Stránka otázek

Odpovědi [Zpět] - [Promluvy] - [Tisk]

Otázka: Ahoj, co si myslíš o tomhle úryvku ze Zenového učení mistra Chuang-po? Od_Nikud_Nikdo

Odpověď:

Ahoj, co si myslíš o tomhle úryvku ze Zenového učení mistra Chuang-po? "Všechny bytosti ve všech šesti říších existence, včetně těch, kteří následují mahájánu a hínajánu a nevěří ve své potenciální Buddhovství, jsou dle toho nazývání Ikšantikové - bez kořenů dobra. Bódhisattvové, hluboce věřící v Buddha-Dharmu, aniž by přijali rozdělení na mahájánu a hínajánu, ale kteří si neuvědomují jednotnou Podstatu Buddhy a vnímavých bytostí, jsou dle toho nazýváni Ikšantikové s kořeny dobra. Ti, kteří jsou osvíceni nasloucháním mluvené doktríně, jsou označováni jako Šrávakové (posluchači). Ti Osvícení, kteří byli osvíceni díky vnímání zákona karmy, se jmenují Pratjeka-Buddhové. Ti, kteří se stanou Buddhy, ale nikoli skrze Osvícení v jejich vlastních myslích, se jmenují Buddhové Posluchači. Velká většina studentů Stezky bývá osvícena skrze mluvenou Dharmu a nikoli skrze Dharmu Mysli. A dokonce ani po následující aeony úsilí se nevyladí na původní Esenci Buddhy. A proto ti, kdož nejsou osvíceni ve svých vlastních myslích, ale nasloucháním Dharmy, která je vyučována slovně, se upoutávají k doktríně, kterou tím považují za důležitou, a postupují krok za krokem bez ohledu na svoji původní mysl. A tak, dojdete-li pouze k tichému porozumění Mysli, nebude třeba, abyste vyhledávali Dharmu, protože Mysl je Dharma."

Nemyslím si o tom nic. Rozlišování je stále stejné peklo. A natož vyhrabávat staré kosti mrtvých když je Dharma přímo zde. Najez se příteli čehokoliv ale umyj si pak misku.

A ještě mi prosím prozraď, proč máš tyhle webové stránky?

Chung-Po měl taky blbé kecy.

Od_Nikud_Nikdo

Plivu na Od_Nikud_Nikdo je to jen staré vyžrané prase.

Obyčejná Nula

***

Ty jsi docela legrační človíček, čeho se bojíš?

Tra*la*la*... cinky cinky cink....

Vážné xichtíky mě vždycky rozesmějou víc než ty rozesmáte. A vážné xichtíky napáchaly už mnoho škod.

Bojíš se pustit a tak jen pliveš do propasti?

A je tam dole snad nějaké to prasátko kterému to vadí? Halóóó! Je tam dole Od_Nikud_Nikdóóóóóó? Nikdóóóóó... Nikdo.. kdo.. o.. Aha.... Pfuj.... fuj... uj... plesk.

Nevíš, co teď? Tak si zazpívej, zpívání je hezké...

Mohu ti zpívat v noci při měsíci pod oknem? Vezmu sebou klakson a píšťalku abych s doprovázel...

Od_Nikud_Nikdo

A kde to teda je? Stále mi to vrtá hlavou... Lidé chodí od nikud nikam pořád. Co je na tom tak chvály hodného.

Hele, jsi ty od Zenu? To by mohla být príma legrace. My s přítelem který je nad věcí se tak štekrujeme mohl by ses přidat...

Obycejna Nula

PS: Nebyl od zenu, protože se z tohoto individua vyklubal nakonec Jirka, který mě zkoušel z jiné emailové adresy a pod jiným jménem.


[Zpět] - [Promluvy] - [Tisk]

04.06.2003