VLASTNÍ ČLÁNKY

Varování [First]-[Back]-[Next]-[Last]-[List]-[Home]

Poslední prolog na spirále před mým odchodem na poušť
Víte... nevím jak začít. To co vám řeknu vás nijak nepotěší. Jsem už zkrátka takový. Nejde mi o mou pověst. Během posledních pár dnů tady jsem shledal, že nikdo z vás skutečně neusiluje o poznání. Celá vaše duchovnost, celé to vaše tolikaleté pachtění není nic než jen přešlapovaní na místě. Za tu spoustu let jste neudělali ani jeden krok. Taková je pravda. Myslíte si že si poznání koupíte? Myslíte si že se tak snadno dá získat? Něco vám řeknu teprve osvícením to všechno začíná. Teprve PAK začíná skutečná duchovní očista vědomí. Kolik si myslíte že je na světě osvícených? 500? 1000? To znamená že jeden ze 4 miliónu lidí dosáhl osvícení. Takže to zkraťme jsou to možná 2 lidi v této republice, kteří skutečně něco chtějí ze sebou dělat! Nebuďte naivní a nemyslete si, že jste to zrovna vy :-). Vy kteří si kupujete schody do nebe od žebráků. Vy kteří si stavíte na lidském utrpení vlastní paláce. Mnoho z vás tu diskutuje jen ze své práce. Slyšeli jste že Ježíš říkal nepokradeš. A co děláte vy? Denně se okrádáte navzájem! No Jóóó já zapomněl... vy na to máte regulérní pravidla... říkáte tomu tržní ekonomika.

Nedokážu pochopit, že nemáte vůbec srdce, že dokážete okrádat své děti, přátele milované. Myslíte jen na sebe. Tak vám říkám, že váš úspěch nebo zisk znamená jen ztrátu ostatních. To že více vyděláváte, znamená jen to že více lidí musí více platit. Kdo vás živí? Ne není to stát ani podnik. Jsou to právě ti lidé, kterým vy říkáte příživníci. Ti obyčejní lidé ale i lidé na sociálkách a na podporách na které se díváte zkrze prsty jako na nevzdělance a hříšníky. To oni jsou ti živitelé vaši. Ty dojné krávy... které jen živoří díky vám! To vy jste se chtěli mít dobře a vydělávat víc a proto oni musejí být dnes na ulici. To vy jste ve skutečnosti příživníci. Vy v těch kancelářích a na úřadech se pěti a více místnými ciframi na svých výplatních páskách. Tak si to konečně uvědomte!!!

Peníze nejsou z dílny Boží!!!! Každý služebník je tedy hoden mzdy svého pána. Říkám to jasně a natvrdo. Jste služebníci samotného Belzebuba. To on postavil lidi proti sobě. To on zinscenoval tento systém. Znám jeho vypečené hry... namotivuje jedince do své hry stejně jako do loterií. Je sice pravdou, že ten kdo hraje může i vyhrát, a taky se jeden takový vždy najde, ale každý, aby mohl hrát musí tvrdě zaplatit. Belzebuba ta hra nic nestojí. To vy si ji sami platíte a výherci se skládáte na výhru. Nemyslete si, že vyhrajete nad ním tím, že si koupíte více životních tiketů!!! Jediným způsobem jak vyhrát je nehrát!!! Je to jako se závoděním ten kdo se nezúčastní nemůže prohrát! Nezúčastňujte se tedy jeho her! Má jich moc v zásobě. Chceš být zdravý? Ale jak lze být zdravý, když neexistuje ještě nemoc. Chceš být dobrý? Ale jak být dobrý když neexistuje ještě zlo? Chceš být štědrý? Není problém zajistíme nejprve nouzi. Dáte-li almužnu bezdomovci... odcházíte jako pávi, uspokojeni ve svém nitru. Pchá! Vždyť vy jste toho bezdomnovce úplně směšně odkopli. To on je Bohem! Stojí přímo před vámi, a vy ho takto odbydete. A jak tak odcházíte roní za vámi slzu soucitu. Myslíte si, že si za peníze vydělané ve službě Belzebubovi koupíte přízeň Boží tím, že miniaturní částkou odškodníte jen jednoho člověka z těch co doplatili na to že jste hráli Belzebubovu hru? Myslíte si že jako výherce Jackpotu Belzebubovy sportky když pak dáte někomu stovku na další tiket, budete tímto před Bohem zcela ospravedlněni? Když si stavíte vlastní schody do nebe z utrpení druhých!!! Stavíte si vlastní palác tam nahoře ze slz jiných. Myslíte si, že Bůh je tak naivní!!! Tak jako církvi nejde o to aby hříšníci zmizeli, tak i léčitelům nejde o to, aby nemocní zmizeli. Protože to oni je živí že? Proč by tedy neměli podporovat továrnu na výrobu těchto příležitostí a dojných krav vlastních úspěchů... líbí se vám tedy tento systém... Tak vám tedy říkám, že jste všichni služebníci Belzebubovi.

Ježíš řekl: Neboť po ovoci strom bývá poznán. Pokolení ještěrčí, kterakž byste mohli dobré věci činiti, jsouce zlí? Jedině podle skutků se skutečně pozná člověk. Dobrý člověk nepodporuje systém Belzebuba. Ani jediným svým skutkem! Ani jediným svým slovem. Je to jako se sprchou. Voda je utrpení a ručník jsou peníze. Dobrý člověk nebude utírat lidi stojící pod sprchou ručníkem!!!! Jistě že se najdou blbci, kteří budou říkat to je dobrý člověk... ale až se dozví, že je majitelem továrny na ručníky ve které oni navíc trpí... Víte když je snaživost příliš okatá téměř popularizovaná, jedná se o lest. Pak jsou ještě lidé, kteří jsou neteční ti jsou lhostejní. Těch je 99%. Jsou to lenivci a zbabělci. Však nějak bylo a nějak bude. Dokud jsou ručníky, tak mi sprcha nevadí. Ti jsou taky ve svých srdcích zlí. Co se tě dnes netýká, to nehas, mám svých starostí dost. Ale i na ty jednou dojde řada ve sprše. Mohli si to ušetřit. Ono Belzebub využívá média, tak, že lidem ukazuje utrpení druhých a tak si lidé myslí, že se mají dobře. Skvělá finta. Kdyby naopak ukazovala jen radosti druhých... to by bylo stížností na vládu a protestů a demonstrací. Skutečně dobrý člověk půjde po hlavním uzávěru vody. Každé prázdné slovo útěchy či slibů, bude spravedlivě odsouzeno těmi, co byli pod sprchou. Ale i něčím krachem, protože ručníky už nepůjdou na odbyt.

Ale teď zpátky k vaší duchovnosti. Za ty roky jste neudělali ani krok. Myslíte si, že jste sežrali všechnu moudrost světa, když jste si přečetli pár mouder a přisvojili jste si je, myslíte si, že jste duchovně na výši, když jste si párkrát zarelaxovali u nějaké mystické hudby. Myslíte si že záříte vnitřním světlem... myslíte si, že prožíváte Boha... a tak vám říkám je to jen ILUZE. Já vím... všichni mistři říkají, že jsme už Buddhové. Ale POZOR! Tento poznatek je schován za skutečným hledáním. Není to jen přijatý postoj v lidské pohodlné mysli. Myslíte si že je to tak snadné... stačí si namluvit, že jsem dokonalý a je to... VARUJI vás už nyní!!! Žádná zkratka neexistuje. Vaše ego si vytvořilo jen iluzi své dokonalosti. Až jednou pohlédnete v meditaci skutečné pravdě do očí... nebudete se nijak usmívat. Bude brečet... hudete řvát... drásat si obličej a rvát vlasy. Takto se projevuje osvícení. Není to žádný úsměviček na vaši tváři víte? Není to nic k závidění hodného. Celá vaše duše se cítí být podvedena roky zneužívána... celý život držena v iluzi.

Když jsem narazil na pár skutečně obdivuhodných textů, popisující to, čím člověk musí projít ke skutečnému osvobození... když jsem uviděl, co všechno ego dokáže nasimulovat jen aby jste dál nepokračovali. Jen aby neumřelo na kříži. Je schopné k vám mluvit v záři světla, hlasem Božím, je schopné vás vyděsit až k posrání. Je schopné vás zaplavit stavy blaženosti, o jakých se vám ani nesnilo! A to všechno jen proto aby jste nepokračovali dál... dokonce si oblíbilo kříž a raději jej uctívá jako modlu! Jako velký objekt plný léčivé síly... dobrý pokus :-). Udržuje vás v iluzi, že duchovně rostete, že kráčíte správně, že se máte mít rádi, šetřit si tělíčko i rozmazlovat svou dušičku... běžte se tedy podívat do nemocnice na staré lidi, jak leží v nemohoucnosti ve svých výkalech, jak se třepou a dusí se vlastními zvratky, jak se slzami v očích trpí, jak si přejí zemřít... běžte se podívat na hřbitov... a nemyslete si, že vás to nemine... jak by mohlo... vždyť to jsou následky vašeho systému. Systému ve kterém žijete, systému zmítaného a postaveného na vlastnictví a lpění, na soutěžení a nenávisti, na pohrdání a sobeckosti, který vy denně podporujete svým konáním. Nedívejte se a nevymlouvejte se na jiné to u velkého Soudu nezabíra!!!! Každý je sám za sebe odpovědný za to co činil!!!! Nebojte ještě pár "šťastných" let... a budete na nemocničním lůžku vy... pak vaše děti... pak jejich děti... zřejmě vám budou všechny vděčné za tento štědrý odkaz. Za vaši zbabělost, lenivost i sobeckost. Vy nemáte ani potuchy jak je situace vážná... Brána do království nebeského je otevřena pouze teď! Říkáte-li... až za chvíli, jste věčně mrtví už nyní.


[First]-[Back]-[Next]-[Last]-[List]-[Home]

1.9. 2002