Guru on-line

Tyto stránky jsou zpracovány tím nejjednodušším způsobem aby byly dostupné všem prohlížečům.


  Mistr odpovídá

Ahoj, když s někdo loučí je Dobré mu dát dárek na cestu. O co mi jde? O vztah. Přeji si mít čistý štít, vyrvat ze sebe všechno co patří tobě. A nezáleží na tom jestli tenhle dopis dostateš nebo ne.

No to vypadá nadějně :-) to už má říz a rozhodnost.

Když jsem se dnes ráno probudil došlo mi jak hluboce se mě dotklo to, že odcházíš, vylezl jsem dnes ráno z postele proto, abych tuto svou lítost vyjádřil.

Jak mohu odejít? Pokud mě nevypudíš, sám nezabiješ nemu se odsud hnout. Mistr nikdy neodchází ani neumírá, dokud ho žáci sami nevyženou a nezabijí.

Když jsem ti psal poprvé své dlouhé ságy, strašně si mě pokořil tím, že jsi odmítl úplně všechno co jsem napsal. Vykonal jsem Cestu, abych se od toho očistil a vrátil jsem se hlubší. Nejen, že jsem se duchovně posílil, ale bylo mi to i líto a cítil jsem a přemýšlel dál. Takže,

Opravdu jsem se oddal tomu co píšeš Opravdově jsem byl zaskočen a pokořen Opravdově jsem zvládnul Bolest Opravdově jsem se vrátil ke své práci Opravdově vyjadřuji co cítím Nic víc Zde nemám

Teď vím, že už mě nemůžeš zranit, i kdybych o sobě psal sebevětší intimity. Nestydím se za nejnitenější pocity a postoje. Nikdo mě nemůže "chytit do pasti", "nachytat", atd. jak často píšeš (o sobě). To je velmi osvobozující, to přeji každému člověku na světě. Když teď končíš chápu mnohé, věděl jsem to, že tvé stránky nepotrvají večně.


Vše co bylo vytvořeno není věčné. Abych dokonal svědectví, založil jsem poslední stránku a to. www.oslikuv.net/mesias

Jsi mizerný guru. Ptám se o co vlastně šlo... o soutěž, kdo bude mít největší vhled? Musím potrvdit, že Ty jsi vyhrál. Tvůj vhled je obrovský, skládá se z mnoha jiných vhledů, jiných lidí s vhledem a tvoří tak krásu. To co jsi napsal se mi navždy uložilo do srdce, změnilo mi to život...ty ale nejsi žádný guru, ty jsi snad prorok nebo kazatel, ale neříkej si guru, protože to velmi mate.

Na jménu nezáleží je to prach na stěně věků. Guru proto abych mohl dát naději trpícím. Kdyby dal jméno Grázl... kdo z nemocných by mě vyhledal? Nemocní hledají lékaře, žíznící Gurua. Když si dá lékař jméno automechanik, nikomu nemůže pomoci.

Guru, který zabalí svou práci uprostřed? Když pokoří všechno co se tváří jen trochu otevřeně? S tím se di vycpat!

No rád bych šel, ale ti lidé jak jim říct že je neopouštím? No podívej se třeba na sebe.

Nutně se musím ptát proč se takhle chováš? A je mi jasné, že to co jsem ti psal posledně byla, nechtíc trefa do černého. Musíš být strašně sám a já vím proč jsi. To je zase moje parketa.

Takže jsi sám? Třeba končím abych byl teprve sám :-). Nakonec i mistr musí žákům z cesty. Ne? Napsal jsem jednou. I ptáci nebesští musejí slétnou jednou za čas k zemi aby zachovali tu radost z létání pro své děti. Proto zvlétněte k oblakům ať vidím jak vám to sluší. Nehledejte u mne útočiště. Nebudu vám stále utírat zadky. Buďte sami sobě ostrovem a útočiště hledejte u Dharmy.

Vidím orlím zrakem skrze člověka, vidím všechny jeho hříchy...(kromě sebe)...v čem tápe, kde bloudí nakolik je šťasný. Vhled ke štěstí nestačí to ví každý Mahariši. Myslíš, že to můžu lidem říkat? Chtějí se osvobodit? Pracovat na svém štěstí? Hovno! Chtějí ostatní Přesvědčit o svém štěstí o hloubce svých znalostí o světě-horliví, o hloubce svého vhledu a možná vytáhnou něco zmých zranění, jen aby obrátili pozornost od sebe. Tahle doba končí, stávám se plánovitě nezranitelným a otevřeným zároveň - jaký to dar...a k tomu jsi mi skutečně dobře posloužil.

No vida, být otevřený a nezranitelný, to je teda síla. Ale bacha i někteří mají orlí zrak a nechodí hlavní bránou kterou střežíš.

Takže jestli chceš vyléz po žebříku výš, budeš potřebovat takové jako jsem já. Jinak nikam nedolezeš.

Hezky, taky jsem to říkal Bohu že mě potřebuje a beze mě je namydlený. Správný postřeh.

Kážeš vodu piješ víno.

Ty mě zkrátka miluješ.

Hlavní zpráva pro tebe je, že si pleteš podanou ruku s napřaženou. Jsi vystrašený až na půdu, vzteklý na všechyn lidi, studený jak psí čumák, bez emocí, autoritativní...s tím chceš do nebe? Tak to potěš!

Když dojdeš do nebe, kam půjdeš dál? Být Bohem není všechno, to je jen nudná polovina. Abys byl úplný je třeba být i Ďáblem. Ďábelsky Božský a Božsky Ďábelský. To je prima hra. Kdo je ten kdo mě omezuje? Kdo mě soudí a spoutává? Ustřihuje mi křídla jen aby se těšil z mého zajetí? Jen aby mi dokázal svou moc jak mě pokořil a já u něj žebral o zrní? Jak mohu být vzteklý, když píšu jen a, b, c. Kde je ten vztek? Kde je ten soud? Kde je to utrpení a nespokojenost z níž pramení snaha napravovat a svět a lidi?

Chceš pomoci společnosti? Sobě pomož!

No vida, a když chci odejít... tak mě svazuješ abych pokračoval v práci na společnosti. Člověče, nejsi trochu zmatený?

...nepůjdu hlouběji, protože bych tě jen zraňoval, nevím jestli o to stojíš, jestli chceš růst.

Komické, možná pták nechce zpívat a možná květ nechce kvést, vše se děje samo, bez nutkání a záměru. Bez konatele. Kdybych chtěl růst, jen bych tím prokázal že jsem v pekle. Chtění je peklo, chtění je nespokojenost.

Vymluvit se, že tě doména stojí moc peněz, něco lepčího nemáš? Neměl bys tam nějaký pocit, nemohl bych najít Někoho v tom rozlehlém, pestrém, nádherném, prostorném a opuštěném chrámu tvých stránek? Nějaké Ego?

To víš že tam je. Proto upne-li se na mě pozornost, ego posílí.

Tím, že si přeješ tam být neznamená že tam jsi. Takhle to v Bibli není. Nemysli si, že když se postavíš do své absolutní perspektivy, že jsi mimo. Je to jako když si dáš ruku na oči a řekneš, že jsi neviditelný.

Když zmizí já, kdo by si řekl že je neviditelný? Právě že když si dáváš ruku na oči, staneš se viditelným.

Co udělá dospělý, který tě vidí? Bude se shovívavě usmívat a čekat. Čekat, až se mu to Nekonečně krásné dítě podívá do očí a přitom se nezhroutí. Podívá se do očí otce přímým a pevným pohledem, protože tím na sebe bere Kříž u uznává svou nekonečnou Vinu. Ale Zdravé dítě zdravě cítí, že když se stejným pohledem podívá do nekonečného a chladného nebe, nemá to prostě ten účinek. Takže čekám na Návrat tohoto dítěte.

Kdo je dospělý a kdo dítě? Kdo je vinen a kdo nevinen? Co je konečné a nekonečné, co je definitivní když ani jeden atom není stálý a mysl se mění tisíckrát za vteřinu? Čekej bez čekání a zjistíš že dítě nikdy neodešlo.

Jednou ses ptal jestli tě poučuju... jo, tak tě teda poučuju.

Vytváříš oddělení a trpící bytosti. Když se mysl zastaví kdo je já a kdo jsi ty. Kde je nějaké poučování? Není o čem poučovat když se mysl zastaví.

Přeji Ti hodně štěstí na tvé Cestě, je mi velmi líto, že už nepůjdem spolu, ale včera jsem byl na vernisáži, která se jmenovala "Jdi sám". Tak už to chodí. Vzdávám se, nelpím a přeji. Tulitle

Nikdy nemůžeme nejít spolu. Tvůj krok je krokem všech živých bytostí. Tvá nirvána je nirvánou všech živých bytostí. Tvůj chybný krok je chybným krokem celé existence. Tak projevuje se soucit Buddhů. A jen z takového soucitu se rodí Buddha.

Obyčejná Nula