Odpověď na otázku č.200

Otázky a odpovědi [Zpět] - [Tisk]

Dobrý den, měl bych několik dotazů, ale nejprve vaše gáže :-)

1) Bedlivé zkoumání toho, co je otázka.

Prostředek k získání informací.

2) Bedlivé zkoumání toho, proč, z čeho, jak a kde vzniká otázka.

Proč: Momentálně ze zvědavosti a z potřeby se odreagovat.

Jak: Spontánně.

Kde: Kdo ví. Řekl bych, že kdesi ve vesmíru :-).

3) Bedlivé zkoumání toho, kdo je tím tázajícím a na co se vlastně ptá.

Alexandr Horda, 22 let, narozen v Liberci, momentálně student 3. ročníku fyziky na MFF UK,

zájmy: poesie (W. Blake: The tiger), četba (M. Bulgakov: Mistr a Markétka), hudba (Bob Marley), sport (fotbal). pozn. v závorce je favorit

4) Bedlivé zkoumání toho, co se děje s otázkou po obdržení odpovědi.

Uspokojuje zvědavost. Potřeba se odreagovat je již uspokojena.

Tak, teď jsi odpověděl na všechny 4 otázky.

A nyní se ptej... co se v tvém životě tím vyřešilo? Nic. Viď. A víš proč? Protože jsi o odpovědi jen přemýšlel a protože jsi takto řešil jen v mysli, s pomoci mysli pouze myšlenkovou rovnici, proto výsledek je jen myšlenkový závěr. Tímto se ovšem ochudil o to vidět otázku bez mysli, abych to přirovnal tvé představivosti... tak jsi neviděl to že film se přehrává z nějakého disku v nějakém zařízení, nýbrž jsi myslel že film je skutečný, a proto si se jím nechal unést natolik, že jsi oslepl, ohluchl vůči všemu jinému. Ale nemusíš se stydět... 99% lidí je ve stejné pasti... a reaguje úplně stejně. Ještě nikdo neměl čas ani odvahu podívat se pod pokličku... podívat se na danou věc bez myšlení.

Teď ony dotazy:

1) Co si myslíte o Dalajlámovi je osvícený (tedy dle Vašeho významu slova).


Dalajláma je dalajláma... každý člověk v tomto světě promítá do objektů svého vnímání a následně pak posuzuje nebolí vidí či přemýšlí o těchto objektech jako o prostředcích zisku a ztrát a zrcadlí se tímto jen jeho žádostivost. Bez té žádostivosti nemá Dalajláma žádnou hodnotu, žádný užitek... ale zrovna tak i naopak... nepřebývá ani nebude chybět.

Rozhodně vypadá celkem spokojeně. Je však stále činný ve věcech veřejných. Vy píšete, že by Vás obtěžovalo, pokud by Vám na lidech záleželo (to je samozřejmě pochopitelné). Myslím, že toto má něco společného s různými školami buddhismu (nebo jak se tomu říká). Jistě víte víc.

Vidět se dá všechno... vědět se dá jen něco. Otázka množství vědění je směšná... Proto je Beznadějnému případu k smíchu každý kdo si myslí, že ví víc... nebo míň... To co společnost považuje za vědění je jen schopnost pamatovat si... skutečné vědění nemá s pamětí ani myšlením vůbec nic společného.

2) Na Vašich stránkách jsou fotografie z hradní stráže. Zřejmě jste byl členem. Mohl by jste mi prozradit, jak na Vás působí (působili) naši dva páni prezidenti.

Havla jsem už nestihl... ale nemusím je vidět... stačí když se na ně naladím. A můžu srovnat. Ale to co cítím je subjektivně zabarvené mnou a proto je to zbytečné někde sdělovat. Nic samo o sobě nikde ve vesmíru ani vesmír sám... nemůže zjistit jaký je... to co jaké je a jak to na co působí je možné jen ve vztahu... a tedy v pekle. Bez zrcadla, vztahu, duality... jaké by pak všechno bylo? To je otázka pro vás... a nechci slyšet žádné odpovědi.

Samozřejmě nemusíte nebude-li se Vám chtít. Přesto předem děkuji za odpověd.

Kdyby se některé věci děly jen podle toho jestli chceme nebo nechceme... nikdo by už nežil. Lidstvo by se zahubilo samo.

Chtěl bych Vám ještě napsat, že mému tatínkovi se Vaše stránky velmi líbí, především z "vážného" hlediska. Já je beru spíše za zdroj vtipných poznámek (většinu z rubriky černého humoru již znám nazpaměť) - toto je prosím míněno jako kompliment, Váš smysl pro humor je vskutku povznášející. Vaše filosofie se mi samozřejmě také zamlouvá, zatím Však dávám přednost nízkým pudům (jako např. studium, hospody, koníčky, psaní e-mailů cizím lidem atd.).

Pud je vždy pud... a nezáleží na něm jak se na něj lidská pýcha dívá... záleží jen na tom jestli tě dokáže omámit natolik, že ztratíš sám sebe.

PS: Někdy musím použít nějakou citaci z Vašich stránek, už kvůli vašemu copyrightu.

A proč bys ji používal?

PS2: Klidně vyvěste případnou odpověď na své stránky. Prosím však o souběžné zaslání odpovědi na tento mail (důvodem jsou čas a lenost).

To dělám vždycky.

Beznadějný případ

***

Zdravím. Konečně jsem našel odvahu vám odepsat. Ta vaše odpověď mi moc nepomohla. Abych řekl pravdu, vůbec jsem vaše odpovědi nepochopil a byly mě v podstatě na nic. Teď jsem začal dělat Reiki a líbí se mi. Doporučuji to každému. Moc vás prosím, až vám zase někdo napíše tak jako já "hledač", doporučte mu třeba Reiki. O pitvání hovna mu raději nepište. Přeji hezký den.

Nebojte vím, že učení dávající egu důležitost bude vždy mnohem lákavější. Díky němu potom člověk může chodit po ulici s nosánkem nahoru a myslet si že je třeba mistr 3 stupně.. a o to přeci vám lidem jde... být někým víc než jiní... skrývaje svou nahotu za všeljaké masky.

Beznadějný případ


[Zpět] - [Tisk]

31.05 2007