Guru on-line

Tyto stránky jsou zpracovány tím nejjednodušším způsobem aby byly dostupné všem prohlížečům.


  Mistr odpovídá

Otázka: Mily guru, DEKUJI za tve stranky, odpovedi a vubec.. Chci se zeptat na zdravi me devatenactilete dcery. Dva mesice ma zaludecni potize, boli ji bricho, trpi prujmy a zvracenim, zhubla 10 kg, lekari hledaji diagnozu, vsechny testy jsou V PORADKU. Bojim se o ni, potrebuji poradit. Dekuji Broňa

Odpověď: Zde je příčina těžkostí jasná. Vaše dcera bojuje se svým tělem, protože zkrze něj došlo k psychickému utrpení. Bohužel poskytujete jen kusé informace. Nejsem lékař, neléčím a nestanovuji diagnózu podle projevů nemoci, nejprve je nutno najít skutečné příčiny. No a ty pokud nedošlo k fyzickému úrazu jsou rázu duševního. Jak jsem již řekl, tělo je jen projevením ducha. To znamená, že nejprve je nemoc v mysli a pak se teprve projeví v těle. No a pokud je to už dva měsíce... skutečné příčiny mohou být dávno zapomenuté. Nemusíte se však strachovat, znám recept, nejprve bych však promluvil něco o možných příčinách proč k takovým situacím převážně u lidí kolem 16-25 let dochází.

Nyní se zkuste podívat zpět na psychický život vaši dcery v období posledního půlroku. Příčin může být několik. Protože nemám dostatek informací, pokusím se seřadit možné příčiny od nejpravdopodobnější k méně pravděpodobné.

1) Hraje v tom roli nešťastná láska. Může jít o ukončení vztahu, nebo o zklamání z pokusu navázat vztah. Hlavní roli v tomto pak hrají argumenty druhé strany opírající se o tělesnou krásu, což má za následek komplexy, a že dotyčný začíná nenávidět své tělo, protože mu stojí v cestě ke štěstí. A totéž platí i v případě násilného odloučení zamilovaných vlivem různých okolností, kdy duše musí následovat tělo daleko od toho druhého. V obou případech vyhlásí duše válku tělu, neboť překáží jejímu štěstí.

2) Vztahy v rodině a nátlak ze strany rodičů. Výtky, hubování, zákazy. Není tu důvěra, člověk se nemůže rodičům s ničím svěřit, neboť ihned vznikne konflikt s jedinným výsledkem... že dítě je to špatné a zavržení hodné. Ikdyž to nemusí být přímo řečeno, vyplývá to z chování rodičů. S kým si má dcera promluvit o svých problémech, když rodiče pak spustí tu svou? Komu to pomůže... no a tak nastává pak díky těmto problémům komplex a boj se sebou samým. Jsou tyto možnosti: Zapomenout na sebe sama a na tento svět - to nabízejí drogy. Zničit sebe sama - to je od sebevražd až po hladovění a nechutenství. Týrat sebe sama - to jsou různé diety, očistné kúry a kdo ví co všechno ještě lze vymyslet z pocitu méněcennosti a provinění, z pocitu a komplexu nějakého hříchu a tedy nutnosti odpykat si nějaký trest.

3) Probémy s postavou, co se týče nadváhy. Tady jsou různé posměšky spolužáků, diety a recepty a kdo ví co ještě než se to rozroste v bulimii či anorekcii.

4) Duchovní sekty a texty pojednávající o těle jako o nepříteli a líhni všech hříchů.

Jaký je tedy recept? Velice jednoduchý. Stačí si opakovat, nejlépe před spaním, tuto sugesci: "Toto tělo nejsem já. Toto tělo je jen můj přítel, můj domov, můj sluha, mé útočiště." Opakovat co nejčastěji, s doprovodným prožitkem pocitu úlevy. Záleží na poctivosti a vytrvalosti, do týdne by mělo být po problémech.

Nyní ještě trochu na vysvětlení té sugesce, se kterým by se měli seznámit ti, kteří se jí hodlají sugesci podrobit. Ale možná že pomůže i jako prevence ostatním. Rozeberu zde trochu otázku těla.

Tělo nejste vy. Představte si tělo jako dům ve kterém přebýváte. Pokud se vám někdo posmívá, směje se tomu domu nikoliv vám. Neztotožňujte se svým tělem. Tělo je váš přítel, slouží vám ve dne v noci. Jeho nohy vás nosí, jeho ruce vás krmí, jeho orgány se o vás starají, mozek vás hlídá před nebezpečím, oči vám pomáhají vidět na cestu atd. Zkrátka je tu přátelství smlouva. Pokud se někdo bude posmívat vašemu tělu, nebo ho nějak pošpiňovat, je to jako by se posmíval vašemu příteli na cestě. Nejste to vy, nevztahujte to na sebe.

Pravdou je že v obyčejném a prostém domečku najdete větší poklad, než v domě načančaném a zvelebovaném. Rozumíte malé duše mají krásná těla, malé duše musejí svou malost nějak zamaskovat. Musejí nějak přivábit partnera, musejí nějak získat pozornost okolí. Musejí k tomu použít lest. Protože nemají sami co nabídnout ze svého srdce.

Proto tvrdím, že krása a láskyplné srdce se těžko setkají. Chcete-li najít v životě poklad, a mít doma prima partnera, nahlédněte nejdřív i do srdce domu, abyste se přesvědčili kdo v něm přebývá.

Ženy které se malují jsou zatíženy mnohými komplexy... pokud s nimi uzavřete manželství, nikdy nebudete mít klid. A maminky z těchto žen, dokáží dětěm velice zatopit mohou jim z života udělat i peklo. Z krátka jsou to pedantky po všech směrech, tak jak se chovají k sobě, tak se chovají i k jiným. Snaha napravovat, vylepšovat, zdokonalovat nezná mezí co se týče výtek či domácího rozpočtu. Proto muži BACHA na to. Pokud si vezmete krásnou ženu, pak si na mě jednou vzpomenete. Proto se američané ohlížejí po chudých ruskách. Mnozí už tuto lest krásných žen totiž prohlédli. Chtějí mít doma klid.

Proto skromný domov věští krásnou duši, bohatě nazdobený domov nevěstí nic dobrého, je to jen klam a pozlátko. Krásná duše nemá zapotřebí zkrášlovat svůj domov zvenčí. Ona si je vědoma své krásy... a právě v tomto kontrastu se ta krása zviditelňuje. Zatímco malé duše se musí moc snažit aby se přikrášlili. Tím však jen sami prozrazují svou vnitřní nespokojenost. A věřte mi není horšího prokletí než si domů dovést člověka který není spokojen ani sám se sebou. Jak by mohl být pak spokojen s něčím jiným...

A věřte mi, že boháči, hvězdy a modelky jsou stálou klientelou psychoanalytiků. Proč? Protože i přes jejich draze získané masky uvnitř stále vědí... že je jako samotné, tedy jako duše nemá ve skutečnosti nikdo rád. Ano... získají sice obdiv... ale kdo by je chtěl mít doma? Když jsou pořád někde fuč... po nocích... po plesech... stačí se podívat na statistiku Hollywoodských rozvodů... Naproti tomu chudí a skromní lidé nemají duševní problémy a moudří lidé vědí, kde se skrývá ten pravý poklad... v dobrém lidském srdci. Kde je dobré srdce... tam se žije jako v ráji. Proto tvrdím, že z moudrosti Boží a zachování rovnováhy, dal Hospodin do vínku některým krásné tělo, a některým zlaté srdce. Moudrý člověk však ví, že tělo stárne... a pokud se nechce jen před druhými pyšnit svým krásným úlovkem, coby svým triumfem a měřítkem svého dobyvatelského umu, coby jen jeho další medajlí posílající jeho ego až do nebes slávy... vybírá v tomhle směru moudře a s rozvahou. Ono kdo vybírá nakonec přebere. A ty holky které se pyšnily počtem dobytých kluků mezi 16-19 lety, si vysloužily jen pověst lehkých žen a proto nyní, když je jim 25 let, s nimi už nikdo ani pro vážnou známost nepočítá. Svou minulost totiž zvláště na vesnici nikdy nesmažou.

No a co se týče duchovních keců... vy nejste tělo... jak byste zkrze tělo mohli dojít hříchu? Jak zkrze potravu pošpinit svou duši! Vždyť to máte v Bibli černé na bílém že co do úst vchází do hnoje jde a proto to nikdy nemůže neposkvrnit člověka. Buddha řekl... sám se člověk pošpiní sám se očistí. Není tu tedy žádný spasitel, ani žádná metoda. Pouze prohlédnutí klamu vlastní mysli. Je-li v mysli špína, pak je špína všude. Peklo si nosíte sami dobrovolně jen ve své hlavě.