Guru on-line

Tyto stránky jsou zpracovány tím nejjednodušším způsobem aby byly dostupné všem prohlížečům.


  Dialogy - [ 1 ] - [ 2 ]- [ 3 ] - [ 4 ]

Občas procházím nějaké servery, abych načerpal inspiraci. Občas něco uslyším a tak stále něco přibývá. Zajímám se stále o vaše problémy. Někdy se až divím co za paskvily z lidí leze. Ono to chce stále něco nového, něco mystického, něco složitého a logického. Přiřadit lžím smysl a logiku a máme tu pravdu. Ovšem... pravdu(pche) jen lepší lež. Proto jsem se rozhodl, že zde dám trochu těch absurditek na které jsem narazil ve světě duchovna. Nevím zda-li se mám nad některými lidmi usmívat nebo plakat. Proto jsou mé reakce takové jaké jsou. Někdy legrační, někdy exhibionistické, někdy záměrně provokační, někdy kruté. Ono hořký lék zabírá nejlépe. Za tu dobu co jsem experimentoval s psychikou "duchovních" lidí, jsem přišel na to, že nejvíce zabírá taktika, kdy dovedete dotyčného duchovňáka k tomu aby se sám usvědčil... jinak je vše marné. Jedině tehdy když on sám uvidí absurditu svého hlásání a přesvědčení (a nemusí to zrovna přiznat veřejně), pak je možné aby se změnil. Jsem moudrý zahradník... nic nevyhazuji, veškerý humus, veškerý odpad používám k tomu aby z něj posléze vyrostly krásné květy. Jdeme tedy na to.

Já nejsem nic...

Jak může nic říct "Já nejsem nic"?! To mi teda vysvětli. Když nejsem nic pak jsem něco konkrétního ne? A konkrétní to je oddělenost. Takže je to tady sranda, když se v učení o nedvojnosti hlásá opak. aDVAita je zřejmě nějaký ústav pokrytectví.

Ty jsi nejspíš pleteš pojmy nic a prázdno. Nic je prostě nic, není konkrétní je úplně abstraktní. Prázdno je konkrétní ale lze určit... nic ne.

Takže si to srovnáme jo? Ty říkáš že nic není konkrétní ale je abstraktní. No ale tím zase popíráš to co hlásáš. Říkáš já nejsem abstraktní. To znamená že jsi konkrétní. Víš ty vůbec co říkáš? Vždyť jsi v tom úplně domamlasený!!

Řekni mi něco o tvých názorech

Nechceš přímo pár ran dubovou palicí do své makovice? Možná se ti pak rozsvítí. To si děláš snad legraci ne! Žádný názor nebylo nikdy třeba! Názor je vstupenka do pekel. A k tomu ještě vlastní. To je paskvil paskvilů. Prý vlastní názor... no to se válím smíchy v křečích po zemi. Fantasmagorie slaví triumf i v duchovních kruzích!

Predtim, nez tu zacnes do kazdeho a do vseho "sit" muzu te poprosit, aby ses představil?

Do nikoho nesiju. Jen reaguju. Kdyz vidím nesmysly, reaguju na nesmysly. Kdyz vidim pravdu reaguju na pravdu. Nic jineho nedelam. Toho komu se zda ze do neceho siju, je mi uprimne lito. Asi se nezbavil lpeni na necem konkretnim.

Nemůžu se představit slepým a hluchým. Jsem nezkrotný a nezdolný, jsem živoucí síla, dravá řeka, stále v běhu, nevypočitatelný děsivý a hravý. Záleží jen na pohledu ustrašených jedinců které strhávám s sebou. Jsem chaotický, nezodpovědný a neúprosný. Když se mi chce dokážu s kdekým řádně zatočit. Mnozí tady říkají to své "Já nejsem nic",... mají pravdu. Oni nejsou vůbec nic. To já jsem všechno. Jsem živoucí, nespoutaná a rebelující dokonalost sama, proto si na ni už nemusím hrát. Takový sv.Aha(nick vedoucího) je proti tomu jen pohou atrapou, je to výtvor samotného Belzebuba. Já jsem všechno, absolutně rušivý, nezařaditelný, jako je život sám. Jsem zahradník, který nejdříve kydá hnůj a pak sadí semínka z kterých vyrůstají krásné květy. Když někam příjdu nejprve si prosonduju jak jste na tom. Dělám to svým způsobem, který v žádné knize nenajdete.

Nejsem svázán žádnými pravidly. Budete-li si přát klidně odejdu. Nemám zájem nikoho poučovat ani se tu zviditelňovat. Když však vidím poutníka který klopýtl, pomohu mu vstát. Jen velmi málo lidí mi rozumí. Nic si z toho nedělám, vždyť pohodlí knížek je tak lacinný trik ja sám sebe obelstít. Všude kam příjdu narážím jen na lži, nepravosti a pokrytectví. Vrána k vráně sedá a nyní prohlubuje svůj sebeklam celá skupina. Přitom si nevidíte ani na špičku vlastního čurání. Něco vám řeknu. Učení nedvojnosti je možné jen když existuje dvojnost. Učením nedvojnosti tu dvojnost jen posilujete. Konáte přesný opak toho co hlásáte. To je ovšem dnes moderní. Snůška absurdností na n-tou, se pokládá za pravdu. Vymlaťte ze svých nafouklých myslí tu dvojnost a žádné učení nedvojnosti už nebude zapotřebí. Jedno na druhém je závislé. Tak už to pochopte. Vyjměte nejprve vlastní klády z oka než začnete něco hlásat a rozšiřovat. Přestaňte šňupat ten černý knižní koks do svých makoviček. Ten produkt jiných ještě zelených a nezralých makovic, jinak si způsobíte všichni opiové derilium tremens. Buddha nikdy nemeditoval. Osvícení je tou nejsnadněší věcí na světě. Vy však před ním doslova sprintujete pryč. (Ten který nemůže být jmenován.)

"V žádné knize nenajdete..." proč nenapíšeš tedy knihu, která vše uvede na pravou míru.

Taková kniha byla už napsána. Avšak není má. Hospodin mě povolal k sobě a řekl, že spolu stvoříme velkou knihu. Tak velkou, že se ji žádná nevyrovná, tak velkou, že proti každému, kdo by ji zavrhl, postaví Hospodin svou zuřivou tvář a vyplení slunce dní jeho, takový člověk okamžitě zemře smrtí ve svém hříchu. Tak to ustanovil Hospodin. Každý kdo ji objevil, zahodil všechny ostatní, každý kdo ji otevřel se stal Buddhou. Nelze ji nikde sehnat, protože je všude k mání. Její cena je nevyčislitelná, protože je zcela zdarma.

Chtěl bych se zeptat,už máš a nebo se teprva chystáš založit svou sektu?

Jak si lidé mohou myslet, že je potřeba ustanovit sektu, zformovat skupinu, shromažďovat věřící nebo zápasit v honbě za prachem proslulosti a zisku? Vést pohodlný život se stane věčností utrpení. Jestliže to je vaše cesta, marně tvrdíte, že jste duchovní.

Mohl bych být první kdo zemře ve svém hříchu?

To nemohl, protože ty jsi už dávno mrtvý. Tvým hříchem je cizoložství, křivé svědectví a rouhání se duchu svatému. Ty jsi zemřel mnohem dříve než jsi si dal nick slancelot. Zřejmě si nenásledoval jeho cestu a přisvojil sis jeho ctnosti jen tak. Ono pár let v lese by ti jen prospělo. Raději mi řekni proč si to udělal a já ti poradím jak se zbavit podobných komplexů.

Přeju ti aby jsi objevil co není tak :))

Objevit co není tak... no to je skvělé učení. Sám Belzebub je tvým mistrem. A je na tebe věru pyšný... Probuď se z toho "co není tak"!!!

ON je někdo kdo má velkou individualitu a originalitu. Je ctižádostivý, musí býti všude prvý. Velmi žárlivý na svoje soupeře, žádný příjemný společník.

Jen velká idividualita(celek) děsí malé individuality(části). Ale i tak učení nedvojnosti nezná individualitu nebo zná. To se teda divím. Originalita je trnem v očích kopiím, je to jejich černá noční můra. Bůh není kopií. Žárlivost a k tomu ještě na nějaké soupeře... Bůh nepotřebuje žárlit, a nemá soupeře, kromě těch co si o sobě myslí, že jsou ti horší. Ti pak kují různé pikle aby pošpinili Boží jméno. Jakmile se vedle nich postaví nezkrotný Bůh, živoucí Bůh, nespoutaný Bůh, okamžitě ho označují za nepříjemného společníka. Kde se ve vás takové argumenty berou... Jak můžete myslet v pojmech soupeř, nepříjemný, individualita... děkuji tomu se učit nechci.

Dokazovat si, kdo z přítomných je větší blbec je jen ztrátou energie a to hned z několika důvodů.

Tady se nic nedokazuje. Tu se jenom kecá. Ty tu něco dokazuješ?

Jsi dokonalost sama, jsi děcko? Tvá hravost by na to odpovídala.

Opakuji... jsem dokonalost sama a je mi zcela fuk jak tomu ty říkáš.

Jsem člověk a jako takový nedokonalý ale to ty jistě víš, však jsi přece ztělesněná dokonalost, že?

No to je tvé utrpení. To je příčina toho proč mi nikdo nerozumí. Jednou příjdeš na to že jsi řekl velkou kravinu. Ty chceš být nedokonalý každým skutkem to jen potvrzuješ. Asi se ti to líbí. Já jsem nic takového o nikom neřekl.

Ty jsi dokonalost sama? Už tedy nemůžeš být lepší. To ty už nežiješ. To ty jsi mrtvý. Já bojuji ale ty jsi skončil.

Chudáčku a proti čemu tolik bojuješ? Vháníš mi slzy do očí. Děláš stejnou chybu jako milióny duchovních. Nikdy nedosáhneš nirvány. Nikdy nezvítězíš dokud to nevzdáš! Je na to taková krásná říkačka. Může strom dosáhnout nirvány? Ano. A kdy? Až sestoupí nirvána na zem. A kdy to bude? Až strom dosáhne nirvány. Není nic jiného než dokonalost. Lidé si sami vytvářejí nedokonalost ve svých kebulích a tak se s ní pořád míjejí. Jednou za mnou přišel kluk a říká že bych chtěl být osvícený. Zeptal jsem se ho tedy a kdo mu řekl že není? A jaký má důvod té lži věřit.

Nietzsche řekl jestli jsi v 25 se všim hotov tak jsi ve 25 mrtev.

Nietzsche zřejmě ušil bič nejen na sebe ale i na tebe. Nakazil tě svým patologickým virem. Já jsem lékař. V kolikati asi byl hotov... tedy jestli dřív neumřel?

Nevětší výhrou člověka je překonat sama sebe. Toť můj boj.

Jak může iluze porazit iluzi. Kdo je ten kdo chce bojovat? Proč chceš bojovat? Za co chceš bojovat? Bojoval jsem mnohem tvrději než ty. Pak mi došly síly. Bojuj tedy ze všech sil. Až se vyčerpáš půjdem oslavovat. Zatím sis oblékl uniformu a jsi velký hrdina... uvidíme. Ten kdo vše vzdal už utíkat nikdy nemusí. Už nemusí NIKDY bojovat. Je volný... Ty chceš překonat sám sebe... zatím však vůbec nebojuješ. Spíše posiluješ soupeře. Zdokonaluješ své ego které chce mít medaili vítězství.

Je pravda poznatelná? Existuje pravda?

Když se nebudeš bát ztratit vše pak se ti zjeví. Zatím chceš porazit sám sebe... to tu bude mnoho poražených.

Tvůj ukrutný boj za "pravdu" se podobá spíše sebepřesvědčování. Pokud jsi tak daleko co bys mi doporučil.

Ty bojuješ, jak jsi sám řekl. A každý voják vidí kolem sebe jen potencionální nepřítele. Tomu svědčí i tvé tvrzení o ukrutném boji, obhajování nečeho... Říkám ti tedy, že obhajovat se dá jen lež. Bojovat se dá jen za lež. Já už dávno nebojuji. Já jen kritizuji to co z tebe leze. Nic proti tobě nemám. Jsi tak nevinný, dokonalý a krásný tam uvnitř, jen máš strach to příjmout. Pomáhám lidem ve vzdávání se. Nejsem vůbec daleko, stojím přímo u tebe. Nic ti nemohu doporučit. Nic před tebou neskrývám. To ty si pořád zakrýváš oči, utíkáš a nikdo tě nehoní. Mlátíš se, týráš se. Označuješ se za nedokonalého. Když ti tady říkám že to není pravda nevěříš tomu. Nechceš tomu věřit. Rouháš se samotnému Bohu. Nemohu ti nijak pomoci... jsem už zvyklý na různé typy lidí a různé typy fantasmagorií. Učím se trpělivosti. Nikdo na světě není zlý, ani nedokonalý. Jen se nechal o tom přesvědčit (a to né zrovna zadarmo). Sám si zjisti jak se toto vnitřní odmítnutí v tobě vzalo. Kde je jeho příčina. Co tak poskvrnilo tvou nevinnost?

Pokud již nejste šťastni, tak vám přeji věčné a nepomíjivé štěstí.

Nevíš co mluvíš. Žádné štěstí vůbec neexistuje je to jen iluze. Ty lidi bys akorát zabil. Nikdo nedokáže být věčně štastný. Štěstí je vysilující, je to napětí vzešlé z posuzování. Jak můžeš něco tak ohavného lidem přát!!!! Posíláš je do pekla, na jistou smrt. Nelži sám sobě, že to myslíš z celého srdce a upřímně. Jen nemocný přeje lidem zdraví!!!! Já jsem lékař, nepřeju lidem nic, zbavuji je nemocí způsobených vnějším virem. Skutečně šťastným člověkem je ten, kdo o žádném štěstí vůbec nic neví. A to ty viditelně nejsi, a nepřeješ to ani druhým!

Jsem pouze poutníkem na cestě poznání

Neříkej, že jsi poutník. Až jednou vykročíš poutník zmizí.

Nic jsi nepochopil

To je moc dobře, protože tu není vůbec nic k chápání. Nepřišel jsem tu něco chápat. Protože tu není důvod proč něco chápat a ani tu není nikdo kdo by mohl či chtěl něco chápat.

Zážitky jsou povzbuzení, ale taky ujištěním, že takto jdoucí jde správně

Mystické zážitky příjdou aby vás svedli z cesty, nevšímejte si jich, časem zmizí, mnoho lidí se ztratilo v pekle. Znám spoustu případů, velkých mystiků...

Jak ovládnout svou mysl...

Nevěděl jsem že se mysl dá ovládat. Prosím poučte mne jakou myšlenkou se to dělá. Velice děkuji.

Jestlize chceš znát odpověď přečti si clanek napsany k tomuto tématu

Nechci znát odpověď, protože žádné JAK není. A ovládání to je násilí a násilí plodí utrpení. Není proč něco ovládat. Kdyby jsi Kršnovi jen trochu porozuměl, už dávno by jsi byl osvobozen od osvobozování se. Ale proto že ve tvé mysli nezpívá osvobozující píseň Kršna sám musíš stále něco ovládat. Tím že si dáš jeho jméno do nicku, na něho akorát pliveš! Uvědom si to laskavě, dokud máš ještě čas.

Kršna říká, že zpíváním mantry se osvobodíme od...

Mantra sama nejde bez mysli zazpívat. Při zpívání musím myslet. Jak mám zpívat matru, když nemám žádné myšlenky. Mám pak pocit, že mě to vrací zpátky z meditace do koncentrace. Kršna věděl moc dobře co říká, ale téměř nikdo mu nerozumí.

Píšeš o zpěvu manter přiznávám, že o tom skoro nic nevím a nezpívám je ale nemají se zpívat spíš citem, srdce než myslí.

Kdo umí zpívat srdcem nepotřebuje žádnou mantru. Běž tedy a poraď kršnovcům. Viděl jsem zpívat mnoho skupin a mnoho lidí... zpívali svaté texty, mantry a indické písně. Zcela falešně, nikoliv od srdce, ale pro nějaký zisk či cíl a samozřejmě nikam to nevedlo.

I zvíře s troškou cviku se dokážeš naučit, zazpívat něco.

Jak se můžeš pomocí cviku naučit zpívat od srdce! Zbláznil ses? Pták v kleci nezpívá. Člověk se to může naučit, ale pták nikdy! Pták čerpá úplně z jiného zdroje a nepotřebuje žádná slova ani noty.

Proč chceš při zpěvu manter myslet co tím dokážeš? Nerozptyluje tě spíš u takovýchto věcí myšlení? Proč to neprožíváš asi je zde nějaká chybička.

Nemusím a nepotřebuji zpívat žádnou mantru!!!! Odmítám zpívat na povel. V mém srdci není radost, když vidím to násilí. Proto nemohu zpívat z donucení. Až narazím na člověka, který zpívá od srdce, který nezpívá jen o ničem, pak si ho rád poslechnu. Jeho radost voní jako květ, a mé srdce je naplněno stejnou radostí aniž by muselo vydat jakoukoliv notu. Lidé zpívající mantry zpívají z utrpení, nemohou nikdy vyvolat radost. Když zpíval Kršna... zpíval jinak než jeho následovníci. Kršna neříkal je nutno zpívat... Kršnovci říkají zazpíváme si... a to je ta velká propast dělící Kršnu od hnutí Hare Kršna.

Nikdo tě přece nenutí, tak se netvař jako bych tě bičoval :))

Jenom strach nás nutí. Jediným bičem je vlastní strach. A strach mají v srdcích všichni ti, kteří zpívají žalmy nebo mantry. Jediné co v mém srdci způsobí poslech tohoto chorálu je bolest a slzy soucitu. Oni nezpívají oni naříkají! Zpěv vypadá jinak než zpívání. Lidé vůbec neumějí naslouchat hudbě. Pletou si zvuk a hudbu, zpěv a zpívání!

Myšlení člověka je vcelku nedokonalý aparát a i filozofie a psychologie to dokazuje, souhlasíš?

Filozofie ani psychologie nemůže nic dokazovat.

Drazí... ja uz jsem tak zamilovanej, ze ztracim prehled do koho, kdo a tak. Jen se mi chce tancit, zpivat a plakat radosti ... Kriste Pane :-)

Tak to je síla. Přivlastňování je živná půda ega. Kdybys napsal "mi drazí", trpěl bys jen ty sám, kdyby "mí drazí" posíláš do otroctví všechny. Jak to teda myslíš? Kdybys je měl jen trochu rád, nikdy bys tohle neřekl. Třeba jak jsi si stěžoval, že musíš tam u vás dělat čaj a otvírat a to všechno sám... To by tě mělo spíš naplňovat, nikoliv vadit. Ale nemám proti tobě nic. Já ti to zkrátka nežeru. Moc si všímám, proto vidím. Je to zkrátka můj dar. A tak tě jen chci upozornit, abys náhodou neupadal do sebeklamu, protože jako vedoucí skupiny si to nemůžeš dovolit. A chtění to je velké utrpení Aleši... upřímně tě lituji, dharmě si zatím srdce ani trochu nepootevřel.

Lidé milují, když se jim říká, co mají dělat. Ale ještě raději se pohádají a neudělají to, co jim bylo řečeno. A tak se vždy zapletou do nenávisti k tomu, kdo jim to řekl první.

To je dobrý postřeh že lidé milují, když jim někdo říká co mají dělat. Je to vášeň zbabělých a nesamostatných. Doslova se v tom vyžívají. Jinak by politika ani církev či sekty nemohly nikdy vzniknout. Proto mě lidé slabí nemají rádi. Říkám jim totiž, že nemusí dělat vůbec nic. A to je to to nejtěžší. Nepropaguju žádnou filozofii, nedávám žádné pevné osnovy, nazakládám žádný směr... nezanechávám za sebou žádné učení. Jsem velká propast nejistoty. Nedržím se vůbec ničeho a přece jsem tak pevný ve své víře. A tato prázdnota, svoboda a volnost lidi přímo děsí. Nutím je aby sami za sebe přijali odpovědnost za svůj život. Lidé sní o demokracii a zároveň se ji bojí. Ani na chvíli nepřestávají stavět trůn svým vládcům.


Pokud chcete zaslat mistrovi otázku pište na email guru@oslikuv.net nebo pokud máte lepší prohlížeč zkuste kliknout přímo sem. Pokud budete psát nezapoměňte upřesnit sekci abyste pak věděli kde najít odpověď. Zároveň vás prosím o trochu strpení tak den až tři než se odpověď objeví.


[ Zpět na sekce ] - [ 1 ] - [ 2 ]- [ 3 ] - [ 4 ]


screen.width