Guru on-line

Tyto stránky jsou zpracovány tím nejjednodušším způsobem aby byly dostupné všem prohlížečům.


  Mistr odpovídá

Otázka: Četl jsem tvůj postoj vůči EU. Všichni očekáváme přeci od vstupu do EU jen zlepšení naší hospodářské situace. Nebo to je jen nějaká vyšší hra? Překvapuje mne totiž to, že ty tohle naše nadšení nesdíliš? Můžeš to nějak zdůvodnit? Ing.Kopísek

Odpověď: EU gigant 21 tisícitiletí. Velmi rafinovaný a vypečený. Téměř ďábelský propracovaný plán evropských velmocí. O co tady jde. Proč se vyspělé státy zajímají o méně vyspělé? Proč se chtějí "dělit" a "pomáhat" proč? Právě v tom je ta pointa. Oni se nechtějí ani dělit ani pomáhat. O co tu tedy jde? Opakuji, že je to velice, ale velice vypečená hra. Podívejme se nejprve třeba na takového němce, jak pracuje v práci? Maká tak jako čech? Ne! A proč tomu tak je? Protože se má už dobře. Nemusí se tak dřít a přesto dostane docela slušnou výplatu. Jak je to možné... ptám se. Jak to, že češi makají jako šroubi téměř mohou ze sebe sedřít kůži a přesto, se nemají ani z poloviny tak dobře. Stejně tak je to i s jinými vyspělými státy. Nikdo tam nemaká tak jako tady. Kde se bere tedy jejich ekonomická stabilita? Z rozvojových a slabých států! Ty na ně pracují, ti je živí a oni jen inkasují. Jak to však zařídit. Nejprve je nutno najít velice bídný stát s levnou pracovní silou. Takový stát, který nemá vlastní ekonomiku, který nemá žádný vývoz. V takovém státě, jsou takové podmínky, že lidé pracují za velmi málo peněz. Nebo si takový stát vyhlídnout a v něm tyto podmínky nejprve vytvořit.

No a my češi už teď pracujeme za trojnásobně menší mzdu než němec a k tomu ještě i v takových podmínkách kam by on ani nevlezl. Jak to tedy udělat a zařídit. Nabídneme jim "pomoc". Příjmeme je do EU. Postavíme u nich naše továrny, a oni budou mít práci, oni nám vyrobí levné zboží, které my na světovém trhu lehce prodáme. Tím máme lacinný zisk bez práce. Spálí se na to česká energie, vytěží se na to české suroviny, znečistí se český vzduch a zničí se české životní prostředí i české zdraví a my budeme mít všechno jako ze škatulky a přitom se k nám penízky jen pohrnou. Koupíme si své otroky, kteří ná svou prací budou živit a ze své země udělají chlév. Musí... nemají ani na výběr... jsou tak chudí, že budou ještě rádi makat i za směšných 15 000 měsíčně. To by u nás nikdo nehnul ani brvou! My už pak nebudeme muset témeř vůbec pracovat. Jenom inkasovat a žít.

Založíme tam u nich své továrny, jejich vysokoškoláci nás nezajímají, my tam dosadíme svoje představenstvo, protože u nás už je moc vysokoškoláků bez práce a potřebujeme taky větší území. Oni budou jen makat. My budeme velet a inkasovat. Sudety nevyšly tak to zkusíme rafinovaněji - Benešovy dekrety obejdeme. No a tak se u nich postupně naši občané, členové představenstev zabydlí, protože by přece nejezdili každý den tolik kilometrů do práce. O bydlení není nouze, peníze na pozemky budou. Češi nám je rádi prodají za poloviční cenu, protože u nich nikdo brzy nebude mít tolik peněz, no a tak si postupně nenápadně koupíme celé území Čech. Nechtěli nám dát sudety... tak si je lstivě "koupíme-přivlastníme" sami. My na to máme a nikdo nás nezastaví. Dobře jsem si vychovali naše agenty klausovce. Ti odvedli na jejich území dobrou práci. Patří jim dík - možná prezidentské křeslo by stačilo vyjádřit tento dík. A tak čechu hloupý osle otřes se... a přenech nám všechno své národní bohatství. My ti budem dokonce i vládnout... my budem i v tvém parlamentu protože, my budem majitelé tvé země a nenecháme si do toho od tebe přeci mluvit!

Čech je jen hloupoučký oslíček... on bude v našich továrnách vyrábět za malou mzdu zboží, které si pak bude MUSET draze koupit v našich obchodech protože on vlastní zboží ani obchody nemá. No není to prima ekonomička? Chudáci naše děti. Jinak co se týče EU, nic proti ní nemám... jsem inteligentnější než němec... třeba se mi zvýší sociálka... a nebo se odstěhuju do Ruska, kde jsou hektary volných pozemků a kde se člověk moudrý a pracovitý bude mít ještě nekolik let klidně a dobře bez veškerých daní, než Rusko potká stejný osud... kdo ví :-), spíš doufám že Rusové nebudou takoví tupci... aby vyhodili své bohatství oknem ze dne na den jako my. A příjde čas, kdy u nich budeme znovu škemrat.

Jinak speciální statistika pro vás. Nejsem žádný ekonom... a přesto se mi žije blaze. Vemte si kalkulačku a počítejte. Je nás deset miliónů čechů. Dejme tomu každý za měsíc utratí na jídlo těch 2000 Kč. Z každého nákupu je DPH 22% takže to máme necelých 4,5 miliardy korun měsíčně a jen z potravin. Takže za rok to je 53 miliard. Jen daň z potravin. Ale jsou i jiné věci každý pátý člověk má auto, platí pojistné, benzín, každý má oblečení, každá rodina má televizi, PC, věž, pračku... platí elektřinu, nájem, plyn, vodu, popelnici, kredity do mobilu, jen si to sečtěte... a hezky vynásobte a dostanete se k závratné částce. A co je na tom to nejsmutnější? Státu nestačí, že platíte daň z každého výdaje a příjmu, on vám zdaní dokonce i vaši mzdu!!! Tak to už je vrchol. Tak to vypadá, že celý váš život je jen jedna velká daň. Protože kdykoliv použijete už své čisté peníze... zase se příživník stát přihlásí o svůj podíl. Vy jako kupující zaplatíte daň z přidané hodnoty a prodejce pak ještě jednou daň ze zisku. A to všude! Víte kolik ten stát musí mít peněz? Myslím že náš dluh je kolem 300 miliard korun. Tak tento dluh by jsme zaplatili několikrát z té výsledné sumy během jednoho jedinného roku!!!! A přesto je tu někde černá díra. KDE! Kde to všechno mizí. VYKOPEJTE ty ekonomy z křesla! Vždyť tomu vůbec nerozumí. Špatný strom nebude nést nikdy dobré ovoce. Takto si však ve vlastním lůně chováte nenasytné hady a zloděje. Kdyby se toho ujal moudrý člověk, do pěti let se tu máte jako v ráji.

Jak lvové bijem o mříže, jak lvové v kleci jatí! My bychom rádi k nebesům... jsme však sobecky s pěnězi spjatí.

PS: Jen tak pro zajímavost... vezměme si rohlík. Obyčejný jeden rohlík. Jeho výtoba začíná u zemědělce, ten zemědělec musí mít pole z něhož platí daň, pak má nějaké traktory při jejichž koupi zaplatil daň, jsou tu technické, pojistné a benzín. Všechny zisky těchto organizací jsou rovněž zdaněny, pak tu máme nákup osiva, sklady osiva pozemky, garáže, elektřina, telefony či faxy i s impulzy. Spousta daní, a to jsem ještě ani nezasadili semínko. Dále tu máme secí stroje, mzdy lidí, pojištění těch lidí, daň z jejich mzdy, pak tu máme dopravu osiva k zemědělci a od zemědělce, ošetření osiva, to je spousta nemovistostí strojů a zaměstnaců, spousta zařízení spousta daní, konečně zasejem osivo. Dále tu máme ošetření postřiky, pak kombajny, mlýny a sklady. Spousta prostor elektřiny, zařízení zaměstnanců a daní. Než se dostane mouka k pekařovi, to máme další zaměstnace, další nemovitosti, další zařízení, hygiena, další elektřinu, další daně z mezd i zisku, další pojištění. Nakonec konečně upečeme ten rohlík, nyní tu je zase doprava, zase další lidi, zase další obchody zase další daně z příjmů mezd, další pojištění, další kanceláře, další účetnictví... A nakonec vy... zákazník zaplatíte za koupi rohlíku 22% DPH. No to je fantazie ne? Uf... už mi trochu rozumíte?... Kolikrát se do ceny rohlíku promítne daň? Stokrát? Hm? Kolik by stál asi rohlík, kdybyste vynechali ten celý ansábl papírovaní a daní, kdyby se lidé konečně spojili a spolupracovali? Měli byste se tu jako v ráji... takto však táhnete velkou přítěž... véééélikouuuu nenasytnou černou díru která vám sežírá všechno vaše národní štěstí. A neříkejte mi že to je nezbytná věc... je spoustu důkazů, že se lidé bez daní hravě uživí... poctiví lidé totiž žádné daně nikdy nepotřebují. Spolehají se na své ruce. A poctivé ruce nenechaly ještě nikdy nikoho hladem... Jaké ruce jsou asi tady v čechách u vesla když tu všichni poctiví lidé třeme jen bídu?