Praktické články

Předcházení příčině nemocí [Zpět] - [Tisk]

Mnoho věcí se sešlo, aby se mi zhroutilo zažívání až se to začalo projevovat i ve stavech podobných jako když na Vás dýchne smrt a při pobytu v nemocnici pana Felčara viz. článek [ http://www.oslikuv.net/skola/cl050.htm ] jsem zjistil, že musím mnoho věcí změnit.

A tak třeba mnozí z lidí co trpí nějakými podobnými symptomy naleznou v následujících řádcích inspiraci jak se zbavit mnohých zdravotních neduhů, včetně těch kteří lékaři a psychiatři považují za nevyléčitelné. Je lechčí vzít si tabletku na potlačení senzitivity nebo utlumení symptomů, než změnit to co je vyvolává.

Takže jsem se nejprve potřeboval zbavit těch záchvatů úzkosti na omdlení, které mě postihovaly. Inspiraci jsem našel v knize Vilmy Partykové - Hladovění pro zdraví, kde je velmi názorná tabulka nejběžnějších chronických a nevyléčitelných nemocí z nichž se během 21 dnů hladovky, které se podrobilo 1000 případů pacientů úspěšně vyléčilo 95%... ať už to byla cukrovka, nebo potíže s tlakem, trávením, nebo duševní nemoci. Tedy uzdravili se zcela pouze a jen tím, že se na pouhých 21 dnů přestali cpát civilizačními jedy!!! Též lze srovnat s knihou Nilova & Nikolajeva - Léčení hladovkou.

Prostě největší lékař je v těle už dávno nainstalován, jen se mu musí dát prostor, důvěra a čas, aby dal všechno to šílenství, kterým jsme zdegenerovali do pořádku. V přírodě neexistuje jediná tableka, jediný vitamínový preparát, jediný hrnec na vařením... léčí se tam jinak, pokud je ovšem co léčit vyjma úrazů. Všechny nemoci si tedy člověk přivodil sám svou ignorací přírodních zákonů.

Někdy ani hladovka není nutná, stačí provést úklid těch odpadků co zatěžují lidský organismus, zde naleznete inspiraci v knize Gennadij Malachova Totální detoxikace.

A po té co se zbavíte všeho svinstva obnoví se normální přirozený režim těla, které už nebude potřebovat takové nakopávače jako nikotin, tein, kofein, koření či sladidla, a můžete přejít na nový životní styl bez vaření, hrnců a prostředků na umývání nádobí. Zde naleznete inspiraci v knize Tajemství všech nemocí od Helmuta Wandmakera.

Kdybych tím osobně neprošel a nepoznal ten ROZDÍL... tak bych o tom ani nepsal. Když bych si dal nyní jen jeden krajíc chleba, jeden rohlík nebo šálek tradiční polévky... tak cítím doslova jako bych žvýkal houbu na nádobí, která žádný pocit radosti a slunce v sobě nemá, a jako by mi ztěžkly nohy a v žilách začal kolovat mazut. Když si dám jen jeden mléčný výrobek... tak se mi zaplní dutiny v hlavě, mám 3 dny rýmu a zalehává mi v uších... a sójové mléko je ještě horší. A při pohledu na člověka jenž si dává k svačině, pochoutkový salát s rohlíkem, po té si dá Colu a zapálí si cigárko... kroutím hlavou. Abych jen ze 2dcl Coly (bez Aspartamanu) odkyselil tělo je třeba vypít 32 dcl citronové šťávy a nechtěl bych vidět to číslo, kdyby byla ta Cola bez cukru tedy s Aspartamanem to by bylo asi 3x - 5x větší. Když si dám obyčejnou Kojeneckou vodu je to hnus, stejně tak jako nějaký džus... absolutně brak... proč se člověk nechává tak okrádat... vše je třeba přichutit, přisladit nebo přikořenit, aby to přebilo ty odporné chutě mrtvolného.

Přechodem na nový životní styl, kdy máte radost z toho jak Vaše tělo funguje... pochopíte, proč děti chtějí skotačit, odkud berou tu svěžest a proč zvířata běhají ikdyž nemusí.

Nejprve poznáte rozdíl na WC, kde nebude třeba žádný pohlcovačů pachů. Zmizí nadýmání, říhání. Já si nevzpomenu, kdy naposledy jsem si pšouknul.

Pak poznáte rozdíl na Vaší pokožce. Zmizí všeljaké začervenaliny, a uhry. Pokožka omládne začne svítit radostí. Vůně Vašeho potu nebude znát ani po třech dnech. Když nyní vejdu v létě do metra cítím jak se lidi potí... je to na zvracení. A když je vše ve Vás uvnitř živé, pak můžete v jednom tričku běhat celý týden, potit se a bude načichlé méně, než za pár minut na někom kdo je skladištěm odpadků.

Přestanou Vám trnout nohy, bolet hlava, zmizí hemeroidy, dýchavičnost při cestě do schodů, zmizí rýmy, angíny, únava... je to jako návrat do života. Sníží se spotřeba potravin. Zmizí chuť na sladké, alkohol, cigárka, drogy... zmizí deprese i hlad. Já třeba osobně si nepamatuju kdy jsem měl hlad, a když jsem na návštěvě u rodičů, oni pořád něco jedí a jedí a maxi porce. Nechápu. Oni neznají ten ROZDÍL a proto jsou pro ně ty pocity po jídle normálem. Ale kdo zná ten rozdíl... tak je to masakr a nechápe proč se lidi tak týrají aneb jak mohli tak zdegenerovat. Člověk který žije přirozeně, zvládne z fleku zaběhnout 2500 m pod 12 minut a když doběhne cítí se svěžeji než kdyby vyběhl a jeho tep a dech je asi takový jako když člověk moderní vyjde do 1. patra po schodech.

Běžnému člověku je z hladu špatně... protože se dávají do pohybu očistné procesy. Ale když není co čistit je hlad velice příjemný jako když větráte vydýchanou místnost. Neoslabuje ale posiluje ducha i tělo. Cítíte jasně tu duchovní dimenzi.

Já musím neustále snižovat množství potravy, protože jsem přejezený toho dobrého. A když jsem přejezený hubnu, necítím se tak fajn. Tabulky a normy denního příjmu KJ jsem musel hodit do koše... protože to platí snad pro slony! Kdybych měl spočítat kolik KJ sním za den... nebude to více než 2000. Nejvýživnější & nejpotřebnější je pro mě voda, vzduch, slunce, pohyb a láska. Ten zbytek toho stačí opravdu malinko. Nyní bych potřeboval fyzickou práci na čerstvém vzduchu, než být zavřen v klimaterizované kanceláři u monitoru PC.

V poslední době musím ředit i zeleninové a ovocné šťávy, protože ikdyž jím jen dužninu grepu je to hutné, jako bych jedl maso. Když bych se přejedl, tak mi nebude euforicky fajn a teplo, ale zima a únava.

Abych Vás uvedl do obrazu, načrtnu zde asi takový průměrný můj den, všechny recepty mi poradila intuice a chuť... takže to dělá moc dobře mě. Čím jasnější máte tělo a mysl, tím jasněji slyšíte intuici, takže už na jazyku cítíte jestli tělo potravu chce, nebo nechce. Jestli je pro něj přínos nebo zátěž. A ono si řekne co chce samo... i mezi několika jablky si vybere to nejradostnější, protože to jde cítit... ta radost a svěžest... potěcha oka i ducha.

Snídám převážně dužninu z půlky zralého a sladkého červeného grepu, oloupanou od té pokožky a rozmixovanou na pěnu ve 1dcl destilované vody, kterou si doma vyrábím. Když si chci udělat opravdu svátek a chuťovku, nechám pořádně si doma vyzrát meloun Galia. Rozkrojím (musí vonět) vydlabu dužninu zaliji do mixeru jen do poloviny tuhé hmoty a rozmixuju na pěnu. Galia nemá konkurenci.

Dopoledne nejčastěji piju šťávu ze 3 pomerančů 1:1 s destilkou, nebo šťávu z jednoho zralého ananasu 1:1,5 s destilovanou vodou, nebo směs šťávy z červené řepy s jablkem 1,5:1.

Na oběd si nejčastěji dávám zelený salát se zralým avokádem, nebo zelený salát s šťávou ze sladké mrkve nebo zelný salát s jemně umletým konopným semínkem (30g), nebo 0,5 kg jahod, nebo koktejl z mandlového mléka a malin, popř. ostružin, popř. borůvek. Ikdyž mražené a sušené je JINÉ... už trochu mrtvé... sušené víc mrtvé, než mražené.

Pokud si chci dát pochoutku tak si dám mix ze sušených hrušek a sušeného banánu. S vodou je to taková přenídávka, lze přidat i skořici. Nebo kokteil z dobře zralého, pihovatého a skoro rozsolovitého banánu co krásně voní a dvou zralých skoro tekoucích hrušek.

Někdy si dám rajčata cherry, jindy čtvrtku bílého zelí hlavně od středu je slaďoučké. Miluju i hrozny, broskve... ale jsou tak stříkáné, že je to spíš na ekzém.

Hroznová šťáva to je nektar... stejně tak hrušková... jen ty postřiky. Proto upřednosťnuju to co je ve slupce, grep, kiwi, banán, pythaia, meloun, pomeranč.

Na večeři jsou vynikající třešně, hrozno, nějaká šťáva nebo mix z ovoce, popř zeleniny.

Můj jídelníček se tedy skládá převážně: Melouny, grepy červený, ananas, kiwi, jahody, maliny, borůvky, hruška, mrkev, červená řepa, jablko, zelí, konopné semínko, dýňové semínko, mandle, lískové ořechy, mák. Ořechy a semínka neloupané, nesolené ani neblanšírované.

Moje nádobí je pak jen nůž, krájecí prkno, miska, mísa, sklenice, lžička, vidlička, Mixer PHILIPS HR 2860, který je malý a je to mlýnek a mixer v jednom (skvěle mele a seká). A pak odšťavovač.

Tohle všechno funguje, jediný problém je vitamín B12. To jsem po různých pokusech s tabletkami, a injekcemi a šunkou nakonec nahradil buď 1-2 sardinkami značky Nekton Galera s čínským zelím, nebo 2x týdně smaženými kuřecími prsíčky s lehce spařeným bílým zelím. Sice je to humus co radost nepřináší ale zase to působí na nervy tak, že jsou odolnější vůči stresu velkoměsta a civilizace.

Být v přírodě... v klidu a míru... tak není třeba B12 vůbec.

Veškerou inspiraci najdete ve své intuici, ve svých pocitech a v pozorování reakcí. A když si pak zajdete na tradiční oběd... kterému jste kdysi holdovali... tak uvidíte jak se budete cítit unavení... utahaní a těžkopádní... a garantuju Vám, že si pokaždé řeknete už nikdy více než Vám zase otrne.

Když zavřu oči moje moč chutná sladce jako kravské mléko. Kdysi jsem ji vypil i 2L za den a byl jsem jako sjetý nějakou příjemnou drogou. Příjemně a bez následné kocoviny... divil jsem se proč lidi chodí do hospody na bublinkované a hořké pivo, když mnohem lepší je moč. Ovšem tu jejich bych ani neochutnal. Potřeboval bych spíš moč nějaké ženy, co se stravuje stejně jako já, abych si srovnal hormony a snížil testesteron, který může za vypadávání vlasů a ochlupení.

Takže zbavte se nemocí a závislostí, ozdravte ducha i tělo. Poznejte nový rozměr a prozářte svůj den svěžestí vnitřní. Víte kolik času a energie sžírá lidstvu vaření a umývání nádobí natož praní, a výroba deodorantů a pitomin dráždidel a léků, kterých jsou plné obchody? Odstraněním příčiny se neuleví jen Vám, ale celé Zemi. A věřte mi, že tak jak jde cítit popelnice na ulici, tak jde cítit každým pórem Vaší kůže, dechu, vibrace... to co se nosí pod tím kožovitým obalem. Ten pocit čistoty... co je v reklamě na vložky... ten to rozhodně není ať se umýváte 2x denně zvenku a navoníte čímkoliv... ulehnout vedle takového těla Vám pak bude stejně příjemné jako je nyní pro Vás příjemné ulehnout vedle bezdomovce na ulici... myšlenka na sex Vás ani nenapadne. Ovce i když se rok nemyje... oproti člověku voní.

A když jsem u žen zmínil tu menstruaci, tak přechodem na přirozený způsob stravování se menstruace stane příjemnou a nekrvácivou záležitostí a může se stát že se úplně zastaví nebo omezí na 1-4 do roka podle stresu a vypětí kterému je žena vystavena. Nebude třeba totiž používat tento ventil k odtoku svinstva z těla. To jen lidské samice při menzes trpí...

Pokud tohle není dle Vašeho gusta, ale přesto byste se něco dozvěděli o zákonech trávení budou Vám následující články Zásady správného trávení [ http://www.oslikuv.net/skola/cl059.htm ] nebo Tabulka nutričních hodnot [ http://www.oslikuv.net/skola/cl060.htm ] v této sekci k užitku.

Beznadějný případ


[Zpět] - [Tisk]

17.04. 2009