Perličky

Aneb s čerty jsou žerty [Zpět] - [Otázky] - [Úvod] - [Tisk]

Ego-Epitaf tedy zkáceně velké EE
Škoda že to nejde vrátit... škoda nebo neškoda.... stále tu někdo něco posuzuje. Už toho mám dost... a zase to je jen jeho soud... je to k zbláznění... a zase je tu někdo kdo se může zbláznit... co mám dělat?! Kdo se ptá? A kdo se ptá na to kdo se ptá? Asi prasknu vztekosmíchy... PS: To zkáceně v názvu mělo být zkráceně, ale překlepl jsem se... a tak se ze mě stal tímto zázrakem Mistr EE tedy zkráceně MEE nebo MÉÉ no není ta koza náhodou luciferem v bílém?!

Hladový haldový seno sen
Sním s ním sen o seno sním. I-Áček

Mě-sto-ran
V bytě Billa Bita byla bita bílá víla. Byl v bytě bit i Bill Bit? Bytná bytná Billa Bita

U pokušitele
Potřebuješ peníze? Nějaké snad mám...

Pchá-cha-cha-cha cha... Ty jsi ale komik...

U obchodníka
Nechtěl jsem to nabízet předem, ale to, že jsme se potkali je oboustranné, takže jsou jisté věci, které mohu nabídnout.

Raději hledám toho kdo mi nemá co nabídnout, ale toho kdo mi dokáže všechno vzít! Co kdybych ti nabídnul své ego? Rozdat se je prý Božské... uplně to cítím v egokostech... něco na tom bude. Jak to ti mudrci mysleli.... rozdat se... své "já" a nebo co když nic jiného v podstatě nemám? Pokud rozdám své "já", budou trpět ostatní... přiložím tím ostatním jen pod kotlík ty svá polínka.

U diplomata
A rozhodně je nemůžu a ani nechci vnucovat. Více snad až u nás - tedy pokud trefíš...

Rozhodně příjmám jako záchodová mísa... té se vnucuje stále jen hovno a přec pláče dojetím tak, že ani role toaleťáku nevysuší její třetí oko.

U chirurga
Místama jsi jak cyklón. Umíš se vůbec zastavit? ;)

V samé středu cyklónu je klid mír. Staň se mnou a nebudu tě děsit.

Jo, tak už jen zbývá umístit ten střed tam kde je já. A to místama bylo zrovna o tom umisťování... ;)

Jsem rád že mám tak bystrozrakého orla nad sebou. To bude prima. Už se těším na jeho další postřehy. Budou mi zcela jen ku prospěchu.

Ach ty sobče... ;)

To je to prokletí Bohů... vrcholem lásky je jen čisté sobectví...

To hodně záleží na tom, jak vnímáš lásku a Lásku (...) a co máš za význam pod slovem sobectví.

Hodně záleží na čem?! Lucifere slituj se nad ním... To jsou dvě lásky? Tak to musím upřesnit... láska se vnímá jako sobectví a velká Láska se vnímá jako velké Sobectví.

Tak jak jsi to napsal se s tím dá souhlasit (v rovině vágních "obecných" interpretací).

"obecných"... tak ty uvozovky jsou v jaké pekelné rovině? Abych věděl na které tě hledat.

Ale v jádru to není - to nemůže být - pravda...

Jaké je tvé jádro? Je to peklo o je a není pravda? Nirvána leží až za pravdou a za lží.

Místo polemiky otázka - proč by "realizovaní" mistři zůstávali v projeveném a dělali to co dělají?

No to je to... pro sebe to dělají, nemají totiž na výběr. Chudinky. Je to prokletí Bohů... probuzení je jen o trochu dál.

Kdyby totiž platilo to, co jsi napsal, tak by bylo pro "realizovaného" mistra cílem "vlastnit" a ne "osvobozovat".

A koho ten mistr osvobozuje? Jak by mohl vlastnit či nevlastnit. Tohle dilema je dávno před tím Velkým sobectvím vykořeněno.

A to že projevují Lásku je podle mne bez komentáře.

Projevují sobectví... křísí a osvobozují jen sami sebe.

Takže ta tebou napsaná interpretace mi z mého pohledu moc nesedí...

Tak si dáme zmrzlinu ta zchladí to horké z tvého pohledu nesedí.

Z toho odhaduji, že je to asi jinak. Toť vše.

Hm.. tři polínka nebo dvě? Kolik odhaduješ pro správnou teplotu varu? Po zmrzlině není horko. Je léto... rovnováha si žádá své. Vyber si moudře. Prásk!

No nazdar,

Čerti děkují.

pokud jsem schopen vnímat významy tebou prezentovaného sobectví, tak od toho jak vnímám význam tohoto slova se lišíme v části - "srovnává s ostatními".

vnímám význam a rozliším na části... A jsou na sebe pyšní.

Ve tvé interpretaci chybí, takže celá strosy postrádala jiného smyslu, než toto ozřejmit už dávno před tím... Takže souhlas.

A přinášejí slíbenou odměnu... další polínka.

Otázečky

Jaký je tvůj názor...

STOP, STOP, STOP! Co slovo to chyba. Všechny věci vycházející z mysli plodí jen utrpení.

Jsi ty spasitel, mesiáš?

Ne nejsem, ale zkrze mne došel spasení celý svět.

Kdo tedy jsi?

Zeptal se slepý hluchého... a prázdné zrcadlo stále mlčelo. Uvolněte se, naslouchejte, pozorujte a nebude jediného okamžiku, abyste mne nepoznávali.

Když tak pořád cestuješ, kde se citíš nejvíce doma...

Mimo dosah vaší mysli. Tam kde je vaše prdel je můj domov. Najdete mne tedy až budete v absolutní prdeli. Dokonce stačí když budete aspoň na chvíli na stejném místě jako vaše zadnice. Jsem tam, kde nejste vy. Nikdy mne nemůžete najít nebo potkat. Museli byste totiž hledat nejprve svůj konec. Ale vy hledáte jen své lepší pokračování. Tak to je potom těžké... tedy nekonečná karma.

Je milion věcí co bych ti chtěla říct, ale ty je už dávno víš.

Milión věcí? Hm... to nás čeká ještě moc práce... až nebude ani jedna jupí!!!!

Měl bych ještě pár dotazů a pak už Vás nebudu otravovat.

Dokud nepřestaneš otravovat sebe nepřestaneš otravovat ani mě.

Mám na tebe jen jednu (první a poslední) otázku...

No tak toho se vždy děsím. Přesně tak to všechno v ráji začalo. Dokud tu je jedna otázka, jsou tu všechny otázky. Pochop že stejně tak celá mysl je ukrytá v první a poslední myšlence. Tam kde je jedno "já" je semínko všech "já".

Králostvi nebeské... jak se to dá vysvětlit?

Asi tak jako když na tvou horkou hlavu vyliju kýbl studené vody. A přitom odpálím sedm petard přímo za tvým zadkem. Kde budou v tu chvíli všechny podobné otázky? Všechny komplexy, starosti o děti, antikoncepci, zařizování bytu, o tvůj zítřek o zážitky z minulosti, bolest ze ztráty parnera, krachu firmy, bolesti kloubů a hlavy?

Jak bys obhájil tvrzení...

Já nemám co obhajovat a nemusím ani nic vyvracet. Zkus se nad tím nezamyslet... tady a teď až budeš sedět na záchodě. Pořádně zatlač a pozoruj jak snadno zmizely všechny obdobné starosti když tvým cílem je jen obyčejné hovno. Když nechceš vůbec nic získat, když naopak odhazuješ smradlavou a přebytečnou přítěž. Ta úleva se ničemu nevyrovná, to je blaženost o které pořád mluvím.

Co jsi představuješ pod slovem náhoda a jak ovlivnila tvůj život.

Náhoda a život je to samé. Jedno tedy nemůže ovlivňovat druhé.

Vzácné prology

 • Velký problém : Já osobně všechny tyhle věci chápu bohužel víceméně pouze intelektuálně. Chci tím vyjadřit obavu, že přijetím obdobných výše uvedených kategorických tvrzení jakoby zavrhnu část reality (byť snové), místo abych se takzvaně otevřel veškeré realitě bez rozlišování. Na druhe straně, zase z otevření se veškeré realitě bez rozlišování mám take trochu strach, protože pak zase zavrhnu rozlišování, což je také část reality. Aha, zdá se, že jsem chycen v dualitě :-))).

 • Pod svícnem předsudků : Sám zjišťuji, jak málo lidí je vůbec ochotno se o tyto věci více zajímat a naopak zjišťuji obrovskou ignoranci a předsudky.

 • Kouzla mysli : Nevím, co si mám myslet. Nemyslím si prostě nic.

 • Úspěch hladového & z bláta do louže : Pořád jsem měla touhu hledat, hledat, hledat. Nevím, co se stalo... ale už ji nemám. Nemá to pro mě vůbec žadný smysl. Cítím se docela fajn, jediný můj cíl a touha je být se svým přítelem o samotě mimo rodiče a vdaná.

 • Peklená kuchyně : Stále nevím jak se osvobodit... ale zkouším na tom pracovat. Pro začátek jsem se rozhodla zmírnit až zničit strach. Budu se hlídat ale zatím toho nejsem schopna. Já to prostě nechápu!

 • V prodejně masek : Teď bych sem dala ráda sve jméno, ale to by bylo zase o egu. Jak se mohu označit? Nemohu byt další obyčejna nula. Nebo můžu?

 • Kategoricky vzato : Normálně bych se zařadil mezi "duchovně" hledající, ale spousta slov této kategorie se mi přestávají líbit. Mám kolem sebe pár přátel, kteří hledají něco lepšího, než co je právě teď a tady v tomto relativním světě.

 • Samochvála mysli : Když se my myšlení zklidnilo, myslem jsem si, že jsem blízko. Byl to jemný pocit vyvýšení nad ostatní. Už několikrát (chci říci snad darem) jsem zažil tu magickou hranici, kdy jde všechno samo. Není tam už nikdo, kdo by tady byl navíc a měl nějakou odpovědnost za mě a můj život.

 • Záplatování staré mysli : Nemám na tebe dotaz. Je-li tu důvod, pak tvá reakce zaplní díru v tomto veškerenstvu.

 • Rozsviťte někdo prosím. Díky. Strach. : Ahoj, především díky za tebe. Neopouštěj nás. Přinášej dál světlo... Je ještě mnoho slepých...

 • Božská kořist lupičů: Je to celé lidské, moc lidské. Ale my prožili něco zcela Jiného, Čistého, Dokonalého, Věčného a Nekonečného, něco co není Nula... Ale Vše ve Všem. Hrdá vznešenost Boha a máme to trochu v sobě stále. Není Vše ve Všem :-))

 • Uspokojivé zjištění : Jsme dokonale nedokonalí.

 • Svatý masochista : Bůh si vždy část Sebe zacloní, zablokuje a zkoumá, prožívá. Není nic než dokonalost, On, a Jeho gamesa. Bůh peklo stvořil, je to Jeho část, kde vyšší časti jsou zablokované, má to dobře vymyšlené. Jak to, že to z meditaci nevíš? Bůh v pekle nesidlí, to si vytvořil pro ty, co tam patří.

 • Triumf bludné iluze : Vědění existuje a nedá se s tím nic dělat, leda utéci do iluze... A své rady si nech, já znám Boha osobně, nepotřebuju lidské řeči o Něm.

 • Šťastní otroci : My přece nerozhodujeme o všem, mužeme něco chtít, ale naše vyšší božska Já mají hlavní slovo. Kdo by chtěl rakovinu a úrazy, kdo by se chtěl narodit mezi darebáky? My ne.

 • Slepý žebrající turista & být tak blízko realizace : Nikam to nevede, nic mi to neprináší.

 • Svědectví přímo z pekla : Bůh vnímá paradoxy, ale zároveň je jejich jednotou. Už jsem v tom stavu mnohokrát byl a nebyl...

 • Umění rozlišovat = Roz-um : A podzravuj svůj rozum, který ti říká, že jsi osvobozen.

 • Zklamané ego : Nějak mi to pořád nejde. Rozpustit ego a nenechat se ovlivnit myslí.

 • Hamlet je překonán : Pouze existovat? Nikdy.

 • Svoboda názoru : Neznáš historii a nerozumíš ani současnosti. Zkus se zaměřit na kvalitu vzdělání. Knih je mnoho a ne všechny prošly cenzurou doby.

 • Nevěřící věřící : Prosím, vysvětli mi, co vlasně vyznáváš za víru. Stále to nemohu pochopit. Ovšem jak můžeš tvrdit, že lze žít bez myšlení.

 • Nicnepotřebující ubožák : Zdá se mi, že jsi proti všemu a proti všem. Pokud to tak je, byl bys ubožák.

 • Zajímavá strategie : Zatím odepisuju slušně, protože jsem se domnívala, že jsi schopný komunikace.

 • Jen proto, že ten můj zdokonaluje lépe mé "já" : Nehodlám ale přijímat cizí nazor jen proto, že se to druhému líbí nebo hodí. PS:(Kdyby to tak někdo dokázal realizovat úplně od nemluvněte, bible, filozofie ani politika by nevznikla. Svět by byl plný Buddhů.)

 • Nejprve poplivaná brána ke svobodě : Ty nepotřebuješ oponenta, ale někoho, kdo souhlasí bezmyšlenkovitě.

 • A k tomu v takovém odporujícím spojení : Takovejch církví a sekt je plnej svět.

 • Ale hlavní je mít ten správný názor : Snad si názor upravíš tak, abys s ním mohl v klidu žít, tohle Tě musí strašně deptat.

 • Zrození génia : Z čeho vzniklo to mé nekonečno???? Hádej, tříkrát wole. Z ničeho, cha cha. A to nic zase ze všeho cha cha... A co nevzniklo nepodléhá zániku... Neboli neustále vzniká a zaniká ve své kvalitě a kvantitě. Je to nekonečná hra dvou protikladů. Jedna pravda, jeden život, jedno universum. Žádný rozdělování, jen oheň, voda, vzduch, zem.

 • Strategie géniovy filozofie : Přijď nafackuji ti, budu tě topit ve studené vodě, budu tě mlátit do palice, abys pochopil mojí pravdu :))))) Pak bychom pomlčeli, mlčeli, mlčeli a mlčeli...

 • Nejlepší obrana je útok : Ze strachu, máš strach z nenuly. Vidím do tebe.

 • Slepec v pekle : Nemám říkat nikdy, ha, nikdy, nikdy, nikdy, nikdy, nikdy, nikdy, nikdy, nikdy. Kde je ten tvůj čert, v prdeli, žádný čert neni, prrrrrrrrrd.

 • Mít tak blízko k Duchu svatému : Jsem blízko k čemu??? K tobě, k tvé maličkosti. Díky, nemám chuť.

 • Nekonečné jsou ty nesplnitelné sny : Také jsem toužil dostat se z té duality. Nenechám se ovládat životem, proto raději ovládám život.

 • Spokojená slepice : Přečetl jsem si pár tvejch názorů, vybral zrno od plevele, a spokojeně odcházím.

 • Základní kámen karmy : ALE JA SOM Z RAJA VON!!! A chcem sa vrátiť ale "nafurt".

 • Jak dosáhnout peklo věčného pekla : Jediné čoho sa treba báť, je strach sám.

 • Iluze děda vševěda : Už dvacet let říkám, že "vím i to co nevím" a nemám si s kým o tom popovídat.

 • Pýcha iluze & z nouze cnost : Já nejsem nic!

 • Vládce iluzí : Jsem realista. Vím, co můžu ovlivnit a co ne.

 • Logický závěr : Bez budoucnosti není věčnost.

 • Nejdokonalejší ego : Jsem ochotná zbavit se všeho, ale ne pro Svobodu, protože tím bych se nezbavila touhy po Svobodě... a proto bych byla Nesvobodná :-).

 • Velké plány : Bůh mě šetří, asi ví, že na vědomé úrovni bych to ještě neunesla.

  Obyčejná Nula

  PS: Až zavládne peklo, tak tu něco zase přidám. Je toho opravdu dost, ale zvažuji, zda-li to není na cti utrhání některých pisatelů. Co si o tom myslíte? Je nějaké na cti utrhané já. Podle me pokud to pomůže sem s tím, že jo :-). Kdo není v pekle ten je s ním.


 • [Obsah] - [Otázky] - [Úvod] - [Tisk]

  16.05.2003