Guru on-line

Tyto stránky jsou zpracovány tím nejjednodušším způsobem aby byly dostupné všem prohlížečům.


  Mistr odpovídá

Otázka: Poznamka k prevtelovani: Je jasne ze individualni duse existuje jen za predpokladu ze je od te kosmicke oddelena egem. Ale prevtelovani neni jen vynoreni se takove duse z oceanu te kosmicke,ale nektere si svoji minulost v sobe nesou,ty silne a vyjimecne se v te kosmicke nerozpousteji.To uz je ale otazka ega ci vlastniho rozhodnuti. Ego je nejvetsim problemem.U me bylo jeho vytvoreni nezbytnosti kvuli pohnutym epizodam v detstvi(konflikt rodicu), a nyni je mi tak silnou oporou ze vzdavat se ho je bolestive a jakekoli zminky o jeho zruseni jsou bolestive tez.Toto uvedomeni si je ale zacatek cesty... S pozdravem Shri Natha

Odpověď:

Poznamka k prevtelovani: Je jasne ze individualni duse existuje jen za predpokladu ze je od te kosmicke oddelena egem.

Bla bla. Větší individualita a menší. I oceán je ohraničen. Je strádající. Kapka nebo moře... tam kde je forma je i strádání. Energie není věčná. Proč být smrtelný? Život a bytí podléhá zkáze.

Ale prevtelovani neni jen vynoreni se takove duse z oceanu te kosmicke, ale nektere si svoji minulost v sobe nesou,ty silne a vyjimecne se v te kosmicke nerozpousteji.To uz je ale otazka ega ci vlastniho rozhodnuti.

Spekulujeme, protože jsme to nezažili víš. Tohle nikam nevede. Přou se jen dvě ega. I mistr i žák jsou ega. Je mezi nimi napětí a oddělenost. Nesnaž se přijít na to jak to je. Kdo je ten co se bojí skutečnosti, kdo hledá východisko aby se vyhnul smrti? Kdo se bojí probuzení? Poklad se nedá říct!

Ego je nejvetsim problemem. U me bylo jeho vytvoreni nezbytnosti kvuli pohnutym epizodam v detstvi(konflikt rodicu), a nyni je mi tak silnou oporou ze vzdavat se ho je bolestive a jakekoli zminky o jeho zruseni jsou bolestive tez.Toto uvedomeni si je ale zacatek cesty... s pozdravem Shri Natha

No to je začátek, ale konec je ještě před začátkem. Ego se cesty nechce vzdát. Všechny cesty tvoří ego. Tvoří je ze své touhy a nepokojoenosti. Tady a teď není cesta.

Obyčejná Nula