a k tomu je ještě na každou otázku odpověď jiná. Je jen jedna odpověď... pravá... a tyhle tři otázky k ní vedou... vy se však zastavíte na té cestě v první hospodě a opijete svou mysl slovy... a pak žvatláte a b c a k ničemu to není... jen marníte čas... zavřete hubu... zavřete dveře... ztište se a čekejte... stačí jen tiše čekat... a vy přesto tisíce věcí vymýšlíte.. .co by bylo dobré udělat, aby se ve vašem životě něco změnilo k lepšímu. A tak jste jen sloni v porcelánu... a nedáte a nedáte si říct.

A pro odpovídající ještě malý tip... vymažte ze své mysli Boha a vše co s ním souvisí (stejně je to falešné jako zástupci na pracovní ploše) a pak zkuste odpovědět... protože nevinný nečetl nemůže operovat s moudry a přesto ví... projde... protože sám sebe neokrádá.

Beznadějný případ

***

Nepochopil jsi mě. Odpověď byla stejná na 1 a 3 otázku. Na tu druhou se neodvážím odpovědět stejně, protože jsem sice stvořena k Jeho obrazu, ale aby jsem se mu aspoň trochu podobala, musím na sobě velmi hodně ještě pracovat... myslím tím duchovně se rozvíjet.

Mnoho lidí se rozvíjí a snaží se sami sebe tupírovat ideálům... a přesto se do ráje nikdy nedostanou... na rozdíl od těch jež jsou chudí duchem natolik, že ještě neumějí číst nebo nerozumí řeči slovní. Ti aniž by na sobě museli pracovat společně s dětmi, rostlinami a zvířaty... bez práce hledí v nebesích na tvář Otce.

Pokud jsi odpověď neviděl zde je napsaná polopaticky: Bůh.

Omyl... pouze tří písmena jež nevinné nic neznamenají... ale pro hříšníky je to množina odměn a trestů do které se vejde i celé peklo jako koření do guláše.

Je jedno, jak ho nazveš. Na tomto světě je pro něj velmi mnoho názvů.

A za názvy se schovává Otec lži.

Když vymažu z vaší mysli slovo Bůh a vše co sním souvisí... jak odpovíte pak? Jak odpoví nevinný?

STVOŘITEL - já si pod pojmem Bůh představuji Stvořitele... nevím co Ty!

Tak to jste celí vy... vyměníte v košíčku hrušky za jablka a jásáte jak jste to nevyřešili. Škoda že všichni jste tak leniví, abyste se vzdali svého košíčku a hledali bez něj. Zatím bloudíte jen v pojmovém myšlení od ničeho k ničemu a myslíte si, že jste něco poznali :-). Množina je nekonečná... a velice adaptibilní tomu co chcete... takže ať se nedaří.

Už vím odpovědi na Tvé otázky. Odpověď, kterou chceš slyšet je prázdný list papíru...

Takových chytráků tu už bylo... ale podvedli jen sami sebe.

Beznadějný případ

***

Mnoho lidí se rozvíjí a snaží se sami sebe tupírovat ideálům... a přesto se do ráje nikdy nedostanou...

Pokud se chceš rozvíjet podle svých představ, máš pravdu. Ale jestliže svůj rozvoj přenecháš Stvořiteli, tedy Nebeskému Otci, nevstoupíš na nesprávnou cestu, protože tě bude vést Otec a není správnější cesty od té, kterou ti on připravil.

Vy jste v tomhle všichni stejní. Jste tím prosáklí a načichlí. Máte v sobě vetřelce a ten z vás učinil jen loutky a automaty proto mi smrdíte. Nikoliv vnitřně ale jen tím jak otevřete pusu. Přijali jste pouze software... tak líbivý... že ho nyní budete bránit... a nebude vám pomoci... jedině reset... ale ten nedovolíte. Pak až projdete bránou smrti... teprve až tehdy budou otevřeny oči vaše... a pak uvidíte... jenže už bude pozdě. Proto pravím vám, že prostí lidé co nikdy o Otci ani stvořiteli neslyšeli vás předhánějí do ráje mílovými kroky.

A za názvy se schovává Otec lži.

Ano, pokud si ho zidealizuješ podle svých představ, ale jestliže ho příjmeš takového jaký je, pak se ti ukáže v celé podstatě.

Kdo chce snít... ten uvidí.... ale jen svůj sen. Nejprve je třeba pustit televizi aby bylo něco vidět. Nemohu za to, že jste si naladili křesťanský kanál... myslíte si že jste něco víc... protože to se na tom kanálu říká... co všechno je třeba...

Zatím bloudíte jen v pojmovém myšlení od ničeho k ničemu a myslíte si, že jste něco poznali :-). Množina je nekonečná... a velice adaptibilní tomu co chcete... takže ať se nedaří.

Chceš mi tím říct, že jestliže znám duši, která se setkala s Ježíšem a i se Stvořitelem, že tápe?

Kdyby se o něm nikdy nenapsalo.... nikdo by se sním nikdy nesetkal. To je právě to, proč primitivní národy nepotřebují žádného Ježíše a nedělají si starosti se zatracením. Pravda je že lidské myšlení je stejné a proto mají své bohy, a své šamany a své víry. Té vaší se vám pak mohou smát stejně tak jako vy těm jejich... "primitivním". Ale jestliže se někdo postaví na vlastní nohy a nenechá se svést lákavým smetím z náboženské popelnice. Pak uvidí divy veliké. Neznáte sami sebe... takže si sami se sebou hrajete na divadélko. Ale jsou lidé, kteří nikdy nepotřebovali žádného Ježíše ani pannu Marii, ani Anděly ani kdo ví co všechno jste si nevymysleli... a přesto se jim podařilo vejít. Proto pravím vám, dokud se neobrátíte a nezačnete se učit od pacholátek nevinných... smrt vás nemine. A k tomu není třeba knížek... stejně je nechápete... a to nechápání šíříte dál...

Takových chytráků tu už bylo... ale podvedli jen sami sebe.

Proč? Protože odpovídali na otázky?

Mě by zajímalo, proč poslední dobou mi píší samí takoví zarytí lidé. Kdo je za mnou posílá, když jsou zarytí natolik, že jim nebude možné už pomoci... neboť oni sami své zarytí považují za ctnost... Jinde ve školách... když žák udělá chybu mistr ho praští tak aby ho to bolelo. A já bych si strašně přál aby mě mlátili od rána do večera... protože to je malá cena... malá. Jenže vy nejste připraveni... pro vás by to byla potupa... vy raději učitele tiskového... který vám nemůže vydat svědectví o vás... a jehož slova si vykládáte po svém tak jak se vám hodí... Až potkám jediného člověka... který z řad těch pomatených bude mít v sobě světlo... tak to odvolám. Ale zatím jsem nepotkal žádného z těch věřících... co by se dostal za první stupeň pohroužení... protože kdyby tomu tak bylo... uviděl by že žádné prostředníky není třeba... tak jako to viděli všichni co to světlo v sobě mají... Na obsáhlé vysvětlování všeho co si vykládáte jinak... není čas... a stejně by to bylo jen vysvětlení jen teorie. Mnohem účinnější je když adept prokáže svou víru skutkem... a pak obdrží nauku bezprostředně a uvidí všechno a porozumí. S vámi je to však jako stavět již na špatném základě. Takže teoretickým vysvětlováním to nejde a ostatní metody jsou pro vás moc náročné a možná i rouhačské...

Beznadějný případ

***

Vy jste v tomhle všichni stejní. Jste tím prosáklí a načichlí. Máte v sobě vetřelce a ten z vás učinil jen loutky a automaty proto mi smrdíte. Nikoliv vnitřně ale jen tím jak otevřete pusu. Přijali jste pouze software... tak líbivý... že ho nyní budete bránit... a nebude vám pomoci... jedině reset... ale ten nedovolíte. Pak až projdete bránou smrti... teprve až tehdy budou otevřeny oči vaše... a pak uvidíte... jenže už bude pozdě. Proto pravím vám, že prostí lidé co nikdy o Otci ani stvořiteli neslyšeli vás předhánějí do ráje mílovými kroky.

Neříkám, že ne. Osobně si taky myslím, že "prostí lidé co nikdy o Otci ani stvořiteli neslyšeli vás předhánějí do ráje mílovými kroky". Ale pozor, né všichni.

Samozřejmě.

Ten kdo nehledá a nechce se rozvíjet neustále dál porušuje jeden z Božích zákonů a "vyšší" nedostane.

To ti našeptal sám Lucifer viď? Protože o žádném takovém zákonu od Boha jsem neslyšel. Všechny zákony jsou jako sítě pro chtivé a ustrašené ega. Protože rozvíjet a dostávat či ztrácet může zase jen ego... a tak v této oslíčkovské nikdy nekončící hře může bloudit až jemu samotnému z toho kola bude špatně. Přitom nikdy nic nezíská... natož aby to bylo vyšší... a dokonce od Boha. Měli byste nejprve rozkódovat sami sebe v přítomnosti... než začnete pomýšlet do své budoucnosti.

A mám takový pocit, že ty si namlouváš jen svoji pravdu a ani se nenamáháš pochopit lidi, kteří ti píší - tím pádem stále upadáš.

Některé věci jsou tak jasné, že nemá cenu se je snažit měnit. Nijak se ti nedivím, že mě vidíš takhle. Ale nemusíš se tím znepokojovat to je u lidí tvého typu normální.

Nerozvíjíš se a ani to nechceš.

Stavitel je tak dokonalý, že dokáže sám sebe stvořit a vidět tak dokonale nedokonalého až se z toho zmátoří na milióny let.

A přitom ti přichází množství myšlenek, které určitě stojí aspoň za zamyšlení.

A jak poznám, že jsou moje? Když slyším rádio... taky neříkám že mám dneska divný hlas...

Kdo chce snít... ten uvidí.... ale jen svůj sen. Nejprve je třeba pustit televizi aby bylo něco vidět. Nemohu za to, že jste si naladili křesťanský kanál... myslíte si že jste něco víc... protože to se na tom kanálu říká... co všechno je třeba...

A odkud jsi vyčetl, že slova které jsem ti napsala jsou "z křesťanského kanálu"? Vůbec ne. Právě naopak.

Rád bych ti řekl, že všechno kde figuruje jakákoliv božsky svrchovaná entita či externí tvůrce a jakýkoliv spasitel včetně jakýchkoliv pověřených poskoků a sluhů apod... házím všechno do křesťanského pytle ať si už říkají jak chtějí... protože kořen farizejství (příčina) je stejný ale větve (mutace) různé. A přestože mají lidé přikázání v ruce, sami je nechápou a tvoří si Boha k obrazu svému... vnímatelného samozřejmě... tedy za trošku snažení. Zajímalo by mě k čemu pořád Boha alias svatou fetiš to jejich psyché potřebuje.

V kostelech se nám např. prostřednictvím obrazů vytvářejí představy, které potom slepě vidíme v těch svých. Já jsem ti právě psala, že představy, sny... je třeba odhodit a přijmout Ho takového, jaký se ti On sám ukáže.

Ve vašich hlavách se vám utvářejí obrazy, které potom slepě vidíte jako své a některé považujete za Boha ostatních a dokonce i za Boha vás samých.

Kdyby se o něm nikdy nenapsalo.... nikdo by se sním nikdy nesetkal. To je právě to, proč primitivní národy nepotřebují žádného Ježíše a nedělají si starosti se zatracením. Pravda je že lidské myšlení je stejné a proto mají své bohy, a své šamany a své víry. Té vaší se vám pak mohou smát stejně tak jako vy těm jejich... "primitivním". Ale jestliže se někdo postaví na vlastní nohy a nenechá se svést lákavým smetím z náboženské popelnice. Pak uvidí divy veliké. Neznáte sami sebe... takže si sami se sebou hrajete na divadélko. Ale jsou lidé, kteří nikdy nepotřebovali žádného Ježíše ani pannu Marii, ani Anděly ani kdo ví co všechno jste si nevymysleli... a přesto se jim podařilo vejít. Proto pravím vám, dokud se neobrátíte a nezačnete se učit od pacholátek nevinných... smrt vás nemine. A k tomu není třeba knížek... stejně je nechápete... a to nechápání šíříte dál...

A jsi si jistý, že ty to "nechápání" nešíříš dále?

Žádné dále není. Je tu jen hra na kočku a myš.

Kdo jsi, že si myslíš, že jsi dokonalý?

To bych nikdy neřekl... ne proto že bych se styděl nebo bál, ale proto že takovým způsobem myslet vede jen do bloudění toho kdo se nechal nachytat. A ani to nemůžu říct, protože žádné zcestí ani cesta není... tedy není žádné bloudění... to všechno jsou jen klamy vaší mysli, stejně jako dokonalost a nedokonalost. Až vaše pýcha a chtivost ustane, přestanete věci soudit a až dokážete nesoudit, uvidíte všechno takové jaké to ve skutečnosti je... a to nemůžu napsat... protože to slovo by se vám nelíbilo.

Víš, když jsem ti napsala poprvé, myslela jsem si, že je tu konečně někdo duchovně vyšší. Ale nyní o tom začínám pochybovat.

Pochybovat se dá o čemkoliv jen né o samotné mysli... a to je ten kámen úrazu proč věříte pocitům a domněnkám jako svému vlastnímu... a ani to nemůžu napsat tak jak bych chtěl, protože by to bylo zase nepřesné.

Myslela jsem si, že se od tebe něco dobré naučím, ale namísto toho jsem jen dostala množství urážek a egoismu v každém napsaném slově.

No vidíš... a jak já ti můžu pomoct když neposloucháš? Nemá každý uši, aby slyšel.

Takový mám z tebe pocit.

A ten pocit, jaký má ze sebe pocit?

Nevím, možná se mýlím a možná ne...

To ale z ničeho nic ztěžkne hlava... někdy až dokonce tak, že člověk páchá sebevraždu.

Beznadějný případ


[Zpět] - [Tisk]

27.01 2007