Guru on-line

Tyto stránky jsou zpracovány tím nejjednodušším způsobem aby byly dostupné všem prohlížečům.


  Mistr odpovídá

Otázka: Dobrý den "Guru", mám také jeden dotaz. Jsem již 6. let vegetariánkou, protože mi přijde přinejmenším podivné pojídat jiné "živé" tvory. Můj přítel a partner je také vegetarián (2. roky). Můj dotaz zní: mám právo své budoucí dítě od narození vychovávat také vegetariánsky? My nejíme nic živočišně živého, ale mléko a občas vajíčka ano. Přeji vše dobré i zlé, protože oboje je přínosné. Děkuji za odpověď. S pozdravem Jana S.

Odpověď: Proč se mně na to ptáte, když to stejně nedodržíte. Z hlediska duchovního nemáte žádné právo, ale z hlediska společenského to máte jako povinnost nařízenou zákonem... Vaše otázka je tedy bezpředmětná. Pokud slepý vede slepého oba spadnou do jámy. Tak jako král vychovává krále, tak zloděj vychovává zloděje. Tak i osvícený vychovává osvíceného. Jsou-li rodiče poskvrněni, bude i jejich dítě poskvrněné. To vy se nyní máte učit od dítěte jak se správně stravovat. Nabídněte mu všechno a sledujte co si samo vybere. Ono na rozdíl od vás se řídí přirozenou inteligencí. Přesně ví co jeho tělo potřebuje. Určitě si mnozí z vás všimli, že někdy malé děti líží vápno ze stěny. Myslíte si že o tom něco vědí, že k tomu přistupují rozumem? Každý tvor přesně a přirozeně ví co je pro něj to nejlepší. Byly dokázany pokusy kdy jedny děti byly nechané jen tak a měly k dispozici švédské stoly, a druhé děti byli tradičně jako ve školce. Prostě pravidelná svačina, obědy spánkový režim. Zjistilo se, že ta první skupina byla na tom mnohem lépe. Děti zde jedly a spaly jen když měly skutečně potřebu, a jejich zdraví bylo 100%. Když pak byly děti nemocné opět se jim nabídla řada potravin a ony instinktivně šáhly po těch potravinách, které obsahovaly dle odborníků nejvhodnější koncentrace léčivých elementů k dané nemoci. Takže zde tvrdím, že vrozená inteligence dítěte je 1000x větší než celý tým specialistů a odborníků ze všech dietetických a výzkumných ústavů světa dohromady. Vaše stravovací důvody nevycházejí z této inteligence ale z knih. A protože do všeho montujete svou opatrnost, svůj strach a své ego, vymýšlíte takové podobné slátaniny jako je vegatariánství.

Vůbec netušíte jaký to může mít následek na dítěti. Vy jste pro dítě něco jako Bozi. Je na vás závislé, miluje vás, je vám naprosto odevzdané. Vaše slova, vaše chování to je pro něj písmo svaté, Boží zákon! A přitom vy jej nemáte ani trochu rádi. Každým okamžikem jen číháte jak mu zasadit jedovatý šíp do srdce, jak ho poskvrnit. Jste v tom velice sobečtí, vaše dítě je pro vás jen výrobní surovina, do nějž vložíte své ideály nabyté z knih! Vaše dítě je jen objekt vaší pýchy, a vychovatelského umu. Je to jen nástroj, jak si sami postavíte z jeho života vlastní pomník. Ukradete mu jeho radost a z ní si vystavíte vlastní. Ukradete mu jeho sny a na místo nich dosadíte násilím vlastní! Nyní se vaše ego může povýšit tím jak zkrotilo vlastní dítě. Dítě je pro vás jen další prostředek jak dosáhnout nějakého úspěchu, jak získat více pozornosti. Dělají to hvězdy. Třeba Lucii Bíle to vyneslo velice mnoho. Je to známý trik popularity. Udělat ze sebe chudinku.

Povím vám něco o vzniku vegetariánství. Kdysi na zemi žilé lidé. Byli zde lidé chudí a taky bohatí. Bohatí lidé ač sice žili v přepychu a pohodlí, bez veškerého strádání, se dožívali méně let než chudí lidé. Proto se o to nějaký tupec začal zajímat a zjistil, z velice povrchního pohledu, že to bude stravou. Zatímco bohatí lidé mají maso na talíři každý den, chudí lidé, mají ve svém chlívku jen jednu kozu a to je pro nich velký poklad, protože jim dává mnoho let mléko. A tak tento tupec, objevil tuto velkou "pravdu". Pak přišel další duchovní tupec chopil se této pravdy a zjistil, že strava má vliv i na chování člověka. Zjistil, že zatímco bohatí lidé jsou stále nervózní a plní vzteku, mezi chudými lidmi panuje spíš dobrodiní a jsou převážně veselí a zpívají si. No a tak vyšla na jevo další "pravda" že potrava má vliv nejen na tělo ale i na duši. No pak tomu nasadil korunu třetí tupec církevní který řekl... když je to tak, začnu se postit. Tím logicky budu mít nejčistější duši a budu žít věčně! V indii to dokonce došlo až tak daleko, že si jeden tupec řekl, že pokud bude pojídat výměšky svatého zvířete stane se svatým... a světe div se ono to fungovalo! Byl prohlášen za svatého. No a dnes to tu máme krásně propracovanou fantasmagorii kdy se dokonce tvrdí něco o hrubých vibracích, které z masa vyzařují až po znečišťování karmy.

Rád bych zde jen uvedl, že se první tupec zmýlil, a vše vyšlo z té první lži. Takže žádná strava nemůže mít vliv na duši člověka! Hlavním důvodem a rozdílem mezi těmi chudými a bohatými lidmi byl v životním stylu. V rovnováze výdej-příjem energie a v pohybu v přirodním prostředí. Trávící systém dnešního moderního člověka je však naprosto přesycen. Tak jak se dnes má obyčejný člověk, tak se kdysi měli ti bohatí co se týče jídelníčku. A protože se lidé uzavírají do čímdál stísněnějších mantinelů, kdy dokonce dokáží sedět na 0.5 m čvetrečním osm hodin, pak jejich výdej je nulový ale příjem je neomezený. To se pak projeví ve zdraví. Tu nám přichází objev století! Vegeteriánství! To znamená zachování stejného objemu potravy ale snížení její energetické hodnoty. A představte si ono to má pozitívní výsledky. Avšak tyto výsledky jsou jen dočasné. Poznal jsem jednoho vegetariána, který si nahradil maso sójou. Sója má 3x vetší koncentraci stavebních buněk než maso. Když si dáte na oběd 250g sóji, je to jako byste snědli 1 kg masa. Netrvalo dlouho a za dva roky byl na hřbitově ikdyž mu bylo jen 22 let. O tom se však nemluví v těch knihách duchovních!

To by však nebyl hlavní důvod proč to zmiňuji. Vysvětlím vám jak tělo pracuje. Neustálým drážděním se zdokonaluje. Takže pokud do sebe začnete cpát sterilní a pasterizované věci, pokud si začnete hlídat hygienu a precizně vše začnete omývat, pak se nedivte že vás nemoc bude pronásledovat. Dítě dobře ví, když zvedne něco ze země a strčí si to do pusy proč to dělá. Tu však příjde matka a vynadá mu. Dítě je pak zmatené. No a tím, že se z něj stane precizista hygieny potravy a to se promítne do jeho zdraví i do genů příštích generací. Jen se sami podívejte, kolik nemocí tu je oproti minulému století. Jen včera jsem viděl 500 stránkovou knihu o popisu různých druhů alergií. Proto říkám, že si svou precizností kopete jen vlastní hrob. A vaše děti vám pak poděkují. Na nich hned uvidíte to čeho jste se dopustili. Třeba vy jste začli s takovou hygienou teprve před pár lety, ale toto dítě už od narození! Takže je možné, že v patnácti letech budete mít doma jen chronického lazara. Váš moderní a sterilní výtvor, protože narušíte jeho imunitní systém hned při jeho vývoji. Vsadím se že nejvíce nemocných dětí mají ty nejpreciznější maminky. Nejvíce nemocní jsou jedinnáčci.

Jaké máte důvody takto konat? Je to jen váš strach, jen vaše ego, jen vaše opatrnost a sobectví. Samozřejmě máte spousty výmluv... mnohdy duchovních výmluv. Ale hlavní důvod je váš strach. Rád bych řekl, že nejsem masožravec ani vegetarián, nejsem žádným zastáncem stupídních směrů, težících z lidského strachu. Otázku stravování už mám dávno vyřešenou. Jsem osvobozen od otročení těmto choutkám ega. Snažíte se něco získat. A proto ztratíte všechno. Dám tu takový malý příklad sobectví. Představte si že jste na nějaké párty, je tu večeře a hle hostitel vám dal na talíř maso. Co udělá takový vegetarián? Začne se vykrucovat, a vysvětlovat. Rázem je středem pozornosti. Sám sebe povýšil a ostatní tím ponížil. Jejich jídlo jim pomluvil. Už z něj nemají takovou radost. Kdyby to byl svatý člověk, sám by se nabídnul a nechal by si naložit dvojtou porci, aby na nikoho nezbylo takové "špinavé" jídlo. Aby žádný člověk pak nemusel do sebe vpravit takovéto "škodliviny" a "hrubé" energie a kdoví jaké "stresy". Obětoval by se v zájmu jiných. No ale to vegetarián on nikdy neudělá, proto říkám že je to sobec a velice je v tom agresivní, jeho agresivita vyplývá z hněvu, hněv ze lpění a lpění ze strachu a strach z představ. A představy si mnozí kupují v knihkupectví. Proto každého vegetariána namíchnete snadno, když mu šáhnete na stravu :-). Tehdy se s váma bude hádat jedna radost.

Na závěr tu dám dva příběhy.

Jednou byl zenový mistr Dairjo pozván na hostinu do domu bohatého statkáře. Přišlo tam také mnoho buddhistických mnichů. Kdosi v domě se rozhodl, že mnichy napálí. Dostali proto k jídlu rybí maso, které nesmějí pozřít. Všichni mniši pokrm odmítli. Pouze zenový mistr celou rybu snědl, jako by nevěděl, oč se jedná. Jeden z mnichů ho pokradmu zatahal za rukáv a zašeptal: "Je to rybí maso!" Dairjo se podíval mnichovi přímo do očí a odsekl: "Jak můžeš vědět, co to je rybí maso?"

Vysvětlím pro méně chápavé: Pokud víte jak chutná maso, pak jste ho už jedli. Pak se samozřejmě nikdy dřív nezbavíte pocitu špíny, dokud tato vzpomínka existuje ve vaší mysli. Můžete být celý život vegetariánem, ale vždy si vzpomenete na svou dřívější nečistotu. Tato vzpomínka vás bude stíhat celý život!!!! Jakmile však zmizí vzpomínka, zmizí i pocit špíny, takže vlastně o tom mase zase nic nevíte, a proto jste krásně nevinní, vždy nevinní. Pak už vegan nevegan nemá žádný smysl ani význam! Zatímco ti mniši, se svého provinění nikdy s takovým přístupem nezbaví, a mistr Dairjo je zde krásně dostal - sami se prozradili. Proto vám říkám, že ani vy coby velcí vegetariáni nikdy nezažijete pravou svobodu, pravou čistotu, dokud budete vegetariány. A řekne-li mi někdo že je vegetarián, mám pro něj schováno pár slz soucitu. A tak to je se vším se sexem, se vším!!!! Prohlédněte to!!! Osvoboďte se!!! Jinak se nikdy nirváně nemůžete ani přiblížit, stále budete v zajetí sloužit ziskům svého ega. Vegetariánství, celibáty a kdo ví jaké všechny duševně očistné kroky.... vám nikdy skutečně nepomohou, protože vy otročíte jen iluzi o svém hříchu a všechna vaše celoživotní duchovní dřina vychází jen z této iluze a je to tedy naprosto zbytečné utrpení. Ježíš říkal, že nepřišel ke zdravým ale k nemocným. Proto všichni duchovní Ježíše znají... ale nerozumí mu. On byl velký vtipálek. Dobře je dostal. Zdravý, čistý a nevinný člověk o Ježíši nic neví, protože neví nic o nějakém hříchu. A to je zákon kterým, všichni duchovní prozrazují jen svou vnitřní nečistotu a otročí svému egu, nějakému zisku, chtějí být čistí. Ale jak? Když popírají každým svým konáním svou čistotu? Jak když se takto jen rouhají vlastnímu Duchu svatému. Nepříjmají sebe sama, poskvrňují sebe sama a pak tvrdě očišťují sebe sama... kdo jiný jim může odpustit než zase oni sami? Proto říkám že se hřích prodává!!!! Kupte si hříchy, je to skvělý byznys. Proto mistři knihy nepíší!!!! NIKDY!!!! Můžu vám tu říkat opaky, nikdo mě nebude poslouchat, avšak jakmile vám něco řeknu o vaší nečistotě... rázem mám plný sál, protože vy tomu vnitřně věříte!!! Už je to x století co církev těží jen z vaší nevědomosti. Ale já vám nemohu dát nic jiného než klystýr vaší dutiny lebeční... tam je ten jedinný hřích... tam je to símě ďáblovo. Ikdyby jste drželi 1000 dnů půst a celý život celibát... jen tím dokazujete, že stále vnitřně věříte ve svou nečistotu. Nikdy se nestanete Buddhou, protože jím nejste. Nemůžete se jím nikdy stát, pochopte to už konečně! Vaše Já se nemůže stát nikdy svatým!!! Přestaňte si honit vlastní ocas v kruhu jako to dělá hloupý pes!!!!! Nesnažte se vylepšit svůj stín!!!

Svátek zvířat

REKLAMA: Dnes je svátek zvířat... kupte svým mazlíčkům dobrou baštu. PS: Víte kolik zvířat je chovaných jen kvůli vaším mazlíčkům. Je jich daleko víc, než těch které jsou potřebné k tomu aby jste vy dnes měli na talíři maso. Chcete-li zachraňovat planetu, začněte nejprve od těch hlavních věcí.