Praktické rady

Technika Slepého Osla 2.díl [Zpět] - [Tisk]

Jakákoliv technika buduje pekelnou karmu! Ať už je to modlitba, ať už je to mantra, jóga či meditace... ty všechny sračky vás dostanou jen a jen do pekel. Komu to sloužíte? Komu se klaníte! Co chcete zdokonalovat měnit! Vzpamatujte se!

Zajisté se tedy ptáte: "Co máme ale dělat!" A já vám na to odpovídám... "Není žádné máme, není žádné co, není možné nic dělat. Jen v pekle to je všechno možné. Ani na chvíli nepomyslete na sebe... ticho mrtvého mějte celý den."

Zajisté se znovu ptáte: "Ale, co máme tedy dělat?!" A já znovu odpovídám: "Nikdy víc! A ticho už!"

A vy se zase ptáte: "Ale jak to máme udělat?" A tak vám opakuji: "Nedělejte nic! Dělání není možné... pokud chcete něco dělat, dělejte jen to, o čemž nevíte, že to děláte!"

Proč musíte něco s něčím dělat? Žádný problém neexistuje... řešení tedy není možné nikdy nalézt! Samo hledání je cílené dělání! Kdo je ten konající, hledající, posuzující! Každý záměrně vykonaný čin buduje karmu... ať už je to půst nebo krádež! Není divu, že vás pak žere svědomí, když jste něco dělali! Jen ten, kdo neví co dělá, vchází do ráje! Ale vám pořád něco schází... příčina je v tom "já", které může existovat jen v tom hladu! Pak se buď smiřte s věčným peklem a nebo si nestěžujte!

Jaká je příčina vašeho konání? Ha? Proč se staráte o svůj zítřejší den? Nejprve si ve své makovici vytvoříte sami svým mlsným jazýčkem rozlišovacím problém a pak hledáte řešení? Zastavte to! A všechna napětí z nichž peklo a karma se budují zmizí! Ale nezastavujte to vědomě! Vyserte se na všechny cíle, a cílené činnosti! Je těžké vám něco říct, protože vy si z toho uděláte koncept a cíl a pak není divu, že jste věčně mrtví! Vzdejte se všech zisků a všechna napětí a ztráty zmizí... vzdejte se všech odměn a nebudou tresty. Vzdejte se nirvány a nebude utrpení... ale jakmile si teď řeknete: "Tak jo vzdám se toho...," tak už jste to minuli! A stará gramofonová karmická deska se otáčí stejně jako předtím, a stejný červ, jež vám vnitřně vyžírá království nebeské pokračuje s vámi na věky věků!

Když máte hlad jezte, když se vám chce spát, spěte, když jste unavení odpočívejte, když jste smutní plačte, když máte vztek vztekejte se. Vše kde není rozpor s tím co je je meditace. Je-li tu bolest stačí si uvědomovat bolest, je-li tu stres, strach, stačí si ho jen uvědomovat a nemanipulovat s ničím, do ničeho nezasahovat... neposuzovat nic jako nepříjemné a příjemné... nechtít měnit aktuální stav věcí! Jenže vy jste stále zahleděni do lepšího, které tady není... pak není divu, že trpíte 24 hodin denně. Sníte o sobě a krásné slasti... stále o tom přemýšlíte! A jestliže je tu touha pak je tu posuzování... Stále posuzujete... stále jste hladoví a neúplní! Rozdělujete blaho království na chci a nechci, na plus pocit a mínus pocit. A ten plus je vždy někde v budoucnu někde v představě! Jestliže cokoliv posuzujete vytváříte napětí, ze kterého žijí všichni démoni jež vás zotročují. Jenže s posuzováním souvisí vaše požitky... a proto se ho nechcete vzdát... nechcete se pustit požitků smyslového zažívání... a proto nechcete ani umřít... Nehcete se probudit... neboť vaše odměna je v další periodě snu. Přece jste netrpěli zbytečně tolik let, abyste to pouhý krok před cílem zabalili že?! Dokud je tu naděje... pak vás probuzení nezajímá. A ona tu vždy je... co? PRD! Naděje je jen představa ve vaší kebuli... jen zase další sen! Dokud nepoložíte svůj vnitřní život na kříž... nebo dokud neprohlédnete, že všechny požitky jsou pomíjivé a tedy prázdné... nedokážete se pustit. A dokud se nedokážete pustit pak vám nic nemůže pomoci.

Techniky vymýšlí jen touha uchopit nějaký pocit či stav. Ale vše zažívané je pomíjivé, nikdy nic z toho co získáte netrvá věčně! Je jen jediná technika, a to, že nesmí být použita žádná technika. Pokoušíte-li se překonat svůj pocit, který jste si sami v sobě díky posuzování vyrobili... pak se veškerá válka a utrpení odehrává uvnitř vás... jinak je všechno v nirváně a extaticky tancuje svobodnou radostí...

Připojíte se? Řeknete-li že ano... propadáte peklu... řeknete-li že ne... propadáte peklu... Co tedy uděláte? Neřeknete-li nic, propadáte peklu... řeknete-li nic... propadáte peklu... Co tedy uděláte?

Prásk!!!!

Slepý Osel


[Zpět] - [Tisk]

16.03. 2004