Guru on-line

Tyto stránky jsou zpracovány tím nejjednodušším způsobem aby byly dostupné všem prohlížečům.


  Mistr odpovídá

Otázka: Děkuji za odpověď. Zatím dítě nečekám, ale lidé se mě ptali jak bych vychovávala své dítě vzhledem ke stravování. Vlastně jsem jim odpověděla, tak že bych mu dala vybrat a ať si vezme co sám bude chtít. Moje nejezení masa vychází z mého dětství, kdy jsem ho odmítala, ale až ve 21. letech jsem se rozhodla ho nejíst. Bylo mi líto zvířat, že umírají proto, abych je "já" mohla sníst. Osobně mi vadí jakou pozornost vždy strhneme tím, když se "prozradí" že jsme vegetariáni, ale neumím si představit, že bych se dokázala tak "povznést" a maso mlčky přijmout, viz mistr Dairjo. Omlouvám se, že Vás vůbec otravuji svým já, kterým se v tomto "dopise" pořád zaobírám. Zaujal mě Vás "přístup ke světu" a byla jsem zvědavá jaké se mi dostane odpovědi. Chtěla bych se ještě zeptat, či požádat o vysvětlení poslední věty: Od jakých věcí máme začít? A dá se nějak zachraňovat planeta? Ještě jednou děkuji. S pozdravem Jana S.

Odpověď: Chápu tvoje důvody. Protože stejné argumenty jsem měl také. Šel jsem však dál. Lidé všechno dělají jen polovičatě, a proto nikdy nedosáhnou vrcholu. A proto klidně mohu říct, že vrcholem vegetariánství je masožravectví. Hned vysvětlím. I já jsem byl vegetariánem a taky jsem tvrdil, že mé srdce nesnese aby byli zbytečně zabíjena zvířata. Dokonce jsem měl jasnou představu, že i kdybych umíral hladem a pobíhalo by předemnou kuře raději bych zemřel. Tím bych dokázal svou hrdost a odhodlání. Co se však dělo dál. Když jsem neustále prohluboval svůj vhled, zjistil jsem, že rostliny jsou také živé bytosti. Když jsem přišel na zahrádku pro pažitku, ona tam tak krásně rostla a usmívala se na mě, neměl jsem to srdce ji jen tak brutálně pořezat. Neměl jsem srdce zaživa vytrhnout mrkev, zaživa ji skalpovat a stáhnout z kůže a pak zaživa sežrat jako nějaký barbar. Rostliny jsou rovněž vědomé a žijící bytosti, rostou a mají rovněž strach ze smrti. To už prokázaly vědecké výzkumy, když měřili elektrické napětí na povrchu listů. Když jste přišli rostlinu zalít, mělo měření jiné hodnoty než když jste ji přišli zabít. Čili rostliny to vědí, tedy mají nějaké vědomí. Pokud tedy zvířata vypouštějí do svého těla stres, tak i rostliny toto dělají. Můžete se o tom přesvědčit mým objevem, najděte kopřivu a násilně se ji dotkněte. Tehdy vás spálí. Ale očistěte své srdce a chtějte ji jen pohladit, s láskou se s ní pomazlit. Tehdy se o ni můžete otírat jak chcete a nežahne vás. Jak je to možné. Proto že ve svých ostnech nemá marvenčí kyselinu. Ostny vás píchají ale nepálí. Ostny tu jsou pořád ale nemají nyní útočnou náladu. To dokazuje, že kopřiva je inteligentní a vědomá bytost. Nevěříte-li vědcům zkuste tento můj pokus.

Tehdy jsem si řekl... dobrá. Nebudu ubližovat ani těmto bytostem a budu jíst jen plody. Semínka ovoce atd. Zkrátka plody které neničí rostlinu. Tam patří i luštěniny a obilniny atd. Pak jsem však zjistil že i toto je život. Věděl jsem že když sním jedno semínko ovsa, snědl jsem hektary polí. Zabil jsem mnohem více života než když jsem snědl mrkev. Protože tento oves mohl nasytit mnoho hladových zvířat. Navíc když jsem na dvoře sbíral ořechy, uvědomilo si mé srdce, že to jsou ořechy pro zvířátka. Oni nemají peníze jako já. Příjde zima a oni nebudou mít co jíst. Tehdy jsem ořechy nechal ležet na zemi a řekl jsem si, že nebudu už ubližovat ničemu a dokud mám peníze koupím si raději jídlo z obchodu. Když to vezmu do detailů, poznal jsem že je pro mé srdce snazší sníst kus mrtvého zvířete, protože tím žádný život už nezničím, než sníst semínko ovsa v něž leží nevypočitatelně mnoho života, téměř celý život planety. Kus zvířete je už kus mrtvého zvířete, ve všem ostatním třímá stále život. Zvířeti už život nevrátím, pokud bych jeho tělo odmítl... žilo naprosto zbytečně. Jeho život skončil v koši. Nikdy bych žádné zvíře nezabil... ale toto v obchodě už je mrtvé. Uctím tedy jeho památku tím, že jeho tělo přeměním v lásku. Že jeho život bude ve mně dál žít. Že to zvíře nezemřelo zbytečně, ale jeho tělo poslouží dobré věci. Jaké větší naplnění jeho životu mohu dát? Tvrdíte-li že jste duchovní, pak snězte všechny negativní vibrace světa, protože jedině vy je v sobě dokážete přeměnit v lásku. Kdo jiný to dokáže? Hm?

Čí srdce je tedy šlechetnější? Mé nebo ty vaše? Proto říkám jděte dál. Neustále rozvíjejte, nezastavujte se. Neustále bádejte a rozmotávejte klubko příčin a následků. Vegetariánství je jen stupínek. První schodek na vrchol hory soucitu. Neohánějte se svým soucitem, který není ještě plně rozvinutý. Neříkejte si hop, když jste ještě nepřeskočili. Nebuďte zaslepení a krátkozrací.

Zděšen tímto poznáním a vhledem se zmučeným srdcem jsem dospěl k závěru, že jakákoliv potrava nese sebou smrt. To znamená, chci-li já žít musí něco zemřít. Proto říkám, že se tu všichni požíráme. Život je jako housenka která se žere sama z jedné strany a z druhé dorůstá nová.

Tímto poznáním jsem došel ke své skromnosti. Nejsem rozežraný. Má skromnost vychází ze soucitu nikoliv ze sobectví. Neřídím se nějakým směrem ani pravidly svatého života, či svatých textů. Jsem skromný v jídle proto, protože to vychází z mého vhledu. Je jedno co sním, důležité je jak to využiju. Pokud sníte 10 kg mrkve a přitom dokážete seřvat vlastní dítě... pak ta mrkev přišla nazmar. Pokud já sním jeden párek a to dítě pohladím, pak jsem mnohem dokonalejší než vy. A to zvíře nežilo nazmar. Rozumíte? Proto jím jen jednou denně. Nejsem v tom rozežraný. Nepotřebuji domácí kino, nepotřebuji myčku na nádobí... mám jen pár nádobí. Jednu lžíci, jednu misku, jeden hrnec, jeden nůž. Neustále v koloběhu. Tím šetřím veškeré zdroje. Jím-li zrnko rýže jsem si plně vědom, že obsahuje hektary polí. Tento fakt vidím a proto se nemohu chovat jako barbar a zhltat deset porcí a poslat to všechno jen tak zbytečně ze své marnivosti a sobectví do septiku. To je plýtvání, to je hazard ekologie i života, to je jen lidské sobectví. Žádné zvíře není nenasytné a rozežrané tak jako člověk. Lev loví jen když má hlad, skutečný hlad, ikdyž mu před očima pobíhají denně tuny masa. Proč? Protože je moudrý, má mnohem větší inteligenci než běžný člověk kdy byl schopen uvidět!! Lidé ani neví co to hlad znamená! Proto si neváží jídla. Oni znají jen pocit prázdného břicha nikdy však nepoznali skutečný hlad. Když máte skutečný hlad, každá vaše buňka zažívá orgasmus při jídle. Nemůžete jíst ani rychle... nejde to. Vaše celé tělo je zaplaveno úžasem, blažeností a orgasmem, jen z prostého jídla.

Já vím že vegetariání mají krásné argumenty, šlechetné argumenty precizně zpracovanou psychologii, o tom že člověk je býložravec až po ekologické vlivy. Nebudu je tady rozebírat, protože tyto argumenty jsou uměle vytvořené. Podívejme se na věci reálně. Na světě je tolik a tolik lidí. Každým rokem se jejich počet zvyšuje o desetinu. Vědci spočítali, že se lidsvo za x let přemnoží. Nepřežije, ikdyby se živilo vegetariánsky. Prostě to příjde. Jsou dvě možnosti pro přežití, pokud do toho nezasáhne příroda nějakou pohromou, nebo epidemií. První možnost je válka. Druhá možnost je kanibalismus. Můžete si vybrat. Jiné řešení tu není. Pokud ovšem jistá společnost lidí neovládne dříve svět, třeba pomocí zbraní hromadného ničení, s tím, že se lidi pak budou vyrábět, to znamená, že budou sterilní, a množení bude kontrolováno. Tito lidé však budou otroci protože budou sloužit té skupině lidí vládnoucích. Nebude tu politika bude tu diktatura. Nyní je to ve vyspělých státech všem jasné. Vy o tom nevíte, ale jsou týmy prognostiků a analytiků, kteří se touto strategií zabývají už více jak deset let. V USA se rysují první náznaky. USA chce vyvolat válku. USA jen provokuje svět. Dělají to rafinovaně. Mají mnoho scénářů. Od útoků UFO až třeba po teroristy. Avšak oni budou skrytí utočníci. Oni to chtějí zařídit tak, aby svět napadnul je. Proto všude dělají jen vyrvajs. Všem nyní vyhlašují války. Prostě dráždí svět aby je napadnul. A na to oni právě čekají. Čekají na to až se svět proti nim spikne. Proč? Protože oni mají něco co jiní ne. Dříve to neměli a proto byli v klidu, ale už to objevili a je to velká věc. Proto si nyní mohou diktovat podmínky. Mají v rukou věc, která jim zajistí absolutní vítězství nad celým světem. Konečně se jim vrátí všechny investice věnované do těch nejlepších vědeckých pracovišť na světě.

Tak vám tady dnes říkám, že existuje daleko větší problém, než zda-li si dnes dát kuře nebo kaši. Daleko větší problém, než jít zítra do práce. Už vám moc času nezbývá. Možná umřete dřív než se kdy dokolébáte k prvnímu kroku na cestě k osvobození.

Od jakých věcí máme začít? A dá se nějak zachraňovat planeta?

Pokud chce někdo spasit svět, musí nejprve spasit sám sebe. To jediné stačí... nemohu to vysvětlit, ale ten kdo spasil sebe spasil celý svět. Tak to je. Takže nezachraňujte zvířata z jejich utrpení, ale zachraňte nejdříve sami sebe z utrpení. Dosáhněte nejprve svobody od sebe samých a celý svět zakusí stejnou svobodu i od vás samých. Všem bytostem se uleví. Kdyby každý napřímil veškeré své aktivity teď hned na osvobození se od svého "já", zmizelo by během následující vteřiny ze světa téměř veškeré utrpení. Proto říkám, že největším dobrodiním co můžete pro svět udělat je spasit nejprve sami sebe. Pak teprve všechny vaše skutky budou skutky Boží. Zatím jsou to skutky jiné.