OSVOBOZENÍ & VNITŘNÍ HLAS

Doslov [First]-[Back]-[Next]-[Last]-[List]-[Home]

Určitě jste zvědaví, kdo že je ten můj mistr. I já se ho zeptal... Můj mistr je prý obyčejné hovno*. Je moc vzdělaný a zkušený. Prošel všemi úrovněmi bytí - od první buňky, až po největšího tvora. Prošel celým potravinovým řetězcem. Byl rostlinou, ptákem, velerybou i člověkem. Zná podstatu věcí - řekl, že bez něho by zmizela existence. Je moc důležitý, protože bez něho by nebyl ani jediný "božský" mistr. Proto je daleko před všemi mistry a přitom jeho důležitost nikdo nevidí. Nelze popřít že neexistuje. Důkazy jsou patrny na každém kroku. Je v každém z nás a nikdo kromě mě mu nenaslouchá. Ikdyž se mnohokrát hlásil o slovo, domáhal se, aby jste ho spatřili, aby jste ho poznali a mohli se od něho učit... všechno bylo marné. Každý se k němu otočil zády. Celou tu dobu hledá připravené lidi. A tak málo jich našel. Za tu dobu mezi námi vzniklo neoddělitelné pouto. To on mi dodává sílu, zahřívá mě svou láskou... a já jsem rád, že ho mám.

Mám tu pro nás vzkaz : Až dokážete s láskou sníst vlastní hovno, pak teprve můžete tvrdit, že jste přijali svou podstatu. Nedívejte se na podobu, tvar nebo vůni... zajímejte se vždy jen o podstatu dané věci. Jak říkal Ježíš - po ovoci poznáte je... a můj mistr přináší jen to nejlepší : Bez něj by nebyl žádný život možný. Přeju vám tedy dobrou chuť, aby jste se rychleji prokousávali k podstatě věcí.

* zde je hovno výsledek veškerého metabolismu. Např. rostlinné hovno je kyslík, semínka, plody, tělo rostliny. To je pak vstupem pro jiné živočichy. A ti z toho všeho udělají jiné hovno, které je vstupem zase pro další existenci (tedy i pro rostliny) atd. pořád do kruhu. Čili podstatou života je... hovno. Proto budete-li hledat podstatu najdete...


[First]-[Back]-[Next]-[Last]-[List]-[Home]

8.12. 2001