Guru on-line

Tyto stránky jsou zpracovány tím nejjednodušším způsobem aby byly dostupné všem prohlížečům.


  Mistr odpovídá

Otázka: A něco kolem zoubků. já se už narodil s křivými zuby a nosil jsem a nosím rovnátka. už jsem měl fixační- takový to železo na pevno-asi na rok a půl. A měl jsem rovný zuby úplně, ale ještě jsem měl nosit nasazovací. onemocněl jsem a nemohl jsem je nosit 14 dní. Za tu dobu se mi v podstatě posunuli do původní polohy. Celkem k nasrání. já bych radši rovné zuby, kašlu na vzhled, ale třeba kvůli jídlu. a hlavně by mě zajímalo jestli to tak vlastně může být. Předpokládám, že podvědomí si pamatuje správný tvar i funkci těla. Ale když jsem se už tak narodil? A dájí se ovlivnit jinak, rovnátka mi přijdou jako naprostý boj se zuby- neustálý tlak . já bych se radši se svým tělem, i zuby domluvil...

Odpověď: Za rovnátka vděčíme našim zubařům. Vše má správný řád. Všimněte si, které zuby se prořezávají jako první. To není náhoda, je to přesně tak uděláno. Každý zub má svůj čas. Proto mají malé děti krásné zuby. Pak se do toho však vloží zubař, a v nesprávném pořadí začne zuby trhat, navíc v různém časovém prodlevě, takže pak to vyrůstá chaoticky. A tedy křivě. Podle mě by se tomu měl dát přorozený průběh. To znamená nechat zuby samy vypadnout tak jak dozrávají. Pod mlíčňákama totiž narůstají nové zuby rovněž v přesném pořadí. Počkejme tedy až nový zub sám vytlačí mlíčňáka ze svého místa. Nebo si nechte vyrvat všechny najednou když už chcete mermomoci trhat. Dodržením tohoto principu budete mít zuby úhledně srovnané.

Co se týče kvality zubů. Ta dnes klesá. Proč? Protože člověk zuby nepotřebuje. K čemu... dnešní pokrmy jsou měkoučké a heboučké a nekousají se. Shltají se. Tělo je moc spořivý element. Nedělá nic zbytečně. Prostě nevěnuje zubům tolik péče, protože ví, že se dnes bez nich kde kdo obejde. Takto se to pak zkrze geny postupně projevuje. Máte-li tedy špatné zuby, poděkujte svým předkům stejně tak jako vaše děti poděkují pak vám. Podívejme se na takového psa. Ten má krásné zuby že? Bíle a pevné aniž by si je čistil. Proč? Protože se bez nich neobejde. Podívejte se na gorilu která je člověku blízká... to samé. Podívejte se na křováky... všichni mají zuby bílé a krásné. Proč? Protože je používají. Člověk je však pohodlný, má mlýnky, mixery a další podobné vymoženosti. Nechte se živit po dobu jednoho roku nitrožilně a garantuji vám, že vam vypadnou zuby. Pěkně to mají zařízené hlodavci... zuby jim rostou neustále. Krásné pevné... možná že dřív tak bylo u všech podobných tvorů i u člověka. Tím nemyslím býložravce pojídající trávu a masožravce, kteří zuby moc neobrušují. Tělo je moudré.... chcete-li mít zdravé zuby, nemusíte si je čistit, stačí je začít používat. Samozřejmě dnes je v potravinách mnoho věcí které se v takových koncentracích v žádném z přírodních produktů nenacházejí. Takže v tomto případě si je raději čistěte pokud je chcete mít aspoň do 50 let v slušném stavu. Jsem zvědav, kdy si člověk uvědomí, že nad přírodou nevyhraje. Kdy konečně si přestane hrát na pána tvorstva. Vždyť je všem tvorům akorát pro smích. Člověk se nikdy nemůže povýšit nad přírodu. Všechny jeho umělotiny a náhražky a všechny jeho výtvory a výmysly... to je jen jeho vlastní tragédie.

A co se týče tvého programu... nic není nemožné, nejprve však musíš zrušit starý program... program že ti třetí zuby nemohou narůst, protože to říká věda. Ale jsou i případy kdy narostly. Takže nic není nemožné... stačí jen vědět jak nato. Tady pomůže v nejhorším třeba hypnotizér. Ale když už jsem u toho programování, všichni máme od malička vsugerováno něco o čištění zubů a o tom po čem se zuby kazí. V praxi se čistit zuby vůbec nemusejí. Co se však stane, když si zuby čistíme? Stanou se neimunní vůči kazům. V případě, že si pak náhodou zapomenete vyčistit zuby, nejen že budete na zuby působit svým psychickým efektem, ale i zuby nejsou už tak imunní. Dostáváte se do bludného kruhu. Mou zajímavou a soukromě provedenou statistikou je, že nejméně kazů mají ti, jež si zuby nečistí. Jedná se jednak o psychologický fenomén a taky o ten fenomén, že si tělo své zuby hlídá po svém. No a tělo to umí daleko lépe než zubní pasta. Daleko lépe, než kdy člověk dokáže se svou vědou napodobit. Pominu-li tedy byznysmenský záěr prodat draze zubní pastu... třeba soukromý zubař by byl bez práce a ani provizi za reklamu by nedostal... a taky by se pak zubní pasty už neprodávaly, kdyby lidé měli zuby zdravé. Takto to všem kromě vás hraje jen do noty... čistěte si zuby víc a víc, několikrát denně.