Guru on-line

Tyto stránky jsou zpracovány tím nejjednodušším způsobem aby byly dostupné všem prohlížečům.


  Mistr odpovídá

Otázka: Myslíš, že je nějaké učení, které mi může pomoci, píšeš o praxi. Já bych se však chtěl učit celým tělem, obětovat vše. Mám dojem, že sám se nikam nedostanu neustále se vracím na začátek. Chtěl bych se s tebou setkat. Myslíš, že by to bylo možné?

Odpověď:

Myslíš, že je nějaké učení, které mi může pomoci, píšeš o praxi.

Žádné učení ti nemůže pomoci. Jen ticho...

Já bych se však chtěl učit celým tělem, obětovat vše.

Obětuj tedy nejprve učení a vzdej se cesty.

Mám dojem, že sám se nikam nedostanu neustále se vracím na začátek.

Když jsi na začátku jsi zároveň i v cíli. Akorát o tom nevíš. Kde je cíl a kde je začátek? To je otázka pro tebe.

Chtěl bych se s tebou setkat. Myslíš, že by to bylo možné?

Nemůžeš se se mnou setkat. Možné to není. Kdybych tu byl, mohl by ses se mnou setkat. Takto je jediná možnost. Musíš se ztratit v tichu. Jedině tak se můžem setkat. Všechna ostatní setkání jsou neplodná a napovrchu. Není tu žádná vzdálenost mezi tebou a mnou. Tu vzdálenost vytváříš jen ty. Měj ještě chvíli strpení, až dopíšu druhou část První a poslední knihy. (Ta první totiž končí tak, že vyvolává nepochopení meditace, brzy to napravím Tupá hlava vše vysvětlí.) Ta tě povede. Ta se bude zabývat praxí i postupy.

Abych pravdu řekl tak mi na vás vůbec nezáleží. Ale jen málo lidí dokáže pochopit co jsem řekl za velkou věc. Nehledejte tedy u mne útočiště. Chcete-li se se mnou setkat, setkejte se nejprve se smrtí. Ta je trochu slabší kafe na rozdíl ode mne. Ostatně ani nic jiného vám nezbývá... mne budete schopni poznat teprve tehdy až projdete bránou smrti.

No... to bysme měli. Ale tak se mi zdá, že mi stejně nikdo neporozumí. Necítíte se zmateni? Já za to nemohu. Sám sobě pramálo rozumím.... a to je skvělé, to je úžasné... není nic krásnějšího... není rafinovanější taktiky na Ďábla než přestat rozumět sám sobě.

Obyčejná Nula