Promluvy

O mamlasení lidí [Předchozí] - [Obsah] - [Následující] - [Otázky] - [Úvod] - [Tisk]

Když tak sleduji dnešní dění na scéně duchovní, musím konstatovat že Dharma je v naprostém rozkladu. Proto tento článek trochu otřese tím na co jste byli zvyklí. Otřese všemi lžmi, za které jste platili. Ano za lži, jen za lži se dá totiž platit. Kupujete si jen své utrpení, své neštěstí, svou karmu, svůj hřích. Je sice možné že poklad osvícení je za devatero horami, tedy za všemi překážkami, které jste museli slézt na cestě od něj, protože jste se nechali zlákat lákadlem pekelným a chtěli snadno vykoupit svou duši z hříchu pouhým čtením a placením. Mysleli jste si, že když si vyděláte ve službách Belzebuba, že se od něj pak vykoupíte. Vězte že vyprázdnit ten humus z vaší hlavy zabere více času než ho tam naplnit.

Buddha ani Kristus se vykoupili bez jediného groše, bez jediného semináře, bez jediné regrese. Bůh totiž není úplatný. Nabízí vše zdarma pro ty co si dojdou. Jiní si musí koupit sny. Jen ti co došli k tomu pokladu života věčného jej mají. Když se vám o něm bude zdát, když o něm budete číst, když se na něj budete dívat v televizi... nikdy nebude váš. Poklad nelze totiž říct, sdělit, předat ani přinést do vašeho obýváku! Proto vy pracujete nejprve na sny. Abyste měli na semináře, kurzy, knihy, fotoaparáty a televizory, abyste měli na drogy, zasvěcení a na cesty do Amazonie či do Indie, tak musíte odložit poklad stranou a vrhnout se nejprve do roztáčení karmy miliard bytostí.

Rozhodl jsem se že s tou vší fantasmagorií, jež pokládá se za duchovnost otřesu v základech. Ukážu vám nesmyslnost a absurdnost jejich chatrných základů v takové míře že se mnohým uleví nebo možná i rozsvítí. Připraveni? Jdeme na to.


Nejprve si podáme astrologii a numerologii

Takže výchozím bodem je datum narození. Tak na to rychle zapomeňte, protože nevíte jaký je rok. Vy počítáte od Krista, ale byly civilizace i 3000 let před tím. Takže jaký je rok? 5000? 7000? Nikdo neví. Hlavně že všichni takoví mudrci se od toho odpírají. A dokonce dle Máyského kalednáře má být konec času v roce 2012. Kde ti by k takovému číslu přišli když žili tisíce let ještě před Kristem.

Konkrétně v astrologii, pominuli časová pásma jak přesně určit přesný čas? Kde na zemi je přesný čas? Někde pět hodin ráno znamená sedm hodin večer jinde. Pominu-li existenci času, jako že čas existuje jen v představách, stejně jako tak čísla existují jen v představách. Dá se čas natahovat i zkracovat, což žádný ciferník neodhalí. U severního pólu trvá den někdy pár minut někdy 70 dní. Takže se tam dožijete zajímavého věku. Dále se dostáváme k výsledkům. Na tak chatrném a vratkém základě nacházíme své předurčení i vlastnosti. Podle hvězd. Hvězdy se však mění, přibývají ubývají, Země se otáčí a na vás každou hodinu svítí jiné hvězdy a jiné planety. Někteří spojili hvězdy takové a makové a dostali z toho souhvězdí z něhož se odvíjí vaše vlastnosti. Dvanáct měsíců a dvanáct znamení... dělení postavené na náhodě. Proč ne 24 nebo sedm? Takže zeptám-li se astrologů mám-li vůbec možnost změnit svou osobnost, musím dostat odpověď ne vše je ve hvězdách. Jinak bych musel překopat všechny astrologické mapy, což by se promítlo do horoskopů všech bytostí.

V numerologii je to o trochu lepší, protože si stačí změnit jméno. A tak sčítáme a sčítáme, ale nikdy nám nevyjde součet 0. To je jasné, protože to by byl konec lží. Tak jako jsou všechna čísla lží, je i zajímavé jak k daným písmenům byly přiřazeny čísla. Čísel se používá devět, ale to je zase jen v desítkové soustavě, ale jsou i jiné soustavy, třeba dvojková. Jak by tam asi vypadalo naše datum narození a celé astronomicko-časové dělení? Co se týče pak jména vynecháme-li rovněž 0 jako u desítkové zůstane nám jen číslo 1 takže bychom všem písmenkům museli přiřadit jen toto číslo a pak by byl výsledek závislý jen na počtu písmenek ve jméně. Někdo má takovou abecedu a někdo makovou, někdo takovou soustavu a někdo makovou. A kdo se v tom má vyznat, když některé písmena jsou jen v někerých abecedách. Zajímavé je i to, že nevíte a nemůžete prokázat svůj datum narození a nevíte a nemůžete prokázat své jméno. Musíte se spokojit jen s tvrzením ostatních. Vy vlastně nikdy nemůžete přijít na to jak to je, ani kdo vlastně jste a kde vlastně jste. Máte jen občanku se spoustou údajů a několik let po narození si nepamatujete vůbec nic. Stačí udělat malý reset vaší paměti, dát vám jinou občanku a dát vás do jiného státu do jiné rodiny a budete někdo jiný s jiným horoskopem i s jinou numerologií, která bude na vás opět přesně sedět :-). Je to tak labilní, že kdybych vám připravil takové kulisy a vy byste se ráno probudili do nových kulis... netrvalo by ani minutu a sami byste nad svou minulostí ve své paměti začali pochybovat.

Takže jak to je s tímto. Prostě je to jen hra a zábava. Dělení a hledání souvislostí. Někdo z matematiků si hrál. No a tak to vzniklo. Dobrý nápad, který vydělal zcela jistě miliardy. Touha vypátrat něco o svém "já" je naprosto nepřekonatelná co se týče fantazie.

Všechno to je však lež. Vše se točí kolem individuality. Štěstí, neštěstí, amulety, horoskopy, numerologie, regrese a terapie, aury a holotropní dýchání, mandaly, astrální cestování, dimenze, a příjmání poselství od jiných idividualit až po minulé životy. Geniální fantasmagorie stojící na základní iluzi nějakého "já".


Dále tu máme Karmu

Mnozí tvrdí, že tu musí odčinit své prohřešky z minulých životů popř. vytvořit dobrou karmu a sledovat plán Boží atd. Takovým lidem by možná pomohlo pověsit je za nohy do průvanu a zatřást řádně makovicí.

Ale tady si trochu sgustnu a roztopím trochu ledy iluzí. Uvidíte sami jak to je chatrné.

Takže nejprve zničíme zlé a dobré skutky. Tedy hříchy a svatosti, vědomost a nevědomost. Které prý mají na tvorbu karmy ten základní vliv.

Začneme tedy následovně. A to tvrzením, že všechno co vyšlete se vám vrátí, aneb že to co vám druzí činí je odplatou za to co jste jiným v minulosti udělali také. Vypadá to hezky, ale má to jeden háček. Jak to vzniklo. Pokud jsem někoho zabil, tak jsem ho zabil proto, že on v minulosti taky někoho zabil. Je to tak? Aby se dostalo spravedlnosti, pokud jsem někoho okradl je to proto, že on někdy v minulosti někoho okradl. A zároveň tím že jsem je trestal a stal se služebníkem spravedlnosti jsem si zavařil svou karmu! To je co? Za dobrotu na žebrotu :-). Takže teď mě zas někde v budoucnosti bude muset někdo okrást a tak to bude stále až do nekonečna! To nemá řešení. Rozumíte? Ten první zlý skutek nemůže být svázán s karmou a zároveň ani ten poslední zlý skutek nemůže být svázán s karmou. Jinak je to bludný kruh. Jak mám někoho poučit, potrestat abych se sám neznečistil? Jak mám odklidit hovno abych se sám nezamazal?

Dobrá to pomineme. Podíváme se tedy na skutky. Čekám ve frontě v bance a pustím starší paní. Prima. Jenže ta paní pak vyjde o tři minuty dříve z budovy a srazí ji auto na prním přechodu. Což já samozřejmě nevím, ale počítám si do karmy že jsem učinil dobrý skutek. Když to promítnete do generací příčin a následků, pak jsou všechny skutky jenom zlé. Proto Buddhové vyznávají nečinění jako nejvyšší dobro. Berou jen to co je jim dáváno, žijí jen z darů. Nic nedělají, jen meditují. Kdyby si každý na této zemi sedl do meditace na dvacet minut, pak by nikdo v té době nemohl krást, vraždit, válčit, vyrábět zbraně, znečišťovat planetu, hádat se ze sousedem, umírat na silnicích nebo onemocnět na následky těžké práce a neúnosného stresového životního stylu. Protože vy vidíte jen to co máte před nosem, tak vám říkám, že zabití jedné mouchy může znamenat za tisíc let naprostou katastrofu.

Nemůžete nic vykonat. Každý váš zásah do tohoto světa roztančí karmu miliard bytostí. A během tisíců let nabere tento nepatrný čin na takové rezonanci, že se vám o tom ani nezdálo. Pro představu je to jako lavina. Malým něškodným kamínkem to začíná a smrtící lavinou to končí.

Všechno je tu tak provázané, že buď jsou vinni všichni nebo nikdo. Uvedu názorně. Abyste mohli někoho zaštřelit, musel vám někdo prodat zbraň. Ale nemohl by ji prodat, kdyby ji nikdo nevyrobil. Ale nemohl by ji nikdo vyrobit, kdyby ji někdo nevymyslel. Ale nemohl by ji nikdo vymyslet, kdyby se nebál, že ho někdo zabije... no atd. atd. Malinkatý kamínek, objev principu střelné zbraně způsobil lavinu všech střelných zbraní a válek. Kdo je vinen? A kdo to všechno ze svých daní financuje? Hm? Takže lavina. Nyní je už v dosti značné fázi. Všechno to začalo nevinným nápadem vykonat dobrý skutek. Odčinit karmu. Tehdy si Hospodin řekl. Učiním tedy krásný svět a budu dobrým Bohem všem bytostem. A dal se do díla zkázy. Pokud jste vinni vy, pak je vinen i Hospodin, který všechno vymyslel a řídí, dožeňte jej odpovědnosti :-).

On vytváří podmínky. Aby lupič musel krást, musí být v zemi bída a nespravedlnost. To znamená, že tu musí být někdo bohatý. A lupič vidí já makám jako brok, sdírám kůži, dostávám almužnu a mé děti hladovějí. A hle tento v kravtě nemaká nijak a má stokrát větší výplatu. Kde je nějaká spravedlnost? Ja chci rovnoprávnost. A když mi ji nedáte tak si to vezmu po svém protože stejně nemám co ztratit. Dále násilník. Opět potřebuje podmínky aby byl násilníkem. Stačí mu milionkrát zopakovat že je budižkničema, že je zlý, a že ho nemáte rádi. A pak vás začne nenávidět a začne se vám mstít a zavírat vám hubu. Ale k tomu aby se stal násilníkem je potřeba těch milión potvrzení. Pak samozřejmě vina musí být přiřazena každému kdo jej takto ponížil. Atd. atd. Nemůžou být všichni bohatí. A tak ti co nejvíce chtějí být bohatí a mocní musí to odněkud vzít a proto musí vykořisťovat. No a někdo to prohlédne a stává se rebelem jen díky tomu že se dožaduje spravedlnosti.

Proto si uvědomte následující. Povýšeni můžete být jen když ostatní budou ponížení. Dobří můžete být jen když ostatní budou zlí. Svatí můžete být jen když ostatní budou hříšní. Atd atd. Až jednou poznáte že vše je relativní, že váš zisk znamená jen ztrátu ostatních přestanete usilovat o dobrou karmu. Ono dobrá karma je taky relativní pojem. Jednou jsem napsal, že to může být třeba, narodit se v bídné zemi v rodině pijana a prostitutky. Denně slyšet hádky a snášet mlácení a výtky. Již v dětství zakoušet takové trýznění a denně pomýšlet na sebevraždu. To je karma která vám otevře oči abyste začali hledat cestu k osvobození. Máte-li zájem konejte dobré skutky :-).

Takže to shrnem. Není žádná individuální karma. Je jen jedna karma, zcela iluzorní, a to je karma všech bytostí. Tuto karmu vidí oko Buddhy, oko spasitelů. Není žádný hřích ani žádná svatost, žádné dobré ani zlé skutky, žádná dokonalost ani nedokonalost. Není žádná cesta. Vše je to jen hra vašeho ega. Ego je jedinná cesta pryč od nirvány. Ono je zapisníkem i zapisovatelem, ono se snaží zdokonalit k nějakému vysněnému ideálu. Třeba grázlové se mezi sebou přátelí. Cítí se mezi sebou dobře. Jsou jako jedna rodina. Sami sebe by nepodrazili, drží spolu. Stejně tak Jehovisté nebo politici. Všechny skupiny mají tu svou lásku ten svůj ideál. Ale tento ideál existuje jen v kontrastu. Grázlové jsou rádi grázly a Jehovisté jsou rádi Jehovisty. Ale nedej Bože aby se jejich ideál naplnil. Pak by je to už vůbec netěšilo. Rozumíte? Jejich radost spočívá jen v tom vyniknout nad ostatní. Je jedno jestli silou, mocí, zákonem, skromností, bohatstvím. Stále stejná hra. Jakmile by všichni lidé byli bohatí, dobří, láskyplní... jakmile by všichni byli politiky, anarchisty, komunisty nebo demokraté, tak by se ten ideál změnil v naprostou nudu a hnus a zvrátil by se v přesný opak. Proto je šťastný život to největší utrpení vedoucí k probuzení. Bacha tedy na vaše přání, aby se vám nesplnily. Nic horšího vás nemůže potkat. Ale to nejhořší je tím nejlepším. Proto vy milujete věci nenaplněné. Vy milujete toto utrpení. Tento život a své touhy, ideály a sny, protože oni vám dávají bytí. Jedině tak můžete existovat. Jedině jako hladoví žebráci. Jedině bída a utrpení může roztáčet karmu i vaše sny. Nikdy, a to si pamatujte dobře, nikdy, a to i kdybste se rozkrájeli neuhasíte, touhu, nenaplníte ideál, nenastane dokonalost. Budou-li všichni grázlové, bude to normální a slušné chování. Budou li všichni láskyplní bude to normální a slušné chování. Je jedno jestli jsou všichni chudí nebo bohatí, nenávistní nebo zamilovaní, takoví nebo makoví... je to to samé. Je to relativní. Je to nedosažitelné. Nikdy nemůžete nastat jen 100% jednoho. Vše je vždy v rovnováze jako ve spojených nádobách. Přilijete-li do jedné strany zvyšuje se i hladina v druhé. Tak si dejte už konečně pauzu! Ale vy nemůžete. Zastavit se a vzdát to je to co dokáží jen Buddhové. Bojovat je tisíckrát snadnější. Každý kdo to vzdá, od toho pokušitel odstoupí, protože ho nemůže donutit k boji. Proto tvrdím, že jen zbabělci si dělají život krásným.


Tak a dostáváme se k minulým životům i k reinkarnaci

A to je velký ořech, protože z toho se jen tak nevymamlasíte. Jak to funguje? Ve snu je možné všechno kromě jedné věci. Tou věcí je nic. Prázdnota nicota skutečnost. Protože vy nevíte jak to funguje, protože nevíte, že vy si tvoříte všechny důkazy sami pak je těžké se z toho vymamlasit. Je jasné, že když příjdete na regresi nebo k hypnotizérovi a budete chtít znát svůj minulý život, že důkaz dostanete. A co víc, budete-li se po něm pídit, najdete jeho pozůstatky i na "materiální" úrovni. Ano... to všechno sny umí. Proto říkám že ve snu je možné úplně všechno. Na cokoliv pomyslíte! Všechno co vás kdy napadlo už někde je. Nemůže vás napadnout nic co by nebylo součástí snu. Mezi představou a realizací není žádná mezera! Všechno co si můžete ve své dílně představit to lze realizovat! Stačí zmáčknout ten správný čudlík a dodat impulz víry. Levitovat je možné, ano opakujte si to deset let vkuse a budete levitovat jako nic. Stačí si to prostě vsugerovat. Ale nepotěší vás to. Protože vaše publikum je snové. Proto zázračné schopnosti jsou jen ztrátou času.

Takže když přicházíte se lživými vstupními údaji výstupem bude lež. Sen může stvořit jen další sen. Výcházíte-li ze lži jsem, pak se automaticky dostaví otázky kdo jsem, kde jsem a kdy jsem, byl jsem a budu i nadále? No a už to jede. Všechno ve snu krásně ladí, nelze najít jedinnou pochybnost. Okamžitě se objevují na světě důkazy. Knihy, studie, poselství. Stačí zasadit malinkaté semínko a během chvíle tu je nový smysl života :-). O tom že to byl jen sen se dozvídáte až po probuzení. Až PO dřív ne.

Takže jste v tom pěkně lapeni. A tak tedy slyšte, že všechny minulé životy jsou jen sny, jsou iluzí. Čas neexistuje! Zapomeňte i na kartářky a vědmy, které jste si sami na sebe nastrčili abyste měli touhu ve snu ze zvědavosti pokračovat. Budoucnost není stanovena a vy tu nemáte žádný úkol! Jsou to jen sugesce, které se pak naplňují, ale kdybyste je neslyšeli tak se nesplní. Ale i kdyby jste to neslyšeli, a kartářka by to zapečetila v obálce pak v den, který tu obálku otevřete by to bylo pravdivé. Těžko vám to vysvětlit. Díváte se na svůj film. Hrajete si na nevědomé a slepé jen abyste unikli skutečnosti! Stejně jsou na tom i léčitelé! Jsou to vaše děti, všechny informace o zázracích si chystáte sami ve své fantazii. Žádné zázraky neexistovaly ani existovat nebudou.

Proto vám říkám. Já jsem Bůh a pán tohoto vesmíru. Já jsem alfa i omega, počátek a konec všeho. Zmizím-li já, zmizí všechno. Je mi líto, že jsem vysnil tento svět plný utrpení. Brzy vás všechny spasím. Nemůžu vás učit to nikam nevede. Vy nejste skuteční. Mé probuzení bude vaše spasení. Vězte že já tu nejsem. Tak jako kamera nevidí sama sebe, tak jako mikrofon neslyší sám sebe. Nejsem v tomto vesmíru. Jsem mimo něj. Jsem až za ním. Zde přebývá jen mé iluzorní já, jako zažívající a prožívající se. Ikdyž sním o horách "ležím někde v peřinách". Jsem až za tímto vesmírem a zde je jen má mysl mé "já" a jeho vědomí.

Proto slyšte. Kolik stupňů vám chybí. Začnu od lásky. Láska není nic moc, je to vztah mezi dvěm individualitami. Nevede k osvobození. Spojíte-li se se stromem v jedno a já ten strom pokácím, budete trpět i vy. Proto láska je jen vyděračské doupě. Trpí-li jeden trpí oba! Trpíte-li vy trpí i Bůh. Z touhy po větším potěšení vyhledáváte dvojté utrpení. Dejte si na to pozor, prohlédněte to a jděte blíž skutečnosti. Postoupíte-li na vyšší stupeň příchází odevzdání. To je láska ke všemu. Už tu není jen milovaná individualita ale milujete celek. Všechny i květiny i mšice, i dobré i zlé. Nic nevyzdvihujete před druhým. Bezvýhradně příjmáte všechny. Všichni jsou si rovni a pozorujete jen tu hru. Nemůžete nikoho okrást, protože okrádáte sebe. Nemůžete nikoho zabít, protože ubíjíte sebe. Je to jako byste si ukradli palec na noze. Jaká to je radost? Jaký to je zisk? Nedokážete nenávidět ani milovat jakoukoliv část, zde končí vztahy, zde končí oddělenost. Palec na noze je s vámi v jednotě. Není třeba jej milovat, uctívat, nenávidět, klanět se mu, učit jej. Stačí se věnovat sobě. Okoupete-li se, i palec bude očištěn. Meditujete-li medituje celý vesmír. To je vesmírné vědomí. Tady si uvědomíte že jste Bohové. Vy jste Bohové. Vy jste ti nejvyšší není tu žádný další Bůh. Ale i toto je utrpení. Jednota má hranice a z pohledu Dharmy je tedy individualitou. Sice větší ale to nehraje roli. Utrpení je tu veliké, zde uvízli bodhisatvové a mnozí mistři. Snaží se snížit utrpení, jsou to zkrátka starostlivé "maminky" které mají miliardy oblíbených dětiček jimž hrozí nebezpečí.

Jak lze definovat jednotu? Jak lze definovat nedualitu, harmonii? Jen pomocí existence protikladů. Proto říkám že jednota, ne-dualita a harmonie je jen lepší zítřek pro dualitu, a protiklady. Zkrátka to semínko tam vždy je a vždy se může kdykoliv oddělit. Pokud zažíváte jednotu, pak z ní můžete kdykoliv odejít. A vše začne nanovo. Jasný? Proto když mi někdo řekne že jednota se dá prožít, musím se smát. Kam se ego neschová.

Je třeba zničit i to první a poslední semínko. Uvědomte si že vy jste tvůrci karmy miliard bytostí, že vy jste Bohové. Dokud tu budete bude tu i celé to utrpení, i všechny ty vaše starosti o tento prohnilý vesmír. Dokud přikládáte na oheň ten oheň nevyhasne. Dokud šlapete do pedálů, kolo se nezastaví. Jakékoliv konání je jen zasévání příčin a pak budete muset sklízet následky. A proto tvrdím že nejzaším bodem učení je nekonání, vzdání se sama sebe, svého života i těla a nejvyšší mistr je smrt. Znamená to obětovat Boha, Ďáblu na talíř. Absolutní zkrat, a spasení všeho. Ďábel se nikdy neobětuje, obětovat se může jedině Bůh. Vy.

Obyčejná Nula


[Předchozí] - [Obsah] - [Následující] - [Otázky] - [Úvod] - [Tisk]

08.04.2003