Akce

Sedm ztracených [Obsah] - [Otázky] - [Úvod] - [Tisk]

Něco o této akci. Akce je zdarma, je to pobyt zcela ve volné přírodě, příroda se nás postará. Nebude nutno nic vařit ani rozdělávat oheň. Je to ověřeno a odzkoušeno. Začátek akce bude tak kolem 22.června. To už jsou třešně a mnohé plodiny polní i lesní. Je i teplo. Akce bude trvat až do konce září. Budeme se brouzdat po naší vlasti spojíme to s návštěvou zajímavých míst a vyhýbat se velkým městům. Nic nás nebude honit, turistické mapy jsou výhodou. Bude se spát pod širákem, o vybavení se zmíním dále.

Jak to zařídit s úřady. Stačí si vyřídit placení zdravotního (837,-Kč) a popř. i sociálního (1920,- Kč) z účtu. Sociální je zatím nepovinné, ale stát čím dál více přitvrzuje a svobodu omezuje na zavádění totality. Takže dokud to jde tak to využijeme. Pokud podnikáte, je to v suchu, pokud jste na ÚP tak se odhlásíte, pokud jste v práci, tak odejdete nebe si vezmete neplacené volno. Zkrátka je nutno na účtě mít jen tolik aby to pokrylo základní výdaje na ty čtyři měsíce. Pokud platíte nájem a ostatní poplatky, tak samozřejmě i s nimi. To by pro vydělávající neměl být problém, horší to je třeba se mnou, který platí vše a jsem jen na sociálce. Ale když se chce tak všechno jde. Já sám musím mnoho věcí prodat. Nijak mě to nestresuje, protože vím že mě jen tížily a svazovaly. Problémy se mohou dostavit i v rodině i v okolí. Tehdy mohu být prohlašován za fanatika, blázna, bude vám to rozmlouváno, budete vydíráni a bude vám vyhrožováno ultimáty aj. Blahoslavení budete když vás budou tupiti a spílati vám, protože o to větší radost na vás bude čekat. O co větší utrpení vyslechnete a zakusíte o to větší blaženost pak pocítíte.

Co to s vámi udělá, to nevím v každém případě vás to změní a vy poprvé poznáte, poprvé zaslechnete poselství Království nebeského. Spontánního a volného bytí. Bytí bez pravidel, nařízení a omezení. Konečně se vybabráte z vykořisťovatelského údělu aspoň na rovinu zvířecí existence a svobody. Očí mnohých budou otevříny, oheň proměny zažehnut a mnozí vstoupí do proudu ze kterého není cesty zpět. Ale ani jednomu z těch mnohých to nebude již vůbec vadit.

Všechno je v mysli, je to s ní spojeno. Z vlastní zkušenosti vím, že stačí vytvořit jen podmínky. Nic víc. Stačí vás vyrvat z toho chaosu, z této společnosti stranou. Jak se říká Bůh hledá ty velké, ty ztracené ovce, ty poslední a zatracované. A ti velcí nejsou ve společnosti. Je nutno očistit svá srdce a vyprázdnit svou mysl. To není možné v takovém shonu, kde jste denně ztahování okolím a musíte brát účast na její karmě, na jejím hříchu. Musíte tomu sloužit, tak ustanovil Lucifer zkrze své služebníky jimž propůjčil moc vydávat takové zákony světského života plodícího jen utrpení a tedy rozšiřující a zachovávající peklo.

Proč čtyři měsíce? Proč tak dlouho. Protože mysl je podvodník. Neuplyne ani čtrnáct dní a vy si budete myslet že už to máte. Mysl se stáhne a vy okusíte první kapky rosy. Sám jsem již tak naletěl, a když jsem se rozjařen vrátil do civilizace do několika týdnů jsem byl vtažen do shonu a starostí a mír se vytratil. Proto tak dlouhá doba. Nebudu vám lhát, ze začátku to bude trochu nezvyk, pak příjde extázička, a pak se to teprve rozjede, to pravé cvičení a ty pravé taktiky ega. Proto je skupina lepší v tom, že se vzájemně můžete konfrontovat, uklidňovat, a nepropadnete panice. A však nebezpečí je tu také. A to že schíza jednoho může nakazit ostatní. V každém případě nikdo vás nedrží, vydrží jen ti nejodhodlanější. Pokud to však vzdáte uprostřed schízy, pak je jen velmi malá nadějě, že ji v budoucnu dokážete překonat. Když prohrajete jednou, dvakrát pak prohrajete pokaždé.

Žádné drogy, žádné jiné jiné opijáty a odvary. Co se týče zdraví, mohu mnohé z vás potěšit. Tlustí zhubnou, nemocní se uzdraví. Vaše tělo se pročistí a vyladí zpět na soužití s přírodou. Zmizí křečové žíly, alergie, hemeroidy a jiné neduhy. Zlepší se zrak budete mít bělmo bílé a čisté jako porcelán. Stanete se živější a čilejší. Vaše psychika se zocelí tak, že vás nic nerozhodí. Budete jako skály. Vrátíte se, pokud se vám bude chtít úplně čerství a noví. Tedy pokud překonáte tu krizi. Mnohdy to trvá mnoho dní... mnoho než se to vše v těle vyladí a vrátí do normálu. Naučíte se důvěřovat, naučíte se žít dnes, oslavovat tady a teď. Veškeré starosti a žádostivost se rozplynou. Takto to vypadá jednoduše, ale věřte že to není tak snadné. Nic vám slíbit nemůžu, protože vše závisí na vás. Na vašem odhodlání. Někdy budete i celý den hladoví a budete různě zkoušeni. Tak se plevy oddělují od zrna, tak se zlato zkouší ohněm.

Co se týče vybavení. Potřebujete pohodlný batoh nebo bandalír. Potřebujete dobrý spacák. Pokud v noci budete mrznout, pak to zabalíte již třetí den. Dále si je třeba ušít takový [ stan ] nebo z celty nějaký pytel tak abyste byli chráněni proti vodě a komárům! Dále potřebujete snad kapesní zvírací nožík a láhev na vodu. Pak dva menší pytle igelitové do vysoké a mokré trávy včetně šňůrek na upevnění na nohy. Všechno musí být nenápadné a lehké, protože každé kilo navíc, se velice velice pronáší. Kdo nezkusil neuvěří. Rozhodně by celá výbava neměla být těžší než 5 kg! Vše se dá sehnat v domácích potřebách a železářství.

Dále potřebujete dobré oblečení, kvalitní a přitom pohodlné s mnohými kapsami. Nic od vietnamců! Jinak se stane že za tři týdny budete jako trhani. Vhodné jsou věci ze sekáče nebo z vojenského výprodeje v nevyřvaných barvách prosím. Dobré ponožky. Teplé i tenké. Vojenské vydrží i rok. Zapomeňte na kraťasy a trička. Jinak budete brzy spálení a nebudete vědět kudy kam. Znám z praxe kdy jsme si schovávali i ruce do kapes před sluncem jak nás pálila kůže. Takže dobrá košile s dlouhým rukávem, tričko může být pod ní. Když se navlhčí, pak vám není horko ani ve 40°. Dlouhé kalhoty a dobré pohodlné boty. Spodní prádlo dvoje, abyste ho mohli vyprat a sušit když na sobě budete mít to druhé. A pak kšiltovku nebo kloubouk proti slunci jež hlavně když není nad hlavou je nebezpečné. A ručník zelenný obyčejný, za kterého lez udělat arabskou arafatku proti větru, slunci, zimě a komárům i jako normální ručník na umytí a podložku na obličej při spaní. A nezapomeňte na dobrou pláštěnku. Ne takovou jako že projdete kolem šípků a jste hned děraví. Dobré je vojenské pončo které drží i skvělé teplo. Nic nepodceňujte protože se vám to nevyplatí. Uvědomte si že budete vystaveni extrémním podmínkám a odkázáni jen na sebe někde třeba 200 Km od teploučka domova. V každém případě to bude neopakovatelný zážitek.

Takže celkem to ukážu na sobě. Co budu mít já. Dvoje tričko, dvoje trenýrky, maskáčové kalhoty, ponožky vojenské teplé a tenké,

Co se týče bot, zapoměňte na pohory a kanady. Jinak budete již třetí den kulhat bolestí. Nejlepší jsou volné rozchozené a pohodlné tenisky, lehké, ve kterých se nepaří noha, cukle, které se nerozpadnou jakmile stojíte na svahu a které se nerozmočí. Když bude vysoká a mokrá trává nazujete se do pytlů a do cuklí a jdete v suchu. Je vhodné obutí střídat. Chvíli jít v teniskách a pak v cuklích. Neměli bysme se pohybovat v nijak složitém terénu, ale jsou třeba i vyjímkové úseky. Dále mikina s kapucí nejlépe se šňurkou na stáhnutí. Kapuce je důležitá! V noci je jako čepice, chrání proti větru a drží teplo, nemáte tak holý krk. Lze použít i jako slunečník. A nějakou vrchní bundu, pokud možno lehkou, teplou a nepromokavou. Ikdyž je přes den teplo, večer a hlavně ráno je zima. Když vstanete v pět šest hodin... už vyspaní, bude trochu těžké se zahřát než vyleze sluníčko.

Já sám nosím v batohu jen spacák, pláštěnku, igelity, cukle a ten stan. Možná tu bundu, jinak mám mikinu kolem pasu a láhev na vodu nosím taktéž u pasu. Voda je nejtěžší položka! Já sám nosím 2 L protože to znám s praxe. Není jen tak snadné narazit na dobrý zdroj. Ale většinou jsem ji doplňoval zdarma v hostincích, ale i tak si myslím že 1 L zásoba je už tak na hraně ikdyž jsou třešně nebo jablka.

Co budeme dělat? Poznávat zem a uvolňovat mysl chodit po krajích a vesnicích. Rozpouštět všechny bloky a starosti dívat se jak lidé žijí. Zvykat si na volnost, zvířatům vlastní, na to že vás nikdo nehoní, nebičuje, nenadává. To bude to nejtěžší. Je snadné něco dělat, ale nedělat nic... to je pro mysl a ego smrtí. Budeme se bavit a výsledky se dostaví samy.

Jak to bude probíhat? Dám vám jedno učení, jen jedno jediné, první a poslední. Nejsem žádný mistr a vy nejste žádní žáci. Dovolte Buddhovi být Buddhou. Mnozí jste tu přišli, plni očekávání zázraků, plni odhodlání cvičit cestu. A tak vám říkám zapomeňte na to, zapomeňte na nirvánu, zapomeňte na osvícení, zapomeňte na meditace, modlitby a mantry, zapomeňte na Bohy, Ďábly na všechny knihy a mistry, zapomeňte na mysl, ego, zapomeňte na sebe. Zapomenťe na všechny starosti, na všechny své blízké, a kolegy z práce, zapomeňte na svou budoucnost i na svou minulost a nakonec na svou přítomnost. Žádné otázky nejsou třeba... pssst. Nyní bude mluvit Dharma. Otevřete oči, napněte smysly, Dharma mluví nepřetržitě. všechno tady kolem kříčí Dharmu. Je ukryta v malých a obyčejných věcech, je ve vzduchu, je ve zpěvu ptáků, šumění listí, pohledu na řeku, a rozkvetlé louky, je v šustění bot o trávu, je ve skřípotu písku pod podrážkou, je v blesku, je v hromu, je i v obyčejném prdu i v chuti jablka. Vydechněte s úlevou a nadechěte se jako zcela jiní, čerství a bdělí lidé. Tady a teď hned! Nechte se unášet. Nic před vámi neskrývám. Nic po vás nechci, do ničeho vás nenutím, jste volní, zapomeňte na nedokonalost i na dokonalost, všechny věci jsou osvícené tak jak jsou ve své prvotní přirozenosti. Probuďte se ptáci už zpívají, sluníčko je nad vámi a vítr si hraje s vašimi vlasy. Probuďte se, snili jste velice dlouhý a vysilující sen uvolněte se, uvolněte se, ze všeho napětí, vzdejte se všeho zisku, svého zítřka, úplně všeho... a nyní tedy vykročíme... pomalu... není třeba nikam spěchat... rovnou za nosem...

PS: Nevím kolik nás bude, nepůjde-li nikdo půjdu sám. Snad tak pět odvážlivců by se našlo. Maximálně je únosné tak patnáct lidí, jinak se těžko uživíme. Proto kdo chce může se přihlásit. Pokud se přihlásíte, bylo by dobré mít i nějakou turistickou mapu. Já sám mám tyto čísla 42, 45, 47, 49, 52, 56, 60 z edice Klub Českých Turistů.

Zde jsou odvážlivci a odhodlaní uvádím věk a email abyste se mohli seznámit zkrze poštu a popovídat si, poradit si, domluvit se ohledně zařizování výbavy a tipů.

1. Petr (29) [ ]
2. Jirka (40) [ Email ]
3. ?

Obyčejná Nula

Pokud čtete tento článek po červnu 2003, pak budete zřejmě muset počkat na další rok. A nebo to zkusit na vlastní pěst a risknout nás najít.


[Předchozí] - [Obsah] - [Následující] - [Otázky] - [Úvod] - [Tisk]

10.04.2003