Stránka otázek

Odpovědi [Zpět] - [Promluvy] - [Tisk]

Otázka: Přeji hezký den! Kdo jsem? To bych také rád věděl. (Nic a všechno?) Můj názor na tyto stránky je: další alternativa k cestě k Bohu (Nirváně, osvícení...). Je tu hodně věci, které korespondují s učením mého oblíbence H. W. L. Pundži. Chci se zeptat, zda ho znáte a pokud ano, jak vysvětlíte, že on o reinkarnaci hovoří jako o realitě? Děkuji předem za odpověď i vyhodnocení. S pozdravem Dan H.

Odpověď:

Přeji hezký den!

Nevím co to je hezký a co to je den. A proto jsem stále blažený.

Kdo jsem? To bych také rád věděl. (Nic a všechno?)

Věděl? A rád? No tak to bys zasloužil pár ran holí.

Můj názor na tyto stránky je: další alternativa k cestě k Bohu (Nirváně, osvícení...).

Cesta k Bohu nirváně a osvícení... ale fuj... kam asi tak dojdeš? Nikdo neví co je to Bůh, osvícení a nirvána, ale existuje mnoho modliteb, technik a mnoho cest a pomatených hledačů... no to je prima pekelné bludiště nevědomosti. Probuďte se.

Je tu hodně věci, které korespondují s učením mého oblíbence H. W. L. Pundži. Chci se zeptat, zda ho znáte a pokud ano, jak vysvětlíte, že on o reinkarnaci hovoří jako o realitě?

Neznám jména. Jména neexistují. Co se týče H. W. L. Pundži... tolik jmen? To bude nějaký exhibicionista :-). Jak lze poznat nepojmenovatelné? Kdyby ten Pundži odhodil všechny pojmenovatelné slupky, ani pak bych dokonce nemohl říct že ho znám nebo neznám. V podstatě o něm slyším poprvé. Nemusím totiž číst... vidím.

Když jsi ve snu je to realita. V posledním stádiu už není žádný rozdíl mezi snem a realitou. To znamená, že sen a realita jsou to samé. Proto H.W.L Pundži jen sní. Celý vesmír sní... a proto je to snová-realita. Probuzení znají skutečnost. Ti mlčí. Protože slova existují jen ve snu.... jen ve snu existuje pozorovatel nějaké reality... ve skutečnosti nic není... ani realita ani nerealita. Toto zjištění ti však k ničemu nebude. Co se změnilo? Hm? V hlavě to zachroupalo a nalezl jsi klid? Ne... že ne :-). No tak vidíš... odhoďte všechny knihy! Nikdy vám nedají klid... Vaše mysl umí chroupat jen něco. Obyčejnou Nulu nepřechroupe. Obyčejná Nula ji nebude zajímat. Nemůžete s ní nic udělat.

Děkuji předem za odpověď i vyhodnocení. S pozdravem Dan H.

Hodnocení je možné jen v pekle.

Obyčejná Nula

***

Děkuji za rychlou odpověď. Měl bych ještě pár dotazů a pak už Vás nebudu otravovat.

Dokud nepřestaneš otravovat sebe nepřestaneš otravovat ani mě.

Jestliže nemáme o nic usilovat, proč by moje odpovědi měly být horší než kterékoliv jiné? Podle jakého kritéria?

No to je přesně to... Ale je tu velké ALE! A to je to vaše rozlišování... způsobené mrtvým věděním dodaným z venčí. Které bourám.

Přece i myšlení a asociace pojmů patří do této reality. Když se mi na pojem pes vybaví třeba věrnost, jedná se přece o automatický proces, řízený "nejvyšší realitou" stejně jako jiné vnitřní či vnejší procesy.

Ty myslíš realitu snů, realitu myšlenek představ vyšších a nižších a tedy realitu iluzí. Jiná ani není :-) Stačí se probudit.

Já osobně všechny tyhle věci chápu bohužel víceméně pouze intelektuálně. Myslím, že bych mohl celkem úspěšně imitovat "zenbudhisticke" odpovědi na různé otázky, ale o to asi nejde.

No tak šup na praxi... na to nemyšlení. Dám ti tu jeden kóan. "Ptám se na vyřčené i nevyřčené... co odpovíš?" A než se žák rozkolíbal sejmul ho mistr poznámkou... "Upadl jsi do intelektuálního vědomí! Pokračuj v praxi!"

Takže např. od svého oblíbence H. W. L. Pundži vím, že ve skutečnosti se nejedná o žadnou "cestu k Bohu" apod., ale že naopak není nutné nikam chodit, je to "tady a ted". Ale bez těchto pomocných pojmů se nedá bavit v podstatě o ničem!

A o čem se chceš bavit :-). Lidé se baví jen o tom co nikdy nepoznali. Všichni mají oči a vidí... nauč je vidět a nemusíš jim popisovat jaký na tebe udělal západ slunce dojem. Jak se to dělá? Vypneš jim uši a naučíš je poslouchat očima. Tedy přestaneš je učit... zatřeseš s nimi tady a teď. Způsobíš jim šok... zaseknutí v nevím. Všechny otázky odmítneš... necháš je napospas naprostému tichu... sedm dní stačí.

Ještě k tomu Pundžovi. Chápu, že Vás asi moc nezajímá, co říkají jiní, tak jen stručně. Chci řici, že třeba to, co jste mi napsal jako odpověď, by zcela určitě mohl podepsat i on, že opravdu souzníte na téže vlně.

Je na to i zenový příběh když se křesťan ptá mistra jestli byl Kristus osvícený. Tak mu čte z bible a mistr říká... Áno to byl zajisté osvícený muž, to byl Buddha. A člověk spokojeně plný raodsti odcválá pryč. Přitom živého Krista který ho mohl spasit přehlédl ač ho měl přímo před sebou. Lidem nejde o osvobození... oni slouží raději mrtvým věcem. Mrtvé uctívají a živé přehlíží.

On ale reinkarnaci nezavrhuje tak kategoricky jako Vy, to bylo to, co mi nehrálo. Chtěl bych dodat, že po těch x letech, kdy se více zajímám o tyto věci, dokážu docela dobře odlišit nabubřelá ega, která papouškují naučené fráze od realizovaných mistrů, a Pundža s velkou pravděpodobností patří k těm druhym.

Dobře dobře... ale já ti tvého oblíbence musím ukrást a poplivat ho. Jinak by se z tebe stal nabubřelý papušek. Protože on je tvá překážka. Tak jako je Kristus překážka pro křesťany, Bůh pro katolíky, Buddha pro budhisty Kršna pro kršnovce. Jak jsem napsal: Buddha, Kristus, Kršna, Bůh, Bible, Brahma, Mesiáš, Osvícení, Osvobození, Svatost.... to jsou ty první překážky na zpáteční cestě... kdo je nezničí nemůže udělat ani ten první krok směrem k nirváně.

Proto dokud ty sám na Pundžiho neplivneš, dokud ho nehodíš psům, nemůžeš souznít s mistrem. Jasný? To co nám hraje je mrtvé. Osvícené je rebelské to se nikdy nedá kategorizovat a spoutat. Proto ti nikdy nebudu hrát. Dokud se toho třídění a souzení nevzdáš. Ladí jen lež. Pravda a dokonalost je rušivá.

Věty typu "odhoďte všechny knihy!", "Jména neexistují" apod. jsou velmi kategorické. Chápu, že jejich účelem je PROBUDIT posluchače a ne přidávat do jejich myšlenkového světa další balast, ale na "nejvyšší úrovni" by přece mělo být čtení i nečtení knih v podstatě totéž, ne?

I ty filutko... copak to pořád bráníš? Copak nevidíš že jsi jen otrok plný lpění?

A jména přece existují, ovšem pouze jako nálepky, ale existují. Chci tím vyjadřit obavu, že přijetím obdobných výše uvedených kategorických tvrzení jakoby zavrhnu část reality (byť snové), místo abych se takzvaně otevřel veškeré realitě bez rozlišování.

No tak šup otevři se nerozlišování! Co ti pak bude do nějakých jejích částí? Ale tobě se do toho moc nechce. Přišel bys o své oblíbené věci a mentální poklady.

Na druhe straně, zase z otevření se veškeré realitě bez rozlišování mám take trochu strach, protože pak zase zavrhnu rozlišování, což je také část reality. Aha, zdá se, že jsem chycen v dualitě :-))).

Pokud jsi tak jsi chycen je to tvá volba být chycen a mít cestu... O dualitě jsem napsal... Dualita je tou macochou jednoty. Kudy vede cesta z toho VŠEHO ven? Prááásk....

Na závěr chci říci, že jsem rád, že jsem narazil na Vaše stránky a že jste to "s lidstvem nevzdal". Sám zjišťuji, jak málo lidí je vůbec ochotno se o tyto věci více zajímat a naopak zjišťuji obrovskou ignoranci a předsudky. S pozdravem D. Hrivnak

Já jsem klidný... jednou se budou muset vrátit. Čekám totiž na startu jejich cesty. V bodě ze kterého všechny cesty vycházejí. Za mnou je nirvána. Každý kldo tam chce musí projít přeze mne. Je to hezky na mesiáši v článku O tom čím jsem.

P.S. Zatím jsem zdaleka nepřečetl vše, co jste umístil na web, možná to tam je ale zajímalo by mě něco blíže, jak jste k tomu všemu došel. Nemusí to být nic osobního, spíše z jakých tradic jste čerpal. Např. vím, že se často odkazujete na učeni Ježíše Krista. Byl to jediny Váš zdroj (samozřejme kromě "vnitřního vedení")?

Proč se na to ptáš? Chceš číst? Jsi hladový? Chceš utéct ke knihám? Co hledáš? Klid od strachu? Vědění? Potvrzení? Taková chyba. Strach je způsoben věděním. Čím víc víš, tím větší je strach, hněv a nenávist. Proto jsem napsal že vševědoucí je pouze Lucifer.

A proto říkám, je jen jeden zdroj, konečný a finální. A to je vlastní pokladnice čili Duch svatý. Kdo otevře tu přirozenou pokladnici, má klíč ke všemu. Nezáleží na osobě, formě zkrze níž je pokladnice přístupná těm "žákům". V praxi to dopadá tak, že žáci se upínají na formu... píšou se knihy a tak nikoho ani nenapdane otevřít vlastní pokladnici a raději si kupuje jen pozlátkové lži. Tak chatrné, že je slovem kdykoliv mohu vyvrátit a způsobit jen jedinným slovem klidně i světovou válku. Stačí (třeba v arábii)... něco říct v rozhlase proti něčímu lživému náboženství... Mohu plivat na Boha i na sebe. Ale nebudu plivat na tu pokladnici, protože bych byl sám proti vlastní blaženosti. Sám sebe bych poslal do pekla. Proto ikdyž se v kostele vykálím na oltář a vyčůrám do křtitelnice... nespáchal jsem žádný přestupek... což těžko nevědomým zarytcům teologie vysvětlím.

Proč používám Krista? Protože Bibli má co druhý člověk a přec neumí rozpoznat její poselství. Proto používám Krista. Nemusím už vydávat knihy :-). Vše bylo už napsáno móóóc dávno. Každý to domá má... jen tomu neorzumí a nebo si myslí že tomu moc rozumí a tak zakládá směry a sekty. Kde všude jsem četl již citáty z bible... téměř na všechno se hodí. Třeba v knize urinoterapie... z přísloví výňatek. "Pij vodu jen ze své studny." Je použitý jako důkaz že urinoterapie pochází od Boha. Taková slepota! Bible je psaná v podobenstvích... stačí odhalit že voda = učení. Nikoliv moč!!!!!!

Obyčejná Nula

***

Díky moc za Vaše odpovědi, okamžitě jsem je přečetl několikrát a ještě (po praci :-)) si je určitě mnohokrát přečtu, protože mám pocit, že opravdu jdou ke kořenu věci.

Dlouho jsem rozmotával klubko příčin a následků, než jsem objevil skryté kořeny.

Je to opravdu zvlaštní, komunikovat s někým, kdo to opravdu ŽIJE.

Je to hlavně nebezpečné :-). Mnoho lidí uteče. Neboť jim vykrádám iluze, které jim dodávaly klid.

Z knížek člověk získá dojem, že to snad ani není možné, přes všechna ujišťování mistrů, že každý je vlastně Buddhou atd.

Ono "každý" není to pravé ořechové. Pojem Buddha po té co byla vytvořena jeho socha coby dílo sleposti se stal individualitou. V podstatě stačí zapomenout na takového Buddhu a je tu Buddha který neví že je Buddha i kdyby mu to říkalo deset mistrů mávne nad tím rukou. Myslel by si že si ho s někým pletou nebo, že si z něj v nějakém jazyce jen utahují.

Ono knížky nikam nikoho nedovedou. Krok musí udělat každý sám a svou nohou nejen v představě ale i ve skutečnosti. Při setkání s mistrem jdou všechny knihy do háje. Jsou zbytečné. Kniha nedokáže dát konkrétní radu.

Jinak na Vaše stránky jsem narazil, když už delší dobu mě nebavilo číst knížky a většinu své knihovny jsem prodal. Zdá se, že se naplňuje to, co jsem také někde četl. Že teprve ve správný čas a po určité připravě se objeví živý mistr :-)). Srdečne zdraví D. H.

Já jsem živého mistra jako osobu ještě neviděl. Takový mistr je iluzí. Když se Krista ptali kdo je jeho bratrem a matkou. Odpověděl že všichni jež činí vůli mého Otce, jsou jeho bratry i matkou. Ale Kristus nemluvil o lidech ani o sobě jako o osobě ani o Otci jako o Bohu. Je to velké prohlášení. Velké... je jen jeden Kristus v nebesích... nikdo jiný kromě něj není. Ale to zas nahrává křesťanům kteří jsou mimo. Krista je nutno teprve vzkřísit. Počít z panenského lůna, ve chlévě, uvidět na východě hvězdu jasnou, potkat tři krále a přijmout jejich dary... a položit se na kříž kvůli ostatním a pak se zrodí Kristus. Nemůže ho však nikdo poznat dokud nepoznal Otce. Takže podvodníkům nestojí nic v cestě.

Živý mistr je tu stále. Najdeš ho když zmizí uvnitř a vně tebe.

Obyčejná Nula


[Zpět] - [Promluvy] - [Tisk]

22.05.2003