VLASTNÍ ČLÁNKY

Vtipy týdne : Sušení ega [First]-[Back]-[Next]-[Last]-[List]-[Home]

Ještě jen upozorňuji, že tento vtip zde nebyl umístěn jako má chlouba ani za účelem něčího zesměšnění. Zapoměňte proto na aktéry, nevšímejte si jich, tak jako to dělají ostatní, kteří útočí jen na jinou osobu, nebuďte slepí jako oni, a soustřeďte se spíše na obsah učení, toho co je předáváno.

Článek : Jak jsem potkal své ego

Zde mě napadl za učení Kříž & slepice Frutiger viz. přechozí vtip týdne

Frutiger: Slovo je symbol, který musí být užíván opatrně. Slovo může být umrtvené, bez života, nebo může být vyřčeno tak, že se stane oživující. Stále je to však symbol, který přivádí k tomu, co je "za", co je esencí symbolu Slova. Takoví lidé jako štěstíčko nemohou pochopit, že živý symbol je dráha, vedoucí přímo do centra Božství. Popírají symbol, ale přitom využívají jeho síly ve slově. Vidět jak ze své pozice bohorovné prázdnoty symbol popírají a přitom k popření používají symboly slov, je zábavné.

Připomínky měl i další člen, který se mě v každém článku ustavičně ptal co na to Zen :-). Tento člen pak napadl níže uvedený příspěvek určený úplně jinému čtenáři. To je dost, velký problém, když se snažíte pomoci různým lidem, může to pak pro jiné vypadat, že si protiřečíte, nebo že vůbec nic nevíte a dovolujete si něco takového říkat. Buddha během jednoho dne odpověděl různým lidem. Jeden mu říkal, že věří jen v jednoho Boha, ať mu to potvrdí. Buddha jen řekl, že žádný Bůh nikdy nebyl, není a nebude. Pak přišel další a říkal, že je nevěřící a že žádný Bůh není. Buddha řekl, že je jen jedinný Bůh a kromě něho nic není. A pak přišel ještě další a ten zas řekl, že věří i nevěří co prý Buddha na to. A Buddha mlčel. Mnich Ananda, který to vše slyšel nevěřil svým uším. A tak se Buddhy zeptal co to mělo znamenat. Buddha řekl: Ani jedna odpověď neby určena tobě, ale pokud tebou otřásly to je má odpověď. Člověk který si myslí, že už ví, totiž zakrní ve své zaslepenosti. Pravý mistr taky neví... nepotřebuje vědět, stačí mu vidět. Proto vám nikdy nic neřekne na hotovo, s definitivní platností, protože, by vás zabil. On se vás jen snaží zkratovat, šoknout, probudit ze snů "vím" i "nevím a potřebuju vědět" dovézt vás k VIDĚNÍ a pak už není nutné nic říkat ani sbírat vědomosti.

štěstíčko: Pro Codu: Ženeme se za jistotou (vědění). Ale život, sám je tou nejnejistější a nejnestabilnější věcí na světě. Zen říká : "Nic není jisté a ani to není jisté." Víra je to, že dokážeme věřit tomu, čemu v podstatě vůbec nelze věřit. To je ta těsná brána. Když najdeme víru, mizí strach. Najít ji lze jen zkušeností tedy praxí, vlastním poznáním. Nikomu nepomůžou jakkoliv moudrá a svatá slova. Ta mu víru nedodají, jedině vržením se do víru nejistoty života lze nalézt skutečnou a neotřesitelnou víru. Třeba ve spravedlivého Otce, který živí i ptáky nebeské ač oni sami nesejí ani nežnou a oč jsme víc my než oni. V Otce, který s láskou odívá i polní kvítí které nepracuje ani nepřede a když uzraje vhazováno bývá do pece a oč jsme více my než toto kvítí. Nepečujme tedy o to co budeme jíst, nebo co si vezmeme na sebe, neboť to všechno pohané hledají. Hledejme nejprve království Božího a spravedlnosti a všechno nám bude přidáno. Proto si nemáme brát na cestu žádné peníze do opasků ani náhradní oblečení... Všechno spočívá na důkazu-skutku, podle kterého bude každý souzen, tedy jen na Kroku DŮVĚRY... ten první je ten nejtěžší... takže zvolte si sami za sebe svého Pána, jemuž zasvětíte svůj život. Ale nemůžete sloužit dvěma pánům najednou.

blauwolf: Blahopřeji panu Zenříká. Až se z toho tripu štěstíčko probereš, potom tě snad někdy někdo nazve štěstíčko, ale ne ty sám sebe.

Takže reaguji

štěstíčko: Děkuji vám přátelé. Jistě mě všichni dobře znáte. Jsem rád, že pro mě tohle všechno děláte. Někteří z vás jsou tady na vyšších stupních vývoje než jiní. Ale vy co by páťáci při návštěvě nižších stupňu výuky... jak můžete si myslet, že víte víc, než učitelka, která ikdyž s láskou a trpělivostí učí děti jenom písmenkům A, B a C nedosáhla vyššího stupně vývoje než vy? To co dělám, a proč to dělám o to tu jde. A učení Frutigera, který říká, že "někdo nemůžete pochopit" je právě to ukazování které ON sám níže kritizoval slovy Cituji: "Někdo kdo ví, si pak třeba může myslet, že vidí žebrácké misky u druhých."

štěstíčko: Takže pánové až se přestanete kasat, ikdyž název článků vám bije do očí, ukažte co je ve vás, tím, že trochu přispějete k poznání těch, jež jsou na nižších stupních vývoje. Já se aspoň snažím předat to co by mohlo pomoci dle svého nejlepšího svědomí. Jde vidět, že se máte ještě mnoho učit. Osvícení je teprve začátek. Odklepávat popel na Buddhu z vašich páchnoucích cigaret jaký to má užitek?

Co se dělo dál

Frutiger: Ale Štěstíčko, já ti přece nic nenabíd. Koukám jen, jak používáš symboly, kterým se tak bráníš. Navíc nutíš používat slepice symbol, kterýmu nemohou na své úrovni porozumět. To není od tebe čestné a nesportovní... učitelko, díky :-))) Pokud se někdo, mě ani tebe nevyjímaje, nemá už co učit, je myslím, už někde hluboko v pr...ůhonicích. Ať se daří.

Frutiger: Štěstíčko to na nás jen hraje. Dělá, jako by název článku nebil přímo do očí i jemu.

Začínám líčit past - to je snadné, když znáte slabá místa :-). Je však líčit nenápadně a mít to promyšleno apsoň o 3 tahy dopředu a být trpělivý. Kdybych použil místo učitelka mistr, bylo by to ještě provokativnější. Spoléhal jsem na to, že se na to něčí ego chytne, protože jsem naší učitelkou nemínil svou osobu :-).

štěstíčko: Frutigere, Frutigere opět nevidíš můj motiv a soudíš mě. Nejsem oprávněn někoho soudit, neznám tě ani tak dobře jako si Ty myslíš, že znáš mě. Proto ti zde předávám slovo, a půjdu tam, kde je mě více zapotřebí. Tam kde mohu přispět svým osobitým stylem tou trochou co jsem poznal k tomu, aby se i ostatní dostali za hranice svých Já. Děkuji Ti tedy za všechny ty kterým jinde pomohu za to co jsi pro ně dnes udělal, a až mi budou chtít vzdát díky, řeknu jim: "To né mně děkujte, ale Frutigerovi, to on mě k vám poslal."

Reakce mě nepřekvapuje :-( avšak on netuší co bude dál :-).

Frutiger: ...je to možný???... hahahahaha...

Nyní se přesouvám na jiný článek a co nevidím, příležitost jako trám. Dívka žádá o pomoc, a mnozí si z ní tropí žerty, sexuání narážky... zkrátka žvaní o sobě a blbostech. Samozřejmě je dívka hned zmrazila, když pak napsala, že si aspoň udělala obrázek o duchovních. Frutiger zde figuroval mimo jiné tím, že si nemá dělat o mužích iluze, a že ji přeje, ať najde dobré místo.

Článek : Jsem velice sympaticka divka
Jsem velice sympaticka divka (VSE,27let,AJ,NJ,RP,PC:-) a stale hledam nejakou smysluplnou praci v sympatickem kolektivu lidicek. Kdybyste nekdo o necem vedel, prosim kontaktujte me na tel:x nebo x@email.cz. Moc Vam dekuji a tesim se na nabidky...

Jako první zkouším zda je to trkne - avšak marně, protože to převrátili na sex

štěstíčko: Jediná smysluplná práce je pomáhat si navzájem, dokud nedospějem k jednomu vesmírnému orgasmu. A když si vzájemě pomáháme proč si máme vzájemě platit a nechat si zdaňovat naši radost z této práce?

Tak se do nich pouštím :-) a kladu Frutigerovi návnadu č. 2.

štěstíčko: Manipulace : Jde vidět jak jste ovlivnitelní stačilo napsat sympatická a hned každý začal snít svůj sen o sympatické dívce. A stačilo k tomu jen jedno slovo. Není divu že jste jako loutky, snějící nevědomí roboti potácející se světem. Buddha řekl celý svět je ve snách. A tak i vy i ta dívka máte své sny ať už o lepší práci, o čtenářích spirály nebo o kariéře či partnerce... stačí vás trochu zmanipulovat a pak jdete jako oslíci za svým bodláčkem, který máte zavěšený před očima. Slepí, hluší jako sloni v porcelánu, plni strachu a lpění, že vám někdo naruší či ukrade vaše sny o vás. Celý tento svět je jeden velký sen složený z malých lidských snů. Bojujete o své sny, proto šíříte kolem jenom samé utrpení, vzájemně se předháníte soupeříte a bojujete bez ohledu na okolí jen já, já a já a můj sen. Proto se snažím přivést lidi k probuzení. Je to má jediná práce a poslání. A zde vidím, že i Frutiger, ač se mi smál, potřebuje mou pomoc, protože hladovému říká přeji ti ať tě někdo nasytí, přitom on sám má haldy jídla a jen spekuluje jak by mu neubylo. Ale neděkujte mě přátelé, nýbrž tomu kdo mě poslal. Viz. článek Jak jsem potkal své ego.

Zabírá to :-)

Frutiger: Pokud mě zrak neklame, tak Štěstíčko, který si tu hraje na naši učitelku také pro dívku nehnul ani prstem, takže nám tady nemá co vyčítat.

Tak a jde se na věc

štěstíčko: Děti, kdo pak odpoví Frutigerovi? Třeba ty Pepíčku. Frutigere, Frutigere děláš stále stejnou chybu. Naši paní učitelku nemůžeš nikdy porazit, ikdyž najdeš dočasnou podporu u okolí, protože ona s tebou totiž nebojuje. Až jednou prohlédneš, zjistíš, že jsi pouze hájil sen svého Já. Veškerý ten boj je ale naprosto zbytečný a akorát se jím vysílíš, protože vlastně bojuješ jen sám ze sebou. Velmi dobře Pepíčku. A jaké nám z toho dnes plyne poučení. Všechny děti sborově: NIKDY SE NEOČISTÍME TÍM, ŽE BUDEME HÁZET ŠPÍNU NA JINÉ. Výborně děti. Takže kdo byl dneska náš pán učitel? No Aničko? Byl to pán Frutiger. Správně. Takže mu děti hezky poděkujeme, že se nám nabídl. Děti sborem: DĚKUJEME TOBĚ I BOŽÍ MILOSTI ZA TEBE FRUTIGERE. Výborně děti mám z vás radost. Tady vidíte, že v životě neexistují žádné překážky. Ve skutečnosti jsou to jen příležitosti pro nás, seslané vyššímy principy, co by milosti lásky a soucitu k nám, aby jsme se mohli rychleji realizovat. A pamatujte děti, že mnozí lidé litují svých chyb, kdežto vyvolení litují jen své nepozornosti. A dnes jsme tady viděli, jak všichni členové této diskuse naprosto propásli svou příležitost. Pročpak ji propásli Mařenko? Protože nebyli bdělí a pozornost měli upřenou ke svým snům. Správně. A pamatujte děti je jen jedno učení, ale není žádný mistr toho učení. Všichni jsem tu jenom žáky! Učené a učící je totiž jedno a to samé. Je to život sám. A proto dávejte pořád velký pozor děti, protože hodina ještě nezkončila. Pilně se pak vzájemně na sobě učte, ať vaše vysvědčení přináší jen radost nejen ostatním kolem vás, ale i do srdce toho, jež vás do této školy poslal, a který ve vás vložil svou důvěru. Děti sborově: SLAVNOSTNĚ SLIBUJEME, ŽE HO NEZKLAMEME.

Nyní bych ještě měl říct, že poslední příspěvek od Frutigera, jsem záměrně vepsal pod jeho jménem (to byla návnada č. 3 - egolapka) abych se přesvědčil, zda-li mu jde více o jeho pověst nebo o to, aby se předalo učení. Je to velká zkouška. Pokud Frutiger nemá nic proti tomu co jsem napsal jako učení, pak by měl být rád, ikdyž byl tak trochu zneužit, pokud se však bude čertit... pak neuspěl, a já mu to hned podám na talíři :-). Nebudu tedy říkat, jak to dopadlo, abych zde Frutigera náhodou z pohledu jeho ega neočernil. Je to absurdní :-), protože, v životě není nikdy nic zesměšněno, nic zvýhodněno ani nic očerněno a o to tady jde. Nenechat si vnutit do hlavy to, že jsem špatný, hříšník či méněcenný. Pamatujte neexistuje chyba, za kterou budete od Boha potrestáni. Nemůžete trestat dítě v první třídě, že neumí odmocniny. Bůh není trestající, on ví, že to chce čas, ví, že prvňáček bude třeba už zítra moudřejší, pomáhá mu - sesílá příležitosti.

Stavět pasti... :-) někdy si tak hraju. Je to prima. Nikomu tím neubližuji, i já se učím, všichni se tu jenom učíme. Není žádný mistr, je jen učení. Je jen cesta, ale žádný poutník na ní. Mnozí nejlepší žáci, pak svým světlem osvětlují tuto cestu, aby byla jasnější a jasnější... až jednoho dne na cesty temnot už nikdo nazabloudí. Proto si na mě dávejte pozor a buďte bdělí. Nemohu říct kolik toho znám, protože to sám nevím, ale když vidím, že někdo dělá stejnou chybu jako jsem dělal já, snažím se ho vést. Né tím, že ho zkritizuji nebo očerním, zostudím či zesměšním. Často nastavuji svou tvář záměrně. Když mě někdo uhodí, jen odkrývá své slabiny a pak mu můžu pomoci. Snažím se, aby si on sám odpověděl, aby si on sám uvědomil, kde dělá chybu. Jedině tak, je schopen příjmout učení až do morku kostí. Ikdyž to někdy lidé nepřiznají, za čas vidím, když je sleduji, jak se změnili, jak postupují. A to je moc dobře. Tak jedná pravý mistr. Lidé si pak myslí, že to všechno poznali sami... Kdyby jim to totiž řekl, okradl by je o tuto radost... proto nevyzvídejte na mistrech - odpoví vám nejspíš otázkou, jen naslouchejte, vnímejte a pozorujte. Důvěřujte jim nebojte se, nestyďte se... otevřete svá srdce a oni vás nenápadně povedou k tomu, abyste jednoho dne mohli kráčet sami.

Zbytek najdete v článku Odkaz všem na 3 straně, která je završením těchto stránek i mého poznání.

PS : Nemohu se s vámi nepodělit o to jak to probíhalo dál :-) nastal chaos. Proto obarvuji to co jsem skutečně psal na modro.


golem: velmi dobre, deti

Prorok: to stestíčko: čím ďalej tím lepšie... to je ono...

Frutiger (ten pravý): Štěstíčko, vidíš: Stačilo jediné slovíčko a uvěřil jsi, že to psal Frutiger. Opět ukázkové. Jakému Frutigerovi vlastně píšeš? Tomu původnímu, nebo tomu který se za mě vydává? Nějaký chytrák chtěl totiž v předchozím příspěvku použít můj nick, tak ho prostě použil... Takže teď nevím, jestli ten obsáhlý příspěvek štěstíčka je pro mne, nebo mého imitátora? V každém případě, ať se daří všem přítomným.

Kouzelnik: Jo, jo.. porad se neco deje :-))

Frutiger (ten pravý): Právě jsem si uvědomil, že možná štěstíčko nepíše žádnému konkrétnímu Frutigerovi, ale učí nás všechny - malé děti. Nebo komusi stačilo napsat Frutiger a štěstíčko začal snít svůj sen o Frutigerovi?... Tuto otázku nechám otevřenou pro štěstíčko... Možná že štěstíčko na nás jenom plýtvá silami, jako s těmi jeho slepicemi a pokorným snášením. Prostě na to nemáme, ocenit jedinočnost jeho výukových metod. Na druhou stranu, mě zatím nepřišli žádné děkovné dopisy od slepic , takže žádné zásluhy si přičítat nebudu...

Frutiger (ten pravý): Oprava: Nepřišly (trvrdé y) pro fajnšmekry českého pravopYsu.

Frutiger (ten pravý): Jsem rád, že i když všichni (jak pÝše š.) včetně mne, v této diskuzi propásli svoji příležitost, našel se aspoň jediný, kdo ji nepropásl. On s velkým (o) do nás vidí... :-))))

štestíčko: Proto si na mě dávejte pozor a buďte bdělí.

Frutiger (ten pravý): To nepsal pravý štěstíčko, pouze jsem jej citoval z předchozího textu. Nejde o nějaké zesměšnění, ale trochu lekrace to je. Opravdu, buďme bdělí. :-) Štěstíčko nemusí být to samé, co být šťastný.

Petr: Jsem velice sympaticke stesticko (Lysohlavky, Zen, Mistr, Osviceni) a stale hledam nejakou smysluplnou praci v sympatickem kolektivu lidicek. Kdybyste nekdo o necem vedel, prosim kontaktujte me. Moc Vam dekuji a tesim se na nabidky...

Frutiger: To štěstíčko: někdy si tak hraju. Je to prima. Nikomu tím neubližuji, i já se učím, všichni se tu jenom učíme. Není žádný mistr, je jen učení. Je jen cesta, ale žádný poutník na ní. Mnozí nejlepší žáci, pak svým světlem osvětlují tuto cestu, aby byla jasnější a jasnější... až jednoho dne na cesty temnot už nikdo nazabloudí. Nemohu říct kolik toho znám, protože to sám nevím, ale když vidím, že někdo dělá stejnou chybu jako jsem dělal já, snažím se ho vést. Né tím, že ho zkritizuji nebo očerním, zostudím či zesměšním. Často nastavuji svou tvář záměrně. Když mě někdo uhodí, jen odkrývá své slabiny a pak mu můžu pomoci. Snažím se, aby si on sám odpověděl, aby si on sám uvědomil, kde dělá chybu. Jedině tak, je schopen příjmout učení až do morku kostí. Proto si na mě dávejte pozor a buďte bdělí.

Inzerce: Je mi 28 let, narodil jsem se 27. 5. 1974 a zakládám novou sektu s názvem "Pravdu má vždy va(n)íčko".

štěstíčko: Frutigere příspěvek pod tvým nickem začínající : "Pokud mě zrak neklame..." jsem napsal sám, schválně - kvůli tobě, abych ti dokázal, o čemž svědčí hromada tvých následujících příspěvků, jak jsi na tom ty s egem, když jsi mě ráčil upozornit v článku "Jak jsem potkal svoje ego" na to mé. Nebudu tě soudit, odpověz si sám. Nemusíš mi děkovat, poděkuj tomu kdo mě poslal... Rádo se stalo... ♪ ♫...

štěstíčko: Jinak vidím, že to golem i Kouzelník (protože mě už zná a dává si pozor) správně pochopil, i Prorok se zřejmě nemýlí, tedy pokud není falešný, mám tu i reklamu a inzeráty... lidi vy jste fakt skvělý to si všechno nezasloužím... od té doby co nic nechci se dějí doslova zázraky. No není to krásné, když si tak všichni vzájemně pomáháme?

Frutiger: Blahopřeji štěstíčkovi. Dokázal to...

Petr Vaníček: To štěstíčko je opravdu mazané a obratné, jak to všem nandalo. Jedinečnost výukových metod, H2SO4 našich ego...

štěstíčko: Jsem rád, že to všichni začínáte chápat. Přínáším vám lék a né další bonbón k utěšení. Vím kdo mě poslal a doufám že začínáte chápat kdo to byl... Každému, kdo by mě upozornil na mé ego, ukážu jenom zrcadlo. S nikým se nehodlám prát. Nikdo nemůže vyhrát. Svědčí o tom spousta děkovných dopisů. Kolik jsi jich dostal ty, Frutigere?

Frutiger: Štěstíčko, mě nezbývá než kapitulovat a sklonit se před tvou moudrostí.

? Frutiger: Kouzelníku, právě jsem se vrátil z dovolené a nestačím se divit... V tomto článku totiž někdo zneužil také moji přezdívku "Frutiger" (pod tímto jménem jsem zde nenapsal žádný komentář, nejsem zde ani jako "Frutiger(ten pravý)" a rozehrála se zde nějaká nesmyslná hra... Nemůžu říct, že jsem tím znechucený, spíše překvapený, že to někoho může tak bavit... Dívám se, že někeří čtenáři Spirály jsou ještě dětinští a potřebují asi čas vyzrát. Tímto přestávám používat přezdívku Frutiger a kdykoliv se nějaká objeví, bude to již někdo jiný... Děti, bavíte se dobře???

Inzerce: Jsem mimořádně sympatická, široce sečtělá, prudce inteligentní dívka (87 let; Akademie 7 paprsků, kurz MUKTI, přednášky MUDr. Hrušovského apod.; hebrejština, sanskrt, romština a jiné svět. jazyky; průkaz řidiče buldozéru a rogala; ovládám práci s děrnými štítky - počet děr nerozhoduje) a permanentně hledám nějaké koryto (ministerský post, členství v dozorčí radě ČEZu apod., místo na kandidátce pro Senátní volby...) a účelnou práci v kolektivu gerontů. Kdybyste někdo o něčem a někom (nebude se Václav Havel rozvádět?) vhodném věděl, zanechtě prosím vzkaz u MUDr. Chocholouška, nebo pošlete děrný štítek se vzkazem do Aritmy, jižní Vokovice, Praha 6 s ozačením Poluce v roce 2001. S pozdravem "V šest v práci" Vaše inzerentka.

Kouzelnik: to Frutiger: ..ja svuj nick budu pouzvam v pohode dal.. a zemnim ho az budu mit pocit, ze to tak chci ja. ne na popud nekoho, kdo nema ani tendenci se sam se sebou ztotoznit.. klidne mu rad svuj nick propujcim, kdyz mu to pomuze:-)) a ja se o sobe treba take neco dovim:-))))

Kouzelnik: ten clobrda co pouziva nicky druhych jen krasne zrcadli, jaka je to vsechno jenom krasna iluze.. o to vice tady v tomto debatnim krouzku :-))) "carymaryfuk"

Inzeretka: tak ja to uz reknu na rovinu vy tupouni.. jse´m normalni sympaticka devka, ktera se Vam tu nabizi, aby Vas mohla vsechny poradne uzemnit a odlehcit Vasim zcela evidentne preplnenych vaku.. az Vam z toho harasi:-)) jsem Vase spasa..kdo chce jit prvni?? jak rika moje babicka.. take dobra devka.. moc zvanite a malo to delate!

Kouzelnik&Inzerentka: ..tak treba ten prechozi komentar je take muj.. nebo neni.. ted nevim .. :-)) kde to jsem?.. jste tu vubec nekdo.. nepisi si sam se sebou??..kde je pravda..?..nic nevidim..

Kouzelnik: ..to jsou veci.. no, jo.. porad se neco deje :-))))

Kouzelnik: .. Ha, ha, ha, ha, ha..haaa.. na konci ritualu v Peru kde byl take Ota.. se shaman vzdy smal.. vzdyt je to jasne.. podivejte se kolem.. vzdyt je to vsechno vlastne k smichu..a to doslova:-))

?Fru...: Vidím to taky vesele, je to docela sranda. Ale svůj nick mám chuť změnit sám. Necháme štěstíčko, ať se klidně vycuká na mých imitátorech, třeba uvidí jen sám sebe...

Blauwolf: Výborně, díky imitátorům a štěstíčku, které jim něco dokazuje, se tento článek dostává na 5. místo žebříčku nejčtenějších článků... Bravo všem! Potlesk!

štěstíčko: Milé děti jsem tu zas, máte radost? ANO! Jak se dnes máte... vidím - vidím, že jste se činili a pečlivě taktizovali. Škoda, že jste své snažení nasměrovali jinam... Pravda je někdy pro nás krutá, ale tím, že před ní budeme donekonečna utíkat... jaký to má smysl? Skutečně hledající se staví pravdě do očí. PŘIJMÁ ji, transcendentuje a MĚNÍ se. A o to tady jde. Neudržovat sen minulosti ani budoucnosti... Nemáte občas ten tíživý pocit vláčet sebou včerejší diplomy nebo prohry udržovat ten celý kompost ega pro příští dny? Moudrý využije včerejších chyb pro svůj dnešní růst. Každý den je jiný - NOVÝ den, na co se snažit dnes vylepšovat minulost? Slunce hřeje každého stejně egeoista - neegoista. Teď je jenom teď. Řeka času teče neustále. Nikdo z nás není ani vteřinu stejný. Proč se teda neustále posuzujete? Až se začnete mít rádi, jak vás pak někdo dokáže vyvézt z té neodcizitelné pohody? Slova jsou jen slova :-). Neříkejte mi, že jste tak slaboučcí že si s vámi hrají? Když řeknu psovi, že je debil... zavrtí ocáskem a chce mě olíznout... Je šťastný, protože se mu věnuju, získal mou pozornost. Ve skutečnosti jsme stejní jako on, jako děti... máme radost, když upoutáme něčí pozornost. Upoutat pozornost lidí je však občas těžké, mají mraky tíživých myšlenek a starostí ve svých hlavách. Ptáčci volají tady jsééém, sluníčko volá, stromy křičí šumí... tady jsmééé. A tak jim říkám vidím vás, cítím vás, vnímám vás přátelé... a oni mi odpovídají i my tě vidíme a přejeme ti šťastnou cestu a hezký den! A všichni máme z toho radost... radost ze života, že jsme... škoda že si lidé vzájemě takovou radost nedělají. Místo aby se radovali, zpívali a oslavovali svou hru jedinečnosti, oblékají si kabátky stereotypů a ideologií... nemají se rádi, týrají se, mučí se, chodí do práce... jen aby na sebe zapoměli. Jak směšné... kam chcete před sebou utéct? Jak můžete uvěřit, že vás někdo může mít rád, kdy se sami odsuzujete? Přijměte se takoví jací jste a nebudete muset už nic dělat, nebudete se zajímat o to jak se vylepšit, o to zda-li vám ke štěstí ještě něco neschází... vždyť život je jen velká úžasná hra. Víc než život není. Bežte na hřbitov a uvědomte si to! Myslíte si, že jste dostali dar života jen proto, aby jste ho prospali, projedli, proseděli u iluzí ale hlavně aby jste se zhuntovali v práci kvůli bezcenným papírkům. Ikdyž si za ně můžete cokoliv koupit... tu vnitřní radost vám nikdy nepřinesou.

štěstíčko: To Blauwolf: To se mi stává pořád :-). Zřejmě jsem charismatická osobnost. Jako velké hovno.... když se objevím a rozvoním se.... mnohé mouchy prostě nedokáží odolat. Jen pojďte pojďte vy malá hovádka Boží... mám tu pro vás všechny té své lásky dost a dost.... Bzzz... Bzzz... Bzzz... Bzzz... Bzzzzzzzzzzzz.... Jůůůů... i paní masařka.... to jsem teda opravdu poctěn. Jen si dejte... Mňam... Mňam... to je bašta co... ale pospěšte si... abyste si stihly dostatečně pokochat než do mě nějaký zamyšlený egoista (s hlavou v oblacích a walkmanem na učích, kde mu hraje na 130 Db Jandův hit "Já a jenom já" šlápne a já se mu zase přilepím se svou typickou vůní na paty... Prostě jsem užitečný na každém kroku... jupííííí... díky Bohu za to že jsem obyčejné hovno... díky!!! Jedině hovno je opravdu šťastné a spokojené... dostalo se z té prdele konečně ven... vysvobozeno z toho neustálého bloudění tmou... na nic si už nemusí hrát... nikdo ho už nemůže ponížit... je samo sebou a je spokojené... radostné ve své užitečné existenci... v tom, že jeho posláním je posloužit ostatním....


blauwolf:???

Kouzelnik: to je skvele!:-)) tesme se tedy az se vsechno posere! :-))) az bude vsude plno hoven, to nam bude dobre:-))) PS: nejlepsi kousek, co jsi stvoril Stesticko.. konecne jsem se i poradne pobavil :-)) jak jde o hovna, tak Ti to jde.. to je fkat:-)))

vidící český šumař: Když tak čtu poslední exkrementní komentáře Petra Štěstíčka a dalších, tak mne napadá rčení: Myslí si, že je génius a je přitom ho... Svatá pravda to rčení! Takříkajíc šité na míru nejmenovaným zdejším diskutérům.

Gad: Kouzelniku: A to jsi jeste necetl knizku, jehoz autorem je stesticko. Jeden velky exkrement (jenom prijit hovnival)...

Neznámý: Jsem velice sympaticky deb... ehm stesticko, (vrteni ocaskem, olyzovani) a hledam misto, kde bych to mohl provozovat. Vazeni pratele, ano.

Pedro Vaníček, ne štěstíček: Astala vista, bejby...

Neznámý: Jak se nás snaží ujistit, že ho už nic nemůže ponížit... Chudák malý...

štěstíčko: Jak se mi snaží dokázat, že mě jen oni dokážou převýšit... Borci velcí :-) jen ukazují své nedostatky... a prozrazují své závisté ego.

štěstíčko: Nedivte se, že jsem osvícen, když na mou osobu neustále směrujete své lefrektory. Jak řekl jeden filozof, Průměrné mozky kopou vždy ty velké před sebou. Prosím vás... nekopejte mě, jinak se stanu velkým!!! A to vám potom teprv pořádně zasmrdím...

štěstíčko: To Kouzelník: To je prima brachu. Zatím co my jsme v pohodě a bavíme se, jako staří ostřílení spiraláci, někteří jsou doslova na trní a cítí se ve stavu ohrožení č.I není divu, když je tu ego-aktivita na kritickém stupni č.III. To víš mládí... chybí jim zkušenosti. To by mě zajímalo co si myslí o sobě šumař... protože já jsem zde uvedl, že si myslím že jsem obyčejné hovno... platí ta svatá pravda i obráceně šumíku? A pokud ne... nelituji. Teda lidi co vám vlastně vadí? Zahraju-si na školu... NÉÉÉÉ! Zahraju si na hovno... NÉÉÉÉ! Už to mám... no že mě to netrklo dřív... chcete dudlíka... Cuc.. Cuc.. Cuc.. A je klid. A já můžu jít s Kouzelníkem na to kafe.[First]-[Back]-[Next]-[Last]-[List]-[Home]

23.8. 2002