Guru on-line

Tyto stránky jsou zpracovány tím nejjednodušším způsobem aby byly dostupné všem prohlížečům.


  Mistr odpovídá

Otázka: Ahoj, momentálně hledám gurua, můžu věřit někomu, kdo mi tvrdí, že nese Mahajánu a je jeden ze dvou guruů? Nejedná se o jednu linii, ale o dva žáky jednoho mistra. Je možný, aby mistr předal svoje žezlo dvěma pokračovatelům? Dosavaď sem se setkal pouze s tím, že guru musel zajistit pokračování linie, ale předal tuto nauku jen jednomu ze svých žáků. Dál bych se chtěl zeptat, jak u tebe probíhalo probuzení a pak následný výstup kundaliní? Já osobně sem se o to pokoušel a co následovalo, bylo skutečně něco neuvěřitelnýho. Ahoj Libor

Odpověď: Ahoj, nemůžeš věřit nikomu. Každý tě může snadno napálit, protože ty sám neznáš pravdu. Proto jediná rada co se týče vyhledávání gurua je, náslouchejte mu srdcem. Opakovat slova umí každý. Zapomeňte na knihy a na teorie a buďte u něj a buďte bdělí. Jedině tak můžete sami vnitřně vycítit, zda-li tento guru je pro vás ten pravý, jestli vás chytil za srdce. Někde tam v hloubi to bude znát. Nesuďte dle zevnějšku, dle gest, dle šatů. Vyslechněte si více tzv. Guruů, neunáhlujte se, protože za tuto chybu pak velice tvrdě zaplatíte. Sladká slova jsou jako prudký jed. Momentálně jsem v ČR nenašel vskutku dobrého Gurua. Citovat nauky zvládne každý a uchlácholit si dav je velice jednoduché, na to stačí o trošku pokročilejší duchovňáček se špetkou odvahy. Stačí vědět na čem lpíte a jaké máte komplexy. No a to vás velice brzy prozradí. Stačí být pozorný. Ono lidé duchovní jsou velice jednoduché typy a jejich zvládnutí není nijak složité.

Nevím nic o mahajáně, ani o tom zda-li se dá nosit a tvrdit něco o předávání žezla může kdokoliv. A samo předání žezla je velice smešný argument. Učení se však nepředává. Takže žádná nauka se nepředává. A pokud někdo tvrdí že ano, je to lež.

Co se týče kundaliní. Nebyla vůbec potřebná. To netvrdím jen já. Jsou i jiní mistři kteří to tvrdí. Všechno co se dělá je jen probouzení představivosti. V pravém cvičení, v Buddhově cvičení není místo na nějaké představování si. Pravé cvičení má za ukol udržet bdělou pozornost tak, aby se stala nenásilnou. Tedy stálou. To znamená rozpustit všechny imaginace a podobné techniky. Kdysi jsem se rovněž setkal s kundaliní v literatuře i s jejím guruem Sri Chinmoem. I mě to zlákalo a pár měsíců jsem se tomu věnoval. Výsledky byly zajímavé, ale když se na to dnes dívám zpětně, byli to jen představy. Znám spoustu lidí co si s tím zahrávali, ale dopadli velice bledě. Proč? Protože jde o potlačování sexu. Lidé se do všeho bezhlavě vrhají a vůbec si neuvědomují následky. Samozřejmě jim to nevyvrátím, protože oni jsou tím po několikaletém cvičení tak zhypnotizováni, že nakonec uvěří že dosáhli osvícení. Pravda je však taková, že si ho jen vysnili. Proto mě nezajímají žádné čakry ani aury. Jediné o co tady jde je udržení bdělé pozornosti na toto místo tady a teď. V tom žádná zkratka není. Nevidím žádný důvod, proč se zdržovat nějakými technikami. Avšak lidé neznalí, co ti si počnou, když právě na nic jiného než na tyto techniky zatím nenarazili v knihkupectví totiž nikdy pravé učení nenajdete.