Guru on-line

Tyto stránky jsou zpracovány tím nejjednodušším způsobem aby byly dostupné všem prohlížečům.


  Mistr odpovídá

Otázka: Pokušitel mění moji vůli v prach. Třeba jsem přestal kouřit, ale nudím se a jím jím jak závislý. Mám mnoho skvělejch věcí na práci,číst,učit se. Připravovat se na přijímačky. Ale chci přibrat a moji střídmost, které jsem si vážil, střídá nenasycenost. Pochopit svoji vůli a učit se jí. Pověz mi prosím něco o vůli.

Odpověď: To co se ti děje, je jen kvůli postoji který jsi zaujal. Nejsi svůj... něco v sobě potlačuješ a ono se to brání. Snaží se to získat zase tvou pozornost. Dříve to bylo prostřednictvím kouření. To jsi omezil tak to hledá nový způsob a to je třeba jídlem. Vždy jde však o stejný princip. To co ti dodávalo kouření... ti nyní dodává jídlo. Co to je? Zkus to najít... to je příčina. Je to nějaký pocit, nebo uvolnění ? Nevím. Na to musíš přijít sám. Až to odhalíš, najdeš skutečnou příčinu i tvůrce tvých starostí. Pak se sním můžeš domluvit na způsobu řešení. Zatím ho však odmítáš a bojuješ proti němu. Ale on není nepřítel. Je to tvůj výtvor, tvůj syn a ten tě žádá o chléb. Mnoho lidí si něco vytvoří (v mentální sféře) a pak to chce odvrhnout. Není to tak jednoduché. Ono to chce stále tvou pozornost. A využije všech možných příležitostí a triků. I boj proti tomu znamená vlastní prohru a vítězství tvého zavrhovaného nepřítele. Když proti něčemu bojuješ už jsi vlastně poražený a ta věc tě ovládá jako loutku. To kvůli ní všechno děláš a ona ti odčerpává sílu. Každý boj je vysilující. Je třeba si tohle uvědomit. Je třeba najít důvod proč vlastně bojovat.... kdo to chce... kdo vyhlašuje válku? Jsi to ty... Proč? Je to nutné? Chceš něco v sobě umlčet. A to se brání. Není to však kouření ani nenasytnost... to jsou jen prostředky jimiž dosahuje to něco ukojení. Pokud se chceš tomu vyhnout, je třeba se na to podívat. Domluvit se s tím pocitem a najít jiný prostředek jak ho uspokojit. Každému pomůže něco jiného... někomu pomůže joga, někomu hudba, někomu kreslení, prostě nějaká ta chvilka, kdy může dojít k ukojení toho pocitu, který se dříve ukojil zkrze kouření, nyní zkrze jídlo. Ten pocit najdi analyzuj a domluv se sním.

Veškerá vůle je zde pak k ničemu. Vůle je jako násilí páchané na skutečnosti. Je agresivní nepříjmavá a vysilující. Mnohem účinnější je víra. Tím nemyslím náboženství. Ten kdo má víru... nemusí nikdy s ničím bojovat. Prostě už vyhrál. Je to jako vypínač. Prostě ho zapne a je po válce. Vůle pak není vůbec zapotřebí. Taky si všimni malých dětí. Ty nikdy proti ničemu nebojují. Nebojují proti pocitům, proti sobě. Pro ně není nic špatné a všeho si dopřávají. Proto nemají potřebu s ničím bojovat. A proto je nic nemůže porazit ani vysílit. Tudíž jsou vždy čilé. Příjde-li na ně něco nepříjemného... nebojují proti tomu. Jen to prožijí ikdyž to znamená pláč nebo bolest. Když to nepříjemné bezprostředně prožijí za pár sekund už je jim hej. Ale jakmile se tomu začnou bránit.... vzniká problém. A to je to umění všechno příjmout a prožít. Tak se projevuje naprosto osvobozený člověk nad kterým nic nemá moc. Nic ho nedokáže přinutit k válce. To už jsem říkal duchovním lidem, že jim nevládne Bůh a láska ale Satan a nenávist. To jemu v boji upsali svou duši a nyní mu slouží. Veškerý svůj čas věnuji boji proti zlu a tím to zlo jen posilují a sebe vysilují. Místo lásky propagují nenávist a agresi svým neustálým bojem. Bojem se sebou samým a se "zlým" světem.