VLASTNÍ ČLÁNKY

O vegetariánství [First]-[Back]-[Next]-[Last]-[List]-[Home]

Přináším Vám pravdu, svědectví, o vegetariánství - pokusu na lidstvu. Já sám jsem byl 7 let vegetariánem a opravdu poctivým, protože jsem nedokázal vidět, jak se zvíře zabíjí. Řekl jsem si, že přestanu podporovat zneužívání zvířat, a tak jsme nejedl ani vejce, mléko, zkrátka žádný produkt živočišného původu.

Živiny potřebné pro svůj organismus jsem nahradil luštěninami, obilninami, semínky a ořechy, a hlavně zeleninou a ovocem. Ze začátku tohoto přechodu na jinou zdravější stravu jsem pociťoval velkou úlevu a svěžest, se kterou se mé tělo pohyboval. Zkrátka cítil jsem se jako v nebi a ještě k tomu s vědomím, že zvířatům pomáhám. Od té doby jsem byl nadšeným zastáncem tohoto životního stylu.

Účinky vegetariánské stravy se projevili jednak v mé povaze, kdy jsem byl klidnější a odolnější vůči stresu (díval jsem se totiž na věci s nadhledem), ale i na ztrátě podkožního tuku a tělesné hmotnosti. Svým kamarádům při sportu, když oni byli už unaveni, jsem dokazoval jak jsem svěží. Zkrátka všechno bylo OK až do nedávných dní, kdy se začalo s mým organismem něco dít. Až teprve pak jsem si uvědomil, že moje tělo ač je svěží, je velmi oslabené. Jeho imunitní systém se rozpadal a moje zdravotní problémy se začly vyostřovat. Když mi bylo velice špatně, začal jsem navíc ještě s nějakými očistnými kúrami, které jsou nyní v módě v duchovních kruzích. Mnoho lidí si neuvědomuje, že tyto kúry diety a půsty byly určeny lidem na protipólu extrému zvaného vegetariánství.

Tehdy, když mi bylo opravdu nejhůř, tehdy když jsem ležel nemocen nejednou nemocí v posteli, jsem začal o tom všem přemýšlet a zjišťovat, jak jsem se nechal slepě strhnout jakýmisi argumenty z knih. Za těch 7 let jsem ze sebe učinil doslova lidskou trosku. Má fyzická síla se brzy vytratila a zůstal mi jen POCIT toho, že jsem svěží, který po několika minutách fyzické zátěže zmizel a dostavila se únava. Mé klouby se ozývaly již po delší procházce a mé cévy po několikaminutovém stání.

Dovolte mi tedy, abych Vám řekl jak se věci mají. Jsou různé firmy, zabývající se zdravou výživou. Tyto firmy, dnes již monopoly, jsou vzájemně propojeny s jinými dnes již rovněž monopoly knihkupců a obchodníků dobře prosperujících se zdravé výživy a duchovna. Právě oni na nás ušili velkou boudu. Vegetariánství se k nám doslova zavedlo nejprve knižně a pak i prakticky. Mezi lidmi panuje přesvědčení, že přichází z Indie, která se u nás pyšní jako duchovně nejvyspělejší zemí světa. Nevím co má společného Indie s vegetariánstvím, protože zdejší hospodářství tvoří rybolov textilní a potravinářský průmysl. Co se týče zemědělství tak se zde pěstuje převážně bavlník, podzemnice olejná, cukrová řepa a jiné plodiny potřebné pro chov dobytka, který je zde rovněž hojně rozšířen. Zdejší lid není vůbec vegetariánský spíše naopak.

Vegetariánství není nic jiného než velký byznys, který využil lidského strachu ze smrti, stejně jako to udělala církev, ve svůj prospěch. Je to velice lukrativní a vychytralé podnikání. Nemusíte stavět žádné velkovýchovy zvěře, nemusíte platit elektřinu pro jejich provoz ani daně za pozemky ani budovat žádné masokombináty a těžce plnit normy hygieny. Nemusíte platit ani spoustu zaměstnaců ani jejich pojištění. Navíc chovanou zvěř musíte něčím krmit, takže stejně musíte mít i pole určená k pěstování jejich potravy. Tu však přijde hlava vychytralá a řekne si. Co kdybych vypustil tohle všechno a ponechal si jen pole na pěstování potravin. Stačí jen lidi přesvědčit, že maso je škodlivé. A že lidstvo není k pojídání masa uzpůsobené a ještě to celé podpořit duchovním aspektem. To je nápad. Stačí zasadit, sklidit a inkasovat.

Bystřejším z Vás již patrně dochází, kde se berou nemoci šílených krav a jiné podobné nemoci. Toto vše je jen souboj mezi monopoly krmící Váš žaludek a tahající peníze z Vašich peněženek. Na jedné straně Vás nutí odolávat pokušení v přeplněných regálech obchodů, mučí Vás při pohledu na všechny ty laskominky, a na druhé straně tu máte zdravou výživu a firmy s přípravky hubnoucími. A vy jste uprostřed toho všeho zmatku reklam, informací, doporučení hvězd, inspirací, receptů různých diet a kúr a kdoví ještě čeho bio možného. A neříkejte mi že v tom nemáte zmatek. Množí se knihy, přibývají léčitelé a pořady v televizi. Ale všechno to jsou jen peníze, peníze a zase peníze. Za vším hledejte především něčí zisk. A na lidské blbosti se dá vydělat nejvíc. Jde jen o to jak přesvědčit Váš mozek a média jsou silnou zbraní a taky za to slušně inkasují. A na Vás nezáleží vždyť reklama nemusí být pravdivá, že?

Ježíš řekl: "Ne to což vchází v ústa, poškvrňuje člověka, ale což z úst pochází, toť poškvrňuje člověka." (sv.Mat. 15.11) On sám jedl ryby a i Buddha o nějž se východní filozofické nauky opírají jedl co mu lidé dali. Celý princip duchovnosti vegetariánství je založen na tom, že se nesmějí obětovávat žádní žijící tvorové Bohům. Ale to neznamená, že je nemůžeme jíst. To jen znamená, že obětovat něco v chrámu nějaké soše nebo představě je plýtváním potravinami, které mohli posloužit životu. Někde lidé trpí hladem, ale musejí svůj pokrm obětovat jakýmsi Bohům chrámovým, aby jim bylo odpuštěno nebo kdo ví proč.

Odkud se tedy vegetariánství vzalo? Je to extrém. Není to tzv. žádná zlatá střední cesta. Vegetariánství oslabí Vaše tělo a tím i Vaše děti budou náchylnější k nemocem, protože jste jim svou slabost předali ve svých genech. Když to takto půjde dál, zmutuje lidská DNA natolik, že lidstvo vyhyne. Nebudu se nikým přít o jakési jeho argumenty o nichž se nechal snadno přesvědčit díky svému strachu. Ono duchovní lidé jsou ti nejustrašenější lidé mezi námi. Duchovnost je obor kde i slaboch může býti velkým a to díky filozofii slov. A někteří za to ještě i platí. Žádné argumenty ať už kdekoliv vyčtené a jakkoliv podané nedokáží pohnout s pravdou. Pravda je vlastní zážitek, zkušenost. A ti co neznají tuto pravdu se stávají lacinnou obětí hrabivých jedinců díky své nevědomosti. Ono obchod je jen psychologie. Stačí pouze přesvědčit Váš mozek a tím snadno získat i Vaši duši a hlavně peněženku.

Cesta ke zdraví vede skrze pestrou stravu. Pestrá neznamená všechno splácat dohromady, jak to dělají makrobiotici. Člověk není slepice, aby si od něčeho zobnul. Chcete-li vědět jak jíst, podívejte se na životosprávu chudých lidí na venkově v 19. století. Tito lidé se dožívali 90-100 let a to bez moderních tablet a různých bio blbostí. Ono aby jste se dožívali tak vysokého věku není pro stát žádoucí. Člověk ztrácí svůj výkon již ve 40 letech. Pak se z nějo stává přítěž státní ekonomiky. Nedivte se tedy že v pozadí potravin distribuovaných může být i něco nekalého. Něco, co by snížilo počet lidí neproduktivních a tím umožnilo zvětšit počet lidí produktivnějších i za cenu zatížení nemocnic. Jak jinak si vysvětlit to, že najednou se proti klíšťatům a chřipce očkuje. Jak jinak si vysvětlit, že se objevují nové nemoci. Jak jinak si vysvětlit, že s rostoucí hygienou, zkvalitňováním moderních potravin a s rostoucí informovaností je stále více lidí nemocných?

Tenkrát na venkově nebyly obchody. Lidé jedli jen to co jim jejich okolí v daném ročním období nabízelo - tudíž nebyli tak rozežraní. V přírodě je to totiž geniálně zařízeno. Ne náhodou zrají třešně na jaře a ne náhodou ořechy na podzim. A ne náhodou se také musí člověk snažit, někdy i zapotit, aby se najedl. Stačí tomu jen porozumět a poslechnout raději hlas přírody než reklamu, či řádky nějakých pochybných knih, jejichž autor káže, ale nečiní.

Vegetariánství mě ale poznamenalo. Nejsem zbytečným vrahem zvířat, ale jedno vím. Až se budu muset rozhodnout mezi životem zvířete a životem svých dětí, kdy už nebude jiná možnost potravy. Budu nucen i zabít. Je to pro mě nepředstavitelné, ale vzpomínám si jak Xi-xao, africký křovák, skolil šípem kozu. Pak k ní přišel, položil na ni ruku a omluvil se jí za svůj čin s patřičným vysvětlením proč to musel udělat. A možná ta koza pak věděla, že nezemřela jen kvůli něčímu zisku, ale že její tělo, které celý život budovala, poslouží k životu lidí, kteří jsou moudří.

Tento článek měl odezvu i z řad Mudr-ců, kterí vůbec nepochopili a citují mi někaké výzkumy a vyčtené věci. Už se nedivím vůbec ničemu a už vůbec ne našemu zdravotnictví. Článek vyvolal i značně rušnou diskusi z řad stoupenců vegetariánství. Lidé zřejmě vůbec nechápou co jsem se snažil říct. Nikoho jsem nenapadl! Popsal jsem jen svou zkušenost s tímto směrem. Nikdy jsem proti lidem nic neměl, veškeré články útočí jen na směry. Ať už je to to či ono všechno je to svinstvo lež, komerce a byznys. Podívejte se tedy sami jací lidé jsou vlastně tito vegetariáni.

[Zde] je reakce jednoho lékaře i má odpověď jemu, kterou si zdravotnictví rozhodně za klobouk nedá.

[Zde] je naopak reakce lidového léčitele, který má asi více zkušenosti než čtenář zdravotnické literatury a sběrač bodů.

[Zde] si nenechte ujít to jak se vegetariáni chovají v praxi, jak tolerují lidi, kteří jim nepřitákají. Určitě se dobře pobavíte, trochu jsem to opepřil svým komentářem. Je to záznam diskuse k článku, a obsahuje i prology nevegetariánů, kteří spíše než napadají, litují utrpení vegetariánských duší.[First]-[Back]-[Next]-[Last]-[List]-[Home]

26.1. 2002