Stránka otázek

Odpovědi [Zpět] - [Promluvy] - [Tisk]

Otázka: Když si před osvícením ego dokáže vytvořit imaginární svět prožívání jakési božskosti, v běžném životě tedy cokoli, co považuji za volný průchod Boží energie, je to podraz? Akorát pak ještě zvládnout ten strach, co občas přijde a zvládat chuť mít moc. Dokazuju ji tak že si kupuju jídlo a pak ho jim, i když nemám hlad. S tím se určitě pojí i něco jinýho. R.

Odpověď:

Když si před osvícením ego dokáže vytvořit imaginární svět prožívání jakési božskosti, v běžném životě tedy cokoli, co považuji za volný průchod Boží energie, je to podraz?

Ano. Není nic mimo toho co vidíš před očima. Tady je ráj i peklo. Za zavřenýma očima jsi jen ve světě představ a někdy i tek dokonalých že se to jeví jako skutečnost. Např. Astrální cestování.

Akorát pak ještě zvládnout ten strach, co občas přijde a zvládat chuť mít moc. Dokazuju ji tak že si kupuju jídlo a pak ho jim, i když nemám hlad. S tím se určitě pojí i něco jinýho. R.

To jestli máš moc, nijak neřeší tvůj vnitřní stav. Ten není závislej od toho kolik věcí máš kolem! Je to od toho, že se nepříjmáš tak jak si. Nemáš se rád a chceš se týrat. Cesta k sebepřijetí je dost bolestivá, je to jako bys zvracel trnitou kouli. Tak hodně ego drásá, trochu depky a hodně slz, ale druhý den je to už krása. Žiješ sám upadáš do přesvědčení že jsi odmítnutej.

Jak bych ti poradil, vem tužku a papír a napiš text sebevražedného dopisu, tak smutnej a tak srdce ryvnej, napiš Bohu i tak všechno na rovinu jaks trpěl a co tě sralo to udělej až přijde depka. A tento sebevražednej dopis tě zachrání... až ho dopíšeš, budeš proměněn a uleví se ti, to je cesta k sebepřijetí... prostě to musí ven je to tam vevnitř potlačené a bolí to. Pak piš i rodičům, že jim závidíš a žes je měl rád... prostě vše co způsobuje bolest a slzy... a napiš o sobě, že jsi k ničemu a že se stydíš, a vůbec že nevíš co dál... a tím to všechno z tebe vyplave a odejde. Během dvou dnů se budeš cítit jako v novém světě, svěží a lehky, humorný... Zkus to!!!

Obyčejná Nula

***

OK ,jsem další z žáků ubožáků, kterej přečet pár knih a párkrát si sedl do lotosu. To je má lenost, o níž jsem kdysi hovořil. Ale přál jsem si sledovat to aspoń z všedního života, jednání lidí apod. A podvod. Nebo co? V tom případě jsem totální sráč. Nirvana je pro mě abstrakce jako tříhlavej drak a děd Vševěd. Proč usilovat o něco, co neni? Pokud, tak o něco, co je, ne? Začnu přesně tím, právě teď. Třeba se svojí holkou, je to zlý, ale snad se to dá ještě spravit. Je to ďáblův plán nebo souhlas Boha? Prosím, odpověz mi podrobně. Dík Rob

Ano knihy vyrábějí ubožáky. Protože na ubožácích se dá vydělat. Kdybys o to nezavadil jsi ok. Proč se trápíš? Porovnáváš se pořád vůči druhým. Hodnotíš své štěstí podle nich. Nekoukej do cizího talíře. V lese je jeden strom malý a krpatý a druhý je statný a vysoký. Rozčiluje tě to nějak? Ne. Tak se dívej i na lidi a na sebe. Není důležité co máš, ale jak se cítíš. Když víš o něčem lepším nebo o nějaké nespravedlnosti tak se tím trápíš. Ale proč? Tebe se to nijak netýká. Nechtěj měnit svět ani nechtěj být lepší než jiní. Užívej si jen tady a teď. Copak když máš narozeniny a půlíš svůj dort staráš se o světové problémy?

Tady o nic nejde. Nikdo tě trestat nebude. Jsou to tady jen jedny tvé velké narozeniny. Jsi tu za odměnu na oslavě sebe sama na dovolené. Peklo tu jen naselo vědění o hříchu. To je nesmysl. Matka objímá syna i když je vrahem. Bůh by tě objal takový jaký jsi umožnil ti být. Kdyby chtěl abys byl lepší, tak by ti dal více do už do kolíbky. Jasný. Jsi takový jaký jsi. Proč se pořád snažíš dokázat něco druhým? Já tě nenapravuji. Nechci tě měnit. Jsi Robo a Robo je Robo. Starý Robo je dobrý Robo. Jasný?

Přečti si něco z posledních článků na Mesiášovi. A uvidíš. Starosti jsou jen myšlenky, jen myšlenky. Problémy jsou malinké, ale čím víc se o ně zajímáš tím narůstají až ti přerostou i přes hlavu!

Obyčejná Nula


[Zpět] - [Promluvy] - [Tisk]

17.06.2003