Stránka otázek

Odpovědi [Zpět] - [Promluvy] - [Tisk]

Otázka: Ahoj Nulo, můžeš mi vysvětlit, co sdělují bolesti po prodělaných úrazech (koleno, kotník) hlavně při změnách počasí? Ještě se mi vtírá věta jedné ženy, které jsem -bohužel- kdysi uvěřila, že je léčitelka. Ona řekla, že potřebujeme vyšší ochranu v podobě křestu v kostele. Zjistila jsem, že v dospělosti to není jednoduché a že to, co bych byla nucena podstoupit, nechci(1 rok docházet do církevní komunity, abych byla jaksi otestována, zda jsem dostatečně duchovně uvědomělá, zkrátka udělat další ovci...). Přesto, nejedná se mi o ten rituál v kostele, ale o křest ve smyslu očištění, a to mi připadá možné každý den, třeba formou mytí, sprchování. Když používáš podobenství o Ježíši, přece i on se nechal pokřtít, nikoho však nikdy nepokřtil. Vysvětlíš mi to? S*

Odpověď:

Ahoj Nulo, můžeš mi vysvětlit, co sdělují bolesti po prodělaných úrazech (koleno, kotník) hlavně při změnách počasí?

Sdělují ti, že jsi ještě v pekle. Žádná bolest není. Vědění že se dostavuje při změnách počasí spouští celý proces. Zajdi k hypnotizerovi ať ti tuto sugesci o prodělaném úrazu a jeho souvislostech s počasím vymlátí z podvědomí. Až se tvé "já" přestane bát bolesti, přestane podvědomě monitorovat i počasí. Záhadné jsou jeho podvědomé činnosti. Umí ovládat všechny symptomy. I Bolest je jeho dílem. Avšak jak chceš utéct před změnou počasí? Proto je třeba zrušit ten jeho program nebo prohlédnout tu taktiku. Jinak to peklo ani smrti nekončí. Stačí aby se tvé ego dopátralo, že mělo v minulém životě zlomenou ruku a od toho dne tě bude bolet navíc i ruka! A kdyby to vzalo za milión životů... tak jsi dnes jedna velká bolest sama.

Ještě se mi vtírá věta jedné ženy, které jsem -bohužel- kdysi uvěřila, že je léčitelka. Ona řekla, že potřebujeme vyšší ochranu v podobě křestu v kostele.

Skvělá náborářka pekla. Myslela tím zajisté ochranu a vysvěcení ega.

Zjistila jsem, že v dospělosti to není jednoduché a že to, co bych byla nucena podstoupit, nechci(1 rok docházet do církevní komunity, abych byla jaksi otestována, zda jsem dostatečně duchovně uvědomělá, zkrátka udělat další ovci...). Přesto, nejedná se mi o ten rituál v kostele, ale o křest ve smyslu očištění, a to mi připadá možné každý den, třeba formou mytí, sprchování.

Ego si miluje v rozdělení. Rok v kostele má za úkol upevnit víru v toto rozdělení. Tedy rozdělit na Bůh a Ego. Tím má zajištěno tvé "já" že bude existovat dokud bude existovat toto rozdělení. No a to je překážka, kterou překoná jen jeden člověk ze sta miliónů! Zbytek očisťuje a zdokonaluje jen svou iluzi.

Když používáš podobenství o Ježíši, přece i on se nechal pokřtít, nikoho však nikdy nepokřtil.

Křest = odhození já a narození se znovu. Voda v kostele je močí nevěstky. Neboť omývá jen vnějšek a křest v kostele je křest pekla. Svatost i hřích je iluzí. Co se dá vysvětit? Kristus nebyl hlupák a sluha pekel. Nežil ani z víry ani z hříchu lidí... Ikdyž říkal kdo věří ve mne... myslel tím vašeho ducha. Máte být přirození a vykakat se na všechno vědění tedy i na Bibli i Boha... a nějaké ochrany a křty. To všechno jsou starosti a zmamlasení z ovoce stromu vědění dobrého a zlého. Nemluvňátka jakoupak asi potřebují ochranu před démony a Satanem? Jakto že na ně nemůže aniž nebyli pokřtěni? Dokud je jejich rodiče upsaní ve službách pekla nedonutí hrou aby pojedli... kdyby nebylo takových rodičů... peklo by si tu ani neškrtlo! Takto vyrábíte ze svých dětí jen trpící bytosti a nakládáte na jejich bedra navíc i to vaše vlastní nedořešené peklo.

Lidé by měli číst Bibli až po sedmém dnu na poušti. Je to mapa. Pokud nejste na cestě... nevidíte její symboly... je vám nanic. Jsou mistři kteří vyžadují pro přijetí žáka jen jednu podmínku... a to že se vzdá připutanosti a odejde do bezdomoví. Když toto žák dokáže... stačí opravdu malinko. Ale dokud lidé nedokáží obětovat tomu vše... pak to nikdy ani nedokážou vzdát. Skutečná blaženost přichází až tehdy... kdy nezbývá žádná naděje, kdy člověk ví, že proto udělal maximum a přesto selhal... to selhání vlastního "já" je osvobození. Lidé pro to dělají asi tak 5%. Ať se nediví že budou trpět. Mohou si koupit jen iluze a diplomy a úctu slepých vyznavačů. Ale vnitřně se vůbec nic nezměnilo.

Vysvětlíš mi to? S*

Všechna vysvětlení vedou jen ke smrti.

Obyčejná Nula

***

Ta bolest prostě je, a nedostavuje se pouze při změnách počasí.

Bolest je jen potlačování. Není tvá... není ve vědomí. Dnes ráno mi silně křučelo v břichu. Jakmile jsem si uvědomil že to není můj hlad... zmizelo to zcela zázračně.

Před 3/4 rokem jsem si málem urazila kotník na schodech, doktoři mi nebyli schopni určit diagnózu. Mé já se bolesti rozhodně nebojí, na to bylo dostatečně vytrénováno již odmala, mé já ani nefňuká - není kde, není u koho, tu bolest přijímám.

Všechno zlé je k něčemu dobré. Všechno lze využít ke cvičení. Kdo takto přistupuje k životu brzy dosáhne velké praxe.

Ano mé ego chce být uspokojeno tím, že tě žádá o vysvětlení, četla jsem tvoje stránky o bolesti, o zdraví, zkrátka jsem tam nenašla řádky o úrazech.

Úraz i nemoc je způsoben nedbalostí. Jdu vždy k příčině. A to je bdění. Nebdění zaručuje nevědomé zasévání příčin které se pak promítnou do následků nehledě na velikost časového odstupu. Čím dřív tím líp. Kdyby jsi šla po schodeh jako Buddha... nikdy by jsi nespadla.

Ego žádá jen o vysvětlení. Skutečná žízeň je taková, že žíznivého nezajímá popis jak se voda vyrábí a co obsahuje. On natahuje zoufale ruce. Avšak na takového člověka jsem ještě nenarazil. Nikdo nemá dostatek pokory. Lidé chtějí jen vědět. Což jim nemohu dát...

Celej život jsem pátrala po odpovědích, nebylo koho se ptát, tak jsem četla, hodně, ověřovala jsem si sama na sobě, co a jak funguje, jak co s čím souvisí atd.

Bacha na to "celej život" aby se ti to nevyplnilo :-). Ono je to ze začátku nutné, neboť člověk je zmaten. Pokud věří ve zmatení spí, pokud si uvědomuje své zmatení začíná teprve skutečně hledat.

Málem jsem se z toho zbláznila, třeba jsem byla v pekle, nebo tam ještě jsem, to nevím, vlastně vůbec nic nevím, ale je fajn něco poznat a pak to odložit. Prostě jsem ty svoje vědomosti odložila.

Je to tak snadné... prastarý rybník a ne břehu sedí ropucha... žbluňk...

Jo, ale tím nemyslím, že bych to chtěla hodit na tebe, stejně, když nebudeš chtít odpovědět, tak přece neodpovíš!

Není možné neodpovědět. Všechno kolem křičí tichou odpověď. I kdybych neodpověděl je to odpověď. Nejvyšší odpověďí je ticho a nebo kýbl ledové vody na hlavu a kopanec do zadku. Problém je vždy na tazatelově straně, jestli dokáže odpověď uvidět.

Když si někdy pročítám tvé stránky, je mi tak lehko, směju se, podobně jako když se mi poprvé dostaly do rukou knížky od Osho. S*

Osho byl starý darebák. Někdy kecal až se musel stydět jak lže. On měl však moc založit své komuny a oslovit anglicky svět. Byl to lišák... musel dát lidem nějakou ideu... a tak jim nabídl to co jim všichni upírají... myslel to dobře, ale nebyl pochopen a tak nakonec z toho všeho vytěžil jen on. Byla to v podstatě jen jeho hra. Kritizovat politiky a církev to se egům líbí... je to magnet jen pro slabé lidi. A proto jsou jeho komuny odsouzeny jen k zániku. Nikdo z těch lidí nedojde skutečného osvobození. Udělají z toho vizitku své pomatenosti a navíc se stanou závislými a ustrašenými. Přesně takovými jaké Osho kritizoval. V tomhle směru Osho zklamal a on to věděl. Nemohl s tím nic dělat, protože byl obklopen jen rozmazlenými egy, kterým je u něho v komuně už hej a proto se nechtějí ani osvobozovat. Pouze utekli do jiných podmínek kde usnuli.

Proto nic nezakládám. Každý zakladatel selže. Jsem pro komuny jednotlivců. Každý sám za sebe musí to dokázat. Nehledat útočiště někde kde je vše už zajištěno. Spíš bych založil něco jako společnost Druidů. Kde by se adepti setkávali jen na určitém místě v určitou dobu a sdělovali by si poznatky nejčistčího cvičení.

Takovou společnost nemůže nikdo rozprášit a nemůže být proti ní vedena žádná propaganda. Takováto společnost přežije věčně a odkaz pravého vidění bude zachován a neposkvrněn někým kdo by se ho ve své nevědomosti chopil aby založil sektu a žil z peněz sympatizérů vykořisťovatelů. Takováto společnost vznešených zaručuje každému novému 99% úspěšnost v osvobození. To ještě nikdo nedokázal. Možná se to uskuteční právě v Čechách. Právě zde se založí takováto tradice nových patriarchů (bláznivých poustevníků a bezdomovců). Kdo ji založí? To záleží jen na odhodlání cvičit se nejprve v Dharmě. Instrukce na stránkách které jsem napsal by měly být dostatečné na to aby to mohl každý dopilovat až do úplného konce sám aniž by ho cokoliv zmátlo.

Obyčejná Nula


[Zpět] - [Promluvy] - [Tisk]

26.05.2003