TIRÁŽ

Otázky 1 [First]-[Back]-[Next]-[Last]-[List]-[Home]

Otázka : Je něco víc za tím, když zmiziš v zrdcadle?

Odpověď : Určitě je. Tvůrce iluzí se totiž nemůže sám vidět. Jak bych to jen vysvětlil stejně jako PC neuvidí samo sebe, ale samo umí stvořit hodně obrázků, filmů, článků atd. Ono je velice zajímavá otázka... pokud je vše jen iluze co je potom zrcadlo? Co když je to jen vnější promítacího plátno tvého vědomí? Pak v něm vidíš jen to čemu sám věříš... :-)). Proto se říká, že člověk je tak starý, jak se sám cítí. A pokud je to pravda, když změníš své vědomí uvidíš pokaždé v zrdcadle silného, mladého a zdravého jedince, který nikdy nezestárne ani neonemocní. Pak to co se lidem děje... tím myslím stáří nemoci a smrt, je jen to co si sami přičarovali svým přesvědčením... Tvůrce jim dal svobodnou vůli nad jejich životem... a oni ji využili tímto směrem... dostali to co chtěli :-)). Proto nenaslouchej ďáblu, který šíří různá přesvědčení... uvěříš-li mu... sám se okradeš o život věčný... Tvůrce respektuje tvou vůli a dá ti to, oč si požádal ve své víře... ďábel Tě jen oklamal a pak se směje, že si svá přání promarnil v jeho hře utrpení...

Otázka : Jak jsme se tady vůbec vzali, myslím na naší planetě, jak nás Bůh stvořil? Má cenu to zkoumat a hledat odpovědi, nebo se to má přijmout jako fakt, že tu jsme a hotovo.

Odpověď : Nevím jak bych to popsal... představ si nějakou formu energie, která je hladová po informaci. Tvé vědomí vstoupí do této energie a nastane to co by se dalo přirovnat velkému třesku. Vědomí se otiskne v energii. A najednou tu je všechno, vesmír slunce, planeta, příroda, lidi a Ty. Je to jako když do PC vložíš CD-ROM... během chvilky se zobrazí na monitoru všechny informace, které CD-ROM obsahoval. Ale CD-ROM je úplna sračka jen 650 MB... lidské vědomí jakou má asi kapacitu informací? Někde jsem četl, že jedna lidská molekula DNA obsahuje tolik informací, že kdyby se teď na celé Zemi spojily všechny PC ještě by to bylo málo. A přitom je ta molekula ještě menší než tečka na konci této věty. :-)).

Pak se vlastně procházíš ve své Virtuální 4D realitě. 4D proto, že vnímáš i citově cítíš bolest atd. Dobře to popisuje MATRIX. Kabely zmizely a ty jsi v jakési realitě která je jen projekcí vlastního vědomí. Možná že né vlastního...:-)).

ALE pak je tu i druhá možnost... a to že jsme jako obyčejná zvířata. A že jsme uvěřili někomu, aby jsme něco hledali, a tak se zabýváme hledáním odpovědí na něco... co možná vůbec není a náš čas, čas který tu máme jen promrháme.

Sám si odpověz proč vzniká hledání... je to nespokojenost... a člověk není spokojen s tím co je... a tak si vymyslel jakousi dokonalost, jež je jen odrazem jeho vysněných přání a ideologií... a pak ji dokonce začíná i někde hledat. Nemůže ji nikdy najít, jedině že by vše kolem předělal ku obrazu svému... ale to by se stalo tak nudný a jednotvárným vězením, že by si vytvořil zase jinou dokonalost a tak pořád dokola...

Sám si i odpověz... k čemu ti budou odpovědi? Máš život, raduj se oslavuj vzdej dík... Ptát se na otázky je, jako když dostaneš anonymní dárek poštou a řekneš, že ho nerozbalíš dřív, dokud se nedozvíš, proč jsi ho dostal, kolik stál a kdo ti ho poslal.... budeš se po tom pídit... abys mohl poděkovat... Ale účel dárku byl zapomenut a ty jsi zestárnul... a tak jsi vlastně za dárek nepoděkoval... nesplnil jsi tedy očekávání dárce... nejsi šťastný... ba naopak... způsobil ti jen starosti a utrpení... navíc jako by tě takto ještě okradl o Tvůj čas... Malé dítě dárek rozbalí hned... a hraje si s ním dokud může.... A život je ten dárek... Rozbal ho a raduj se z něho... PS : Možná až ho rozbalíš, najdeš uvnitř pravdu tj. věnování podepsané odesílatem... To je moje rada...


Otázka : Vím že nic nevím ... :))

Odpověď : Tak tedy víš :-))) Lépe by to mohlo znít spíše : Nevím zda-li vůbec něco vím!

Otázka : Taky máte tam u vás tak krásné, voňavé, sluneční odpolede?? :))

Odpověď : Rád bych řekl něco podobného, ale musím mít ke všemu přirovnání srovnávací bod... co je to krásné(vůči čemu), voňavé(vůči čemu), sluneční(vůči čemu)... kdo nám dal do hlavy kritéria pro naše posuzování? A jsou vůbec potřeba?

Proč když stojí dva sledující západ slunce jeden řekne... To je ale krása? Proč to řekne? Že by ten druhý byl slepý? NE! Tak proč? Možná má strach to plně procítit... ztratit se... Možná chce na sebe upozornit... Já první si toho všiml... Možná chce, aby mu to druhý záviděl, že on cítí krásu... Možná se chce podělit... Možná že chce vnucovat své představy... co se má v dané chvíli cítit... Kdo ví.... V každém případě slovo ukončuje prožitek... je tečkou a ten který mluvil není svobodný... Ono kdyby byl sám v divočině... tak by možná západ nenáviděl... jenže on není a tak jen vlastně ukazuje jak byl zmanipulován... že ON "Ví" co má v dané chvíli dělat(říkat,cítit) atd.

Otázka : Některé Stromy se již probouzejí ... ti co vstávají časně z rána ... Některým to trvá déle, ale i oni se ze spánku probudí, aby mohly začít žít a dávat své plody a jejich plody aby mohly dále svádět svůj boj o následovníky, aby posléze prošli odpočinkem a uložili se opět k novému (zastavení) spánku ...

Odpověď : To je dobrý postřeh :-)). Bez následovníku zdála by se jakákoliv práce zbytečná... Lze nic nedělat? Proč si třeba neříct dnes jen budu... dám všem a všemu dovolenou... Vystavím se slunci abych mohl rychleji zrát a tak ostatní dříve pocitem spokojenosti a lahodné chuti svých plodů občerstvovat. Ale je nutné ostatní o chuti svých plodů přesvědčovat nebo na zralost svých plodů upozorňovat? Třeba plody nezralé na trhu dostáváme... neboť jsme leniví si sami dojít natrhat... a prodavači dobře vědí, že zralé plody se hned kazí... že s těmi není snadné kšeftovat...

Není pro mě mistrem ten jež slovo (třeba láska aj.) hlásá.... mnohdy zpusobí to spíš odpor, nenávist... neboť jako by se vnucoval... čili je agresivní... co tedy ve skutečnosti seje? Né snad agresi?

Ale ten aniž by mluvil tento cit kolem sebe šíří... jako vůni šíři květ... ne za nějakým účelem nybrž nezávisle ze své přirozenosti.... z pouhé existence své...


Otázka : Pěkný den přeji, prohlédl jsem si právě tvé www stránky - opravdu zajímavé, neotřelé, hledající ... Všechno je takové, jaké si to člověk udělá. Našel už jsi to, co jsi hledal?

Odpověď : Jak může Bůh najít sám sebe? Jak může oko vidět samo sebe?

Pravda je, že svobodný člověk je Bohem tj. pánem sama sebe, nikoliv ovlivnitelná surovina, kterou lze zneužít k manipulaci. A takový člověk je nebezpečný a lidé, kteří se snažili ostatním říct pravdu zemřeli. Ježíš byl ukřižován, Jan Hus upálen... protože kázali veřejně...

Kázali proti zotročování... ať už pravidly náboženství, vegetariánství a všeljakých podobných výmyslů o kterých je nutno lidi doslova magicky oblouznit a pak je využít ve svůj prospěch.

Zkrátka jsme jenom využívání pro prospěch Vyšších zájmů převážně hrabivých jedinců pro které jsme JEN otroci, zaměstnaci, voliči, ovečky, duše.

Ale to co jsem chtěl říct napsal už někdo jiný. Zanedlouho budu mít celý článek naskenovaný a přidám ho do souvisejících článků.

PS : Věř jen sám sobě, své vlastní zkušenosti, ke které přistoupíš bez předsudků, které do Tebe nasypaly třeba knihy. Pak uvidíš kolik výmyslů je kolem a kolik lidí je loutek... Tvé skutečné nevinné vlastní poznání je pravda. Nikdy se nespokoj s dodávaným poznáním a teoriema druhých, kteří chtějí aby jsi hledal v jejich stopách... pak není divu, že najdeš to co oni chtějí :-)). Pravda je to co vidí oko a co slyší ucho. Když zavřeš oči jak chceš vidět pravdu? Pozorováním směšných šašků vydávajících se za mistry se musím smát skutečný mistr je ale bez povšimnutí veřejnosti protože učí jen spokojení se se sebou samým a s radováním se z obyčejných věcí, nic nežádat...


Otázka : Proč jsi se narodil?

Odpověď : Protože mě rodiče zplodili :-)) Nic víc zatím není.

Otázka : To je dobré a vtipné:) Zjevně jsem se špatně zeptal, tak jinak. :-)); Když jsem si přečetl tvé stránky, napadlo mě ti napsat a svoji první odpovědí jsi mě v tom utvrdil. V mnohem, co píšeš, máš pravdu, brojíš proti autoritám, ale dostáváš se do opačného extrému - do pozice těch, které odmítáš.

Odpověď : Proti nikomu nebrojím. Jen se dělím s lidmi o to co jsem poznal. Nikoho nenavádím ani nepřetahuji na svou stranu.

Otázka : Je to jako kdysi v Doomu - v boji dobra proti zlu musíš porazit zlo jeho vlastními prostředky a když zvítězíš, zjistíš, že jsi se stal teď ty tím největším zlem.

Odpověď : Nikde žádné zlo není. Není proti čemu bojovat. Není za koho bojovat. Protože nevíš zda ostatní trápilo to samé.. Cesta je jasná a je jen pro jednotlivce. Každý má svobodu se sám rozhodnout.

Otázka : Jsi presvědčen o své pravdě, ale ta je závislá na úhlu pohledu. Proč to tedy vlastně děláš? Uvědomuješ si, jaké to může mít následky? Jsi ochoten převzít zodpovědnost?

Odpověď : Má pravda je jenom má pravda. Nejsem o ničem převědčen, jen si všímám. Nic nevím a učím se s tím žít. Proč to dělám? Mohu dělat co chci. A zrovna jsem měl chuť napsat pár řádek pro sebe, které by možná zaujaly i druhé.

Tak jako básník složí báseň... malíř se rovnež kochá svým obrazem... proč ho tedy maloval? Následky závisí na druhých. Pokud se nechají ovlivnit je to jejich odpovědnost. Jak můžu být já odpovědný za cizí rozhodnutí? Zeptej se mistrů zda přebírají odpovědnost za ovlivňování žáků... Kolem je mnoho magie a lidi jsou jak loutky. Málo kdo je tak silný, aby mohl ustřihnout své provázky a sám za sebe s plným vědomím něco udělat. Ti kterým se to podařilo jsou nesmrtelní stejně jako Ježíš nebo Buddha a další. Jsou nesmrtelní právě tímto svým svobodným konáním, které přežívá díky své velikosti a díky lidských myslí.


Otázka : A abych se zeptal nyni správně: proč žiješ?

Odpověď : To je dobrá otázka. Mohl bych zase říct protože jsem se narodil. :-)). Ale trochu to rozvedu. Když se člověk zastaví, podívá se za sebe co všechno udělal, co se naučil atd. až doposud, pak bych mu odpověděl právě proto si žil. Možná že odpověď je ukryta na konci života.

Kdyby jsi věděl proč žiješ musel by jsi znát budoucnost. Ale žádná budoucnost není a proto ani žádný osud není. Sami se rozhodujeme a sami plánujeme. Naše mysli pořád hledají nějaké souvislosti, řád protože jsou logické a chtěli by to mít všechno zaškatulkované. Život však je veliký chaos kde každý může cokoliv beztrestně udělat.

Taková pravda však musela být utajena. Začalo to desaterem a pokračovalo to dobrem a zlem, karmou atd.. Aby se lidé měli ve svém chování čím řídit, aby byl větší pocit morálního pohodlí a bezpečí.

Jaký trest asi stihne vlka, který roztrhá člověka? Žádný! Tak stejně to platí i u lidí. Proto vznikl trestní zákon :-)). Kdyby totiž byla pravda o Božích mlýnech nemuselo by se vůbec trestat jen by se škodolibě počkalo až se trest dostaví sám. Říkám škodolibě, protože lidé by pachatele nechávali schválně páchat dál, aby si na své ramena nasbíral co největší trest.

Zajímavá metoda magie je Karma kdy si sami na základě svého přesvědčení vytváříme tresty. Ono to ani tresty nejsou. To jen Karmovci našli v událostech souvislosti. Většina úrazů má příčinu v nedbalosti a většina nemocí má kořeny v životním stylu. Ale těm kteří věří v jakousi Karmu to nikdo nevyvrátí.

To jsem trochu odbočil. Nyní proč tedy žiju. Žiju proto, abych viděl celou existenci a mohl se jí účastnit. Mé oči jsou Božím okem mé uši jsou Božím uchem a mé ruce jsou Božím nástrojem. Zkrze mě se Bůh raduje ze svého díla, zkrze mě ho může měnit. A ten kdo si tohle uvědomil pak celou svou bytostí prospívá celku, Božímu dílu. Pokud bych zemřel, zavřel oči... zmizelo by to všechno. Už by nebylo slunce ani žádný vesmír, žádná Země, moře, obloha, žádní ptáčci. Prostě všechno by to zaniklo. Tak jako to vzniklo, když jsem se narodil, tak by to i zaniklo kdybych umřel. Vědci to nazývají velkým třeskem :-)) ale je to jen zrození a smrt. Jak to začalo? Budiž světlo = otevřel jsem oči.... atd.... je to hezky podáno v té pohádce, ale málo kdo ví :-)).[First]-[Back]-[Next]-[Last]-[List]-[Home]

12.12. 2001