Temná nebo světlá chvíle Michala Frohlicha?

Michálek [Tisk]

Ztracený mesiáš

(Dharmový rozhovor s okem orla naživo)

Vzhledem k docela zajímavému dialogu s naším jedním známým/neznámým mesiášem, přepisuji kvůli celistvějšímu náhledu a pohledu "odjinud" jeden skoro skutečně živý rozhovor přes SMS, který se mi podařilo uskutečnit s timto dharmovým mistrem navečer dne 17. června 2003. Číslo mobilu mistra jsem náhodou objevil v jeho náborovém inzerátu na mesiášových stránkách 7 ztracených (zatracených?), ve kterém loví nové člověky (rozuměj nové učedníky, mamlasy) ke ztracení se někde v místech české kotliny. Nabízí možnost být ztracen, neboť prý ještě nevlastní kompletní mapy edice Klubu českých turistů, jak dává na vědomí na svých stránkách. Má pouze čísla: 42, 45, 47, 49, 52, 56 a 60. Takže lidé, využívám této příležitosti jemu pomoci, máte-li někdo chybějící mapy do série, pošlete je prosím mistrovi, aby nám nebloudil, případně aby se úplně neztratil!

A nyní přikročme k ukázce dharmového rozhovoru. A těšme se, jak nám mistr jistě na svých stránkách zanedlouho vše okomentuje a osvětlí, případně odhalí před Otcem všechny naše bludy, nedostatky a omyly. Zkrátka naše nevycválané ego.

***

M.F.:

Mohl bych prijet?

Online guru - oko orla (19:07):

KDY? A ZNAM TE UZ?

M.F.:

Tak asi za tyden. Nevim co znamena znam. Kde te najdu? Jan Solpera

Online guru - oko orla (19:15):

JO TAKZE NEJAKY NOVY CLOVEK. 22-29 JSEM MIMO A PAK DLE PRATEL POKRACUJE AKCE. DOPREDU TED NEVIM. NEBO SE CHCES JEN TAK PRIDAT POD SIRAK?

M.F.:

Chtel bych ti nakopat zadek, ty novy clovece. Pozdravuj svoje mamlasy. A nezapomen si mapu. Vasil Rychloruky

Online guru - oko orla (19:27):

TAK TOBE TO NEDA. CLOVECE TY JSI UPLNE MIMO.

M.F.:

Mimo co?

Online guru - oko orla (19:31):

MIMO STRED. VYVADIS JAKO TRUCOVNICEK.

M.F.:

Na tvym stredu jsem si prave upek burta z celyho mesiase. Pozdravuj taky mamicku. Hajhou

Online guru - oko orla (19:43):

TAK TO JSI LEPSI A DOKONALEJSI. A TED TOHO BURTA SNEZ A SLADKE SNY.

M.F.:

?

***

Toť vše.

Toho buřta jsem nepekl kvůli jídlu. Nechal jsem ho pěkně vychladnout, a nyní vřele vracím zpět ke ztrávení majiteli. Navíc, na buřty moc nejsem...

V jednom e-mailovém rozhovoru mě mistr prohlédl. Kde máš toho svého sladkého Krista? (mistr se ještě ze svého 5. stupně stále dívá po vnějších věcech) Nyní můžu mistrovi odpovědět. Je přesně zde. Ano, právě v léčivém smíchu, který uvolňuje všechno nepřirozeně křečovité držení těla i ducha ve "středu", nebo i ve čtvrtek.

Na závěr. Jistě mnozí pochopili, že vůbec nejde o to, kdo je lepší či dokonalejší, prohru či vítězství, jestli někdo někoho "dostal". Toužil jsem prostě mistra uvidět v nedbalkách, ve chvíli, kdy se nikdo nedívá, ve chvíli, kdy není schovaný za bukem nějakého spasitelného www projektu, ve kterém si řídí pravidla docela sám. V takové chvíli opravdu můžeme začít obyčejný dharmový rozhovor, a to skutečně naživo...


P.S.

Trochu reklamy v tomto případě myslím nezaškodí: Kdo by chtěl také přijít za mistrem  k jeho oku orla (kuří oko?) pro dharmový rozhovor, ZAVOLEJTE MU a to za cenu, kterou platíte svému poskytovateli, na mobil č. +420723179449.

A prosím rychle NEZ BUDE MIMO (22.-29. června). Později budete moci zavolat, až se náš milovaný mistr vrátí z toulek Klubu českých turistů po luzích a hájích rodné Otčiny. Jo a lidé bděte, ať ho nepropásnete! (dharmová šance vždy jednou za 2000 let!!!)

Michal Frohlich

(zdroj: http://www.spirala.cz/clanek.asp?id=3152)

Komentáře (vybráno z uvedeného zdroje)

Bodhisattva : Lidi zamyslel se někdo z vás nad tím, o co vám tady vlastně jde? Co tady vlastně prosazujete? Víte vůbec kdo to je mesiáš? Podívejte se poořádně dovnitř svého srdce a zmizí všechny spory. Možná to "mesiáš" ať už to byl kdokoliv udělal, a chtěl vám pomoci se na to podívat sami za sebe. Ale vy všichni čekáte na příchod někoho kdo to udělá za vás = zázrak. A proto možná "mesiáš" použil roli mesiáše, aby vám ze soucitu pomohl prohlédnout vlastní zaslepenost a zároveň tímto jménem vás přinutil reagovat. Což se mu podařilo. Tohle nejde vyčíst z knih. Ten člověk má srdce, vy myslíte jen na sebe a vadí vám že on dokáže myslet na jine. Tím vás bičuje bez biče do očí a vyhání vás z bezpečí svých iluzí podívat se sami na sebe tak jak je psáno v bibli.

Světluška : Michale dej si obklad na hlavu. Ještě jsem neviděla Dharmový rozhovor poskládaný z písmenek nejakých SMS. Raději nám tady všem prozraď za co bojuješ? Proč potřebuješ ke svým cílům využívat druhé? Jsi jen pajduláček v bažinách... a klesáš pořád blíže ke dnu... bude z tebe prima uhlí. Tuhé palivo. A my si opečeme pak buřta. Byl dobrý ten Michálek jak nám hezky posloužil když se obětoval. Mňam.

Michal : Jo a ještě upřesnění. Ty postřehy "gurua-on-line" najdete na http://www.volny.cz/velka.osli.hlavicka/postrehy.htm

Michal : Stačilo jedno krvežíznívý gesto Dae Kwanga (mistr školy Kwan Um) a byl jsem na padrť... No přečtěte si to.

Daniel H. : Můj názor (1. díl): "Guru (Mesiáš) on line" má nejhlubší poznání, jeho pojetí je nejblíže "absolutní pravdě". Mám pro toto tvrzení tři důvody (všechny víceméně subjektivní, to zcela uznávám): 1) Podobnost, ba shodnost s "učením" H.W.L. Púndži ("žák" známějšího Ramany Maharišiho, viz např. http://www.habib.mysteria.cz/texts/procitni%20a%20chechtej%20se.htm), což je "učení", které jsem po několikaletém brouzdání po všech duchovních tradicích světa přijal jako mně nejbližší.

Světluška : Michale & Kuan Jine tvá stránka velka.osli.hlavicka je i tvou osobní? Tvá sebeupřímnost mě možná dožene i k soucitu. A bliknu ti S O S pro supy.

Pokračování Dharmového rozhovoru

Michal : Prosim te smaz my jmeno a adresu ze svych stranek svuj ucel to splnilo dr. inkognito Michal

Obyčejná Nula : Ted prave zacina ta propast co sis vykopal. Minulost uz nezmenis. Necht je to pro tebe motivaci k tomu abys byl lepsim.

Michal : Jsem drahokamen, ktery opustil vznesene utroby slepeho prezvykujiciho osla a ze me tva bota nemiji je mi nesmirnym potesenim.

Michal : Tve postrehy jsou jen polem suche travy . Cim vic toho vyrobis tim vic bude smradu a koure az to zhori. Nakonec nezbude ani popel. Jsem mimo tvuj dosah.

Michal : Moje ego je zlate vajicko obycejne slepice. Nepriblizuj se nebo praskne a ty pojdes z toho puchu.

Obyčejná Nula : Zastrasovani? Tve ego je iluzi jak by mohlo prasknout? Jde videt ze te ma jeste v moci. Nyni mu tece do bot. Vidim na dalku Sms me neoblafne.

Michal : Takze priznavas nebo se sprajcujes? Hele boji se vune nebeskeho kvetu.

Obyčejná Nula : Vidim ze bys mel zacit s praxi. Jsi porad stejne posedly a ja te mam proto plne v moci. Spolkni tu horkou kouli.

Michal : Mnam. Pocatek a konec praxe.

Obyčejná Nula : Ja jsem rikal abys ji spolk a ne branil.

Michal : Prosim te, smaz me jmeno ze svych stranek, jinak su v prdeli!!!!

Obyčejná Nula : To je prave to co ti pomuze. Vy vsichni nadelate jako by me stranky byly denni tisk. Vzdyt to cte tak jeden clovek za tyden.

Michal : Jestli to nevoddelas dam te k soudu. Uz jsem to konzultoval s pravnikem, v nejhorsim z toho vytriskam prachy.

Obyčejná Nula : Hmm. Tak to dik za reklamu. Tve utoky na spirale na me pak proberem zrejme u soudu taky. Ty jsi zacal ja jsem to jen zarchivoval. Vzdyt si sam tvrdil ze jde jen o legraci.

Michal : Vis ale vsechno funguje trochu jinak, ty naivo. To ja sam chci reklamu a novy clanek nejen pro spiralu. I ty si prijdes na sve - znovuukrizovany mesias.

Obyčejná Nula : Uz se tesim. Jakou prdel mas porad na mysli. Strach je spatny radce. Poslu ti email vecer zatim papa.

Michal : Posli co chces. Vsichni z toho vyjdou dobre uvidis. Podplatim soudce, jsem bohatsi nez tvůj nohsled Jirka. Toto sms si schovej jako dukaz. Sejdeme se u soudu.

Michal : Jo a napadlo me spojit se s Lucií mam na ni email. Snad k tomu ma taky co rict.

Obyčejná Nula : Asi to tak ma byt. Vy dva jste se meli najit. Tak at vám to klape. Podekujete?

Text emailu : Na mých stránkách jste všichni účastníci dostali právo se vyjádřit. Učinili jste. Navíc je tam datum takže každý vidí, že jde o minulost. Navíc je tam na každého email, takže se čtenář může pozeptat přímo vás. Třeba mu řeknete Obyčejná Nula je debil a je to... máte z toho ještě dobrý pocit. A když neřeknete tohle, můžete zaperlit jak jste se zdokonalili. Proto vše nechávám tak jak je. Minulost už nezměníte. Nechť jsou vám tyto stránky motivací k tomu abyste něco ze sebe dokázali vymáčknout. Doufám že mi nakonec ještě poděkujete. Pak můžete říct byl jsem naivní ale díky této katarzi ve mě něco uzrálo. Tak do toho.

Michal : Hele nerozdavej ty svy mamlasy.

Obyčejná Nula : Rad bych ti sdelil za vsechno mas odpovednost ty. Ty porad konas a ja jen zrcadlim a pritakam. Nasledky si poneses sam. Probud se uz konecne.

Michal : Jsi same ja a ty. Potrebujes asi nakopnout.

Michal : Jeste chvilku a bude ma seminarova prace o tobe hotova. Vse je od pocatku radne zdokumentovane dam ti to pak precist. Muzu to nazvat Mesias on-line?

Obyčejná Nula : Jeste pisu posledni clanek ten bude pecka. Nazvi si to jak chces.

Michal : Vysvetleni je takove ze jsem student fil. fakulty v Brne, obor religionistika phdr.Krob. Omlouvam se za maly podvod.

Obyčejná Nula : Mily Krobe polib mi mou svatou prdel svymi filozofickymi rty.

Michal : Pockej az po studiich. Diky za material, pomohlo mi to. Mas to u me. Mohl bych o tobe v budoucnu napsat knizku, kdyz tak se ozvu. At se dari.

Michal : Jeste posledni muzu v te praci pouzit tvou fotku?

Obyčejná Nula : Klidne.

Michal : Diky :-)

Michal : (Mam zmeskaný hovor volal mi)

Obyčejná Nula : Co jsi chtěl?

Michal : Vidis jak mas odstup od veci a pritom nejsi oddelen? To je strasne. Hola pravda je strasna.

Obyčejná Nula : Pro tebe asi jo, jinak bys to nepsal.

Jinak mi je z vašich eg špatně. Nedělám to rád, ale jinak vás kupředu nepošoupnu. V tomhle tom nemám já žádné slovo. Nemohu jinak. Jsem jen nástroj vašeho ducha, když vy mu nenasloucháte. A skutečná práce je potřeba, neboť se tu šíří fámy takového kalibru jak jsem zaznamenal na www.osud.cz v článku o Evě P. Kde se vše splácalo dohromady a tím je to tak uhlazené že se to musí všem líbit. Možná se ještě k tomu článku vrátím. Uvidíme.

Obyčejná Nula


[Tisk]

17.06.2003