Guru on-line

Tyto stránky jsou zpracovány tím nejjednodušším způsobem aby byly dostupné všem prohlížečům.


  Mistr odpovídá

Nazdar Guru !! Tak teda vidim ze nic moc zda se mi to zase jako zaplava slov a kde nic tu nic.

No to je prima. Takže se mi to podařilo. Podařilo se mi napsat to nic. Podařilo se mi to, co jiní velcí mistři zkoušeli po staletí popsat a sdělit. Ale když jsi to objevil... nejsi nějak spokojen... čekal si víc... Tak to tě musím zklamat. Obyčejná Nula není o nic víc. Ta tě nikdy nenakrmí. Já sytím jen chudé a bohatí zůstávají stále hladoví. Ač mají břicha plná až prasknutí. Chudí si odnášejí ten největší poklad bez truhlic, a bohatí se stále nemohou dopočítat nějakého zisku. Diví se jak to že jiní se mohou radovat z toho nic, když oni mají mnohem víc ale radost stále nemají.

Jinak zajima me co ti rika filosofie acintya bhedabheda tattva. LOGIK.

Takovou filozofii neznám, ale vypadá to, že ji ty znáš velmi dobře. Nechceš mi o ní trochu povyprávět? Je to o hladové slepici a jejím mlsném jazýčku?

Obyčejná Nula

***

Guru... opravdu se musim smat, jeste jsem se opravdu tak dlouho nepobavil.... co tady porad placas je normalni impersonalismus a jenom hlupak ti tohle muze zrat.

Směj se od rána do večera a budeš spasen od všeho utrpení způsobené žraním písmenek.

Jinak ta filosofie mluvi o tom ze ja a buh se lisime chapes to???

To mluví všechny filosofie. Já tvrdím, že není ani "já" ani Bůh. A když to není, jak by se to mohlo lišit? Když to není jak bych to mohl definovat, porovnávat a posuzovat? Proto to nechápu. Nechápu ani sebe ani Boha. A v tom nechápání je velká nevinnost a blaženost. Zeptal jsem se dneska jednoho v kočárku: "Chápeš to že já a Bůh se lišíme?" A on mi podal velmi hlubokou odpověď: "Pá e ma tu tů". Takže filozofové zde máte rozhřešení i odpověď na vaše problémy a otázky.

To co ty se tady snazis vysvetlit to uz davno rekli jini [Tomas, Drtikol atd....]

A ti jiní už tu nejsou. Jejich učení je tedy mrtvé. Velká kniha je tady a teď.

co se tyce Cech... zapomen na nejake osviceni a na to ze vsechno je jedno. Tady je Buh jako osoba a co je cilem kazde duse je cista bhakti

Chudák Bůh. Kolik těch Bohů tady pak bude 5 miliard? A stále se mezi sebou dohadují, vytyčují si vznešené cíle aby získali medaili či potěšení. Tvrdím, že není žádná duše, žádná individualita, žádné já vměstnané do jakéhosi ohraničení. Kde najdu čistou bhakti? Když tu je tolik duší, a jakmile se s ní spojí okamžitě ji pošpiňují. Co to je ta bhakti, hledal jsem ve slovníku mateřského a spisovného jazyka, ale nic takového jsem nenašel ani v Bibli ani jinde. Kde se to nabízí a kdo to dealeruje? A co to vlastně je? Je to nějaký majetek, něco konkrétního mimo mě?

pak teprve bude svoboda jinak osvobozeni [splynuti s absolutnem neni trvale] co ty nabizis...

Jak bych mohl něco nabízet, nabízí se jen v pekle, jen tam je poptávka. Já už nic nepotřebuji ani splynutí s absolutnem. Co to je to splynutí... tomu vůbec nerozumím.

Ale ja vim potrebujes 100 000 hlupaku co te budou krmit. Chapes muzes klamat nekdy nekoho, ale ne vsechny porad.

Zřejmě ti lezu do zelí. Mě krmí 10 000 000 hlupáků, kteří se nechali oklamat a nechají klamat pořád. Takže tady vidíš že to jde. Když všichni jsou oklamáni a považují lež za pravdu, pak se jim pravda bude jevit jako lež.

Tak zatim preji ti brzke probuzeni guru......................... LOGIK.

Přejeme lidem jen to co sami nemáme. Když se mi chce zdřímnout tak si zdřímnu, když se mi chce do pekla tak se tam mrknu, když se mi chce jíst tak jím. Jo nevíš náhodou kde se vykupují budíky, v připadě nouze ho i daruji... ? Takový budík je prima věc, ale když se použije správně je vlastně na nic.

Obyčejná Nula

***

guru guru !! opravdu nevim co ti mam na to rict .... myslis si ze ses seberealizovana duse ale od toho ses zatim dost daleko a jeste ty blbosti chces ucit oststni lidi... vzbuď se LOGIK.

Ale já nikoho nic neučím. To ty děláš z jiných žáky. Jediné co dělám je že si zpívám a povídám z lidmi. O žádnou duši nestojím, o žádnou realizaci nemám zájem. A tedy nemám žádné problémy ani starosti s tím jak jsem daleko, když pacholátka nemusejí hnout ani brvou a jsou přímo Božské. Nebo ne? Bež se učit od nich pokud nejsi božský.

Obyčejná Nula