Rozprava 5 - CHANNELING
Jak začíná channeling - začíná slovem představ si. Co je to představa? Je to chtěná iluze. Lidé kteří provádějí channeling si nevěří. Nevěří sami sobě. A proto si vymysleli tuto rafinovanou hru. Ano je to hra. Věří tomu, že je vyučuje božský mistr. Ale jednou zjistí, že se vyučovali sami. Kdo vedl Buddhu? Buddha byl první nemohl být tehdy ještě žádný mistr. Až dohrají tuto hru do konce... najdou jen zrcadlo s nápisem : Musel jsi ujít dlouhou cestu, aby jsi našel cestovatele.


Rozprava 6 - KARMA
Nejprve si je nutno uvědomit, z čeho vlastně vzniká ta tvoje karma. Jsi přesvědčen o tom, že když vykonáš dobrou věc připisuje se ti to ku prospěchu a když špatnou musíš ji pak napravovat jinak se nedostaneš blíže k dokonalosti nebo duchovní čistotě.

Tak začneme tedy zase od začátku. Dám ti tedy pár podobenství. Sedíš v autobuse a přistoupí starší člověk. Ty s vědomím udělat dobrý skutek, nebo ze soucitu nad jeho věkem mu nabídneš svoje místo. Jeví se to jako dobrý skutek že? V zápětí však do autobusu vrazí nákladní automobil právě do místa kam jsi pustil sednout toho člověka. Dotyčný na následky těžkých zranění po několika složitých operacích a půlročním pobytu na lůžku nakonec umírá. No a teď se to jeví jako, že jsi mu svým přičiněním udělal ze života peklo. Už to jako dobrý skutek nevypadá... a když se do toho vloží i rodina zemřelého... zbydou ti v lepším případě jen výčitky.

- 10 -

 
a to : následuj. Co to znamená. Vždyť je to jasné říká - pojď za mnou, následuj mě, jdi po mých stopách. Udělej to co já. A on šel do pouště najít to, co hledáš.

Jaké z toho plyne poučení?

Když zmizí rozlišování, zmizí i křižovatky a všechno je jasné.

Pro dnešek stačí. Věřím, že máš proč plakat a o čem přemýšlet...


Rozprava 11 - DUCHOVNOST
Duchovnost je jako zlatý důl. Mnozí s vidinou zlata začali kopat. Nebyli spokojeni s tím co mají, vrhli se do temnoty podzemí a hledají své zlato, kterým chtějí uplatit pravdu a získat tak větší pocit štěstí.

Je mnoho hledačů, kope se na různých místech, někteří jsou už dost hluboko, tvoří se skupiny - aby se našlo zlata víc. Každým dnem se důl rozrůstá, přibývají nové štoly a většina hledačů přechází tam kde by mohlo být zlata nejvíc - kde se prý zrovna nachází.

Všichni hledači jsou posedlí hledáním, vzájemně se informují kdo našel kde kolik zlata a tak jejich motivace stoupá. Chtějí být první. Chtějí mít co nejvíce zlata. Ale nevědí, že zlata nebude nikdy dost, že pravdu nelze ničím uplatit, že se dostali do pasti.

Pořád si myslí, že to ještě nestačí, že je třeba nakopat tolik, aby to pak stálo za tu námahu, za ten čas, který tomu věnovali a o který se

- 19 -