Stránka otázek

Odpovědi [Zpět] - [Promluvy] - [Tisk]

Otázka: Poraď mi způsob jak se zbavit kouření. Zatím pořád se tímto zlozvykem nechávám pronásledovat. j.

Odpověď: Chceš-li se zbavit kouření nezbavíš se ho. A proč? Protože bojuješ sám proti sobě. To tě vysílí a i kdybys vydržel 10 měsíců pak se to vrátí a převálcuje tě to. Jak na to... je třeba to přijmout prohlédnout. Kde je ta příčina. Kouření ti nahrazuje něco co ti chybí. A to je uvolnění. Je jedno co ho dodávalo. Někdo šupne na uvolnění plného břicha, jiný na sex, jiný na alkohol jiný na drogy.

Příčina je vždy stejná. Napětí způsobené nesprávným příjmáním světa. Není to vina společnosti a životního tempa či moderních starostí a shonů... je to v tobě. Ve tvém pohledu. Něco odmítáš na něco nadáváš a to je ten problém.

Cigareta je taková malá siesta... převedení pozornosti od starostí a uklidnění se činností jinou, která nezpůsobuje chvátání. V kouření tě nikdo nehoní. Nejsou tu plány a normy. V kouření jsi svobodný. Můžeš si potahovat kouř jak chceš hodně málo a nikdo ti to nezakazuje a nikdo ti do toho nekecá. Nikdo tě o odměnu nemůže okrást. To je uklidňující. Jako když dítě přitulí se k prsu matky a saje. Je uvolněné... vše je zajištěno. Je tu máma, je tu bezpečí a je tu i mléko... vše je v pořádku nastává uvolnění...

Určitě mají kuřáci vetší pracovní výkon stejně jako když si dáš tři piva pak i odporná práce do které se ti nechtělo není tak odporná. Mí přátelé to řešili v práci mariánkou. Prostě si dali páva a vydrželi celou noční v dobré náladě. Toto tajemství je už známe, že jisté drogy v jistém množství zvyšují pracovní výkon.

Ale to jsem odbočil. Jak tedy na to. Není jiné cesty než se vnitřně naladit do pohody a míru. Prostě si nedělat starosti jestli se co stihne nebo ne... protože ve strachu není mozek plně uvolněn a člověk může udělat kopance a tím se do toho řádně zamotat. Nakonec to vypadá že má celkově nějakej blbej den. No a když má dobrej den tak jde všechno snadno a samo.

Jak si udělat dobrej den? To je ten zázrak. Je třeba se umět probudit. Nebudeš tomu věřit ale to jaký bude den určí hned ta první myšlenka po probuzení... jestli zní doprdele... pak to bude den blbec. Ale když je to úsměv... pak to bude den prima.

Nevím jakým způsobem to zařídit, to by si měl každý vyzkoušet sám. Třeba budit se komickou písničkou... pohledem na karikaturu šéfa... smíchem. Prostě z domu už musí vycházet svižně a s úsměvem...

V chrámech se mniši ráno a večer smějí... hlasitě a dlouho. To je nejúčinnější. Brzy se dostaví efekty. Jakmile se člověk začne cítit skvěle celá bytost se zcelistvuje a uvolňuje. Pak postupně mizí potřeba kouřit.

Metody jsou různé lze použít pravidelný trénik, meditaci... cvičení bdělosti ke každému okamžiku jak jsem popsal na svých stránkách. Ale jedno je hlavní nebojovat proti kouření. To je jen další rozpor. Vše si vychutnávat. Každou činnost bez rozdílu... být bdělý a začnou se dít divy.

Takže když to shrnu :

1) Ty nejsi špatný a kouření není špatné. Ty máš problémy, potřebuješ pomoc a společnost na tebe křičí a řve... plive na tebe a odsuzuje tě, protože ona není svobodná a má strach. Takže toto je nutné poznat. To že nejsem špatný když kouřím... není jiná možnost jinak bych páchal něco horšího. A tak ti říkám nejsi špatný. Pokud si chceš zakouřit v klidu, přijď ke mě. Pamatuj že rakovina vzniká tím potlačováním a strachem... kouř neškodí. Vědomí je Bůh tělo reaguje tak jak určí vědomí... no a to je zmanipulováno sugescemi o tom co škodí a co ne, které vymysleli ustrašenci politici, duchovňáci nebo byznysmeni. Neboť na strachu lidí se dá vydělat nejvíc. Neustále zasévají rozpory a nenávist a šíří učení rozlišující mysli na dorbé a zlé posílající všechny do pekel.

2) Poradím ti techniku. Pointa je v tom cítit svobodu, kterou dodává kouření v jiných činnostech. Zkrátka převést ten pocit do co nejvíce činností. Pak cigareta nebude potřeba. Jak na to, je to revoluce... poradím ti techniku... nedávám si na ni patent... pošeptal mi ji duch, nechť tedy slouží všem kuřákům, obézním, alkoholikům a narkomanům i nemocným. Tato technika vyléčí i nevyléčitelné!!!!

Technika :

Představ si svého ducha jako jasného okřídleného tvora v nebesích kde má naprostou svobodu, kde je bezpředmětně příjmán a milován, kde mu nic nehrozí a kde není utrpení... jen širý volný prostor naplňující tě extází jako bys byl v náruči milující matky. S každým nádechem jakoby tvá křídla se zvedala a s každým výdechem by byla v záběru, klesala by a ty jsi letěl výš a výš. Jasně to cítíš... (pomůže představa že ty křídla máš místo paží. V duchu cítíš napětí svalů jako bys létal pomocí svých paží.) Tuto techniku je nutno nejdříve jakoby nastartovat do podvědomí na suchu... a pak postupně aplikovat do každé činnosti. Začni nejprve na těch činnostech ke kterým máš největší odpor. Uvědomuj si při nich ten dech i ta křídla i tu volnost ducha. Duch je volný vždy byl, spoutáš ho jen předsudky. Emoce jsou ovlivněny věděním na kterém lpí ego. Takže když se ego něčeho bojí... spoutá ducha... a ty trpíš. Trpíš proto abys byl zkrocen a sloužil egu. Trnitá cesta není boj... není to vůle.. je to vzdání se a přijetí. Přijetí utrpení, smrti, rakoviny... čehokoliv. To ego rozcupuje a ty se staneš volným. A když se duch stane volným, začneš se měnit, začneš vyzařovat lásku a porozumění... tyto změny budou partné uvidíš... není třeba meditovat... vše příjde samo jen udržuj tu techniku... dýchat se musí pořád... usínej s tím, probouzej se stím, pracuj s tím... píle přinese veliké ovoce...

Jednou štěstíčko napsal: Na počátku je vždy pravda, jeli přijata rozrůstá se ve svobodu, jedině svoboda rozkvetá v lásku a láska uzrává v plody života.

Zkus a uvidíš...

Obyčejná Nula


[Zpět] - [Promluvy] - [Tisk]

30.06.2003