Praktické rady

Trpět za každou cenu [Zpět] - [Tisk]

K dosažení štěstí stačí půstit se neštěstí, k dosažení svobody stačí opustit okovy, k dosažení nirvány stačí odložit utrpení.

Ale proč to nikdo nedokáže? Protože utrpení se odměňuje! Zní to fanaticky, ale celá společnost a celé peklo na tom pracuje... dobrovolně se trpí, protože se za to čeká odměna... Pak není divu, že sténajících přibývá... ukazují své utrpení na obdiv... využívají své utrpení k získání pozornosti, svatosti... atd.

Již v dětství se to dá objevit... jakmile je dítě ok... nikdo mu nevěnuje tolik pozornosti, jako když náhle onemocní... když je nemocné... nikdo na něj nekřičí... nikdo ho neobtěžuje, najednou mu všichni přinášejí sladkosti a dárky... hladí ho... atd.. Ale jakmile je fit... už mu hrozí mnoho povinností a trestů... po trpícím nikdo nic nechce... ale spíše mu dává. Toto je v nás hluboce zakořeněno... tedy, že pomocí svého utrpení můžeme získat to, co nelze získat žádným jiným způsobem. Proto již dávno objevili taoisté, že největší síla je slabost... dokud jste malí a bezbranní... máte se jako prasátka v žitě... nikdo po vás nic nechce a přesto jste milováni. Ale jakmile plod uzrál a nikdo moudrý jej nepožal... pak musíte sloužit a splácet dluh za to, že vůbec jste!

Dále... když se na to podíváme z hlediska duchovního, tak tu máme Ježíše trpícího na kříži jako vzor pro svatý život, a podmínku vstupu do ráje. Jen chudí hladoví a roztrhaní tam prý můžou. 2000 let se to vtloukalo do podvědomí... a od toho se odvíjeli ctnosti jako modlitba, skromnost, dobro, pokora, láska, služba... ale ti co hlásají tyto etiky sami od vás inkasují hříšné desátky a jiné příspěvky... vládnou zbraní a aby dosáhli svého používají různá násilí.

Dále tu je mzda... musíte dělat to, co vás nebaví po dlouhé roky života jen proto, abyste nakonec mohli dostat pár let důchodu... 40 let utrpení a nakonec vám nedá nikdo nic... postupně budete donuceni k tomu, aby jste si na důchod spořili sami. Tedy vložili své peníze do rukou těch, jež na nich za jeden rok vydělají mnohem více než vy za celý život. Žádné zvíře nemusí dělat to co se mu nechce... ale vy to své děti učíte rafinovaně už od školy. Mučíte je... i prasata ve vepříně se mají lépe než naše děti.

Obdivujete ty, jež vás ponižují, jež vám ukazují vaši malost... opovrhujete těmi, jež vám ukazují jak jste na tom dobře.... štítíte se jich... Obdivujete sebezapírání... celibáty, půsty... sportovní výkony... vše co stálo námahu, úsilí a značné utrpení... Utrpení a snažení prohlašujete za svaté, pasivitu a svobodu za hříšnou... Jak může vést utrpení a omezování sebe sama k rozkvětu ducha a daru Božího? Copak byste Mozartovi nařídili skladatelský celibát... Gottovi mlčení... Van Goghovi slepeckou pásku? Velikáni se nikdy neomezovali v tom, v čem se stali velikány! Ale tady se traduje... omez se... služ... pracuj a budeš odměněn. Stále nad sebe něco povyšujete, abyste žili v ponížení... sami nad sebou dáváte moc jiným... dovolíte, aby o vašem životě rozhodovali jiní jen, abyste mohli vinit jiné a abyste vy mohli trpět... a pak utíkáte k Bohu se ukázat v modlitbách... kdo by se modlil, když zrovna oslavuje? Není divu, že sexujete jen v soukromí a až po zhasnutí světla!

Pokud se máte rozhodnout mezi extází a utrpením do jednoho volíte utrpení... Být veselým a extatickým se vám jeví jako šílenost... trpět a naříkat si je standart. Extáze je všude okolo a je zcela nevyčerpatelná... zdarma hned teď.. ale vy volíte v temnotách se lopotit za pár grošů jež se rychle rozkutálejí k těm, jimž jste v potu sloužili... Není divu, že církev byla vždy na straně vykořisťovatelů... Stačí všechny starosti hodit za hlavu a extaticky se radovat... ale kvůli zítřejšímu zisku... vašemu či jiných... nemůžete si to dovolit. Stroje vám měli ulehčit práci... celý pokrok měl znamenat snazší práci a více volna... a? Makáte více, než se makalo v jeskyni pračlověka. Pokrok vede jen k rozežranosti... nebýt pokroku, viděli byste jak málo stačí k životu... a kdybyste si měli péct sami chleba z obilí, které jste sami zaseli a sami umleli... a vařit každý den sami jídlo... pochybuji, že by někdo byl obézní... nemocný... a kdybyste si všechny věci sami museli vyrobit opatřit atd... zjistili byste, že je to ztráta času... najednou by vám stačilo pracovat jen pár hodin na to hlavní... šetřili byste energií... vyráběli vše poctivě a kvalitně... a zbytek času by se věnoval zábavě... Kdyby platilo pravidlo co si neuděláš sám, to ti nikdo nedá... a to v přírodě opravdu platí... jó pak by vykořisťování a nespravedlnost zmizely jednou provždy z planety... zatím se však podporuje jen degenerace... a té vy říkáte pokrok... ale sami jste si vybrali... protože bláhově věříte, že za utrpení něco získáte... v podstatě už máte odměnu svou... Kolik zedník musí postavit domů, než si vydělá ty milióny na ten svůj?

S překonáním připoutanosti ke své mysli se stáváte neovladatelnými... a tedy svobodnými. Extáze se všichni děsí, protože je nekontrolovatelná. Proto extatické lidi zavíráte do blázince. Jsou lidé, kterým se to stalo nevědomě... již prostě nevydrželi to utrpení a vnitřně se jejich ego zhroutilo... jsou blažení, ale neví o tom... ty se snažíte vyléčit. A pak jsou ti, jež vědomě odložili své utrpení a pak mají možnost ještě ego předstírat, aby je společnost nechtěla léčit... avšak vskutku svobodný člověk... nemá potřebu hrát žádnou přetvářku... čeho by se bál když není? Na co ho chcete nalákat, když si nic nedokáže představit, když plně rozeznává klam od skutečnosti? Takový člověk je prostě již mrtvý... zkuste něco chtít po mrtvole... Největším mistrem je smrt sama... ale, kdo by se chtěl učit od své smrti?

Vskutku pak jsou všichni velikáni teologie, filosofie a duchovnosti a jiných paoborů vyšinutosti psychopatických... jen frajírci s kupkou hnoje jímž jste se sami nejprve museli umazat, abyste mohli klesnout tak hluboko... a smrdět si. Jděte se nejprve umýt!

Trochu mi vás připomíná následující obrázek... přemýšlejte o tom proč lpíte na tolika balíčcích... možná vám někteří pomůžou tu káru táhnout... tak jako v pohádce Princ a Večernice... mrzák a chudáček s jednou nohou... almužničky do hor nesoucí... a pod maskou nenasyta největší... podáte mu prst a sedře z vás kůži.Slepý Osel

***

Nazdar, zajímavé myšlenky. Až na pár věcí: Proč si myslíš, že v přírodě není vykořisťování, že dřív lidi žili líp...

Protože jestliže pracuju jen na sebe... pak samozřejmě jsem svým zaměstnavatelem a tedy se nebudu dřít pro rozežranost jiných... žádné zvíře nenechává jiná zvířata za sebe lovit! Každý pěkně sám za sebe a jen pro sebe... školy i peníze jsou pak zbytečné... vše potřebné se dá okoukat... nebo i sám improvizačně naučit... tak je každý tvor fyzicky zdatný, zručný, skromný a moudrý... to je základ pro zdravou rasu... kdo se sám o sebe neumí postarat... nemá právo žít... takový je zákon přírody. Jenže stát tohle zakazuje a nařizuje platit různé daně jinak hrozí vězením a pokutami. Daně & 1920 + 837 = 2757 kč! Kde to má ubožák bezbožák v přírodě sehnat! To se raději nechá živit v teple ve vězení kde má všechno zdarma... a s čistým svědomím, páč on nic neudělal, nic nepožadoval a přesto byl zavřen... či vykořisťovatelem veřejně označen za příživníka...

Občas kouknu na nějakej život v přírodě a věř mi žádná harmonie mezi zvířaty není, v podstatě se chovají jako většina lidí akorát mají menší možnosti.

No jo lidi a jejich krátkozrakost... zvířata nemyslí a příroda má pár tahů dopředu moudře ustanovených co se vám lidem jeví jako zlé... má svůj podstatný význam a výsledný efekt je právě ta harmonie! Ale člověk ustrašený a zhýčkaný tu harmonii svým rozežranectvím likviduje! Ještě jsem neviděl, že by si jedno zvíře stěžovalo či nadávalo na druhé... Lidé mluví o lásce a o soucitu... ale hovno o tom můžete vědět... to co se jeví jako velmi kruté a tvrdé dnes... může být pro zítřek základním stavebním kamenem harmonie. Ale lidé a jejich lpění způsobuje degeneraci a zakrslost své rasy... taky dlouho budou spekulovat a vyhýbat se vývoji, až je každý virus předběhne a nakonec všichni na vlastní pohodlnost zemřou.

Vůdce smečky šimpanzů sežere to nejcennější - zřídka ulovenou opici jiného druhu. A na slabé se dostane prd. Když lvice uloví kořist nejprve se nažerou samci a na samice až co zbyde...

A kdybys byl ty silný a mocný... vlastní pílí bys dlouho si odříkal pohodlí a tvrdě na sobě pracoval... dělil by ses? Dělí se politici s bezdomovci o svou mzdu? Dělíš se ty s žebrákem půl na půl o svou mzdu? Ředitel sežere tu největší sumu peněz a na dělníky z jejichž práce žije se dostane prd. V přírodně vládnou silní... u lidí slabí, ale vyčůraní.... zvíře se nedá obelhat slovem.... ověří si sílu soupeře pokaždé v praxi... lidé ověřují jen jednou a to pouze úlohu role a význam slov... a tak jedna hyena vládne lvům.

Stejně tak pokrok není špatný. Píšeš, že nutí lidi dřít, ale i ten pračlověk se nadřel, a neměl dnešní možnosti, služby, medicínu, úměrně se tomu zvedá i lidský věk.

Lidská medicína se vymstí neboť uměle udržuje naživu slabé a ti se množí a oslabují celý genetický kód rasy... a tak se lidé přemnožili... kdyby nebyla medicína, žilo by se na zemi jako v ráji... všude hromady volného místa a mnoho věcí zdarma... medicína slouží především vykořisťovatelům...

Víš, že podle odhadu se pračlověk dožíval 30 let?

Nenasytnému nestačí ani 100 let aby našel naplnění... někomu by stačil život tak krátký jako je orgasmus... k čemu je ten zbytek? Pračlověk podle tebe žil třeba třicet let... ale je možné, že z toho času měl víc než 90% bufet a legraci... nikdo mu do ničeho nekecal... nikdo ho nevykořisťoval. A ty kolik hodin denně můžeš prohlásit, že skutečně žiješ? Pračlověk zabil zvíře a pak týden jen nacpával ve spokojenosti břicho a spal v teploučku u ohně... tedy den práce týden volna... a dnes je tomu s pokrokem jak?

Pokud se člověk štve víc, je to většinou problém nenasytné mysli a né nějakým pokrokem.

Jo jenže vám vládnou samé nenasytné mysli... Vstup do EU je dílo nenasytné mysli... pokrok je dílo nenasytné mysli. Nenasytné mysli jsou u moci a vy jim musíte sloužit... protože máte taky stejně nenasytnou mysl... já nic od státu nežádám... jen volný pohyb jako má zvíře... co uvidím venku to mohu sníst... proč bych tedy musel pracovat 12 hodin denně po dobu 40 let, abych se pak dalších 20 let trápil se zničeným zdravím? Jak si mohu pak užívat, když budu běhat jen po velmi drahých soukromých doktorech?

PS: A už pšt... píšu jen co vidím... není to žádný názor... ani můj směr ani požadavek na vás. Takže se nevzrušujte... diskutovat o tom se mi nechce páč se stejně nic nezmění dokud si sami nevylámete zuby na své rozežranosti... a je celkem jedno jak to se Zemí a lidstvem dopadne. Já děti mít nebudu, zpovídat se nikomu tedy nebudu muset.

Slepý Osel

***

Ale zvířata se vzájemně olupují o kořist. Kukačka snese vajíčko do cizího hnízda, loví celá smečka, ale nejvíce žere nejsilnější...

Asi se cítíš být slabý, ale chytrý viď? A tak uděláme revoluci... a vyhlásíme demokratické svobodné volby což?

Pokud by byly daně správně použity sloužily by k rozvoji společnosti, tedy i každého jejího člena.

Každá surovina vstupující do výrobku je zdaněna... každá energie použitá k výrobě je zdaněna... a vše co se prodává je zdaněno... a stát má tu drzost, když zavedl DPH, které měli platit podnikatelé a né zákazníci, ještě zdanit i čistou mzdu dělníka?! Pak pokaždé, když otočím korunu je zdaněná. Takže když si to spočtu... průměrná čistá měsíční mzda se od socialismu nezvýšila ba naopak klesla... ten rozdíl to je jen daňová politika. Maká se třikrát tvrději a platí se taky třikrát tvrději... to je rozvoj příživníků bravo... není divu, že pak všechno chátrá.

Skrzto, že je někdo momentálně sociálně slabší a potřebuje pomoc, ještě neznamená, že nemůže být pro společnost po čase přínosem.

Za to, že je někdo sociálně slabší mohou ti sociálně bohatší... ve které dělnická třída vložila svou důvěru, zaplatila jim vystudování a oni ji teď zradili a vykořisťují.

Nebudou-li příplatky na děti, klesne porodnost a společnost bude jedním velkým domovem důchodců.

Nevím proč pokrok vymyslel antikoncepci... dříve s porodností problémy nebyly. To je ta nenasytná mysl... chce si užívat bez důsledků... ale vše co vzešlo z nenasytné mysli spekulanta se vymstí celé společnosti...

Nebudeš-li dávat peníze na školství ubude vzdělaných lidí (těch co jsou chytří ale chudí) zhorší se služby např. zdravotnictví, ovlivní to i výrobu, výzkum.

Jo to vidím kam to dospělo... počet vysoce vzdělaných lidí vzrostl víc než trojnásobně... a s hospodářstvím to šlo kam? Takže to byla chybný tah... investovat do vykořisťovatelů a darmožroutů... náprava by byla investovat do řemesel a tedy pracovitých paží!

Nevím jak si to představuješ... jako zrušit doktory úplně?

No jasně... to by ubylo nemocných... a množili by se jen zdraví a silní. Nechceš snad mít zdravé a silné děti?

Jako že na obyčejný zánět slepého střeva člověk dojede a přitom mohl mít pro společnost ještě pěkně dlouho užitek?

Já nikde nevidím žádný užitek...

Nehledě na další kritéria jako, že mohl ještě pěkně dlouho žít, bavit se nebo časem dojít osvícení...

Každý otrok je potřebný.. potencionální rodič mnoha otroků... a to je zisk.

Kolik si pračlověk užíval a jestli ho bavilo kličkovat mezi rozzuřenýma mamutama a šavlozubýma tygrama nevím, ale problém dnešní uštvanosti není v pokroku, ale v nenasytné mysli.

A pokrok požaduje jen nenasytná mysl.

Jen si vem kolik lidí dneska nadává na dobu a cítí se chudí a přitom kdyby měli před sto lety to co mají teď, mysleli by si jací nejsou páni.

Patrně nevíš co je to bohatství... kdybys byl sám na ostrově k čemu ti jsou milióny? Tu nejde o množství, ale o to ponížit ostatní. Je jedno jestli všichni budou chodit bosi a ty budeš mít boty... budeš pán... ale jakmile všichni budou mít boty ty musíš mít kolo! Jinak tě nebude těšit to, že jsi mocnější než jiní... a právě to být víc než jiní... čili dokázat to různými prostředky... ti zajistí ten pocit že jsi někdo! A protože je tu tato rakovina jež má původ v egu... nemůže společnost dospět, že by každý měl stejnou hodinovou mzdu, stejné auto, stejný dům, stejné oblečení... a že by se vše dělilo rovným dílem a vše by bylo společné... mravenci to dokázali... ale lidem brání jejich pýcha... teda honba za mocí.

A jak to může třeba potom vypadat... svědčí následující článek.

***

Právo na zdraví (Tomáš Jindříšek)

Čekal jsem je již dlouho, takže mě nepřekvapilo, když opravdu přišli. Trochu mě jen zarazila vysoká hodnost důstojníka podepsaného pod rozkazem. "Pan Alois Vomáčka?" Zeptal se muž v uniformě, ale na odpověď nečekal. "Mám na vás zatykač podepsaný vrchním velitelem bezpečnostních farmaceutických sil dislokovaných v oblasti.

Půjdete s námi! Po dobu vašeho zadržení jsou pozastavena vaše občanská práva s vyjímkou práva první pomoci a práva užívání vašich léků." Poté mi okamžitě nasadili pouta a naložili mě do policejního antonu. Cestou jsem přemýšlel, jak to se mnou mohlo dojít tak daleko. Věděl jsem stejně jako ostatní, že je moje chování ilegální. Jediný rozdíl byl možná v té drobnosti, že já znal historii vzniku naší nové společnosti.

Na začátku jednadvacátého století se vše podřídilo byznysu. Nejbohatšími byly společnosti prodávající zbraňové systémy, dvojkou na trzích byly farmaceutické koncerny. V době fúzí došlo k propojení. Obchodníci svírající v jedné ruce samopal a v druhé ruce lék proti nachlazení. Bylo jen otázkou času, než někoho napadlo, že produkt číslo jedna účinně podpoří prodej produktu číslo dva. Na náměstí před futuristickou budovou zdravotního komisařství právě skládaly přísahu desítky nových příslušníků farmapolicie. Skandovali základní heslo: "Za povinné zdraví a svobodu!" Museli jsme do budovy vstoupit zadním vchodem. Soudil mě samosoudce MUDr. Jiří Pečenka. V místnosti kromě nás stáli pouze dva policisti. Soudy pracují v naší době velmi efektivně. "Pane Vomáčko," začal soudce laskavě, "jste si vědom, že vaše chování vysoce poškodilo vaše právo na zdraví a narušilo závažným způsobem morální suverenitu společnosti?" Byl jsem si toho vědom. Jedna věc je nedodržovat předepsanou měsíční kvótu na užívání vitamínů a potravinových doplňků, to dělá spousta lidí a jsou za to jen pokuty a občas zápis do kádrových materiálů. Já jsem ale udělal něco mnohem závažnější. "Pane Vomáčko, dva roky jste neužíval preventivní léky proti závažným chorobám. Proti rakovině, leukémii, ebole a dokonce i proti případné mozkové dysfunkci! Proč? Proč jste tak hazardoval se svým zdravím?" Když jsem se neměl k odpovědi, soudce dodal podezřívavě: "Nepatříte snad k zakázané sektě alternativců, která odmítá přijímat léky?" "Ne vaše ctihodnosti, já jen nesnáším lékárny, děsí mě." Soudce se zatvářil nedůvěřivě a pak zmateně, než začal znovu mluvit, chvíli něco studoval na monitoru. "Ale podle našich záznamů je v blízkosti vašeho bydliště hlavní lékárna. Největší a nejmodernější lékárna ve městě. Věděl jste, že dříve to bylo budova hlavního vlakového nádraží? Ale kam by dneska někdo jezdil, že." Dodával soudce žoviálně. "Šest pater, čtyřicet oddělení, stotřicetdva prodejních míst, dva dětské koutky, pravidelné ochutnávkové akce, kino pro promítání nových lékových trendů. trojrozměrné videoreklamní poutače." Soudce se dostával do náboženského vytržení, povstal a poslední věty už brunátně křičel: " A vám. A vám se to nelíbí, vy si dovolujete odmítat lékařskou péči, pohrdat výdobytkem, právem naší civilizace, sabotovat farma byznys! Tak to ne přítelíčku, to tedy ne, vy budete zdravý, i kdyby vás to mělo zabít!"

Soudce se zase uklidnil, vrátila se mu normální barva a mluvil opět laskavě. "Pane Vomáčko, byl jste shledán vinným z porušení svého práva na zdraví zvlášť hrubým způsobem ve smyslu paragrafu dva odstavce tři zdravotního zákona. Vzhledem k tomu, že vaše patologické jednání vypovídá o značném psychickém narušení, odsuzujete se k doživotní lékařské terapii v psychiatrické léčebně se zvýšenou ostrahou. Podmínečné propuštění možné za třicet let. Vaše terapie bude financována z vašeho majetku, který se tímto rozhodnutím zabavuje a propadá státu. Odvést!" Jedno jsem věděl jistě a hřálo mě to u srdce. Lékárnu už v životě neuvidím.

***

Slepý Osel


[Zpět] - [Tisk]

04.04. 2004