VLASTNÍ ČLÁNKY

Vlastní povídky : Zlatý bič masochistů [First]-[Back]-[Next]-[Last]-[List]-[Home]

V sousedství žili dva chlapci, kteří si odmalička spolu hrávali, protože i jejich rodiče byli velmi dobří přátelé. Čas běžel a oni rostli jako z vody. Mezi tím rodiče jednoho zbohatli. Když jim bylo 10 let dostali k narozeninám oba kola. Avšak kola se lišila cenou a vybavením přímo úměrně bohatství jednotlivých rodičů. Zatímco jeden chalpec měl své kolo obyčejné, druhý chlapec měl kolo s přehazovačkou se suprovými nápisy a blesky a s nálepkami filmových hrdinů. Chlapci si však rozdílů svých kol nijak zvláště nevšímali. Ihned si postavili závodní dráhu a začli jezdit. S velkou pravidelností však s překvapením vyhrával chlapec s kolem obyčejným. Bylo to nejspíše proto, že nebyl v domácnosti obklopen vymoženostmi civilizace, které by ho upoutávali na židli a tak chodil často ven za jinými chlapci hrávat fotbal a jiné hry. Měl proto větší fyzickou zdatnost a vytrvalost.

Chlapec bohatších rodičů se však se svou porážkou nikdy nechtěl smířit. A jak čas plynul a chlapci dovršili 18 let dostal darem chlapec bohatších rodičů nový zahraniční motocykl. Druhý chlapec dostal tentokrát jiný dárek, ale měl v kůlně po tatínkovi motocykl starší, ale přesto funkční. Tehdy za ním přijel chlapec na novém motocyklu, aby ho vyzval opět k závodu, aby jednou mohl vyhrát i on. Při pohledu na oba motocykly muselo být všem jasné kdo vyhraje. Lišili se nejen v kubatůře, ale i v maximální dosažitelné rychlosti. A právě na to spoléhal chlapec vyzývající. Druhý chlapec spíše navrhoval nejprve společnou projížďku kolem vesnice, ale první chlapec tvrdohlavě trval jen na závodu. A tak nakonec, ikdyž věděl, že nemá se svým starým motocyklem proti modernímu zahraničnímu stroji žádnou šanci, přesto k závodu svolil, jen aby udělal svému kamarádovi radost.

Hned po startu zapištěly pneumatiky silnějšího stroje a ten se ujal rázně vedení. Chlapec chtěl demonstrovat sílu svého stroje a tak na plynu nešetřil, aby rozdíl v cíli byl co největší. Pak se ovšem stalo to co by žádný z chlapců nečekal. Chlapec bohatších rodičů nezvládl řízení a v jedné ze zatáček havaroval. Když k němu dorazil druhý chlapec, zjistil, že má zlomený vaz.

Tato tragédie změnila vztahy mezi rodinami chlapců natolik, že pod tíhou výčitek ze strany truchlících rodičů se nakonec musela rodina i s nevinným chlapcem odstěhovat jinam.


[First]-[Back]-[Next]-[Last]-[List]-[Home]

7.5. 2002