Guru on-line

Tyto stránky jsou zpracovány tím nejjednodušším způsobem aby byly dostupné všem prohlížečům.


  Mistr odpovídá

Otázka: Ahoj, prosim, napis neco vic o tom, jak vypada dal duchovni cesta cloveka, ktery prijme to, co tu pises? Nebo uz to zadna cesta neni? Jak se dela vzdani se a nepripoutani? V te predmluve se pise, ze jsi avatar. Co je to avatar? Co si myslis o tzv. Kratke stezce, kterou uči Paul Brunton? Kdo jsi? Ty preci nejsi obycejnej clovek. Obyčejné, neobyčejné... proč se lidé pořád vysilují, přemísťováním věcí. Prosim, vysvetli mi vsechno jednoduse a hlavne zadny cisla prosim, prosim. Dekuju predem a zatim ahoj.

Odpověď:

Ahoj, prosim, napis neco vic o tom, jak vypada dal duchovni cesta cloveka, ktery prijme to, co tu pises?

Je mu jedno jak jeho cesta vypadá. Není to už podstatné. Není nikdo kdo by tady mohl cokoliv posoudit. Nezajímá se o to co bude dál. Nemá starosti, není zvědavý, nemá otázek. Otázku lze položit jen když tady nejsi.

Nebo uz to zadna cesta neni?

Neviditelný jde po pláži... jen otisk jeho stop tu na chvíli zůstává, než je další vlna smete do moře...

Jak se dela vzdani se a nepripoutani?

Zapomeň na všechna jak! Nemanipuluj, neovládej! Dovol životu aby šel svou cestou. Měj své dlaně stále otevřené...

V te predmluve se pise, ze jsi avatar. Co je to avatar?

Avatar je hloupý člověk. Je to naprostý budižkničema, který nedělá nic užitečného. Je to oživlá mrtvola, která se světem potlouká jen tak, bez cíle a záměru.

Co si myslis o tzv. Kratke stezce, kterou uči Paul Brunton?

Není třeba si nic myslet, není třeba nic posuzovat... Krátká stezka vede jen do pekla. Nic není krátké a nic není dlouhé. Není začátek a není konec. Není kam jít, protože člověk je už v cíli. Není třeba žádné jiné stezky. Nelze se ničemu naučit. A Paul Brunton je tedy další Baron prášil. Kolik svazků má ta jeho krátká stezka? A on sám jak dlouho po ni šel? Dřív než přečteš první písmeno jeho první knihy můžeš být už tisíckrát rychleji v cíli.

Kdo jsi?

Zeptal se slepý hluchého... a prázdné zrcadlo stále mlčelo. Uvolni se, naslouchej, pozoruj, prožívej a nebude jediného okamžiku, aby jsi mne nepoznávala.

Ty preci nejsi obycejnej clovek.

Obyčejné, neobyčejné... proč se lidé pořád vysilují, přemísťováním věcí.

Prosim, vysvetli mi vsechno jednoduse a hlavne zadny cisla prosim, prosim.

Jednoduše!? (úsměv) I smítko prachu je pro některé filozofy nerozluštitelný oříšek :-). Když slunce vychází, květy se otvírají... není třeba nic pitvat, nic vysvětlovat, není třeba se tomu učit, stačí jen být a důvěřovat slunci.

Neděkuj mi, ale životu... Obyčejná Nula