Guru on-line

Tyto stránky jsou zpracovány tím nejjednodušším způsobem aby byly dostupné všem prohlížečům.


  Mistr odpovídá

Otázka: Velmi často se setkávám se systémem MLM(MultiLevel). Když se na mě někdo takový obrátí se zaručeně perfektní nabídkou a dokonce mi to prezentuje jako velký dar, který mi poskytuje a začne mi malovat systém a přesvědčovat jaké peníze mi to přinese a perfektní výrobky či služby - naskakuje mi husí kůže. Tito lidé mají jednu stejnou vlastnost, sebejistě-splachovací vystupování, neodbytní a jsou takoví "bohatí chudáci". Mám za to, že tento systém je přesnou ukázkou současného stavu naší společnosti. A lidé, kteří hledají práci se velice často na různé takovéto nabídky dají nachytat. Dost lidí záhy zjistí, některým vytrvalcům to trvá i rok a déle, že je to okradlo o čas a peníze, než přijdou na to, že to nefunguje a nikdy z nich nebudou milionáři i kdyby se uchodili. Tento systém pod rouškou pomoci lidem nabízí různé zboží od kosmetiky, knih, potravinových doplňků počínaje až po různé služby, včetně finančních produktů. Všechny výrobky jsou "ekologické a cenově dostupné", ale když se na ně podíváte pozorněji, tak kvalita některých neodpovídá našim předpisům a často jsou předražené. Je to o tom kdo koho prekabátí. Jaký je tvůj názor na toto podnikání, na všeobecný nedostatek pracovních příležitostí a nezaměstnanost? N.

Odpověď: Co se týče MLM tak to je jen vyhazování národního bohatství z okna. Tito lidé jen prodávají zítřejší šťastnou budoucnost svých dětí za dnešní peníze, které šmahem utratí za naprosté pitomosti a jen zpouhé pýchy a rozežranosti svého ega. Celý systém pracuje na tom, že můžete úspět také. To je ten motor sobeckého ega. Čím více se snažíte, tím lépe se mají všichni ti nad vámi. Už několikrát tu opakuji, vzdejte se lákadla úspěchu a nikdo vás nedokáže obalamutit. Přede mnou si může kde kdo kreslit jakékoliv schémata... přesně vidím až do jeho žaludku a chce se mi zvracet. Ale brzy jim tu skončí zlaté časy. Zkuste přijít do Itálie... V Itálii nenajdete jeden jediný dovozový výrobek. A přesto jim nic nechybí.

Dále co se týče nedostatku pracovních sil a nezaměstnanosti... Kdo je nezaměstnaný? Udělejte si statistiku... převážně jsou to administrativní pracovníci. Vysokoškoláci, a gymnazisté. Zedník není nikdy nezaměstnaný. Je samozřejmé že pracovních sil bude ubývat, když se všichni ženou do škol. Až odejde dnešní pracovní generace... jsem zvědav jak se to bude řešit. Už dnes je každý pátý člověk důchodce a každý desátý nezaměstnaný. Přitom se nedá říct, že by nebyla práce, protože všechno chátrá. Tvrdí se že nejsou peníze. Proč nejsou peníze? Protože se vyhazují oknem. Z Čech tečou proudy peněz do zahraničních kapes. Podívám-li se dnes na sortiment, pomalu nenacházím český výrobek. A když už, tak se jedná jen o zprivatizovanou továrnu, která sice vyrábí čeký výrobek ale majitel není čech.

Každý nákup dovozového zboží je hazard z ekonomikou. My nesmíme nic vyvážet. Takové jsou pravidla pro přijetí do EU. Čili žádná vlastní výroba. Čili naprostá závislost na cizích výrobcích. To pak slibuje záruku odbytu i zisku vyspělým státům, od nichž si budeme kupovat své vlastní výrobky, které si vyrobíme třeba tady u nás. Např. nová továrna Philips v Hranicích. My vyrábíme, my kupujeme, filips jen inkasuje. Podívám li se na silnici, devět z deseti aut je zahraničních. Vezmu-li v úvahu, že co čtvrtý člověk má auto, a jeho cena je kolem 300 000, máme tu 750 miliard jen tak vyhozených, do kapsy zahraničních dodavatelů. 750 miliard!!! 750 Miliard by nás vyplatilo ze všech dluhů, postavilo mnohé užitečnější věci. Protože my už automobilku máme... chyba... Wolkswagen ji má. No tak to už nezbývá než platit a platit... a pak makat a makat. A přesto nebudou peníze... proč? Protože se tu opakuje stále stejná chyba. Denně co hodinu! Vyhazujete peníze oknem. Proto říkám prodáváte národní hospodářství celé země. Nedivte se že to půjde od desíti k pěti. Strategie je následující... položit nebo koupit konkurenční giganty v dané zemi, a pak dovážet. A Češi na to skočili. Proto nebudu chodit do práce. Mám svou hrdost. Uznávám jen jedinou práci a to je tvoření hodnot. Neuznávám vydělávat a vyrábět pro zisk ale jen pro potřebu. Pro mě je pekař naprosto vážený občan. Udělal pro lidi i pro zemi mnohem více než nějaký papaláš s tlustým zadkem. A jaké na to potřeboval vzdělání? Žádné! Péct chleba naučím i křováka. Pekař nemá starosti, stačí jen přiložit ruku k dílu. Může si zpívat, má čistou hlavu i svědomí. Všechny Boží práce jsou takové a kdyby byli i všechny hrabivé ruce takové jako pekařovy, měli by jsme se jako v ráji. Protože pekař nemůže vyrábět na zisk. Kdo si koupí dvacet chlebů? Nikdo na co by mu byli. Proto pekař vyrábí jen pro potřebu šteří všemi zdroji. Chleba potřebujete vždy, dobrý chleba dnes těžko najdete. Video nepotřebujete. Pracujete na zbytečnosti, utrácíte za zbytečnosti. I kdybyste měli na zahradě deset bazénů, v televizi 300 programů, v garáží ferari a v posteli deset žen, a vaše děti by byli v politice... přesto nebudete spokojení a šťastní. Neboť štěstí není otázkou kvantity. Není vázáno na to obklopit se tisícem a jednou věcí. Jste jako křečci. Úplně vás vidím. Máte úplně nafouklé huby, protože se vám do žaludku už víc nevejde... ale přesto dál cpete do své nenasytné huby další věci. Zemi se uleví až konečně na svou nenasytnost prasknete. Pak příjdou chudí a všechny věci si rozeberou... Už teď jste ubozí žebráci... Vy to víte... a proto máte pořád potřebu se obklopit spoustou věcí... ale tím tento problém nevyřešíte.

Ježíš řekl: Opět podobno jest království nebeské pokladu skrytému v poli, kterýž nalezna člověk, skrývá, a radostí naplněn jsa pro něj, odchází a prodává všecko, což má, a koupí pole to. Opět podobno jest království nebeské člověku kupci, hledajícímu pěkných perel. Kterýž když nalezl jednu velmi drahou perlu, odšed, prodal všecko, což měl, a koupil ji. Já mám tu perlu, vy však ne. Kdybych vám ji půjčil jen na okamžik, pak jdete a všechno prodáte jen abyste ji ode mne získali.

Jaký je tedy problém úpadku země? Je to sobectví. Vzájemně se tu okrádáte a proto všechno chátrá. Vzájemně si konkurujete a každý se snaží tomu druhému vyrvat co největší množství peněz. Proto nikde peníze nejsou. Tuny jich však leží v pokladnicích a trezorech nenasystných křečků. Nikdy jich nebude dost, protože křečci ač je nepotřebují, ač s nimi nic nedělají přesto je zadržují. Jen pro potěchu sbírají a přidávají prázdné nic na konce svých kont. A kvůli tomu prázdnému nic se všechno kolem jen huntuje a žije v bídě. A nejhorší je na tom to, že vy je v tom každodenní prací podporujete! Jste jen a jen sami proti sobě, proti svým dětem... kvůli vlastnímu sobectví proklejete šťastnou budoucnost všech lidí.

Proč tedy není práce? Protože jste až tak sobečtí se o ni podělit. Na co je vám 40 000 na výplatu? Dřete na ně 12 hodin denně. Klidně byste se mohli s druhými o svou práci rozdělit. Měli byste sice méně peněz, ale take jen tří hodinovou pracovní dobu. Ale protože vy nevyrábíte hodnoty... nevyřeší to ceny v obchodech. Proto říkám že hodnoty tu tvoří jen velmi malé procento lidí. Ti se klidně s vámi o svou práci rozdělí, protože vědí, že dílo bude dřív hotovo, že se zvýší produktivita práce a všem to přinese snazší práci, více volného času a nepromítne se to do cen v obchodech. Ale když nevyrábíte hodnoty, když děláte jen nějaké papíroviny a obchodničinu pak se o svou práci podělit nemůžete, protože nic víc se nevytvoří. Nic se zde netvoří... je to ekonomická přítěž. Pokud vaši práci bude dělat deset lidí... stále tu bude jen a jen papír, který nemá žádnou hodnotu ani užitek. To je celá vaše práce... vyrábíte toaletní papír za 40 000 měsíčně. Za 40 000 které ukradnete pracujícím lidu tvořící hodnoty! Pokud však začne pěstovat brambory deset lidí... bude tu desetkrát víc brambor a tedy budou mnohem levnější a dostupnější i v obchodech. Proto říkám že tento svět postrádá jakoukoliv moudrost a směřuje jen a jen do pekel. Vše je tu postaveno na hlavu. Všechno potřebné k životu lze získat ze země, slunce vody a vzduchu. A je to zcela zdarma. Celé bohatství naší planety se mi vejde do směšně malého pytlíku od brambor. Stačí být moudrý, mít otevřené srdce a jen malinko... opakuji jen malinko přiložit ruku k dílu. Víte jak se žilo domorodcům dřív... stačilo jen trhat a sbírat plody... všechno rostlo samo přirozeně od sebe... žádná práce nebyla potřeba. Žádná!! Stačilo jen vegetit, spát tancovat u ohně a občas si smlsnout na něčem dobrém... vše je zdarma.. nic se neničí... denní práce se stala z nouze ctností... stačí abyste pracovali jen 30 minut denně. Jen 30 minut denně stačí pro balhobyt celé země... pokud ovšem nejste sobečtí křečci postiženi syndromem zisků. Dokud tu bude tento syndrom... nikdy neseženete kvalitní výrobek. A vyrábíte-li záměrně nekvalitně, kvůli opakovánému zisku, mrháte jen přírodními zdroji i svým volným časem. Pak se nedivte, že budete nakonec vyrábět i auta na jedno použití... a že budete muset proto denně chodit do práce abyste jich tolik za ten den i vyrobili! Zkrátka vše tady je jedním slovem naprostý HAZARD!

Dokud bude existovat konkurence... je jedno mezi sousedy, firmami, státy a vesmíry... pak nikdy nebude existence bytostí šťastná. Teprve spolupráce, skutečná spolupráce znamenající dělbu užitečné práce přinese blahobyt všem... Kde je konkurence mezi dvěma egy... tam je i zisk jednoho ve propěch ztráty druhého. Kde je však spolupráce... tam je JEN blaho VŠECH. To ale ego jednotliveců nikdy nepřipustí, protože by pak nemohli nijak zviditelnit své malinké já.

Pamatujte si že veškeré utrpení pramení jen ze sobectví. Ať už je to nezaměstnanost, bída cokoliv... všecho to pramení ze sobectví. Sobectví však pramení z iluze "já" a tato iluze likviduje svět. To je prima ne? Jen kvůli tomuto snu jste zaprodali duši ďáblu. Tak se smažte. Možná potom zmoudříte.