Stránka otázek

Odpovědi [Zpět] - [Promluvy] - [Tisk]

Otázka: Ahoj nulko, občas se na tvé stránky kouknu. Semtam něco napíši. Nyní však prosím o tvůj pohled na situaci, která se mi děje. Měl jsem přítelkyni, brala prášky (antikoncepci- Co si o tom myslíš?). Ona říkala, že mne miluje. Já ji však vidím jako skvělou přítelkyni. Spali jsme spolu. Je to asi měsíc. Ona za mnou přišla a řekla že čeká dítě. Říkala, že mi to chtěla jenom říct a v podstatě už ode mne nic nečeká. Dlouho jsme mluvili. Já jsem říkal, že bych nikdy nechtěl nějakému novému tvoru zkazit rodinu. Ona si chce to dítě nechat. Potrat vidí jako vraždu. Je jí 17let a dělá střední školu. Já jsem na tom podobně. Bojím se o ni a o to dítě. Nevím jak se zachová její rodina, ale spíš ji podpoří ona sama vyrůstala podobně-bez otce. V žádném případě se nechci k ní otáčet zády. Své dítě budu nade vše milovat. Ale jí už to stejné dát nemohu. Jen nechci, aby jí anebo dítěti zničilo život, to že ho má. Ona říká, že mu nebude schopná dát vše co bude chtít, ale dá mu lásku. To co dost lidí i s penězmi nedostavají. Puklo by mi však srdce, kdybych se musel dívat na to, jak ona sama ztrácí lásku díky materiálním problémům. Myslím, že každý nadevše své dítě miluje, tak často vidím utahané, strhané obličeje matek které už nemají sílu dávat svému dítěti to hlavní... lásku. Momentálně nevím, co si mám myslet, ale každopádně budu stát za jejím rozhodnutím... Jakub W.

Odpověď:

Ahoj nulko, občas se na tvé stránky kouknu. Semtam něco napíši. Nyní však prosím o tvůj pohled na situaci, která se mi děje. Měl jsem přítelkyni, brala prášky (antikoncepci- Co si o tom myslíš?). Ona říkala, že mne miluje.

To jsem už rozebral v otázkách 24, 29 a 31.

Ona říkala, že mne miluje.

To se ti líbilo, to ženy mužům vždy říkají, protože muži jsou zdrojem jejich štěstí.

Já ji však vidím jako skvělou přítelkyni. Spali jsme spolu. Je to asi měsíc.

No o to to máš horší. Copak jsi ji šeptal, aby jsi ji dostal do postele? Nebylo to něco o tom že ji taky miluješ a že to myslíš vážně a dlouhodobě?

Ona za mnou přišla a řekla že čeká dítě. Říkala, že mi to chtěla jenom říct a v podstatě už ode mne nic nečeká.

Ta se ti pomstila. To holky tak straší kluky. Mě se to stalo třikrát u tří holek. A jedna mě v tom nechala máchat i tři měsíce. Vyfukovala břicho a říkala že ji tvrdnou už i prsa. Je to jen část ženské taktiky aby si tě otestovali jak budeš reagovat.

Dlouho jsme mluvili. Já jsem říkal, že bych nikdy nechtěl nějakému novému tvoru zkazit rodinu. Ona si chce to dítě nechat. Potrat vidí jako vraždu. Je jí 17let a dělá střední školu. Já jsem na tom podobně. Bojím se o ni a o to dítě. Nevím jak se zachová její rodina, ale spíš ji podpoří ona sama vyrůstala podobně-bez otce. V žádném případě se nechci k ní otáčet zády.

Pěkně to hraje. Kontaktuj její rodinu jestli nejsi srab a spustí se poplach... teda pokud nebudou hrát na její straně aby tě o to více vyprali. Ale pokud se chceš týrat díky své nejistotě zbytečně... čekej. Bez fakt od lékaře je to zatím jen hra. Možná bych té holce neměl kazit legraci... mi pár těch stresů pomohlo si uvědomit abych si dával ve svých nácti dobrý pozor! A že to je velká odpovědnost! Byla to dobrá lekce.

Své dítě budu nade vše milovat. Ale jí už to stejné dát nemohu.

Takže tě odhalila správně. Dobře se ti pomstila.

Jen nechci, aby jí anebo dítěti zničilo život, to že ho má. Ona říká, že mu nebude schopná dát vše co bude chtít, ale dá mu lásku. To co dost lidí i s penězmi nedostavají. Puklo by mi však srdce, kdybych se musel dívat na to, jak ona sama ztrácí lásku díky materiálním problémům. Myslím, že každý nadevše své dítě miluje, tak často vidím utahané, strhané obličeje matek které už nemají sílu dávat svému dítěti to hlavní... lásku. Momentálně nevím, co si mám myslet, ale každopádně budu stát za jejím rozhodnutím...

Kdybys nesadil nemusel by jsi sklízet. Ty sám pocházíš z takové rozvrácené rodiny. A tak nyní porozumíš aspoň svému tatínkovi. Je to lekce pro tebe.

Kdyby se to stalo ve tvém věku mě, pak bych vyrazil do bezdomoví abych mohl svému dítěti darovat svobodu až se vrátím. Tak jako to udělal Buddha. Nyní bych měl pádný motiv. O dítě se společnost těch pár let materiálně postará. Avšak k čemu je to dobré, když se nevyhne utrpení ze stáří, bolesti, bídě, nemoci a smrti? Proto by to byl pro mě velký impulz jak napravit tuto nezodpovědnou chybu pramenící z neuváženého jednání. Nyní ač bych mohl mít děti a mohl bych souložit... nemám potřebu. Nejprve odstraňte nevědomost než začnete souložit bezhlavě v kole karmickém.

Obyčejná Nula

***

 • To se ti líbilo, to ženy mužům vždy říkají, protože muži jsou zdrojem jejich štěstí.

  Ne, nelíbilo. Protože jsem v tom viděl její pouta na mně. Viděl jsem do ní - to že si přede mnou hraje na někoho, jen aby mně uchvátila. To mně štvalo. Proto jsem od ní odešel. Nikdy by se mnou nebyla opravdová.

  "Nikdy by nebyla ta opravdová" To si člověk uvědomí většinou až ráno nebo až už jde do tuhého.
 • No o to to máš horší. Copak jsi ji šeptal, aby jsi ji dostal do postele?

  Nevím jak jsi to dělal ty, ale já ji nic nenalhával. Do postele dostala ona mně, ne já ji.

  To se divím, že ta pouta ani nepotřebovala :-) když jsi do ní tak viděl.
 • Je to jen část ženské taktiky aby si tě otestovali jak budeš reagovat.

  Celkem žasnu, jak si seš tak jistý, že to jen hraje. I když je to možný. Popravdě je mi to dost jedno. Nic si tím u mně nezíská.

  Je ti to jedno? Tím bych si nebyl tak jistý... na to jsou už soudy aby něco získala.
 • Byla to dobrá lekce.

  Jo tak to máš pravdu lekce to je... dobře mi tak

  Příště nespi s o dva roky starší zakomplexovanou holkou. Zvláště ne když ti je patnáct. To jsi pak jako nezkušený cipísek a ona si na tobě dokazuje svou moc.
 • Takže tě odhalila správně. Dobře se ti pomstila.

  Nevím za co se mstí. To že sem jí řekl že ji nemiluji a tím pádemm si na mně jen vyláme zuby? Když to tak slyším už chápu důvod.

  Třeba na to nepřišla sama... ale znáš to holky si vykecají všechno dají makovice odhromady a zavaří ti to do tuha.

  Budhismus předpokládá mirný pás s hustou vegetací. V našich lesích roste tak akorát rulík a nějaký vostružiny.

  Jsou tu ještě ovocné stromy kolem cest a hektary státní půdy oseté moc dobrými věcmi. Když si vezmeš z jednoho pole kukuřici nikdo ti nemůže nic říct. Viděl jsem kolik toho na podzim zaorávají. To jsou pytle po nekvalitní sklizni. Má to živit křečky, kteří se rozmnoží? Nebo to má posloužit spasiteli světů?

  Kdybych šel někam na vesnici prosit o práci, tak mně spíš zavřou, než cokoli jiného.

  Ono pracovat se nemusí, leda tak udělat si zásoby a ušít si něco z nových hadrů na smetišti.

  Nepotřebuji mít jistotu, že se budu mít jak v bavlnce. Jen chci vědět jestli mám vůbec šanci... papalala

  Šanci máš ve svých rukou. Když ti řeknu že jo, odložíš to, když ti řejnu že ne, zabalíš to. Jak tě může někdo jiný k tomu nakopnout?

  Obyčejná Nula

  ***
 • "Nikdy by nebyla ta opravdová" To si člověk uvědomí většinou až ráno nebo až už jde do tuhého.

  Jo, tak nějak to bývá, dost často si říkám, proč to dělám. Je to nefér vzhledem k těm holkám. A nevím, co si tím chci dokázat já. Co myslíš? Kdepak mám toho ďábla schovaného? Hledám, ale nevím přesně.

  V žádostivosti tvého "já".
 • To se divím, že ta pouta ani nepotřebovala :-) když jsi do ní tak viděl.

  Viděl, neviděl. Spíš začínám tušit, že tam proběhl mezi našemi egy celkem slušný kšeft. Ale proč to sakra nevidím.

  Tam kde je žádostivost, vzniká touha uchopit její objekty, tam kde je touha vniká cílené konání roztáčející karmu, tam kde je cílené konání vzniká vášeň zaslepující vědomí. Jinak by přeci nikdo nebyl tak slepý aby si neviděl přičiny a následky v celé své kráse. Proto peklo využívá vášně zeslepující vidění. Člověk se pak chová jako s klapkami na očích... jde jako zhypnotizovaný jen za jedním... v nedbalosti přehlíží podstatné věci... někdy jde až přes mrtvoly.
 • Je ti to jedno? Tím bych si nebyl tak jistý... na to jsou už soudy aby něco získala.

  Tak trochu nechápu. Pochybuji, že by se se mnou kdy chtěla soudit. No moc v tom nemám jasno, jak to sní dopadne - ještě se uvidí.

  Milý příteli máš povinnost platit výživné a alimenty nejméně po dobu 19 let!
 • To jsi pak jako nezkušený cipísek a ona si na tobě dokazuje svou moc.

  Já měl spíše starší holky, tak mně to nějak nepřišlo. Mně je věk fakt ukradenej. Ale jsem debil, že si něco začínám, když tuším, jak to skončí. Jaks to měl v živtě s ženskejma ty?

  Mladší ani nemůžeš mít když máš 15 let :-) to by mohlo vyjít najevo... třeba při ztrátě panenské blány... dívka by se lekla a vyhledala ošetření u rodičů a ti by tě žalovali a nebo by tě mohla kdykoliv vydírat, což se jim i tak daří. Ve tvém věku, jsem se věnoval rozvíjení inteligence a umění aby mě pak žádný politik, obchodník nebo kněz nemohl přečůrat. Tak třeba elektrická kytara vybije i chuť na holky :-). Když nemáš do čeho vložit energii... nejsnazší je se dát buď na drogy, demonstrace nebo na sex. Škoda... stačí to napřímit k meditaci a ve 20 jsi osvícen. Mládí má velký potenciál... proto když někdo použije deset dynamitů hora se rozsype celá. Starší lidé... kde by vzali deset dynamitů denně? Všechen svůj potenciál promrhají v otročení žádostem a starostem. Když tě nikdo neovlivní od narození máš to pořád. Pokud jsi už ovlivněn nemá cenu začínat dřív jak ve 13. Když začneš ve 13 do 16 to máš. Když začneš v 18 do 25 to máš. Když začneš ve 40 do 55 to máš.
 • Ale znáš to holky si vykecají všechno dají makovice odhromady a zavaří ti to do tuha.

  Nojen nechci, aby z nějaké takové msty vyšel človíček, který by mi říkal tati. To by nebylo správný. A jestli fakt blafuje, tak bych si to měl slíznout se vším všudy.

  Neznáš jak umí ženské plašit když to je vážné a k tomu ještě poprvé a v takovém věku. To na nich hned poznáš, ustaraná tvář a sevřené prdítko z rodičů. To by byl jiný vítr kamaráde. Hned ten den by u tebe zvonili její rodiče. Ale tak si s tebou jen hraje.
 • Má to živit křečky, kteří se rozmnoží? Nebo to má posloužit spasiteli světů?

  Řekl bych, že to zvládne obojí. Ale jestli bych chtěl takhle žít? To pak člověk může zpohodlnět. Najít si kanál ve městě. A pak unádru chodit se slovy: Nemáš drobák? Takhle opravdu nechci skončit.

  Tvé ego tak nechce skončit, raději zpohodlní a najde si něco ve městě. Ale povím ti, že to jak člověk vypadá a jak si žije neučiní nikoho ctnostným. Teprve kvalita chování... když je bezdomovec zkrachovalý občan plný tužeb je to stejné jako by byl prezident. Jen na pohled se pozná rozdíl. Ale když je bezdomovec oproštěn od chci a nechci... pak svítí jako jasné světlo. Velcí zenoví mistři trávili někdy i 20 let v naprosté chudobě mezi žebráky pod mostem a to i přesto, že byli už realizovaní. Mohli sedět v klášteře a mít se jako v bavlnce. Ale pro ně není důležité nic z vnějších podmínek... a proto pokud se nezbavíš lpění a chtění nemůžeš se nikdy stát tak svobodný jako oni.
 • Ono pracovat se nemusí, leda tak udělat si zásoby a ušít si něco z nových hadrů na smetišti.

  Jak to myslíš? Třebas jako vzít si pár vajíček, věcí...

  Všechno roste zdarma. Tisíce pytlů ořechů hnijí. Jde vidět, že jsi nevytáhl ani nos z domu. Přežij léto jako poustevník a tulák a uvidíš jaké bohatství prostě jen hnije nevužité.

  a smetiště? No proč ne... lidi vyhodí všelico. Ale nechci žít z odpadků této společnosti. To spíš nějaká farmička.

  Milý příteli pro mě je odpadek všechno co tahle společnost vyrobí. Vidím věci tak trochu v širším pohledu víš. Tak ti říkám, že žiješ jen z odpadků společnosti a jen z odpadků přírody. Jablko je jen odpad... ponech ho stranou a začne hnít... kam s ním? Na smetiště. Život je jako odpad žijící z odpadů, patent jménem Recycled jehož vynálezcem je sám Hospodin. Používám Hospodin, protože nikde není naspáno že Hospodin = Bůh. Pokud je Lucifer tvůrcem pomíjivého světa, pak je Hospodinem on. Podívej se kolem sebe jak dopadli takoví chytráci jako ty. Ikdyž mají hezkou famričku... mají plné hlavy starostí a nejsou šťastní. Můj strýc má ranč s koňmi. Pořádá akce pro děti a tak. A za 5 let zestárnul jako když uschne jabko na křížalu. Samé soudy a finanční tahanice. Má toho plné zuby ale nemůže přestat, protože je zadlužen. A tak se mu z jeho velké lásky a snu o koních nakonec stalo jen vlastní peklo. Jojo. Tak to chodí v tom pekle. Až bude umírat bude se dívat jak jeho koně zabavují daňoví pracovníci aby je prodali aspoň na jatka. Má jich 60... to bude rána do jeho srdce. Umožnil svým láskám aby zemřeli rukou barbarů. Ale stále věří... čemu? Vždyť už nemá síly a vše se mu hroutí...
 • Jak tě může někdo jiný k tomu nakopnout?

  Jak jsem už říkal. Nevím, jak bych mohl venku přežít. Ne tak aby mě to nějak duchovně osvobodilo. Takové věci prostě chtějí učitele. Nakopnutý jsem dost.

  Nikdy se to nedozvíš, pokud to neuděláš. Učitele má každý v sobě jen mu utíká aby si trochu užil. Lidé si říkají... stejně jednou příjdem do toho nebe. Bůh to nakonec zařídí... proto užijme si teď trochu v pekle než budeme milióny let zpívat chvalozpěvy v nebi. První získejte ten starý rezavý klíč. Zkuste jestli je správný. Otevřete jím dveře do ráje. Pokud je správný, pak si jděte užívat jak chcete, peklu se vysmívejte a ten klíč neztratíte. Ale pokud to uděláte opačně, což dělá 99,999% bude možné, že budete bloudit v pekle věčně se svým nepravým a tedy zlatým klíčem, který se v den H když jej zasunete do klíčové dírky brány nebeské změní jen v slizkého hada zapomnění.

  Obyčejná Nula

  ***

  Ano farma s koňmi, to je moc starostí. Ale já myslel. Pozemek v ústraní kde si sám vše postavím. A zasadím rostliny jen k mé obživě.

  A budeš stále otrokem. Nehledej pořád kličky neplánuj si cestu. Nic neočekávej. Jdi a dělej to! Abys co nejdříve poznal to rozčarování. Ten kdo 20 let o něčem sní... chudák promrhal 20 let aby poznal že snil jen o velkém zklamání. Proto jdi a hned to vyzkoušej, abys poznal že to byla jen finta pekla jak tě okrást o mnohé příležitosti růstu.

  Znáš nějaké lidi, kterým se takové věci podařily?

  Všichni hrají nadšené a uvnitř jsou to žebráci. Jejich štěstí spočívá jen v závisti jiných. Ty se tak máš... já ti závidím... hned bych to zabalil taky... to je droga. Tys to nezkusil a proto to neznáš. A proto mi nebudeš věřit a tak tu všem podobným říkám toto. Snít můžete jen o tom co jste ještě nepoznali. Prohlédněte to!

  a jen tak pro zajímavost je mi 16 (takže už jsem velkej kluk :-) )

  Až se staneš nejmenším poznáš to největší. Zatím se pohybuješ jen v iluzích mysli.

  Obyčejná Nula


 • [Zpět] - [Promluvy] - [Tisk]

  26.05.2003