Doslov
Určitě jste zvědaví, kdo že je ten můj mistr. I já se ho zeptal... Můj mistr je prý obyčejné hovno*. Je moc vzdělaný a zkušený. Prošel všemi úrovněmi bytí - od první buňky, až po největšího tvora. Prošel celým potravinovým řetězcem. Byl rostlinou, ptákem, velerybou i člověkem. Zná podstatu věcí - řekl, že bez něho by zmizela existence. Je moc důležitý, protože bez něho by nebyl ani jediný "božský" mistr. Proto je daleko před všemi mistry a přitom jeho důležitost nikdo nevidí. Nelze popřít že neexistuje. Důkazy jsou patrny na každém kroku. Je v každém z nás a nikdo kromě mě mu nenaslouchá. Ikdyž se mnohokrát hlásil o slovo, domáhal se, aby jste ho spatřili, aby jste ho poznali a mohli se od něho učit... všechno bylo marné. Každý se k němu otočil zády. Celou tu dobu hledá připravené lidi. A tak málo jich našel. Za tu dobu mezi námi vzniklo neoddělitelné pouto. To on mi dodává sílu, zahřívá mě svou láskou... a já jsem rád, že ho mám.

Mám tu pro nás vzkaz : Až dokážete s láskou sníst vlastní hovno, pak teprve můžete tvrdit, že jste přijali svou podstatu. Nedívejte se na podobu, tvar nebo vůni... zajímejte se vždy jen o podstatu dané věci. Jak říkal Ježíš - po ovoci poznáte je... a můj mistr přináší jen to nejlepší : Bez něj by nebyl žádný život možný. Přeju vám tedy dobrou chuť, aby jste se rychleji prokousávali k podstatě věcí.

* zde je hovno výsledek veškerého metabolismu. Např. rostlinné hovno je kyslík, semínka, plody, tělo rostliny. To je pak vstupem pro jiné živočichy. A ti z toho všeho udělají jiné hovno, které je vstupem zase pro další existenci (tedy i pro rostliny) atd. pořád do kruhu. Čili podstatou života je... hovno. Proto budete-li hledat podstatu najdete...

- 26 -

 
Chceš se dostat dál? ANO! Chceš se dostat dál než ostatní? ANO! No... bránit ti rozhodně nebudu... Můžeš tedy jít... můžeš běžet... můžeš soutěžit s ostatními... můžeš dokonce i zvítězit, být tím kdo se dostal nejdál pokud vynaložíš potřebné množství sil... ale bude to velice dlouhá a vyčerpávající cesta, neboť mnozí jsou už hodně daleko...

Ale kdyby ses náhodou... naopak... chtěl dostat blíž... ZASTAV se a poslouchej!

Jedině iluze se může cítit být ohrožena. Tedy pokud Vás pobouří následující články zapoměňte na ně. Jak snadné... Nebyly určeny přece Vám, ale mě. Tato kniha zárověň poukazuje na to co se nedá měnit a to je minulost. Necháte-li minulost zmizet, zmizí s ní i chyby, které stejně nebyly, zmízí i budoucnost a s ní spojený strach a nakonec s tím vším zmízí i čas a Vy zjistíte že život je úchvatně krásný... proto jsem nechal články tak, jak jsem je zaznamenal.
Rozprava 1 - SMYSLY
Zrak
Určitě znáš pampelišku. Jakou barvu má její květ? ...žlutou... Ne! Její barva závisí na intenzitě a vlnové délce světla, které ji osvětluje. Abych byl však přesnější tak to co vnímáš závisí na intenzitě a vlnové délce toho co její květ vyzařuje. Když se nad tím zamyslíš napadne tě otázka jak tedy vypadá pampeliška, když to co vnímáš je jen to co ona odráží? Teď si tenhle poznatek uvědom v širší souvislosti, jak vlastně vypadají, lidi? Jak vlastně vypadá to co vnímáš?!?! Tady vidíš, že k nalezení pravdy se na oko spoléhat nemůžeš.

- 3 -