Stránka otázek

Odpovědi [Zpět] - [Promluvy] - [Tisk]

Otázka: Ahoj, přečetl jsem si od tebe spoustu věcí na internetu. Než jsem se dostal na Tvoje stránky, četl jsem něco málo od jiných autorů. Vše se jevilo ohromně zajímavě, všechna ta cukrátka (jak jsi to trefně popsal) jako Bůh = Láska atd. - už je to v koši. Nedělám si iluze o nějakých posláních, nebo o cestách zdokonalování duší, přesto bych chtěl vědět jak to doopravdy je? Tvůj výklad mi pomáhá, ale je tam pár věcí kterým nerozumím - jak jsi mohl popsat tolik stránek, kdyř nejsi? Psal jsi, že jsme jen Tvé kulisy - znamená to, že jsi i Ty mojí kulisou? Pak by to bylo tak, že jsi pouze výplodem mého ega, nebo mysli a vše co jsi napsal, mně má zase jen trochu povodit kolem "horké kaše"? Nebo je to jako v Matrixu, že všichni společně sníme nějakou realitu - jsme si kulisama a Ty jsi takový Neo, který na to přišel? Díky Roman

Odpověď:

Ahoj, přečetl jsem si od tebe spoustu věcí na internetu. Než jsem se dostal na Tvoje stránky, četl jsem něco málo od jiných autorů. Vše se jevilo ohromně zajímavě, všechna ta cukrátka (jak jsi to trefně popsal) jako Bůh = Láska atd. - už je to v koši. Nedělám si iluze o nějakých posláních, nebo o cestách zdokonalování duší, přesto bych chtěl vědět jak to doopravdy je?

Ta otázka je to utrpení. Utrpení je v myšlence, že nevíš jak to je. Je to jen myšlenka nikam nevedoucí. Když ti dám odpověď, budeš se hned ptát jaký to má smysl. A tak to půjde dál, a nikdy se nikam nedostaneš. Nikdo to nikdy nemůže vědět. A proč? Protože všechno co můžeme pojmenovat a o čem můžeme přemýšlet je lží. Podívej se na zvířata. Ty nemají mozek tak velký a přec jsou v nirváně. A proč? Mají oči mají uši, mají hmat a v každém okamžiku poznávají jak to je. Nikdo jim to nemusí vysvětlovat! Je to tak jak to je. Pointa je v tom že se to mění rychleji než tvá mysl postřehne. Stačí nebýt připoutaný k tomu jak to bylo a nepřemýšlet-nesnít o tom jak to bude. Díky nějakým tupcům co přemýšleli, se pak miliarda lidí ptá jak to je. Nikdo nechce přijmout aktuální stav věcí a proto všichni trpí jen ve své představě jak to teda podle těch řečí svatých je. A kdyby tu byl Buddha nakopal bych mu prdel za to "učení" o reinkarnaci.

Tvůj výklad mi pomáhá, ale je tam pár věcí kterým nerozumím - jak jsi mohl popsat tolik stránek, když nejsi? Psal jsi, že jsme jen Tvé kulisy - znamená to, že jsi i Ty mojí kulisou? Pak by to bylo tak, že jsi pouze výplodem mého ega, nebo mysli a vše co jsi napsal, mně má zase jen trochu povodit kolem "horké kaše"?

Ano. Jsem spíš nepřítel. Buddha je také nepřítel. Nejprve jsme přátelé, ale pak jsem překážky. Člověk nevidí věci tak jak jsou, protože je rozlišuje a pojmenovává. Ke každému tvaru hned přiřazuje vlastnosti a zhodnocuje zda-li hrozí nebo nehrozí nebezpečí. Proto je to jen sen. A proč? Protože tam kde je strach je lepší snít. Vše co se jeví jako pozitivní je iluzí vytvořenou ze strachu. I tvá otázka jak to je je jen strach. Jakmile zmizí příčina a tedy rozlišování na "já" a něco jiného, pak zmizí i strach i ta otázka. Nehledej venku dívej se na vše zevnitř. Ze středu. Ty jsi Bůh. Ty rozhoduješ jak to je. Ale pozor na to aby ses nezaklel jak se to stalo na počátku při stvoření světa. Pokud Bůh naletěl a tedy nepoznává sám sebe, tvoří ze strachu a slouží svým tvořením jen peklu.

Nebo je to jako v Matrixu, že všichni společně sníme nějakou realitu - jsme si kulisama a Ty jsi takový Neo, který na to přišel? Díky Roman

Neo na nic nepřišel jen změnil sen a stal se o to větším otrokem. Nejosvícenější tam byl Saifrt. Ostatní byli svobodní ale jen v pekle. Celý Matrix je dílem zkázy. Co to s lidmi udělá? Vznikne o to větší peklo. Najednou budou všichni mladí trpět tím, že nejsou osvobozeni. A budou si myslet, že svoboda závisí na vnějších podmínkách. Možná z toho vzejde třetí světová. Nebudou tu křižácké výpravy ale Matrixové výpravy. V podstatě třetí díl Revolution tomu odpovídá. Toto dílo je psychologickou zbraní rafinovaně vymyšlenou pro uvěznění lidstva. A jak vidím... tak vše probíha podle scénáře pekla.

Každý v této společnosti se drží nějakého svého snu. A kvůli tomu snu roztáčí karmu. No a sny dodává peklo ze stromu vědění. Touha "osvobodit se" je opravdu nejvypečenější, hned za touhou "být". Proto říkám, že lidé jsou zmamlaseni a uveřili tomu že nejsou svobodní. Pak tím trpí a musí podnikat kroky které roztáčejí karmu. Kdyby poznali že jsou svobodní, pak by nemuseli dělat vůbec nic a mohli by se jen smát, zpívat, souložit a hodovat. Peklo by si na ně neškrtlo ani ze sútrou, ani s biblí ani s kdoví čím iluzorním. Stačí poznat sám sebe. To se dělá tak, že se odhodí všechno cizí co deformuje a utváří tvůj pohled na to co je.

Obyčejná Nula


[Zpět] - [Promluvy] - [Tisk]

03.06.2003