TIRÁŽ

Nesouhlasy [First]-[Back]-[Next]-[Last]-[List]-[Home]

Někdy mi píší i osvícení lidé jak o sobě tvrdí a odkazují mě právě na stránky ať už své nebo jiné, se spoustou převzatých článků a textů z duchovních knih. Asi nepochopili to oč se snažím. Snažím se osvobodit vaši mysl od podobných nesmyslů, výtvorů myslí jiných. Snažím se o to, aby jste odtrhli oči od zakoupených mikroskopů a vznesli se na křídlech svobody do výšin jako ptáci. Neboť pod mikroskopem podrobným studiem vody nikdy neuvidíte oceán existence v celé své kráse.

Dopis 1)

Takže by to chtělo nějaké diskusní fórum, kde bych se s tebou mohl pohádat.

Raději bys měl věnovat energii prospěšnějším věcem než k obhajování svého vězení. Diskusních fór je tisíce a opravdu se na nich dobře leští ego.

Nebo se třibí názory, nebo se odhaluji slabá místa v teoriích. Svět není černobílý. Zklamal jsi mě.

To je tvůj stav zklamání. Já za něho nemohu. Neočekávej a nebudeš zklamán. Nikdy neobviňuj druhé za vlastní zklamání! Jak je vidět máš se ještě co učit.

Dopis 2)

Od mého nakladatele ohledně mého pseudonymu

Tvoje jméno jsem použil zcela záměrně. Představ si tam jako autora "Štěstíčko" a zamysli se nad tím, jak neseriózně to působí. Naproti tomu Tvoje jméno a přímení vypadá dobře a patřičně. Předpokládám, že nám oběma jde o to, aby kniha byla více prodejná a obávám se, že "Štěstíčko" by prodejnost spíše snížilo. Upřímně řečeno to zní příliš dětsky a nevyzrále na to aby nositel tohoto jména mohl psát o duchovním poznání. Proto bych byl rád, kdybys to ještě jednou přehodnotil. Budeš-li trvat na jiném, než vlastním jméně, pokus se zvolit nějaký jiný pseudonym.

štěstíčko... není nevyzrálé... každý se honí za štěstím a tato kniha mu má pomoci ho dosáhnout bez utrpení. Dosáhnout vlastní spokojenosti. Já si myslím, že štěstíčko je právě vynikající. Přitáhne všechny a každý si jej snadno zapamatuje, ve vyhledávačích a obchodech snadno vyhledá autora... Máš pravdu zní dětinsky a zdrobněle, ale né snad každý zamilovaný zdrobňuje? Svět zamilovaných je hezčí. Oni otevřely svá srdce pro lásku a soucit. štěstíčko je tedy velice... velice duchovní jméno... možná nejduchovnější. Jméno OSHO zná každý ale jeho pravé jméno by nikomu nic nenapovědělo. Jsem obyčejný, vlastenecký nebudu si vymýšlet nějaké bajné a duchovní zkomoleniny jako to dělají jiní.

Pokud jsem tě nepřesvědčil, použij na obálku tedy mé jméno. V každém případě štěstíčko měnit nebudu, (má se psát s malým, protože je zatím malinké v každém z nás... v knize ho vždy píšu malým pokud jím nezačíná věta)[First]-[Back]-[Next]-[Last]-[List]-[Home]

18.11. 2001