Guru on-line

Tyto stránky jsou zpracovány tím nejjednodušším způsobem aby byly dostupné všem prohlížečům.


  Dialogy - [ 1 ] - [ 2 ] - [ 3 ] - [ 4 ]

:))) Nezda se vam ze se bavite o nicem a ne o Nicem? :) Slova, slova, slova a skutecnost unika zas a znova :)

Jsem rád žes ses k nám přidal. Vítej tedy mezi těmi, kdo píší slova a kterým skutečnost uniká.

Krom toho ON je realizovany mistr a tomu my rozumet nemuzeme :)))) Meli bychom ho uposlechnout, neb ma jiste pravdu (minimalne o ni nepochybuje :)))))

Zajímavé, nejprve napadneš všechny a pak se s nimi spojíš proti mně? Tak jednají velmi ustrašení lidé. Velmi rozpolcení a pochybující lidé. Lidé, kteří neví o pravdě nic. K smíchu to rozhodně však není. Je tvůj smích egoistický, škodolibý a nebo jím jen něco maskuješ? Někdy mi totiž připadá, že si všichni na duchovních diskusích jen léčí své mindráky, ukazují se úsměvíčky, jak jsou v pohodě, Ó! Samé smajlíky a smajlíky... Mě tím však neoklameš. Tvá duše nesmírně strádá... potřebuješ trochu pozornosti, trochu lásky, chudáčku takto ji nezískáš, nehledej ji u druhých, jinak se z tebe stane Dracula.

PS: Sám ses ponížil...

No jo, vzdyt ja netvrdim ze nepisu slova a ze jsem poznal Pravdu. Koneckoncu jsem pod nadvladou mysleni a to operuje jen slovy.

To je sebekritika, nebo narážka na mou práci?

Muj smich byl zcasti pobaveny nad tim, jak se tu utapime ve slovech, zcasti vysmesny nad Tvou autoritativnosti a zcasti chapajici, jak svoje, tak Tvoje duvody, proc tak cinime.

Nemám žádnou autritativnost, proč ji teda pořád vytváříte? Protože si nevěříte a proč, stále se sebou bojujete.

Kdo neciti touhu po necem a nutnost neceho jineho?

Každý kdo dosáhl blaženosti, protože ani na vteřinu nezůstává nic stejné. Nuda je nemocí slepých.

Ano, jedine ten. A o to se vsichni snazime. Vim, muzes napsat, ze zadna snaha nikam nevede, ze uz blazeni jsme, akorat o tom nevime. Ze snaha nas odvadi jinam. Muzes taky napsat ze se naopak snazime malo. Muzes napsat cokoliv, protoze jedine o co jde, je PUSTIT SE toho, co nas drzi. Jo, tohle vsichni vime. Ale udelat to k tomu nam reci, ani mailove nepomuzou.

Ale řeči mailové vás mohou prozměnu držet v tom, že na tom nejste zase tak špatně že? Když to všichni vědí a nikdo to nedělá, tak si člověk tady řekne... až to udělají ostatní, udělám to i já... dobrou noc.

Kdo nepochybuje o spravnosti sveho konani?

Každý kdo dosáhl víry. Každý kdo zničil všechny konatele.

A ten se zase vystavuje riziku demagogie...

Riziku demagogie se vystavuje každý kdo se stotožňuje se svou myslí.

Mala otazka, kdo se nas snazi nakopnout? Ty? Nejsi pri tom tak trochu ztotozneny se svou mysli?

Když se neumíte nakopnout sami... a máte čas ještě na spekulaci... má noha tedy šustí vzduchem!

Asi jeste neuzrala doba. Nebo lidi.

A cos pro to udělal aby tomu tak nebylo?

Dobra otazka :) Ani ja jsem prilis neuzral, takze ani ja jsem se nezapojoval lidskymi, otevrenymi dopisy. Ale ani jsem nesklouzaval k tomu slovickareni. Tak trochu pasivne jsem to sledoval.

Tady nemá co uzrávat, klameš sám sebe, už mám i text na tvůj náhrobek... "Počkejte až uzraju! Pak vám teprve ukažu!"

Jejej, a pritom kdyz se na me stoci pozornost lidi, uplne me to pribije k zemi. Myslim ze tady jsi vedle, asi nejde pouzivat stejnou sablonu na vsechny lidi.

Právě proto se chceš ztratit v davu, tam na tebe pozornost nikdo nestáčí. Nemýslím... můj zrdoj je jiný. Je to čirá inteligence. Ta se nemýlí.

Ba ne, ja se chci ztratit mimo dav :)

No tak co tu děláš, hybaj do hor? Chtění hory nepřenáší... až se budeš chtít najíst, najez se svého chtění.

Asi nechci dostatecne, mas pravdu. Zase jenom placani.

Toto není otázka chtění nebo nechtění, protože oba postoje jsou bojem, oba tvoří utrpení, protože je tu pořád ten kdo chce a nechce. Zabij ho. V horách to jde dobře.

Hm, nerad bych se dostal k tomu slovickareni, je zbytecne, ale prece jenom, inteligence je pojem hodne spjaty s myslenim...Takze co je Tvym zdrojem?

Pokud je celá tvá inteligence obsažena v myšlení... pak by na tomto světě neexistovalo žádné zvíře, a ani stromy by nevěděly, na co jim jsou květy.

Pleteš si pojem inteligence s jakýmsi instinktem nebo pudem.Stromi neví na co jim jsou květy.Ani spoustu zvířat neví proč dělá tu a tu činnost.Mají jen nutkání ji dělat.

Pro mě je inteligence, stav ne-mysli. Z tohoto stavu pochází tzv.šestý smysl, který ty si pleteš s pudy a s instinkty. Pro mě je to však čirá inteligence. Jinak co se týče zvířat, a přírody, máš velmi, ale velmi mlhavé pojetí. Zřejmě vychází ze tvé neinteligentní mysli, nebo studijních materiálů, které opět sepsaly neinteligentní mysli. Proto ti nemohu ani naznačit, jak hluboce jsi vzdálen skutečnosti. Zvířata právě nepotřebují nic vědět, protože mají to co chybí tobě inteligenci. Nezapomeň na to, že tvá mysl musí nejdříve něco vědět aby mohla něco řešit, ale tím honěním se za věděním jen vyřazuješ svou inteligenci na odpis. Proto nic necítíš. Každé malé dítě, každé zvíře i kdybys mu dal na talíř 100 druhů potravy, si vybere právě na základě čisté inteligence tu neideálnější, a nemusí o složení potravy vůbec nic vědět. Vůbec nepotřebuje znát obsahy vitamínů a kalorií a účinky potraviny na organismus... prostě tomu říkám inteligence. Moderní člověk je však již tak zaběhlý v používání jakýchsi "vědomostí", že nemá ani páru o tom co inteligence je. Takové IQ-testy jsou jen testy na zjištění rychlosti tvé mysli. IQ-testy nemají s inteligencí nic společného. Každý kdo se odhodlá řešit IQ-testy, nemá ani IQ houpacího koně ve srovnání s tím jaké IQ mají rostliny. Kdby si jen našel svůj původní zdroj, pak by jsi měl IQ celého vesmíru... pak kdyby tě teda někdo přesvědčil násilím o nutnosti vyplnění IQ-testů, tak bysto jen tak "náhodně" a bezmyšlenkovitě odfajfkoval za nějakých 20 vteřin a všechno by bylo správně.

Máš potřebu poukazovat na to, že se někdo ponížil? Lidé to dělají, aby zdůraznili svou výjimečnost.

Jen jsem napadl Mirovu nedůvěru v sebe sama. Ty trpíš stejným nedostatkem víry. Nikoho tu neponižuju, vy se ponižujete totiž sami, a když vám to připomenu tak jsem špatný? Nic tu nezdůrazňuji, to vy vše berete pořád jako válku. Nepřišel jsem nikoho litovat, přišel jsem zabíjet. Uvědomte si co pořád obraňujete, a pak nebudu už vrahem, ale spasitelem.

Dokonalost není nic jiného než dokonalost, to je trochu tautologie, nemyslíš? Tudíž dokonalost pokládáš za nějaký axiom? Jak poznáš že není nic jiného než dokonalost když si klidně můžeš tu dokonalost vytvářiš jako nedokonalost ve své kebuli? Takže ten kdo o sobě řekne že je osvícený je buď osvícený a nebo blázen. S tím plně souhlasím:)) Jsem rád že si rozumíme:)

Nevím co je tautologie, nevím co je axiom. Dovol tedy abych ti vyvětlil princip mého poznání. Nevyhledávám ani dokonalost, ani nedokonalost jako to děláte vy a ani nemám potřebu nic takového vytvářet. Na co vám to vše pak je? Dáváte si ji do špajzky, nebo ji prodávate v knihách? Hm? Až dojdeš stejného poznání, že vaše neustálé vyhledávání a vytváření nedokonalostí je příčinou veškerého vašeho utrpení, pak mi porozumíš. Zatím jen spekuluješ, jak bys byl dokonalejší než jsi, proto je mi tě líto. Takže ten kdo o sobě řekne, že je osvícený, je blázen, protože vytváří dokonalost. Já ji nevytvářím já jsem dokonalost sama. Asi tě zklamu, ale cestou rozumu se ode mne jen vzdaluješ.

Neřekl jsem že je blázen řekl jsem že je blázen a nebo osvícený. Neber vše hned jako útok. Jen komunikuji.

Nikde jsem žádný útok neviděl. Od jisté doby jsem od všech útoků osvobozen. Takže kde se v tobě vzala myšlenka útoku, to nevím, rozhodně to ode mne není.

Co řikáš třeba té podobnosti: Všichni kdo si teď píšem jsme lidé, jestli ne tak ste mě hrubě podvedli, všichni potřebujem, aby nám organismus dobře pracoval, vzduch, vodu a třeba i nějakou potravu, všichni potřebujem konat potřebu... mám pokračovat dál? Všichni jsme stejní.. souhlas? Ale každý je jiný.. teď následuje to co myslíš ty... vlastnosti atd. I když teď mě napadá když je dokonalost jen dokonalost, tj.nerozlišitelná, nelze stupňovat, i ty vlastně uznáváš že jsme všichni stejní a to ve větši míře než já.

Ty nevíš jaký jsi, protože jsi zatím nic nepoznal. Proto ani nevíš jací jsou jiní. Nespekuluj poznávej. Toto není cesta rozumu, cesta filozofie ani psychologie. Poznej sám sebe. Tady jen ztrácíš energii, o co se tu snažíš? Kdybys věnoval stejnou energii poznávání a pozornosti, už dávno bys byl doma.

To co dělám je poznávání. Jedná část poznávání je rozlišování. Teď už slyším tvoje že nerozlišuješ dokonalost no a to je právě to společné. Poznávání sebe je psychologie :) Nezdá se ti že někdy odpovídáš uplne na něco jiného?

Poznávání nezná části. Jediné co zná části je jen mysl. Proto ti říkám, že nepoznáváš, ale rozlišuješ, hodnotíš a posuzuješ. A víš ty proč to děláš? Protože máš strach udělat něco co by se tvé ego-dušicce mohlo vymstít. S takovým přístupem Budeš stále chodit v kruhu.

Nepochopil jsi moji otázku. Oháníš se tu Nirvanou a i přesto že tvrdíš že když k ní půjdu tak k ní nepřijdu. Proč se sní teda oháníš? Vím o Nirvaně a to je vše co zatím potřebuju vědět, nepotřebuju konzumovat další tvojí propagaci.

Tebe dráždí to že se s ní oháním? Vědět... to je cena útěchy, neznamená to poznat. Nekonzumuj... kdo tě nutí? Bojíš se ty? Poznávej a strach zmizí. Co pořád obraňuješ, koho to pořád obhajuješ? Podívej se na to! Vždyť jsi čítankový příklad.

Čitankový příklad čeho? Když napíšu že jsi nepochopil moji otázku a že mi píšeš neco co já zatím nepotřebuji vědět a nejspíš to nebudu potřebovat vědět,jak moc velká je to obrana?Jak moc se bojí?Máš pravdu bojím se že mi zase neodpovíš a moje argumenty prostě přehlídneš jako u všeho ostatního :)

Čítankový příklad toho který hájí zájmy ega. Ego nemůže být osvíceno. Uvědom si příčiny otázek, příčiny tvé snahy, příčiny toho proč se hájí tzv.vlastní cesta atd. dojdi až ke kořenům a najdeš tam ego.Jsem jen hovno, obyčejná nula, ta se nemusí bát. Poražení nemají nepřátel. S nimi nikdo nechce bojovat, netěšilo by je totiž vítězství. Porazit obyčejnou nulu... jaké to je hrdinství. Proto ti říkám bojuješ s hovnem a trhneš si akorát ostudu.

Myslím si (a věř mi, že po dnešní noci mi dává zabrat :), že máš samozřejmě pravdu v řadě věcí, které tu (ne)propaguješ. Jen je z tebe cítit, že v tom nedovedeš být ještě spontánní. "Vytáhl jsi do boje", abys nás přesvědčil, že tvůj (ne)názor, (ne)prožívání je skutečně to "ONO". Bohužel to vypadá tak, že kromě nás přesvědčuješ spíš sama sebe. Proč potom všechna ta exhibice co jsi a nejsi? Chceš abychom se před tebeou sklonili a uznali tvé svrchované mistrovství, osvícení ... cokoliv?

Proč pořád mluvíte o přesvědčování!!! Tady se žádné přesvědčování nekoná. Tu není koho přesvědčovat. Ukažte mi to co se cítí přesvědčováno, to co se cítí být na vlastní cestě, to co se chce něčemu učit a já to hned zabiju. Pak vás zaplaví nirvána.

Ne nebojuju s hovnem já z tebou vůbec nebojuji :) Mě zajímá jadro pudla ke kterému se bohužel zatím nemůžu dobrat. Jak chceš aby se nékdo vzdal když nebojoval? Co je boj? Jaké jsou předpoklady pro to aby se něco nazvalo bojem??

Jádro pudla tě zajímá? Opravdu, to je legrace, protože zatím si k němu neudělal ani krok. Chodíš stále okolo a jen tak polehoučku ho oťukáváš. Nechceš se k němu dobrat. V tom jádru totiž najde ego smrt. Veškerý boj, veškerá snaha o nějaký boj, je právě způsobena strachem z tohoto jádra Ale nejsi to ty, kdo se bojí, je to ego. A to chce najít způsob, jak by se tam dostalo, jak by usedlo na trůn království Božího.

Snaž se trošku odpovídat na to na co se tě ptám. Vždyť reaguješ úplně na něco jiného. Jak mě chceš nakopnout když tvoje rány letí jinam a já jen z dálky nechápavě pozoruju jak tam někde zběsile křepčíš sám. Tvůj cíl jsou přeci lidé tak nás neignoruj :)

Ty se neptáš, ty se neumíš ptát, utišse, uklidni se a zaslechneš mou odpověď, dosáhni stavu ne-mysli a nebudeš potřebovat, již žádnou odpověď, ani žádnou otázku. Otázka sama je odpovědí. Takhle se nikam neposuneme, protože budou vyvstávat pořád další otázky. Proto se snažím lidi nakopnout, aby už konečně zavřeli tu knihu, a uvedli se do stavu ne-mysli. To trvá ve srovnání s tím jak dosáhnout slušné úrovně vědění, ve srovnání se vším studiem co jsi nacpal do hlavy velice... velice málo... pár dní nepřikrmovat ničím mysl a pak se to stane.

Tohle je subjektivní zkušenost netvrdím že je lepši a nebo horší než to co řikám a dělám já ale človek ke každému kroku má ten správný čas. Když jednou zjistím že je to všechno nesmysl udělám krok který to změní možná stejný možná úplně jiný.

Proto tě nakopávám do zadku, abys ten krok už udělal.

Religiozní marketing funguje právě takto. Ukážeš někomu jeho "problém" nebo ho přiměješ věřit, že ho má. Sdělíš mu, že přestože mu nemůžeš ty sám pomoci, protože to musí on sám, ty máš něco, co mu v tom pomůže. Možná by jsi měl zvážit tu vlastní sektu.

Nemám nic. Jediné co dělám ukazuji lidem věci, které neviděli. Není potřeba žádné sekty, je potřeba se konečně podívat na věci zpříma.

A právě protože platí vrána k vráně sedá, tak každý člověk, který má svůj "problém", ať už je to psychická dekompenzace libovolného typu, je podvědomě přitáhován k podobným lidem. Komunita takových lidí dává skvělé příležitosti se s tím vypořádat.

Komunita slabých vede o to k větší zaslepenosti. Proč se všichni bojí vzdát? Proč hledají útočiště pořád někde venku? Proč chtějí pořád bojovat a hledají spojence? To co chcete porazit, je právě nirvána.

Popřemýšlím, proč ještě na podobné maily reaguju.

Tento postoj je běžný. Zakrýt si oči, nebo utéct, to je jedno. Prostě pryč. Kdyby si tohle řekl Buddha, a věř tomu že tento spor řešil, došel k jistému závěru, svědčící o jeho soucitu. Popřemýšlej tedy o tom, zda-li náhodou neutíkáš před zrcadlem, nebo do pohodlnného života hluchých a slepých srdcí.

Dikes za to, co tady pises. Ne ze bys nekecal stejny "kraviny", jako vsichni ostatni, ale Tvy reaxe me donutili se zamyslet zpusobem, jakym jsem to jeste nedelal. Je videt, ze vis o cem mluvis ale ma to jeden hacek. Mluvis. doufam, ze si ten dik slysel.

Svým způsobem nevím o čem mluvím, ale kdybych nemluvil, ty by ses nezamyslel. Pokud ty přestaneš mluvit, i já přestanu mluvit. Já jsem jen odezvou, ozvěnou... pokud ty zavoláš halóóó ozve se halóóóó. Lidé mi porozumí až přestanou volat halóóó. Zjistí, že jsem byl jen ozvěnou... jen jejich vlastní ozvěnou. Ozvěnou, která jim pomohla na cestě mlhou. Tak jako na moři v mlze námořníci volají halóóó aby zjistili, kde jsou skryty skály. Ozvěna jim tak pomáhá navigovat jejich loď.

PS: Nesbírám díky. Poděkuj sobě, nebo tomu kdo mne poslal

To je ale ozvena Tve cesty. Cesty po ktere jsi sel Ty. Oni maji vlastni. Nech je jit vlastni cestou. Kritizuj, ale rad a neodsuzuj.

Již jsem tu několikrát řekl, že proti lidem nic nemám, když vidím nesmysly, reaguji na nesmysly. Nikoho jsem nenapadal, a pokud ano, musí mít monokl nebo modřinu. Tak mi tady něco neříkejte, že vás něco bolí. Maximálně jsem naboural skořápku něčího ega. Tak si to už uvědomte. A přestaňte už s tou nějakou vlastní cestou! Pokud ji považujete za svůj majetek, budu tím nejnemilosrdnějším zlodějem pod sluncem.

Maji prece svou vlastni cestu k poznani. Nerikej o ni, ze je spatna. Neni, jako ta Tva. Ale to neni chyba. Oni maji svou dokonalou cestu, stejne, jako ji mas Ty. Kdyz se vydaji spatnym smerem, "kopne je do prdele" neco/nekdo jineho, nez Ty.

Nikdo nemá vlastní cestu, kazdy kdo se tím hají je vedle jak ta jedle. Až se tedy lidé zbaví vlastní cesty, a to se dělá tak, že naní přestnou lpět a schovávat se za ni, pak mi porozumí.

Dobra. Vypada to tedy, ze kdyz prestanu lpet na ceste, prestanu si v palici vytvaret nedokonalosti, prestanu rozumove poznavat a zacnu prozivat ze budu mit vyhrano??? Takhle jsem pochopil "Tve poselstvi".

Nebudeš mít vyhráno... když zmizí lpění, zmizí i lpící, zmizí veškerý vyhrávající a prohrávající. Pak se tomu jen zasměješ, a nadechneš se radostně z plných plic a ptáčkové ti budou zpívat v srdci.

Predevcirem kukala kukacka :))) mas mi k tomu co rict? mimochodem, co se ti zdalo..?

I kdybych napsal tisíckrát kukuku, kukačka tu nebude, ani odpověď tu nebude. Všechno vykukala už předevčírem kukačka. Naslocuchals jí pozorně? Sny možná přicházejí a odcházejí, avšak není tu ten komu by se cosi zdálo. Zeptej se svého zrcadla jak se mu líbí jeho sny.

Abych nezapomnel, buh ma fakt hustej smysl pro humor.. ale to ti asi rikat nemusim, co?

Jestliže musím vychází z nechci, pak nemusím vychází ze chci. Chtění však vychází ze snahy uchopit. Snaha uchopit, z touhy podržet, touha podržet, vychází pak ze lpění, a lpění vychází ze strachu a strach vychází z představy, a sama představa je na míle vzdálená bdělosti. Zbav se představ, o jakémkoliv bohu a nebudeš muset ani nemuset už nic říkat, ani myslet, ani soudit.

Dobrá.. dal jsi mi otázky na mé odpovědi.. jen jsem tě zkoušel.. Já vím jen to, že jsem našel pevný bod a není to konec cesty, jak jsem si myslel, když jsem ho hledal, ale její začátek..

No to zní opravdově. Časem zjištíš, že konec a začátek je to samé.

Jo, to už jsem zjistil. Popravdě, vždycky jsem si představoval, že život je ostrov s horou uprostřed. Narodíme se na vrcholku té hory a nevidíme nic jiného než nad hlavou nebe a oblaka všude kolem. Nezbývá než sejít dolů a prodírat se džunglí, do té doby než dojdeme na břeh oceánu. Chodíme dokola ale k ničemu to nevede. A tak se vrátíme na vrcholek hory a zjistíme, že oblaka se už rozplynula, shora je krásný výhled, pod námi je ostrov a kolem nekonečné vody oceánu. Celé to plahočení bylo vlastně zbytečné, ale nikdy bychom tomu nevěřili, dokud jsme se nepřesvědčili na vlastní kůži..

Proto tolik naléhám na praktické kroky, jsou rychlejší než sútry.

Sny.. mé zrcadlo říká, že sny jsou jen neškodné příběhy. Pohádky na dobrou noc. A tak není důležité se jimi zabývat. Mám rád příběhy. Ale řídím se logikou věcí, tak jak jsou. Sny jsou jen poloprůsvitný závoj noci, za kterým se ukrývá svět..

Já bych řekl, že si někdo hraje s promítačkou :-). Někdo, kdo nechce nikdy usnout, někdo, kdo musí pořád pracovat. Mysl. Tam kde není mysl vládcem, tam se sny nezdají.

Já bych hlavně nerad, aby se ta promítačka porouchala, dokud ji k něčemu můžu ještě využít..

K čemu jsou ti sny? Lidé nenacházejí štěstí v životě, tak své úsilí soustřeďují na iluzi. Učí se Lucidně snít a chodí do kin.

Strach.. ano. Mám strach. Už dva dny se bojím něčeho co i podle mé vlastní logiky neexistuje. Když mi byly čtyři nebo pět, viděl jsem démona. Nebyl to sen ani halucinace, vím, co jsem viděl. od té doby se už nikdy neobjevil, ale je tu pořád. Cítím jeho slizkou ruku ve svém srdci. A dokud ho nenajdu a nepohlédnu mu do očí, strachu se nezbavím..

Má nad tebou moc démon nebo strach? Kdo se bojí? Proč se bojí? To nejsi ty kdo se bojí.

Pravda, ani jeden z nich, protože já nejsem ten kdo se bojí. Bojí se já. Já se mu (si) to snažím rozmluvit, ale zatím mě ještě tak dobře neposlouchá. Chce to trénink..

Prozraď mi kdo mu to rozmlouvá :-). Myslím že si s tebou hraje jako kočka z myší. Chceš naučit kočku lepším trikům? Pak to chce opravdu trénink. Hádej kdo to nakonec odskáče.

A bůh.. bůh je nekonečná hrouda lojového pudinku s rozinkama, levitující v krajině kvarků a uhlopříček.. bůh jsem já.. hezký den ..i když přesnější by asi bylo já je bůh.. babské tlachy..

Uvědomnění samo nic neznamená. Třeba si to jen namluvila mysl sama. Kdo je to "já"? Pouhá představa... najdi trochu skutečnějšího Boha. Nezastavuj se jdi dál, cesta vždy pokračuje...

Já je jen kombinace vzpomínek, vjemů, představ, myšlenek a pocitů. Skutečnějšího boha hledat nebudu, protože žádný není. Jen tělo a mysl, holubi na okapní rouře a spoustu dalžích forem bytí..

Co tehdy hledáš? Tělo, nebo mysl, nebo holuby na okapní rouře?

Upřímně, neříkáš mi nic co bych nevěděl, ale jsem za to rád.

Opravdu toho víš tolik? Na radost to ovšem není.

Tvoje stránky jsem našel, když jsem si chtěl ověřit, jestli náhodou někdo nemá podobnou zkušenost. Zatím jsem kromě tebe našel dva Ježíše a Buddhu, a zřejmě ještě pár dalších, jejichž jména mi nejdou přes jazyk..

Zatím jsi jen o nich četl, až je najdeš, tohle nikdy neřekneš.

O náboženství jsem se nikdy nezajímal, kromě toho, že jsem přečet bibli (hezkej návod na obsluhu kávovaru :).

No když se bible jenom čte nemůže se jí rozumět. Je to jako v lekcích. Člověk si přečte návod a pak prohlásí já to umím... je to snadné... Tak ukaž!

Kus tibetský knihy mrtvejch (v 17ti, měl jsem zelený vlasy a moje přítelkyně nejedla maso, přestože nevěděla proč) a Rushdieho satanský verše (no..). Filozofie mě taky nijak nevzala (tedy alespoň její interpretace od "profesorky" Koubkové na Dobrušským gymplu..) zkrátka se mi v tom nechtělo přehrabovat. Teď ovšem zjišťuju že jsem si moh ušetřit práci..

Přehrabovat odpadky baví jen kšeftaře, kteří mají líné ruce ale mlsnou hubu.

A nerad bych udělal stejnou chybu dvakrát (tedy, ono to ani nejde, že..)

Všechno je důležité. Rád, nerad... ego a jeho strach je branou do pekel.

Takže, jestli mi, prosím, máš co říct, tak to udělej. Nehledám odpovědi. Hledám jen dobré otázky.. odpovědi leží všude kolem..

To je prima, to je vlastní postoj s těmi otázkami? Velice trefné. Ale dál je to už k ničemu. Zkus najít odpověď proč potřebuješ otázky. Co tím chceš vyřešit... k čemu je mít odpověď je to nějaký bonus života? Bude ti chutnat sůl slaněji? Největší otázkou je tichá mysl. Ta je schopna vidět všechny opovědi. Jakmile šáhneš po jedné, jakmile vytvoříš otázku, je to jako bys hodil kámen do lesní studánky. Voda se zakalí a neodrazí žádnou pravdivou odpověď.

Jo, abych nezapomněl, jednu odpověď bych přece jen rád dostal. Pokud budou muž a žena, oba "osvícení", zůstane mezi nimi stejná přitažlivost? Přestože ztratí své touhy a potřeby? Je osvícení bezpohlavní?

Hele hele... helemese. Bez práce koláčků... dám ti tedy odpověď... dovol osvícení aby se tě zmocnilo a pak už nebudeš žebrat. Pravda se dá jen zažít, nemohu ti to říct. Vždycky by to byla lež.

Tato konference je pokud se nemylim advaitova, takze nevim, proc bychom se stale nemohli motat okolo konceptu advaity - tzn. dvojnost a nedvojnost, pohyb-nepohyb, projev-neprojev, laska-nenavist, chteni-nechteni, byti-nebyti, vedomost-nevedomost atd...

Hezký koncept jak zničit dvojnost. BRAVO! Sám si odpověz proč na ní, na tom učení tolik visíš. Najdi to protože jsi vedoucí skupiny... možná že bys bez učení Advaity neměl nikdy žádnou skupinu. Bojíš se toho? Toho že bys ztratil svůj trůn?


Pokud chcete zaslat mistrovi otázku pište na email guru@oslikuv.net nebo pokud máte lepší prohlížeč zkuste kliknout přímo sem. Pokud budete psát nezapoměňte upřesnit sekci abyste pak věděli kde najít odpověď. Zároveň vás prosím o trochu strpení tak den až tři než se odpověď objeví.


[ Zpět na sekce ] - [ 1 ] - [ 2 ] - [ 3 ] - [ 4 ]


screen.width