OSVOBOZENÍ & VNITŘNÍ HLAS

Předmluva [First]-[Back]-[Next]-[Last]-[List]-[Home]

Nejprve Vám dám malý test, abych zjistil, jestli dokážete vnímat pravdu. Podívejte se pořádně na tento obrázek a zkuste najít jaké písmeno na něm je. Může to být F nebo P nebo... Tak? Už jste našli odpověď? ANO? Jaká tedy je? Co je na tom obrázku za písmeno? Pravdou je že na obrázku není žádné písmeno! Viděli jste to tak? Pokud ano, dokážete vidět věci tak jak jsou, pak nemusíte číst dál... Avšak pokud ne, uvěřili jste víc iluzi než pravdě. Ptáte se jak je to možné? Já Vám řekl co máte hledat... ovlivnil jsem Vás a Vy jste hledali jenom písmeno. Tak to dělají i iluzionisté, církev nebo jóga... jen vám říkají co máte hledat... ale je to opravdu skutečné?!

Náš mozek používá funkci "automatického dokončování". To znamená, že my vidíme to co nám posílá mozek, nikoliv to co je ve skutečnosti. Mozek nejprve na základě získaných informací projde svou "databázi" a pokud nalezne shodné části pak už nepokračuje ve čtení z okolí, nýbrž ze své databáze. Dobře to simulují tzv. zrakové klamy, které náš mozek přivádějí do úzkých, protože při každém pohybu očí (tehdy dochází k přenosu informací) mozek dostává rozdílné výsledky a je z toho trochu zmatený, protože neví co vlastně vidí. Kdyby jste dokázali vypnout funkci automatického dokončování, tak byste žádný zrakový klam neviděli. Vnímali byste věci tak jak jsou.

Nyní uvádím jen několik rozprav s mým mistrem, které mi otevřeli oči.

Jedině iluze se může cítit být ohrožena. Tedy pokud Vás pobouří následující články zapoměňte na ně. Jak snadné... Nebyly určeny přece Vám, ale mě. Tato kniha zárověň poukazuje na to co se nedá měnit a to je minulost. Necháte-li minulost zmizet, zmizí s ní i chyby, které stejně nebyly, zmízí i budoucnost a s ní spojený strach a nakonec s tím vším zmízí i čas a Vy zjistíte že život je úchvatně krásný... proto jsem nechal články tak, jak jsem je zaznamenal.


[First]-[Back]-[Next]-[Last]-[List]-[Home]

13.11. 2001