Guru on-line

Tyto stránky jsou zpracovány tím nejjednodušším způsobem aby byly dostupné všem prohlížečům.


  Mistr odpovídá

Otázka: Co si myslíš o anarchii? Není to nakonec nejlepší systém - právě proto, že to systém není? Může to být svoboda? A co anarchisti - přišli na něco? Nebo jsou ve smyčce - společnost si s nimi hraje, kupuje je...

Odpověď: Anarchisti nejsou žádní anarchisti. Jsou to malé utrucované děcka a moc moudrosti nepochytili. Jsem daleko nebezpečnější anarchista a daleko větší rebel než oni všichni dohromady. Zatímco oni sa ne rebely jen hrají, já konám. Pokud si oni myslí, že jim politici schválí anarchii, tak jsou na velkém omylu. Anarcisti totiž ani anarchii nechtějí. Kdyby ji chtěli už ji dávno mají. Když jsem já chtěl anarchii, sebral jsem se opustil jsem společnost a žil jsem jako poustevník v naprosté anarchii. Vůbec nic mě nazajímalo, neměl jsem žádné starosti... možná jen abych nechytil úpal. Nějaká vláda mi byla zcela šumafuk. Ten kdo opravdu chce anarchii, ten si ji vezme sám za sebe. Já jsem v klidu odešel. S radostí na tváři. Neměl jsem žádný vztek, nic jsem nerozbíjel. Zatím co jsem ukázal svým činem lidem cestu ke svobodě, oni lidi spíš děsí a tím právě hrají politikům přesně do noty. To co předvádějí na svých demonstracích svědčí o jejich záměru. Prostě jsou to malí a neškodní rebelíčkové. Politiky nijak neohrozí. Oni se na demonstrace chodí jen vyvztekat. Zanadávají si, porozbíjejí něco, popijí si trochu a jsou happy. Je to jaksi takový podobný úlet jako adrenalinové sporty. Je tu jistá závislost a vzrušení. Prostě je tu zábava. Princip je stejný. Ulevit si. Někdo chodí na fotbalové zápasy a někdo na demonstrace. Lidé vůbec nechápou, že petice ani demonstrace v ulicích nikam nevedou. Kdyby zahájili úplně malou klidnou, zato však skutečnou demonstraci a vykašlali se na celý systém třeba jen na pár dní, politici by dohráli. Lidé ani nevědi jak to je snadné. Stačí se spojit. Není třeba chodit do ulic a pokoušet zákon, v klidu doma u televize posedět a je vyhráno. Stačí překonat jen svůj strach. Lékaři to dokázali, učitelé to dokázali... jen obyčejní lidé na to nemají asi čas.

Zeptejte se anarchistů co by dělali, kdyby dosáhli svého... vybudovali by zase nějakou politiku. Anarchisti totiž bez politiky nemůžou být, žijí spolu v symbióze. Zmizí-li politika, zmizí i anarchisti. Anarchistům tedy nejde vůbec o zničení politiky, ale jen o to jak si ulevit. Je to jen neškodná hra. Až to budou myslet opravdu vážně, pak se přestanou chovat jak malí, a vezmou si anarchii každý sám za sebe. Tu pak mohou dosáhnout okamžitě. No a politikům logicky zase nejde o to aby zmizeli anarchisti, protože ti politikům zase umožňují aby si napravili reputaci u občanů. Tedy aby ukázali jak si své loutky dokáží ochránit. Bez loutek by totiž nemohli hrát své vypečené divadlo.