Guru on-line

Tyto stránky jsou zpracovány tím nejjednodušším způsobem aby byly dostupné všem prohlížečům.


  Mistr odpovídá

Otázka: Často mě užírá svinstvo co občas vidim v jednání lidí pak trochu ztrácím veškerý elán, radost ze života. Proto je potřeba uvědomit si funkci vůle, jinak práci jako takovou mám rád. Napíšeš o vůli? PS: Promiň mi mou rozpačitost.

Odpověď: Je třeba si uvědomit, že jediné co tě trápí jsou jen myšlenky. Trápíš se jimi protože se chceš trápit. Kdyby ses nechtěl trápit netrápil by ses. Veškeré to svinstvo co popisuješ je jen tvůj výrobek, výrobek tvé mysli nesuď proto lidi stylem, že oni mohou za myšlenky co se tvoří ve tvé hlavě. Je třeba najít příčinu proč se v tobě takové myšlenky tvoří a ta příčina není v okolí. Vidíš jen to co chceš vidět... nechtěj to vidět a uvidíš opak svinstva. Vše je jen v tvém "oku vyhledávacím". Něčeho se bojíš a proto jsi tím posedlý. Říkáš to co vidím je špatné... to je maskovaný strach. Ty se toho bojíš, proto to odmítáš a odsuzuješ. Na světě je všechno tak jak to má být. Veškeré zlo a problémy si vytváříš sám a jen ve svých myšlenkách. Proč? Jsou dva důvody... chci trpět neboť se nemám rád... pocit provinění a ten druhý je strach z neznáma. Je třeba se tomu podívat do očí. Takový pes nebo dítě žije ve stejném světě jako ty a trápí se nějakým svinstvem? Ne jejich oči vidí jiné věci... zatím co oni se baví ty se trápíš. Kde je tedy chyba? Ve světě? V ostatních? Ne... Jen ve tvém pohledu. A kdo ti ten pohled tak zpitvořil? To musíš objevit sám. To je příčina - trochu ti napovím že její původ je ve vědění. Změň sám sebe a svět se změní sám. To mnoho lidí nechápe snad teď mnohým aktivistům bleskne hlavou co lidem způsobují... šíří do jejich myslí nepřijetí a strach... učí je vidět svinstva místo radostí... poskvrňují nevinné... jaká asi bude jejich odměna? Ať propagují jakékoliv učení... od ochránců zvířat, přírody, církevňáků a duchovňáků čí vegetariánů... veškeré to učení lidem značně zpitvoří pohled na svět.

Opět ti říkám, že vůlí nic nespravíš. Ba naopak o to víc tě to zatvrdí v tom že jsi špatný a opět se budeš chtít týrat a trápit kdoví čím. Jen přiložíš další poleno na oheň co tě pálí. Je třeba to prohlédnout. Není třeba na sobě páchat žádné násilí. Spokoj se konečně sám se sebou. Dělej jen to co chceš dělat bez jakýchkoliv předsudků či pocitů viny. Pamatuj, že nikdy nemůžeš být lepší než jsi byl stvořen. Nakonec stejně umřeš ať si takový nebo takový. Nemůžeš ke své velikosti přidat ani jeden loket navíc. Nemusíš dosáhnout žádných úspěchů, nemusíš se vůbec předělávat. Soustřeďuj se na život sám, na prožívání těch věcí, protože tvůj čas letí. Nezabývej se důsledky svých činů, nedělej si starosti s tím co tomu řeknou jiní, nebo jak asi působíš na jiné. Protože tyhle věci blokují svobodu Boha v Tobě. Jakmile přijmeš sám sebe takový jaký jsi dosáhneš blaženosti. Najednou uvidíš že tě všichni rázem příjmají takového jaký jsi, a vždycky tě takového příjmali, jen ty jsi si myslel že tě odsuzují. Občas to neplatí u rodičů... škoda lidé stále chtějí manipulovat svět i lidi... je mi jich líto... dokud se toho pocitu, že něco ve světě či v okolí je nedokonalé nezbaví... nikdy nedosáhnou osvobození. Kdo do světa zasahuje za účelem nějakého jeho zdokonalení... páchá ten nejtěžší hřích na sobě i jiných. A jeho životní odměna je nespokojenost, utrpení a trápení.

Ke tvé poslední větě... Vidíš? Proč jsi to řekl? TO je pravá příčina tvých problémů.