Guru on-line

Tyto stránky jsou zpracovány tím nejjednodušším způsobem aby byly dostupné všem prohlížečům.


  Mistr odpovídá

Otázka: Rád bych si ujasnil můj přístup k věci. Třeba když pouze vnímám, medituji. Někdy se mi dostaví nakonec taková beznaděj, že smrt je tou nejzajímavější věcí, kterou bych mohl udělat. Prostě se nudím. Šílené. Mám dojem, že bych měl odejít od rodiny od lidí... být si sám. Ale pak hned zas, že nevím kam a tak... říkám si naco škola, práce, kariéra. Všechno skončí jako popel. Tak proč si to nezkrátit, než se nudit jen vnímáním. Nebo chodit v kruhu za svým chtíčem. Jsem z toho hrozně vyčerpaný, A takový den ani nic kloudného nedělám. Jak tohle prohlédnout?

Odpověď: Dá. Jsi rozdělený. Nemysli na rozdělenost nemysli na to co se má nebo nemá, nemysli na chtíč. Vždy když tě to přepadne si řekni Tady a teď. Tady a teď je všechno bohatství na světě a všechny cíle na světě. Cvič se v tady a teď. Prožívej tady a teď a brzy tvá zmatenost zmizí. Nemysli na smrt, nemysli na život, nemysli na čas, nemysli na nudu na to co bys mohl dělat v této době kdyby, nemysli na školu, na práci, na kariéru. Jediné co je nutno zažít je tady a teď. Tady a teď nemůže být ani život ani smrt ani starosti ani chtíč. Všechno jsou to jen tvé myšlenky a tvé představy. Tady a teď to všechno utne. Ale bez praxe není výsledků. Cvič tady a teď třeba pomocí mé techniky teď. To můžeš kdekoliv. Když tě přepadne úzkost deprese, cokoliv tak pomocí této techniky se můžeš osvobodit.

Drž se instrukcí v První a poslední knize. Časem se nebudeš muset nutit do meditace. Meditace se ti stane raodstí a potěšením, je to extáze. Vždy jsem se bavil tím, když jsem seděl v lotosovém sedu, kdyby mi teď někdo položil kufr plný tisíci dolarovek, nebo kdyby mi někdo přiložil pistoli ke spánku... jen abych přestal, smál jsem se, neboť jsem byl spasen, nic s mým klidem nedokázalo pohnout, nic mě nednutilo přerušit svou extázi. Zářil jsem světlem blaženosti i démoni se mi museli poklonit. Ikdyž ze začátku je to nepříjemné, a velice těžké a namáhavé to nicnedělání, zabíjení se a mizení z tohoto světa, později se to stane bránou k blaženosti. Kdo vytrvá ten tisíckrát více obdrží než arabský ropný šejk.

Obyčejná Nula