SPECIÁLNÍ ČLÁNKY

Diskuse k článku O vegetariánství [Exit]

Jiří Možná je tento článek napsán pouze pro to, aby rozvířil diskusi a tedy vůbec není myšlený vážně. Pokud ano, tak je velice jednostranně zaměřený a je v něm spousta blábolů. Jsem vegetarinán už 35 let, začal jsem s ním tedy dávno před dobou "monopolů tahajících peníze z našich kapes", v dobách, kdy to byl opravdu problém. Žádný rozpad imunitního systému ani u mne, ani u mého syna...

ctenar Stesticko si z nas dela poradnou legraci. Upravovane potraviny ze supermarketu ci vegetarianska strava? Myslim, ze je to jasna volba.

A v jakém marketu nám nakupuješ ty? A schválně vybíráš si krásnou a velkou, tedy vyhnanou a nepřirozenou zeleninu, nebo normální, negenetickou, menší a zcvrklejší, jakou jsme schopni přírodně vypěstovat na našich domácích záhoncích?

Brumbál Štěstíčkův článek je jen další reklamou pro splynutí s masami :-))) Opravdu si také myslím, že článek není myslen vážně.

To je vaše učení jednoty! Díky za potvrzení, že ho propaguji správně :-)... a ty s jakou masou chceš splynout?

jiny ctenar asi pred mesicem jsem nezavisle na stestickovi dospel k podobnemu nazoru, byl jsem vegetos asi 3 roky a ke konci me prepadala hrozna unava a nechut do cehokoli ... ted je mi lip :-))

Brumbál Ještě k penězům: vegetariánství mne vyšlo vždy o hodně levněji.

Já jsem v době kdy jsem měl strach o své tělo utratil za stravu tak 3000 měsíčně a dnes činí můj denní průměrný nákup 40 Kč.

Jan Masojídek no, ja jsem vegetarianem uz 5 let. V tom clanku je hodne nesmyslu, v indii jsem byl takze te pasazi o indii se muze jen zasmat.

Jo když jsi obcházel duchovní centra není divu, žes neviděl nic jiného :-).

Aladdin krasne vybudovana fikce aby si pisatel oduvodnil proc ji znovu maso...trochu paranoia...

Teorie relativity... krásně vybudované fikce aby si vegetariáni odůvodnili, proč nejíst maso. Nemusím nikomu nic odůvodňovat ani nepotřebuji tvořit fikce, které by mé ego vynesly do nebe, ten problém už jsem dávno trancendentoval.

coda Osobně mam upravenou stravu z popudu chan. zdroje, abych prý měl čistší anténu na příjem, vyšší vnímavost.

No tak to máš bez starostí, tví manažéři tě zřejmě na něco ještě potřebují. Jako autíčko na dálkové ovládání. Anténka a čudlíky... to je legrace. Přeji hodně kilometrů bez nehody.

Morgana Zdravím, vegetarián nejsem, ale je to každého volba, čím se bude živit. Člověk je myslící, sám si má vybrat, co mu vyhovuje, nikdo nemá právo ho nutit co jíst a co ne. Stejně jako zvíře i rostlina má duši. Zaujala mě věc s prášky, bio věcmi versus cílená likvidace populace. Chemie se cpe skoro do všech potravin, je vlastně všude kolem nás, ale já jí nechci. Štve mě, že nemám volbu. Že se nikdy nedovím, čím hnojili zeleninu kterou jím a jaké urychlovače růstu a rádoby vitamíny a bůhví co ještě jedlo zvíře, které sním. Je mi zle z toho v jakém prostředí vyrůstají zvířata, které se chovají na porážku. A vadí mi, že nekontrolovatelně putují do našich těl látky o kterých se nemluví a kdo ví co to s námi za jedno století udělá, budem-li tu.

ota luňák Jsme tím, co jíme, a jak myslíme. Každý má svobodnou volbu. Vzhledem k tomu, že maso je "produktem" z brutálně vražděných živých tvorů, a ve zbytku potravy je více jedů, než živin, nastal čas změny = minimum "hmotné" potravy, a více "čisté" energie.

I mé hovno je čisto čistá energie. Nikde žádný odpad ani jed, jen čistá energie. Jsme tím co jíme a jak myslíme. No BRAVO! To vy vidíte špínu v něčem, myslíte na špínu a odsuzujete se logicky na špinavé. Máte tudíž potřebu být čistí. Ale jen ten kdo je špinavý chce být čistý. Já vidím vše jako svaté. Jaký tedy jsem?

Míla codo, souhlasím s tebou. Zvyšující se harmonie "vyšších těl" uvádí postupně do harmonie i tělo fyzické, které když začíná být lépe vyladěné, si samo řekne změnou chuti o změnu jídelníčku, a podle mých zkušeností to cesta k masu rozhodně není, spíš pryč od něj.:-))

Harmonie! Příklon a útěk jen k jednomu pólu je harmonií? Takové bludy. Kdo vám ty vyšší těla tak hezky vyladil, že si pletete lpění s hramonii! Potlačování se svobodou. Peklo s rájem?

yogi Autorovi bych doporučil před tím než začne o nějakém tématu psát, přečíst si odbornou (nikoli komerční) literaturu. Například v americkém dietologickém časopise Journal for Clinical Nutrition.

Lidé opravdu neumí číst. Já to nechápu. Když řeknu že mě to nezajímá, stále mi to vnucují. To jsou ti duchovňáci. Já to nepotřebuji ROZUMÍŠ! Jsem zcela se vším spokojen, nic už nehledám! Nezajímají mě žádné argumenty pro či proti, protože stojím zcela mimo tento soud "pro" a "proti"!

O.P. Nevím proč si zde někdo myslí, že štěstíčko si musí nutně dělat legraci. Já vidím prostě jednoduchý popis >svého< stavu. Samozřejmě, že není dobré konzumovat několikrát denně červené maso, jak je dnes, žel, zvykem. Ale v jídelníčku zdravého člověka by kromě zvýšené rostlinné stravy nemělo chybět i >bílé< maso. Něco jiného je stav nemoci, kdy je dobré po určitý čas odlehčit organismu pouze rostlinou stravou, ale je nutné pak opět přejít na stravu smíšenou. Proto je čisté vegetariánství /potažmo veganství/ obecně pro člověka spíše nebezpečné, než zdravé.

Tabris "Pestrá neznamená všechno splácat dohromady, jak to dělají makrobiotici. Člověk není slepice, aby si od něčeho zobnul." Makrobiotika neni o zobani od kazdeho kousek. Jidlo se sklada z 50% obilovin (a to vetsinou samotne, obcas smesi 2, ktere jsou ovsem smisene z dobrych duvodu) 30% zeleniny (nejcasteji zelena + nezelena nebo cibule s necim jakozto vyrovnany zaklad) a zbytek lusteniny, chutovky atd. Makrobiotika to je strava v souladu s vesmirnymi principy, nebo, chcete-li, zakony.

Opravdu nemám slov nad tím jak lidé neumějí číst. Tak jo tedy... splácáme tedy jen něco dohromady v určitých procentech... jo?

hruza Stesticko je nejakej ulitlej. O co ti jde, stesticko? Kolik ti je?

Narostli mi nebeská křídla svobody. Nejde mi už vůbec o nic. Nikdy jsem se nenarodil.. žiju věčně... stačí?

a des stesticko psal ze delal s pocitacema, treba ho ozarili pocitace, a z toho mu pak bylo spatne.

A teď je špatně tobě že :-). Chudinko malinká... na to ani mrkev-lék nezabere, počkám tedy až vyzkoušíš všechno, pak za mnou přijď a otevřeš-li se mi bude ti pak hej.

jho Jeden člověk mi řekl: "Domníváš se, že jsi lepší, když nejíš maso, a nezabíjíš zvířata? ...a uvědomila sis někdy, co malých životů zahyne na polích, nežli ze zrníčka vyroste klas, který ti poslouží k obživě? Oč vzácnější je jeden či druhý život..." Neuvědomovala jsem si to... ale díky tomuto sdělení jsem si to uvědomit mohla. Teď vím maličko víc. Vím, jak hodně záleží na tom, jakým způsobem přijímám to, co jím... a nejen to. Uvědomila jsem si i význam poselství, které sděloval Ježíš a mnozí další... stokrát přečtená slova, mi zopakoval v jistou chvíli prostý člověk... a já pochopila zase trochu víc.

Ivo No já nevím. V první řadě chci napsat, že jím maso. Omezujeme ho na 1-2x týdně. Zrovna tuhle jsem měli jedno kuře pro dva dospělé a dvě děti na tři obědy. Štěstíčko píše o své osobní zkušenosti, a to je, podle mého názoru, to podstatné. My všichni můžeme mít jiné zkušenosti a jsou pro nás ty správné. Mo je zkušenost je taková, že vegetariáni, se kterými jsem se setkal, byli mnohem agresivnější než nevegetariáni a projevovalo se to zvláště v oblasti prosazování jejich způsobu stravování. Jeden z hlavních argumentů bylo, že vegetariáni jsou méně agresívní. Tak nevím. Makrobiotici na mě působili velmi nezdravým dojmem - únava, šedá,průsvitná pleť. A makrobioticky se stravují proto, že je to zdravější. Tak nevím. Asi si dám řízek.

Míla Ivo, všechno je o hloubce pochopení.:-) Každý fanatik je agresivní, nejen ten vegetariánský, a jako takový bude své přesvědčení lidem okolo sebe vnucovat a všude o něm mluvit. Kdo fanatik není, o tom se třeba ani nedovíš, že jí jinak než převážná většina lidí.:-) A ohledně té makrobiotiky: sama jsem makrobiotik, a tak vím, že na začátku přechodu na ni trvá dost dlouho, než se tělo harmonickou stravou vyčistí od ukládaných zplodin látkové výměny vzniklých nevyrovnanou výživou, podle stavu znečištění vnitřních orgánů i několik let. To, co je v běžně žijícím člověku často ukryté v buňkách a mezibuněčných prostorech, to začíná vycházet na povrch, aby to mohlo z těla odejít. A pokožka je jedním z orgánů vylučování, tudíž je logické, že to na ní vidět je.:-) Lidé živící se makrobiotikou delší dobu vypadají proto o dost jinak než "začátečníci".:-))) Z toho vyplývá i další fakt: nejíst maso ještě automaticky neznamená stravovat se vyváženě a harmonicky, a pokud tělu něco dlouhodobě chybí či dlouhodobě přebývá, projeví se taková nerovnováha zákonitě únavou a slabostí. Další aplikace: stav mentální a emocionální roviny člověka se přesně odráží ve stavu jeho fyzického těla i prostředí ve kterém žije, k čemuž jídlo neodmyslitelně patří. Tudíž neharmonická strava odráží disharmonii v psychice, nikoli naopak. Vyrovnání této vnitřní disharmonie člověka přivede i ke zdravějšímu způsobu stravování. Takže závěr...hodnocení něčeho bez hlubší znalosti problematiky...musíš přece sám z vlastních zkušeností vědět, jak to potom dopadne.:-)

Milá Míla nám zase něco skrytě a fanaticky vnucuje a o své makrobiotice všude mluví. Je to legrace tento svět. Každý mi nahrává jen na smeče a když smečnu jsem špatný a agresivní, ale smeče patří ke hře a mají za úkol spoluhráče probudit. Hlavně že se hodnocení zakládá na velkých(kvantita není kvalita) znalostech problematiky, jak to asi dopadne? Nechceš prášek na bolení hlavy?

Aleš Já sám jsem vegetariánem 8 let. Tvé názory se mi jeví jako značně nevyzrálé, ale dovedu pochopit, že jsi zmatený a rozčarovaný pod tlakem okolností a životních událostí. Chtělo by si to projít celý svůj přístup k životu, proč jsi se vůbec stal vegetariánem, zda-li to nebylo povrchní a ukvapené stejně tak, jako Tvé obrácení zpět. Pokud dokážeš trpělivě a pokorně vše promýšlet a odolávat agresivním tlakům okolí a měnit se dle svého svědomí a životní zkušenosti, pak projevíš určitou duchovní sílu, která spočívá v pevnosti vědomí poznané pravdy a ne v siláckých řečech a činech, v sebevědomí posilujících náhražkách chápání podstaty věci, v ustrašeném ukáznění se, v bezmyšlenkovitém přijímaní různých autorit, v zahořknutí nad neúspěchy a v nenávisti k domnělým viníků vlastního neštěstí.

Jsem zmatený a rozčarovaný? Jen to dokážeš pochopit? Je mi tě líto. Opravdu. Asi jsem viníkem tvéh dnešního rozčarování a neštěstí, 'ale dovedu pochopit atd.. viz.tvuj vlastni recept' legrace jak všichni sami sobě píší recepty, ale nečtou je.

Martin Člověk je svojí anatomií býložravec. Lidé jedící maso jsou nemocnější než lidé, kteří je nejedí. Země uživí 7x více vegetariánů než lidí jedících maso. Vegetariány byly a jsou stovky osobností světového významu od politiků přes nositele Nobelovy ceny, herce po mistry světa ve sportu. Mohu hovořit pouze za vegetariánství, které praktikuji 8 let, od kteréžto doby jsem vůbec nenavštívil lékaře a cítím se po všech stránkách výborně, stejně tak o své vegetariánské zkušenosti hovoří i mí vegetariánští přátelé - i jejich malé děti mají vynikající zdravotní stav a vychovatelky ve školkách chválí jejich vyspělost. Rád bych se tedy za vegetariánství celým svým přesvědčením i zkušeností postavil, mezi komunitu našich vegetariánů lze nahlédnout v chatu i fóru na Vegetariánských stránkách Veg.cz.

Člověk může být čím chce. Ty ses sám rozkuchal? Nebo jsi jen četl? Jak se pozná že jsi býložravec. To jako vezmu skalpel a budu kuchat vnitřnosti jako věda? Byložravec nejí nikdy maso... zřejmě ví proč... asi by ho zabilo. A lidé od počátku věků jedí. Já nepotřebuji knižní skalpel abych si transplantoval mozek. Stačí mi vidět. Až se v tvém bytečku bude městnat 7x více vegetariánských krčků, kteří budou potřebovat 7x podporu z nezaměstnanosti vzpomeň si na své daně a na své lopocení i na moudrost přírody, do které se člověk neustále montuje. A nezapomeň že se jich vzhledem k jejich dobrému zdraví tak rychle nezbavíš. To bude na světě i 7x více důchodců... no sláva. V nemocnicích bude plno, v tramvajích bude plno, v obchodech bude plno... jaksi bude chybět prostor, i finance. 7x více lidí se 7x rychleji rozmoží. Katastrofa... to bude zajímavé. Buď kanibalismus, nebo válka jiný cíl tvá skvělá filozofie nemá.

Neo Chudaku stesticko, je mi te lito, pokud jsi trpel na tve ceste za poznanim. Doufam, ze se brzo uzdravis. A nejen z hlediska fyzickeho, ale take z te nenavisti vuci vegetarianstvi. Verim, ze ta nenavist je pravdepodobne nasledkem spatneho zdravotniho stavu, ponevadz pochybuji o existenci te konspirace producentu a prodejcu zdrave vyzivy. Pokud jsi jeste nebyl u lekare, tak tam prosim te rychle zajdi na prohlidku a nech si take udelat testy na B12 a mononukleozu. Mozna by jsi prospel ostatnim lepe, kdyby jsi nepsal takove clanky v navalu zlosti a pockal s tim, az ti bude lepe a myslenky se opet zklidni.

Utrpení vede k růstu. Děkuji. Nejsem zbabělec a neutíkám před životem. Zase ta nenávist. KDE?! KDE JE! Když napíšu lidem o velkou komerční boudě jež na ně byla ušita je to nenávist? KDE! PROSÍM TĚ UKAŽ MI JI!!! KDE JE TA TVOJE NENÁVIST! Jinak to já ti doporučuji očního lékaře, dřív než skončíš v pekle.

Jozef Gašper To Míla:..."sama jsem makrobiotik,a tak vím,že..." Myslím,že ti smysl pro humor a "odvaha" nechybí:-)Ještě ti nezaschly poznámky z kurzu a už víš.Nemohla by jsi o tom napsat nějaký poučný příspěvek?:-))))Jakže to je s tím začátkem a s přechodem na ní?Prosím,jestli můžeš z vlastní zkušenosti.Díky

Vsadím se, že tě Míla vůbec nepochopí...

Míla Jistěže napíšu, Jozefe.:-) Na rozdíl od tebe mám totiž delší praktické zkušenosti.:-)) To víš...když někdo vaří vlastnoručně, je to přece jen něco jiného, než když si dá sloužit druhými a specializuje se jen na teoretizování a shazování ostatních...v tom jsi přeborník, to vím.:-)))

Ach jo...

štěstíčko Koukám že mnozí z vás zejména ti vegetariáni bráni zuby nehty své filozofie. Něco vám řeknu :-) myslíte si že nejste agresívní? Podívejte se že, jste tady zaseli jen semínka sporů a hádek... Tady nejde o to zda-li někdo jí čí nejí maso. Já vás do ničeho nenutím, pokud jste si ráčili všimnout. Píšu si tu článečky, abych s lidmi zacloumal a ukázal jim, jak STRÁŠNĚ lpějí... ze lpění vzniká strach. (že by 10 let dělali něco špatně či zbytečně.) (Stejně se sejdem na hřbitově - vegan nevegan). A z toho strachu vzniká hněv... a z hněvu se rodí nenávist... ale jsou tu i světlé vyjímky, kteří mají toto JÍDELNÍČKOVÉ LPĚNÍ zmáknuto. K čemu mi bude zdravé tělo, když nedokážu přijmout svět a v srdci budu k němu chovat nenávist jako vy. K čemu si budu vyvařovat a starat se o to abych náhodou neumřel o 10 dní dříve, když mi život utíká jak voda? Tak se mi zdá že mnozí z vás jsou daleko většími otroky chuťových a tělesných požitků, utíkajíc jen před smrtí než kdokoliv odvážný, který nemá čas si takhle vyvařovat, ale za to vás musí svýma rukama živit, odkázán jen na závodní stravu. Na životě není podstatná kvantita!

Míla štěstíčko, holt kdo seje vítr, sklízí bouři.:-))) Je vidět,že tvůj přístup je stále stejně osvěžující - kdo vysloví jiný názor než ty, okamžitě mu dáš nálepku "agresor".:-)))) Tak si hrej dál, aspoň je veselo.:-)) Odvážný, který nemá čas si sám vyvařovat a odkázán na závodní stravu nás musí živit....teda to se ti fakt povedlo.:-)))))

KDE?! KDE JE TEN VÍTR? KDE JE TA BOUŘE?! Pokud ji někde vidíš, je to tvá úroda na tvém poli. Tvé sémě vyrostlo. Já ho žnout nemusím. Já se tu nehádám... ty ano? Tak sklízej hádky. A stále sadíš a stále sadíš, vůbec mne neposloucháš. Hraješ si sama se sebou a mi z toho rozhodně veselo není. Nejsem takový, abych se povyšoval, pomáhám všem kteří potřebují.

jos.a.zentrich@razdva.cz Když jsem začal tento příspěvěk číst, nestačil jsem se divit - je plný omylů polopravd a semtam je i zrníčko pšenice. Až jsem dospěl ke konci a viděl nápis "štěstíčko" tak mi svitlo. Náš známý patolog, totiž pardon - psychopat - zde zase rozvíjí své veletoče. Škoda, že ten podpis nebyl hned na začátku, mohl jsem si ušetřit čas i peníze za připojení. Já sám nejsem přesvědčeným vegetariánem, protože jsem k tomu zatím nenašel dostatek občanské statečnosti. Ovšem pomalu, pomaličku se k tomu z etických důvodů blížím a kdybych si měl svůj oběd sám zabít, tak jím hudu hned od zítřka. Nicméně funguji jajko bylinář bez pár týdnů již 40 let, tak to člověk už něco vidí. Navíc, moje drahá 1/2 jest vegetariánkou již 17 let. Zodpovědně mohu prohlásit, že vegeteriáni jsou mnohem zdravější, než všežravá populace. Trpí ZEJMÉNA podstatně méně revmatismem, arteriosklerosou cév, zejména mozkových a také téměř nemají nádorová onemocnění. Jsou méně únavní. A také jsou na tom lépe psychicky, protože jsou celkově klidnější, takže méně často propadají úzkostem a depresím. Neviděl jsem žádného ztroskotance života - vegetariána. Jestliže tedy štěstíčko mělo velké problémy, je to evidentně tím, že je pako; na své problémy zadělává svou neklidnou, útočnou myslí. Udělalo by lépe, kdyby se vzdalo svých literárních pokusů, protože nakonec - pokud někdy časem zmoudří - budou nejvíce mrzet právě jeho..

Hledání příčin nemocí v jídle... to je psychopatismus. Odkdy je revma způsobeno jídlem? Odkdy vznikají křečové žíly při stolování! Co takhle pracovní povinnosti, nelidské podmínky, pracovní stres a sociální starosti? Hm? Kde lidé tráví nejvíce času? V práci!!! V nelidské a nepřirozené práci! Ve zbytečné práci! A kvůli této nepřirozené práci, jde do WC všechno, vzduch příroda, zdraví. Jídlem se to nespraví. Takže až lidé pracující časem zmoudří, začnou si pomáhat a nenechají se vykořisťovat, proč by mě to mělo mrzet? Až budeš v nemocnici na smrtelném loži, bude tebe mrzet, dnešní slepost. ZATÍM SI PAPEJ CO CHCEŠ.

coda Budou mi chybět diskuse pod štěstíčkovo články, ale pokud by to zachránilo jednoho člověka od přívalu bahna z tohoto zdroje do jeho podvědomí, byl bych pro taky, aby psal teprve až najde zodpovědnost, i v jeho vlastním zájmu, neboť následky toho co si navaří bude muset jednou sníst, myslím že je dokonce už požívá a kupodivu dokonce chválí, nevím ovšem,jestli upřímně či z reklamních důvodů.

Z bahna vyrůstají lotosy. Proto i bahno z chanelingových zdrojů rád použiji k rozvinu lotosu lidského vědomí. Produkuj více bahna prosím... má zahrada je veliká. Nehledám zodpovědnost, nejsem blázen, hledám svobodu od zodpovědnosti. Hledám cestu z pekla. Pak už se vařit nic nebude. Není ti někdy horko?

Aleš Děláš přesně to, za co druhé často neprávem kritizuješ. Sám ses usvědčil. Myslím, že vegetariánem jsi nikdy nebyl, rozhodně ne vnitřně, a že moc nechápeš, o čem to je. Ty spory zaséváš spíše Ty sám a zřejmě Tě to uspokojuje. S fanatismem a agresivitou je to stejné, té je Tvůj článek plný. Žádná láska, pochopení, pokora atd. z Tvých úst nezazněla. Jak Ty dokážeš přijmout svět, když prezentuješ názory, které prezentuješ? Myslím, že nemá smysl pokračovat v jakékoli diskusi, protože o tu Ti ani nejde.

Geniální... famózní... nemám slov. Jen mi řekni co děláš teď přesně ty? Nikde v článku jsem tvé jméno nezmínil. Nic jsem vůči tobě nezasel. A co zaznívá na mou adresu z tvých úst? V mém srdci se rodí slza soucitu... nic víc.

Aleš Píšeš, že chceš s lidmi zacloumat. Dávám Ti tedy námět k zamyšlení, který souvisí i s vegetariánstvím. Kdysi dávno jeden známý moudrý pán řekl (ale říkali to i mnozí jiní a moudří): Chceš-li hýbat světem, změň sebe.

Zřejmě je mantra uspává, no a jak jinak lze lidi probudit, aby život neprospali. Možná jsem jen stejný hlupák a budižkničema jako Buddha.

Míla Ano, Aleši....štěstíčko rád hýbe s druhými, a pak se velice diví, že mu hmotná rovina jeho vlastního těla zpátky odráží následky, které v rovinách mentální a emocionální ignoruje...viz ony jím zmiňované stavy únavy a selhávání imunitního systému.:-)Jídlo s tím má máloco společného, ale dá se na něj leccos svést.:-))

Vševědoucí Míla ví co mi hmotná rovina odráží. Komické... hlavně že často sama svádí věci na jídlo. Nebo ne? Proč být teda makrobiotikem hm?

štěstíčko No jupí další rozzuřenci nám přibyli. Lidičky lidičky. Já proti vám nic nemám. Vždyť jsem napadl byznys a komerci co na lidi nebere ohledy. Copak neumíte nikdo číst. Vy nejste vegetariánství... vy jste lidé a proti lidem jsem nic nenapsal. Kde se teda ve vás bere pořád ta dotčenost. Asi tím, že jste velmi lpějící a vztahovační lidé. Že se vám líbí jak to s váma to lpění cloumá. Aleškovi bych jen dodal, že jsem nejedl ani zeleninu, pouze plody abych neubližoval ani rostlinkám. Víš ty že sníst mrkev zaživa je horší... víš jak trpí chuděra. Proto když jím zvíře už ho to nebolí, ale zeleninu to bolí. Copak neslyšíte jak sténá? Asi ne páč nejste tak citliví jako já. Jinak byste už s tím vegetariánstvím museli dávno přestat. ZACHRAŇTE ZELENINU KTEROU NEMILOSRDNÍ BARBARŠTÍ VEGETARIÁNI VYTRHÁVAJÍ, OKRAJUJÍ A NÁSLEDNÉ POŽÍRAJÍ ZAŽIVA!

štěstíčko A potom velice zlačněv, chtěl pojísti. Když pak oni strojili, připadlo na něj mysli vytržení. I uzřel nebe otevřené a sstupující k sobě nádobu jakous jako prostěradlo veliké, za čtyři rohy uvázanou, ana se spouští na zem, Na níž byla všeliká zemská hovada čtvernohá, a zvířata, a zeměplazové, i ptactvo nebeské. I stal se hlas k němu: Vstaň, Petře, bí a jez. I řekl Petr: Nikoli, Pane, neboť jsem nikdy nejedl nic obecného aneb nečistého. Tedy opět podruhé stal se hlas k němu: Cožť Bůh očistil, neměj ty toho za nečisté. Tolik z Bible. Od jisté doby jsem se přestal rouhat vůli Boží :-). A vy?

martin clovece, je uplne fuk, jestli to jis nebo ne, pokud k tomu nejsi pripoutan. mas volbu nechat zit a mas telo, kteremu naslouchej, ono si rekne, co potrebuje.

Bingóóóó... Konečně. Jen mě zajímá komu to říká. Pokud mě... doufám že ne! Jinak se mé oči plní slzami.

Aladdin Že ho tady vůbec nechávaj psát :-(

I ty ses tu dnes zviditelnil díky mě. Bůh mě miluje... i mé texty miluje ty ne? Pak máš ještě k Bohu daleko.

coda Kdo déle sleduje autora prvního článku, myslím že se už ani mnoho nediví. Izolace těchto lidí je pro ně nebezpečná, protože řada komplexů narůstá, zesiluje. Nakonec se poperou mezi sebou, protože každý komplex jako špatný rádce z pohádky Pyšná princezna myslí jen na sebe, není ochoten s duší spolupracovat. Když ovládne cele vědomí,je zle a může být už skutečně nebezpečný i pro okolí. Nechci psát že je to posedlost . Náchylní jsou dost lidé, kteří si přinesou náběh , sklon třeba z minulého života, nebo se pohybovali a brali si za vzor prostředí, bližní, rodiče , špatné vzory, kterým se chtěli v fázi nedospělého organismu podobat a vypiplali si takového rošťáka, který veškerou energii tlačí jednostranně na sebe. ...Každý máme něco, proto jsme tady

Proč děláš channeling, proč se snažíš jíst vegetariánsky... proč mě chceš izolovat? Nemáš komplex? Ten rádce z pohádky... no já tu opravdu nemám co na práci...všechno vidíš ale jinde. Zeptám se tedy... kdopak radí tobě? Čím jsi posedlý? Není to snad channeling? Mnoho channelingařů se mezi sebou opravdu pere, jen mě zajímá odkud si neseš náběh ty :-).

Anička Já vlastně nevím jak to je, ale podotkla bych něco k těm studiím. Nevím, jak to je v tomto konkrétním případě. Ale uvedu paralelu s hormonální antikoncepcí - farm. firmy produkují kvanta studií o tom, že jde o prevenci rakoviny. Katolické organizace a alternativní věda jich má podobné stohy s tím, že antikoncepce rakovinu způsobuje. Není to nějak podobně i v této situaci? Existují skupiny, které mají zájem na obou výsledcích. Já mám jen jedinou zkušenost - neslavně ukončenou nedostatkem železa a hypofunkcí štítné žlázy. A to jsem jedla mléčné výrobky a vajíčka... Docela bych chtěla vědět, jak to vlastně je. Ale najít pravdu nebude tak jednoduché.

Míla Aničko, organismus neoslabený vnitřními konflikty ve vyšších vrstvách vědomí si dokáže poradit i se stravou, která je méně vyvážená co do obsahu jednotlivých složek. Samozřejmě že to neplatí o extrémních výstřelcích ve stravování, ale jakési "meze tolerance" jsou pak širší...možná určovány našimi mezemi tolerance a přijetí sebe samotných.:-)Ono je to i o tom, že se nenutíš jíst co bys takzvaně "měla" když si to někde přečteš, ale o tom jíst to, o čem vnitřně víš, že ti to prospěje. Základní téma je tedy jasně patrné - sebepřijetí.:-) Jez co ti chutná, a podle toho přesně poznáš, jaká vnitřně jsi. Když s tím co zjistíš nebudeš spokojená, vždycky to lze změnit, ale snazší je opravdu měnit příčinu - sebe, než následek - jídlo.

Mílo a ty se nenutíš jíst co bys měla? Kdo ti řekl co máš jíst? A proč? O sebepřijetí bys tedy měla nejen poučovat, ale hlavně ho osobně realizovat. Kdy změníš tu příčinu a nebudeš utíkát k makrobiotickým následkům! Někdy si říkám zda-li lidé mají vůbec MOZEK! Páč vůbec nevědí co říkají... pomatenost! Jiným slovem se to nedá nazvat, jak jinak si vysvětlit, že Míla používá argumenty svědčící proti tomu co hlásá, k propagaci toho co hlásá. Vždyť je tu jasný vnitřní konflikt jako pěst na oko.

Neo Stesticko, zajdi si prosim za doktorem, nez se uplne vycerpas psanim dalsich, nesmyslnych prispevku. Verim, ze mas na to, psat velice dobre clanky, ale rozhodne ne v nynejsim stavu. A jestli jsi byl vegetarianem 10 let, tak asi dobre vis, ze jezenim masa zpusobujes mnohonasobne vetsi utrpeni. Nejen zvireti, ale take rostlinam, nebot dobytek jich sni o mnoho vice nez lide. Vetsina obdelavane pudy na svete je pouzita pro krmeni dobytka, ne lidi, coz ma dale na svedomi dalsi utrpeni, chudobu a hladoveni lidi v zemich tretiho sveta. Dale tento intenzivni chov zpusobuje plytvani vodou, energii, odpady znecistuji podzemni vody a more, kde miliony zivocichu umiraji kvuli nedostatku kysliku, kaceni destneho pralesa, niceni vrchnich vrstev zeminy, na ktere zavisi zivot rostlin, plyny vznikajici pri masovem chovu zvirat jsou v takovych koncentracich, ze prispivaji ke globalnimu oteplovani a kyselym destum. Takze ano, ZACHRANME ROSTLINY, ale ne tim ze je budeme davat zviratum, ale naopak sami jist. Tim budeme prispivat k zachrane nasi planety a mozna se pak uz nebudeme muset moc starat o vlastni spocinuti v nirvane, protoze v ni bude cely svet, v kterem zijeme i my.

Neo.. prosím řekni mi co konkrétně tady má smysl a co ho tu nemá. Rád si to poslechnu jo? Zkus začít tvým příspěvkem a já budu poslouchat.

štěstíčko Neo cituješ mi velice známý letáček. Krásné argumenty... ale jen slepý jim naletí. Hele víš ty že polovina všech chovaných zvířat jde na krmení pro psy a kočičky. No a to je veliký byznys. Takže otázka zní obětujeme domácího mazlíčka pro to, aby se přestaly vyrábět konzervy, nebo raději ten dobytek. Jak může být někdo tak naivní. Shodou okolností jsem se setkal s jednou dívkou která byla členem téhle organizace a přispívala penězi. Posílali ji fotky zmrzačených zvířat, fotky z jatek, atd. Po setkání se mnou chtěla odstoupit. Ale oni ji nedali pokoj. Chtěli vědět důvod a neustále ji zasílají své letáky. Kdysi totiž nebyly žádné čističky, a podzemní vody byly čisté ač měl každý u svého domečku hromadu hnoje a všechna kanalizace šla do potoků. Přesto příroda dokáže přírodní věci strávit. Nevím proč jde občanům o podzemní vody, když mají vodovod. Kde se tedy znečištění bere? Tvůj postoj je jen odvedení pozornosti od hlavních znečisťovatelů. Navíc když vybijeme teda dobytek a budeme pěstovat pro lidi stejně se po čase dostaneme do bodu X kde se lidé přemnoží a zase nebudou mít co jíst. Pak je nevyhnutná válka, protože přežije jen ten kdo bude agresivnější. Víš jedem mistr řekl. Kdo z vás má doma splachovací záchod... a kdo z vás tam má nějaký ten chemický voňavý prostředek? A kdo z vás myje nádobí... kdo z vás pere a kolik je těchto domáctností a kolikrát denně se spláchne a vypustí dřez a kam to všechno svintvo jde? Jsou to milióny litrů skutečně zamořené vody třeba jen v Praze za jediný den. A ty? Jak jsi na tom? Co je o proti tomu jeden kravín? Musím se smát všude je to stejná hra. Jako v podniku kde se začíná šetřit od propisek a ředitel přitom kupuje nové auto. Komedie.

Hledej hlavní příčiny. A když je najdeš zjistíš, že snimi stejně nic neuděláš. Takže? Připadáš mi jako malý kluk, který stojí u ohně a křičí "Mně to pálí!"... a brečí a vzteká se. Nemůžu ti pomoci, protože chyba není v tom ohni, ale ve tvé strachu. I kdybych tě odvedl od ohně stejně ho zase nalezneš a zase budeš učit učení proti ohni. Protože ty jsi ohněm posedlý. Znič tu posedlost a pak najednou začneš vidět i jiné věci. Zkrátka kámo nic s tím nejde dělat... víš lidstvo potřebuje dostat na frak. Lidstvo je vřed této planety a bude odoperován. Bude to stát život pár miliard lidí... nastane tu velký chaos je to nevyhnutelné. V americe se na to už připravují. A z toho chaosu vznikne pak nová civilizace. Nelze vylepšovat dům postavený na špatném základě. Proto řešením je urychlit jeho demolici. A postavit dům nový pevný. Vytvořit civilizaci moudrou, kde zisk jedněch nezávisí na výdajích druhých. Kde život bude kratší třeba 30 let, bez umělého lékařského prodlužování. Pak se lidé nepřemnoží. Navíc je to bude nutit skutečně žít. Na nesmyslné práce se vykašlou. Vše se bude dělat jen pro radost a pro potřebu. Nic se nebude dělat za účelem zisku. Neboť na takovém principu pracuje celá příroda. Bez lékařů, bez průmyslu, bez různých technických vymožeností a zbytečností. Proto je všechno co popisuješ a kritizuješ naprosto vynikající a z širšího hlediska prospěšné. Jsou války? Je to dobře! Příroda jde do háje? Je to dobře! Všechno je dobře! A přinese to jen a jen užitek. Přežijí jen ti nejstatečnější, nejodolněší a nezdatnější. A to zhlediska zhýčkaných tělíček dnešních civilizovaných lidiček bude naprostá katastrofa. Bezdomovci vyjídající popelnice mají náskok... jejich imunitní systém se zdokonaluje... oni budou stát u zrodu nové civilizace. To je moje proroctví.

Sami si můžete všimnout, kdo se tady hádal a přel více. Zdali tasili meče "dokonalí a láskyplní vegetariáni" nebo lidé, kteří ačkoliv si nelámou hlavu s tím co jí, mají v srdcích mnohem více pochopení i pro vegetariány. Jsem takový šibal :-). Líčím pasti. Tento článek měl jeden jediný účel. Nastavit vegetariánům zrcadlo. Chtěli by to zrcadlo rozbít, ale nemůžou. Je tu a BUDE svědčit proti nim. Mohu vám sám sdělit, což je to nejlepší, že byste mě klidně zařadili mezi vegetariány, kdybyste soudili to co jím. Ale mohu prohlásit, že nejsem stoupencem žádného směru, tedy že jím to co mi život podá na talíř. Bude-li to zelenina sním ji s vděkem a radostí stejně jako když je to kus mrtvého zvířete. Stejně tak jako tak to jde do WC. Mám hlad, jím. Co jiného můžu dělat. Možná jste neměli hlad. Je těžké si vyvařovat když máte skutečně hlad, beru to co mám po ruce, a tehdy když vědomě jím cítím jak každá hladová buňka mého těla se rozplývá v orgasmu.

A nakonec to završíme jedním krásně duchovně vyzrálým nevegetariánským přímo božský triumfujícím příspěvkem. Reakcí velice moudrého... neamerického, neštudovaného člověka.


Pepa Zdepa Nechme vegetariány ať jí co chtějí, ponechme jim představu zdravého, lepšího života, pusťme je do polí hodovat... ...alespoň zůstane víc masa na nás, lidi...


[Exit]

8.12. 2002